2017.05.19 – Tydzień Bibliotek

To już XIV edycja „Tygodnia Bibliotek”, w którą Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka w Chełmnie wpisuje się różnymi imprezami dla swoich czytelników – i nie tylko. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich a jego głównym celem podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększenie prestiżu
zawodu bibliotekarza i zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. Tegoroczne hasło brzmi: „BIBLIOTEKA. OCZYWIŚCIE!” (aut. hasła jest Ewa Korulczyk z Biblioteki Publicznej im. Z. J. Rumla w Dzielnicy Praga-Południe m.st. Warszawy). 
„Założenie jest takie, by  Biblioteka postrzegana była przez ludzi jako instytucja na trwale wpisana w pejzaż kulturowy, zatem hasło „Biblioteka. Oczywiście!” ma wzmocnić ten przekaz. Hasło odpowiada także na pytanie „Jaka instytucja pozwala zaspokoić różnorodne potrzeby w zakresie uczestnictwa w kulturze?”. Zmieniające się bowiem funkcje bibliotek w ostatnich latach pozwalają na zwiększenie zakresu działań biblioteki publicznej; można w niej nie tylko czytać i obcować z książką, ale też obejrzeć wystawę czy film, nauczyć się języka, spotkać z przyjaciółmi, śpiewać, poznać nowoczesne technologie oraz zdobyć wszelkie potrzebne informacje i partycypować w jej (biblioteki) działaniach. Biblioteka to taka przestrzeń dla czytelnika w każdym wieku, każdego wyznania i koloru skóry, gdzie może się w pełni realizować w zakresie edukacji kulturalnej i uczestnictwa w kulturze” (cyt. www.sbp.pl).

TEGOROCZNY PROGRAM
1. Cykl lekcji bibliotecznych dla najmłodszych.
2. Akcja ph.: „Miesiąc maj miesiącem przebaczenia” – darowanie kar czytelnikom-dłużnikom .
3. Wystawa: „Rok 2016 w Miejskiej Bibliotece Publicznej” – czas trwania: 08.05.2017-19.06.2017
4. Spotkanie autorskie z Romanem Pankiewiczem, autorem cyklu „Trzy żywioły” pt.: „Matuszka Rosija pierwszy żywioł”
5. Spektakl dla klas I chełmińskich szkół podstawowych pt.: „Witajcie w naszej bajce” w wykonaniu Teatru „EDU-ARTIS” z Krakowa.
6. Konkurs pod patronatem „Czasu Chełmna”.
Jedną z form jest konkurs dla uczniów szkół podstawowych powiatu chełmińskiego pod medialnym patronatem „Czasu Chełmna”. W kolejnych, kwietniowych numerach (07, 14, 21, 28) ukażą się pytania, na które należy udzielić odpowiedzi do 8 maja. Spośród tych poprawnych 9 maja wylosujemy 12 osób, które 12 maja 2017 r. o godz. 11.00 zostaną nagrodzone w Bibliotece. Karteczki z odpowiedzią zawierające metryczkę z danymi (imię i nazwisko, adres, szkoła i klasa, telefon kontaktowy) należy kierować do Oddziału dla Dzieci (I piętro).

Więcej informacji: Miejska Biblioteka Publiczna im. Walentego Fiałka,
al. 3 Maja 2, tel. 56 676-14-54

źródło: Dyrektor MBP Chełmni

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u