Kronika Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 08-14.01.2018r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

08-01-2018
09:47

Chełmno Ul. 3 Maja zalana piwnica w budynku Miejskiej Biblioteki Publicznej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Po udrożnieniu kratki ściekowej w pomieszczeniu cała woda zaszła do kanalizacji. Przekazano miejsce zdarzenia. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
08-01-2018 10:10

Robakowo. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pochylone drzewo nad budynkiem mieszkalnym, stwarzające zagrożenie dla mieszkańców. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Zatrzymano ruch na drodze gminnej. Ratownicy z kosza SH-21D systematycznie usuwali zagrażające konary przy pomocy pił spalinowych do całkowitego usunięcia drzewa znad budynku mieszkalnego. Uprzątnięto teren. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 3
08-01-2018 16:12

Kolno. Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego, płomień wydostaje się z komina, niewielkie zadymienie w pomieszczeniu kotłowni. Brak osób poszkodowanych. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono i oświetlono miejsce akcji. Wygaszono palenisko w piecu CO w kotłowni. Pożar sadzy ugaszono za pomocą piasku i soli z drabiny przystawnej. Przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Zalecono niekorzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez osobę uprawnioną. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. Zakończono działania.

P/M 0,00 2
09-01-2018 04:54

Unisław ul. Dworcowa. Na miejscu zdarzenia zastano pożar śmietnika z odzieżą używaną, zagrożona reszta kontenerów, stojąca obok. Zabezpieczono i oświetlono teren działań. Ratownicy podali jeden prąd wody na źródło ognia, przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego rozgięli elementy konstrukcji, śmieci wygarnięto i przelano wodą. Pożar ugaszono, zakończono działania.

P/M 1,00 1
09-01-2018 14:24

Klamry – Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano 2 samochody osobowe po zderzeniu boczno czołowym poza drogą. Opel Corsa przewrócony na prawy bok. Osoby kierujące poza pojazdami. Ruch odbywa się wahadłowo. OSP Nowawieś Chełmińska na miejscu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, która polegała na wsparciu psychicznym, badaniu urazowym (osoby przytomne pod wpływem zdarzenia. Przekazanie osób poszkodowanych załodze karetki. Uszkodzone pojazdy przekazano właścicielom. Po badaniu poszkodowanych kierownik ZRM podjął decyzję o przetransportowaniu kierowcy Opla na SOR. Kierowca Hyundai (kobieta) odmówiła zabrania z miejsca przez ZRM. Miejsce zdarzenia przekazano Policji. Do czasu przyjazdu lawet na miejscu zdarzenia pozostało OSP Nowawieś Chełmińska. Uprzątnięto miejsce zdarzenia. Zakończono działania.

MZ/L 12,00 4
09-01-2018 17:52

Chełmno ul. Kwiatowa, pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnym, duże zadymienie w pomieszczeniu kotłowni. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ODO wygasili palenisko w piecu CO i przewietrzyli pomieszczenie kotłowni. Założono sito kominowe na komin. Pożar ugaszono przy użyciu soli. Miejsce działania przekazano właścicielowi. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
10-01-2018 06:18

Gołoty. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano uszkodzony samochód ciężarowy wraz z leżącą na boku na środku drogi naczepą załadowaną dachówką ceramiczną. Miejsce akcji zabezpieczono. Ustalono, że naczepa samochodu ciężarowego przewoziła ok 24 ton dachówek ceramicznych na paletach. Droga całkowicie zablokowana. Część przewożonego towaru wysypała się na jezdnię.

Działania: Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Policja wytyczyła objazd drogi. W celu posprzątania jezdni i częściowego odciążenia naczepy na miejsce działań przybyły dwa ładowacze i kolejny samochód ciężarowy do zabrania towaru. Na miejsce zadysponowano zastęp SCRt, przy pomocy którego postawiono zestaw na koła. Przy eskorcie Policji i jednego zastępu straży pożarnej pilotowano odjeżdżający uszkodzony pojazd i naczepę w miejsce bezpieczne. Jezdnię uprzątnięto i przywrócono ruch drogowy. W czasie prowadzenia akcji droga była całkowicie zablokowana. Zagrożenie usunięto i zakończono działania.

