Tegoroczne obchody Święta Policji w województwie kujawsko-pomorskim odbyły się 14 lipca w Chełmnie. W uroczystościach udział wzięli m.in. Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Pan Mariusz Błaszczak, Komendant Główny Policji nadinsp. dr Jarosław Szymczyk, Wojewoda Kujawsko-Pomorski Pan Mikołaj Bogdanowicz oraz Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Paweł Spychała.

KPP Chełmno: Wojewódzkie Obchody Święta Policji


W dniu 16 lipca 2017r około godziny 17:30 w korycie rzeki Wisły na wysokości wsi Starogród Dolny pow. chełmiński zostały ujawnione zwłoki nn mężczyzny. Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie prowadzi sprawę poszukiwawczą w celu ustalenia tożsamości osoby. Wszyscy, którzy posiadają informacje identyfikujące mężczyznę proszeni są o kontakt na nr tel […]

KPP Chełmno: Z Wisły wyłowiono nn mężczyznę
Zaplanowane na dzień 06.07.2017r znakowanie rowerów o godz. 10.00 przy ul. Świetojerskiej 5 w Chełmnie zostaje odwołane. Znakowanie rowerów zostanie przeprowadzone w dniu 14 lipca 2017r w godz. od 15.00 do 18.00 na Rynku w Chełmnie.

KPP Chełmno: Zmiana terminu znakowania rowerów


Od około tygodnia osoby, które w smartfonach mają zainstalowaną aplikację RSO otrzymują ważne ostrzeżenia. Dotyczą one oszustw na „wnuczka” i „ na policjanta”. To wynik współpracy Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z Kujawsko-Pomorskim Urzędem Wojewódzkim.

KWP: RSO ostrzega przed oszustami


Rowerzysta jest niechronionym uczestnikiem ruchu drogowego. Ich bezpieczeństwo zależy również od nich samych. Konieczne jest przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, dbanie o stan techniczny roweru oraz obowiązkowe wyposażenie, jazda w kasku i kamizelce odblaskowej oraz poszanowanie innych uczestników ruchu.

KPP Chełmno: Kręci mnie bezpieczeństwoSobotnie obchody święta miasta rozpoczęły się na rynku, tu trwał festyn rodzinny. Swoje wokalne umiejętności prezentowali tu najmłodsi mieszkańcy miasta, czyli chełmińskie przedszkolaki.

Dni Miasta 2017


Stowarzyszenie Oświatowe “Nasza Dwójka” zaprasza dzieci w wieku 7-12 lat na zajęcia pt. Zakodowane wakacje, które będą odbywały się na terenie Szkoły Podstawowej nr 2.

2017.07.03-07 – Zakodowane wakacje
Muzeum Ziemi Chełmińskiej serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy czasowej „Chełmno – widoki miasta” , dnia 29 czerwca o godz. 16,30. Wystawa będzie czynna dla zwiedzających do ok. 15 września 2017 r.

2017.06.29 – Chełmno – widoki miasta


Kujawsko-Pomorskie DNI POLA to organizowane od 1997 roku polowe spotkanie rolników, hodowców roślin oraz producentów nawozów, środków ochrony roślin, maszyn i urządzeń dla rolnictwa.

2017.06.10-11 – Dni pola


Po raz piąty spotkali się w naszym mieście miłośnicy militariów, w tym roku na Zlocie pokazały się także samochody terenowe i zabytkowe. W piątek uczestnicy zlotu poznawali okoliczne Świecie odwiedzili Zamek, Most w Leosi oraz Gródek.

Zlot militarny
Już po raz osiemnasty w osadzie rycerskiej spotkali się średniowieczni rekonstruktorzy na „Turnieju Rycerskim o złotą jaszczurkę”.Pod Urzędem Miasta burmistrz Mariusz Kędzierski przekazał klucze do bram Chełmna rycerzom, którzy przemaszerowali deptakiem na centralny punkt miasta rynek skąd wrócili do osady przy ul. Kościelnej.

Rycerze opanowali miasto


Program: Program: 8 lipca 2017 (sobota) 9.00 – 19.00 – kiermasz sztuki ludowej, rzemiosła i potraw regionalnych (ul. Grudziądzka, rynek) 10.00 – barwny korowód uczestników, mieszkańców, turystów  w asyście rycerstwa z krótkimi prezentacjami zespołów artystycznych – ul. Grudziądzka 11.00 – uroczyste otwarcie Jarmarku Jaszczurczego – rynek 11.15 –  14.00  prezentacje zespołów artystycznych […]

2017.07.08-09 – Jarmark Jaszczurczy