Najpiękniejsza Pisanka i Kartka Wielkanocna

W Niedzielę Palmową 13 kwietnia 2014 roku w chełmińskim ratuszu odbyło się ogłoszenie wyników, rozdanie nagród oraz otwarcie wystawy pokonkursowej najpiękniejszych pisanek i kartek wielkanocnych, które wpłynęły na ogłoszony przez Chełmiński Dom Kultury XVI konkurs plastyczny „Najpiękniejsza Pisanka i Kartka Wielkanocna”. Jak zawsze konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem. Prace przedstawione do oceny przyjechały nie tylko z naszego regionu, ale również z Lublina, Konstantynowa Łódzkiego, Gorzowa Wielkopolskiego a nawet z województwa podkarpackiego tj. Dukli i Sokołowa Małopolskiego.

Podczas tegorocznej edycji konkursu jury oceniło 260 pisanek oraz 167 kartek wielkanocnych. Szczególną uwagę zwracano na tradycyjne metody zdobienia jaj przekazywane od pokoleń, pomysłowość, technikę i estetykę wykonania oraz niepowtarzalne i ciekawe zdobienia.

Za najpiękniejsze prace w kategorii pisanek i kartek wielkanocnych uznano:

w kategorii pisanka – do lat 7
I miejsce – Karol Witkowski – Szkoła Podstawowa nr 4, kl.”0” Chełmno
II miejsce – Mikołaj Pawelec – Przedszkole Niepubliczne „Calineczka” Chełmno
III miejsce – Nadia Ciesielska – Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek” Chełmno

wyróżnienia:
1. Marta Matyja – Szkoła Podstawowa nr 4 , klasa”0” Chełmno
2. Hanna Mydlikowska – Przedszkole Niepubliczne „Brzdąc” Chełmno
3. Maria Kleszczyńska – Przedszkole Niepubliczne „Bajka” Chełmno

w kategorii pisanka – szkoły podstawowe
I miejsce – Julia Banaszek – GOK Papowo Biskupie
II miejsce – Weronika Pyłka – Szkoła Podstawowa Starogród
III miejsce – Wiktoria Dubiał – Szkoła Podstawowa nr 30 Lublin

wyróżnienia:
1. Jakub Stalmirski – Szkoła Podstawowa Starogród
2. Agnieszka Gmińska – Szkoła Podstawowa Kolno
3. Olaf Kamiński – Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno
4. Jagoda Soszyńska – Szkoła Podstawowa nr 2 Chełmno
5. Sylwia Żurek – Szkoła Podstawowa nr 1 Chełmno

w kategorii pisanka – gimnazja:
I miejsce – Daria Krych – Gimnazjum nr 1 Chełmno
II miejsce – Przemysław Cępura – Gimnazjum nr 1 Chełmno
III miejsce – Agnieszka Stalmirska – Gimnazjum Starogród

wyróżnienia:
1. Natalia Wysocka – Gimnazjum Podwiesk
2. Agata Kosieńska – Gimnazjum Podwiesk

w kategorii pisanka – dorośli pow. lat 16
I miejsce – Alicja Wiślińska-Kornacka – Toruń
II miejsce Władysław Jacek – Sokołów Małopolski /woj.podkarpackie/
III miejsce – Lucyna Jacek – Dukla /woj. podkarpackie/

wyróżnienia:
1. Agnieszka Małkowska – Zespół Szkół CKP Grubno
2. Elżbieta Krupa – Gorzów Wielkopolski
3. Anna Banaszek – GOK Papowo Biskupie

w kategorii kartka wielkanocna – do lat 13
I miejsce – Jakub Stalmirski – Szkoła Podstawowa Starogród
II miejsce – Tomasz Seremak – Szkoła Podstawowa Kolno
III miejsce – Marika Piotrowska – Przedszkole Niepubliczne „Brzdąc” Chełmno
III miejsce Marta Jarzembowska – Dom Dziecka Chełmno

wyróżnienia:
1. Aleksandra Kwiatkowska – Zespół Szkolno-Przedszkolny, Szkoła Podst. Lisewo
2. Daria Pietrak – Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno
3. Patrycja Dzięcioł – Publiczne Gimnazjum Podwiesk

w kategorii kartka wielkanocna – pow. lat 13
I miejsce – Adrianna Rogalińska – Gimnazjum nr 1 Konstantynów Łódzki
II miejsce – Monika Paturaj – Gimnazjum nr 1 Konstantynów Łódzki
III miejsce – Jadwiga Prełowska – Chełmno

wyróżnienia:
1. Agnieszka Stalmirska – Gimnazjum Starogród
2. Mateusz Pinkosz – Gimnazjum nr 1 Konstantynów Łódzki
3. Milena Przyborek – Gimnazjum nr 1 Konstantynów Łódzki

pisanka_2014_1 pisanka_2014_2 pisanka_2014_3 pisanka_2014_4 pisanka_2014_5 pisanka_2014_6 pisanka_2014_7 pisanka_2014_8 pisanka_2014_9 pisanka_2014_10 pisanka_2014_11 pisanka_2014_12 pisanka_2014_14 pisanka_2014_15 pisanka_2014_17 pisanka_2014_18 pisanka_2014_19 pisanka_2014_21 pisanka_2014_22 pisanka_2014_23 pisanka_2014_24 pisanka_2014_25 pisanka_2014_26 pisanka_2014_27 pisanka_2014_28 pisanka_2014_29 pisanka_2014_30 pisanka_2014_31 pisanka_2014_32 pisanka_2014_33 pisanka_2014_34 pisanka_2014_36 pisanka_2014_37 pisanka_2014_38 pisanka_2014_39 pisanka_2014_40

Prace oceniało Jury w składzie:
1. Joanna Koenner – plastyk – Muzeum Ziemi Chełmińskiej
2. Krystyna Steczeń – UTW Chełmno /prac. plastyczna/
3. Krystyna Witos – UTW Chełmno /prac. plastyczna/
4. Regina Gargol – plastyk – Chełmiński Dom Kultury

Chełmiński Dom Kultury jako główny organizator, serdecznie dziękuje: Starostwu Powiatowemu w Chełmnie za coroczne wsparcie finansowe naszego konkursu, Muzeum Ziemi Chełmińskiej za pomoc w organizacji i przygotowanie wystawy oraz wszystkim laureatom, uczestnikom, szkołom, instytucjom biorącym udział w konkursie.

źródło: ChDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u