MZ/L 600,00 9
10-01-2018 07:18

Chełmno, ul. Dworcowa. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano zadymienie w korytarzu na parterze i pierwszym piętrze hotelu. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Miejsce zdarzenia zabezpieczono. Po sprawdzeniu pomieszczeń ustalono, że dym przedostawał się do pomieszczeń hotelowych z komina sąsiadującego budynku. Przewietrzono całkowicie budynek hotelu. zagrożenie usunięto i zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
13-01-2018 12:20

Nowy Dwór Królewski. Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnego, duże zadymienie z komina. Brak osób poszkodowanych. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce akcji. Sprawdzono kocioł na paliwo stałe- stwierdzono wygaszenie paleniska w kotle. Ze względu na trudne warunki techniczne pożar gaszono z dołu przez wyczystkę przy pomocy gaśnicy proszkowej. Po ugaszeniu pożaru sadzy z drabiny przystawnej przeczyszczono komin przy pomocy szczotki kominiarskiej. Przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Wykonano pomiary temperatur komina i ścian przyległych do komina przy pomocy pirometru- nie stwierdzono podwyższenia temperatury. Zalecono niekorzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez osobę uprawnioną. Przekazano właścicielowi. Zakończono działania.

P/M 0,00 1
14-01-2018
19:42

Żygląd. Na miejscu zastano zadymienie w mieszkaniu socjalnym budynku wielorodzinnego. W jednym z pomieszczeń uruchomiona czujka tlenku węgla wskazująca jego obecność. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Zadymienie spowodowane niewłaściwą eksploatacją kotła na paliwo stałe. Zabezpieczono teren działań. Przewietrzono pomieszczenia. Budynek sprawdzono urządzaniem pomiarowym. Nie stwierdzono zagrożenia. Ze względu na agresywne zachowanie lokatora mieszkania, na miejsce zdarzenia zadysponowano Policję. W obecności Policji pouczono lokatora o prawidłowej eksploatacji pieca. Miejsce zdarzenia przekazano Policji i zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
14-01-2018 21:39

Chełmno ul. Polna. Na miejscu zastano zadymione zamknięte mieszkanie w budynku wielorodzinnym. Uzyskano informację, że w mieszkaniu znajdują się lokatorzy, którzy nie reagują na pukanie oraz nawoływanie. Zabezpieczono teren działań. Wyważono drzwi, wewnątrz zadymionego mieszkania zastano lokatora w stanie przytomnym. Poszkodowanemu udzielono KKP i zadysponowano ZRM. Powodem zadymienia był rozsypany przy piecu żar. Wygaszono palenisko w piecu kaflowym. Wywietrzono mieszkanie. Rozsypany żar wyniesiono na zewnątrz i zalano wodą. Na miejsce zdarzenia przybył ZRM, któremu przekazano poszkodowanego. Lokal do zabezpieczenia przekazano Policji. Usunięto zagrożenie i zakończono działania.

P/M 0,00 2

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 01-07.01.2018r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

02-01-2018 08:08
Cepno, DW548, samochód osobowy marki Opel Meriva w przydrożnym rowie, częściowo tarasuje przejazd drogą wojewódzką. Brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, pojazd wyciągnięto z rowu i odholowano w bezpieczne miejsce. Zakończono działania.
MZ/L 3,00 3
03-01-2018 13:47

Lipienek, pochylone drzewo nad drogą powiatową stwarzające zagrożenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, drzewo obcięto przy pomocy piły spalinowej, następnie pocięto na mniejsze elementy i usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
04-01-2018 00:12

Chełmno, droga gminna, działania polegały na wyciągnięciu z błotnistej drogi samochodu Fiat Ducato Policji.

