KPPSP Chełmno: Strażacy z Chełmna najlepsi w województwie

Po raz XVII strażacy Państwowej Straży Pożarnej z regionu stanęli w szranki o tytuł najlepszych w Mistrzostwach Województwa Kujawsko-Pomorskiego w Sporcie Pożarniczym.  Tegorocznymi gospodarzami turnieju byli strażacy z Ośrodka Szkolenia przy KW PSP w Toruniu oraz z Komendy Powiatowej PSP w Mogilnie.
19 maja br., w Toruniu – rozegrane zostały dwie, spośród czterech regulaminowych konkurencji sportu pożarniczego: wspinanie się przy użyciu drabiny hakowej na III piętro wspinalni  oraz pożarniczy tor przeszkód – 100 m.

21 maja br. – kolejny dzień rywalizacji i sprawdzian strażackich zawodników odbywały się w Mogilnie. Rozegrano tam bieg w konkurencji sztafeta pożarnicza 4×100 metrów oraz ćwiczenia bojowe. Reprezentacja KP PSP w Chełmnie odniosła wielki sukces zajmując zespołowo I miejsce.
Skład: Jacek Chyliński, Piotr Gross, Michał Klemiński, Adam Olewniczak, Jacek Śledź, Artur Tokarczyk, Paweł Adamczyk, Paweł Wojnowski, Paweł Klinger, Rafał Szczutkowski, Paweł Sum – kierownik drużyny. Wartościowy wynik uzyskał w rywalizacji indywidualnej Piotr Gross, który zajął II miejsce w klasyfikacji dwuboju pożarniczego. W klasyfikacji generalnej II miejsce zajęli strażacy z Bydgoszczy, trzecie strażacy z Grudziądza. W Mistrzostwach udział wzięło 19 reprezentacji Komend miejskich i powiatowych PSP województwa kujawsko-pomorskiego.