W ostatnim meczu u siebie Chełminianka przegrywa z Zawiszą II Bydgoszcz

14 czerwca 2014 r o godzinie 17:00 rozpoczął się mecz w Chełmnie. W tym dniu wszyscy IV-ligowcy zaczynali rywalizację o tej samej godzinie.

Tylko w środę odbyło się jedno spotkanie pomiędzy Spartą a Pomorzaninem, w którym to pojedynku lider tabeli pokonał 5:0 Torunian. Mecz w Chełmnie był bardzo wyrównany i obfitował w wiele akcji podbramkowych, lecz lepszą skutecznością popisali się piłkarze Zawiszy._DSC0051

W 17. minucie po indywidualnej akcji zawodnika gości piłka zatrzepotała w siatce po strzale z 20 metrów. Chełminianka próbowała się odgryźć, lecz strzały Grzeleckiego, Kaczkowskiego i Grossa nie potrafiły znaleźć drogi do bramki. W 30. minucie po kolejnym uderzeniu z daleka na bramkę Przemka Muellera pada następny gol, strzał – obrona – i dobitka napastnika gości. Wynikiem 0:2 zakończyła się pierwsza część gry. _DSC0119

W drugiej połowie inicjatywa należała do chełmnian, którzy w 53. minucie  udokumentowali to bramką Dawida Piaseckiego. 60. minuta i rzut wolny dla przyjezdnych, piłka przelatuje przez mur i mamy niestety 1:3. 5 minut później po zagraniu Marksa do Kaczkowskiego jest 2:3. Gospodarze się nie poddawali. Mimo prób KS-u nie udało się strzelić kolejnej bramki, a były ku temu okazje._DSC0145

W 90. minucie sędzia dyktuje bardzo kontrowersyjny rzut karny dla Zawiszy, piłkarz gości zamienia „jedenastkę” na bramkę.  Mecz zakończył się wynikiem 2:4, jednak ten rezultat nie miał znaczącego wpływu na układ tabeli. Po ostatnim gwizdku kibice zaczęli świętować awans do do III Ligi. Podziękowania dla wszystkich sympatyków za udział w tym meczu, jak i wielu innych spotkaniach odbywających się w Chełmnie!

Chełminianka Chełmno – Zawisza II Bydgoszcz 2:4 (0:2)

Bramki dla KS-u: Piasecki 53. min, Kaczkowski 65. min.

Skład: Mueller – Śmigielski P., Pawski [k], Baranowski, Piasecki (58 Śmigielski D.), Kaczkowski, Marks, Ernest, Grzelecki, Lewandowski, Gross (73 Janikowski).

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.