MZ/L 0,00 1
04-01-2018 04:31

Błoto, pożar dachu budynku mieszkalnego jednorodzinnego spowodowany pożarem sadz w kominie. Mieszkańcy (5 osób) po za budynkiem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono energię elektryczną, podano dwa prądy w natarciu, jeden do wnętrza poddasza, drugi na dach. Dokonano rozbiórki części sufitu w pomieszczeniu na poddaszu. Wygaszono piec CO, dokonano rozbiórki części dachu budynku. Po dogaszeniu dokonano sprawdzenia budynku kamerą termowizyjną oraz pirometrem. Nie stwierdzono zagrożeń. Pomieszczenia przewietrzono, budynek przekazano właścicielowi.

P/M 10,00 4
04-01-2017 05:48

Stablewice, poluźnione płyty na dachu przystanku autobusowego stwarzające zagrożenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, płyty poliwęglanowego w części zdemontowano, w części przytwierdzono do konstrukcji dachu.

MZ/L 0,30 1
04-01-2018 06:31

Płutowo, droga powiatowa nr 1624, drzewo na jezdni całkowicie blokujące przejazd. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, drzewo przy pomocy piły spalinowej pocięto na mniejsze elementy i usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
04-01-2018 11:13

Trzebcz  Szlachecki, poluźnione cegły na kominie budynku szkoły. Ratownik z drabiny przystawnej ściągnął luźne cegły. Chodnik przy budynku zagrodzono taśmą ostrzegawczą. Miejsce działań przekazano zarządcy.

MZ/L 0,00 1
04-01-2018 15:38

Watorowo, pompowanie wody z piwnicy budynku mieszkalnego. Powodem duży przybór wód opadowych i gruntowych. Przy użyciu pompy pływającej wodę wypompowano.

MZ/L 0,00 1
06-01-2018 11:17

Brzozowo,
pompowanie wody z piwnicy budynku mieszkalnego. Powodem duży
przybór wód opadowych i gruntowych. Przy użyciu pompy
pływającej wodę wypompowano.

MZ/L 0,00 1
06-01-2018 11:53

Chełmno,
ul. Młyńska, kot na gałęzi nie potrafiący samodzielnie zejść.
Ratownik z drabiny przystawnej schwytał kota i uwolnił na ziemi.

MZ/L 0,00 1
07-01-2018 11:27

Linowiec, pożar sadz w kominie w budynku mieszkalnym, duże zadymienie w kotłowni budynku. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wygaszono palenisko w piecu CO, pożar ugaszono za pomocą soli i piasku. Przewietrzono pomieszczenia, zalecono kontrolę przewodów kominowych przez uprawnioną osobę.

P/M 0,00 1

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 25-31.12.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

25-12-2017
15:45
Lisewo, ul. Chełmińska, pompowanie wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego. Zabezpieczono teren działania. Odłączono prąd od pomieszczeń piwnicy. Ratownicy przy pomocy pompy pływającej wypompowali wodę (ok.5m3). Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. Zakończono działania. Przyczyną zalania była awaria instalacji odprowadzającej przybory wód gruntowych po opadach atmosferycznych. MZ/L 0,00 1
26-12-2017
17:42

Chełmno, Dworzyska pożarbudynku mieszkalnego, Pożarem  objęte były wszystkie pomieszczenia przybudówki (łazienka, kotłownia oraz pomieszczenie, w którym magazynowany jestopał). Ogień  wydobywał się ponad dach. Pokrycie dachowe uległocałkowite mu zniszczeniu. Pożar przedostał się na poddaszebudynku mieszkalnego. Był to budynek murowany, dach o konstrukcji drewnianej kryty dachówką ceramiczną. Brakosób poszko dowanych (mieszkańcyznajd owali się po za budynkiem). Dopływ prądu do obiektu zostałodłącz ony przez właściciela przed przybyciem jednostek straży.Podjęte działania: Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Podano pięć prądów wody w natarciu – dwa prądy na dach, dwa prądy do wewnątrz przybudówki budynku, oraz prąd wody na poddasze budynku mieszkalnego. Wyniesiono z mieszkań dwie 11 kg butle z gazem. Zorganizowano zaopatrzenie wodne z pobliskiego hydrantu. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, która źle się poczuła. Poszkodowaną przekazano przybyłemu na miejsce ZRM z Chełmna. Po lokalizacji pożaru przystąpiono do dogaszania pozostałości. Usunięto i dogaszono pozostałości konstrukcji dachu i stropu na przybudówce oraz uszkodzone luźne elementy ścian. Sprawdzono oraz przewietrzono pomieszczenia mieszkalne oraz poddasze części mieszkalnej budynku. Zagrożeń nie stwierdzono.  Przyczyną pożaru była nieszczelność przewodu kominowego.

