2017.11.09 – Podsumowanie konkursu plastycznego i fotograficznego

Chełmiński Dom Kultury ogłosił we wrześniu br. Konkurs Plastyczny i Fotograficzny pn. „Chełmno w jesiennej szacie”. Głównym celem konkursu było rozwijanie wyobraźni plastycznej i fotograficznej poprzez twórczą interpretację przyrody, kształtowanie emocjonalnej więzi z przyrodą, propagowanie różnych technik malarskich i fotograficznych oraz stworzenie możliwości wymiany doświadczeń artystycznych. Prace oceniało fachowe jury w składzie: Regina Gargol (plastyk z Chełmińskiego Domu Kultury), Joanna Koenner (plastyk z Muzeum Ziemi Chełmińskiej) oraz Zdzisław Sieracki (instruktor koła fotograficznego z Chełmińskiego Domu Kultury). Spośród nadesłanych 156 prac plastycznych oraz 224 prac fotograficznych postanowiono przyznać następujące nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych:

KONKURS PLASTYCZNY
kat. 4 – 6 lat
I miejsce – Jagoda Kopacz /Przedszkole Niepubliczne „Bajka” Chełmno/
II miejsce – Emily Gryszan /Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek” Chełmno/
III miejsce – Zuzanna Dziedzic /GOK Unisław/
wyróżnienia:
1. Marta Szczerbowska /Miejskie Przedszkole „Tęczowy Zakątek” Chełmno/
2. Blanka Czapiewska /Szkoła Podstawowa Kolno/
3. Filip Kłaput /Gminny Ośrodek Kultury w Unisawiu/

kat. 7 – 12 lat
I miejsce – Marta Matyja /ChDK/
II miejsce – Jadwiga Grubska /Szkoła Podstawowa Małe Łunawy/
III miejsce – Igor Grzeszczak /ChDK/
III miejsce – Amelia Kusy /Szkoła Podstawowa nr 2 Chełmno/
wyróżnienia:
1. Joanna Opyd /ChDK/
2. Oskar Witkowski /Szkoła Podstawowa Małe Łunawy/
3. Weronika Suska /Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno/
4. Inga Bień /ChDK/

kat. 13 – 15 lat
I miejsce – Zuzanna Krych /Gimnazjum nr 1 Chełmno/
II miejsce – Weronika Chyła /Zespół Szkolno – Przedszkolny Lisewo/
III miejsce – Agata Zimmermann /Szkoła Podstawowa nr 1 Chełmno/

wyróżnienia:
1. Natalia Hennig /Szkoła Podstawowa nr 2 Chełmno/
2. Wiktoria Lewandowska /Szkoła Podstawowa nr 1 Chełmno/
3. Oskar Kerber /Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno/
kat. powyżej 16 lat
Nie ma prac nagrodzonych w tej kategorii

KONKURS FOTOGRAFICZNY
kat. do 18 lat

I miejsce – Łukasz Cieślak /Szkoła Podstawowa nr 2/
II miejsce – Igor Grzeszczak /Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno/
III miejsce – Mikołaj Paczkowski /Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno/

wyróżnienia:
1. Maciej Andrzej Miszczak /Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno/
2. Zofia Zawadzka /Szkoła Podstawowa Małe Łunawy/
3. Milena Kołtuńska /Szkoła Podstawowa nr 1 Chełmno/
4. Martyna Stachowska /Zespół Szkół nr 2 Chełmno/
5. Julia Sitek /Szkoła Podstawowa nr 4 Chełmno/

kat. powyżej 18 lat
wyróżnienie:
1. Weronika Badziąg – Chełmno

PODSUMOWANIE, WRĘCZENIE NAGRÓD I WYSTAWA NAGRODZONYCH PRAC ODBĘDZIE SIĘ W DNIU 9 LISTOPADA 2017 r. O GODZ. 16.00 W MUZEUM ZIEMI CHEŁMNIŃSKIEJ W CHEŁMNIE. SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!

źródło: ChDK

 

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u