P/Ś 50,00 9
27-12-2017 08:56

Paparzyn, DK55, kolizja dwóch samochodów osobowych marki VW Golf oraz Audi A6, brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, wprowadzono ruch wahadłowy, po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy przekazano właścicielom.

MZ/L 4,00 1
27-12-2017 13:08

Unisław, ul. Chopina, pożar sadz pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ODO (ochrony dróg oddechowych) wygasili palenisko w piecu CO i przewietrzyli pomieszczenie kotłowni. Pożar ugaszono przy użyciu soli i piasku. Pomieszczenia przewietrzono. Zagrożenie usunięto. Miejsce działania przekazano właścicielowi i zakończono działania.

P/M 0,00 1
27-12-2017 14:23

Watorowo, pompowanie wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego. Zabezpieczono teren działania. Odłączono prąd od pomieszczeń piwnicy. Ratownicy przy pomocy pompy pływającej wypompowali wodę. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. Zakończono działania. Przyczyną zalania były przybory wód gruntowych po opadach atmosferycznych.

MZ/L 0,00 1
27-12-2017 16:21

Dorposz Chełmiński, kolizja dwóch samochodów osobowych marki BMW oraz Audi, brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, wprowadzono ruch wahadłowy, po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy przekazano właścicielom.

MZ/L 10,00 1
28-12-2017 01:06

Kornatowo, pożar samochodu osobowego marki Opel Astra. Pojazd całkowicie zajęty ogniem, stwarza zagrożenie dla pobliskiego budynku mieszkalnego. Brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali jeden prąd wody w natarciu na palący się pojazd, drugi w obronie na zagrożoną ścianę budynku. Pożar ugaszono, pojazd przekazano właścicielowi.

P/M 5,00 5
28-12-2017 09:41

Chełmno, ul. Polna – parking Netto, słup oświetleniowy pochylony nad jezdnią stwarzający zagrożenie. Przy pomocy liny wyciągarki słup położono na pobocze, miejsce działań przekazano kierowniczce sklepu.

MZ/L 2,00 1
30-12-2017 05:24

Chełmno, ul. Wodna, alarm czujki tlenku węgla w mieszkaniu. Urządzeniem pomiarowym sprawdzono pomieszczenia, nie stwierdzono zagrożeń, zalecono kontrolę przewodów kominowych, dymowych oraz pieca.

MZ/L 0,00 1
30-12-2017 16:20

Chełmno, ul. Polna, kolizja dwóch samochodów osobowych marki VW Sharan oraz Opel Insignia. brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, wprowadzono ruch wahadłowy, wyciekłe płyny eksploatacyjne posypano sorbentem, po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy przekazano właścicielom.

MZ/L 10,00 1
31-12-2017 09:17

Folgowo, pożar pozostałości roślinnych w stercie. Podano dwa prądy wody następnie teren przekazano właścicielowi.

P/M 0,00 1
31-12-2017 21:33

Chełmno, ul. Kopernika, pożar śmieci w kontenerze na tworzywa sztuczne. Podano jeden prąd wody na kontener, pozostałości przegarnięto i dogaszono. Zakończono działania.

P/M 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 18-24.12.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

18.12-2017
15:40

Osnowo. Na miejscu zdarzenia zastano karetkę pogotowia ratunkowego ze szpitala w Chełmnie, która ugrzęzła w podmokłej nieutwardzonej drodze. Za pomocą wyciągarki karetkę wyciągnięto na utwardzony odcinek drogi i zakończono działania.
MZ/L 0,00 1
21-12-2017 12:16

Grubno. Plama oleju na drodze krajowej na długości około 300m i
szerokości 1m. Rozlany olej napędowy posypano proszkiem pumeksowym oraz za pomocą mioteł uprzątnięto jezdnię. Przywrócono całkowity ruch na drodze. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
21-12-2017 13:56

Paparzyn, DK55, kolizja samochodów osobowych Skody Felicji i Citroena C4 oraz samochodu ciężarowego Volvo. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w samochodach osobowych oraz zakręcono butlę z gazem LPG w Citroenie C4. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję uszkodzone samochody usunięto z drogi, następnie zneutralizowano wycieki płynów eksploatacyjnych przy pomocy proszku pumeksowego. Jezdnię uprzątnięto. Miejsce działań oraz pojazdy przekazano Policji i zakończono działania. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności w ruchu drogowym.

MZ/L 30,00 5
22-12-2017 13:55

Wielkie Łunawy, wypadek samochodu osobowego Seat Leon. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator oraz instalację gazową. Poszkodowanemu kierowcy udzielono Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, która polegała na stabilizacji ręcznej kręgosłupa na odcinku szyjnym, następnie założeniu kołnierza ortopedycznego, zaopatrzeniu rany na palcu prawej dłoni. Po dojeździe na miejsce ZRM poszkodowanego przekazano załodze karetki. Po zbadaniu lekarz stwierdził, że poszkodowany kierowca nie wymaga hospitalizacji. Pojazd przekazano właścicielowi. Miejsce zdarzenia uprzątnięto i zakończono działania.

MZ/L 6,00 3
22-12-2017 14:58

Górne Wymiary, wypadek, VW Polo. Na miejscu zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w drzewo. Pojazd znajdował się poza drogą. Wgnieciony dach samochodu uniemożliwiał dotarcie i ewakuację poszkodowanego. Kierowcę w pojeździe zastano w stanie nieprzytomnym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator. Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy poszkodowanemu udzieliło dwóch strażaków z JRG Chełmno a następnych trzech wykonywało dostęp do poszkodowanego przy pomocy narzędzi hydraulicznych. Po dojeździe ZRM typu,,S” odcięto drzwi przednie i tylne aby wykonać dostęp załodze ZRM do poszkodowanego. Po przekazaniu poszkodowanego ZRM i przeprowadzonym badaniu przez lekarza ewakuowano poszkodowanego z pojazdu. Ze względu na stan poszkodowanego lekarz podjął decyzję o przetransportowaniu do Szpitala w Grudziądzu. Pojazd przekazano Policji. Do zakończenia czynności dochodzeniowo-śledczych przez policję na miejscu pozostała OSP Nowawieś Chełmińska. Po zabraniu samochodu przez Pomoc Drogową miejsce zdarzenia uprzątnięto i zakończono działania.

MZ/L 12,00 3
23-12-2017 11:39

Klęczkowo, dachowanie samochodu osobowego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator w pojeździe. Po przebadaniu kierującej oraz pasażerów lekarz nie stwierdził żadnych obrażeń. Samochód postawiono na koła a następnie przekazano właścicielce. Zakończono działania. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad w ruchu drogowym.

MZ/L 5,00 4
23-12-2017 12:58

Wabcz, zwisający konar drzewa nad chodnikiem. Przy pomocy piły spalinowej konar usunięto.

MZ/L 0,00 1
23-12-2017 13:27

Chełmno, ul. Dominikańska, plama oleju na drodze na długości ok. 80 m. Plamę posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
23-12-2017 13:38

Stolno DK55, Rover 45, samochód osobowy w rowie, jedna osoba znajdowała się wewnątrz pojazdu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Dokonano rozpoznania i ustalono, że samochodem jechała jedna osoba – kobieta. Poszkodowana uskarżała się na ból głowy. Brak widocznych obrażeń. Odłączono akumulator. Ratownicy założyli kołnierz ortopedyczny poszkodowanej i przy użyciu deski ratowniczej wyciągnęli z samochodu. Na miejsce przyjechał zespół Pogotowia Ratunkowego. Osoba poszkodowana została przekazana ZRM a następnie przetransportowana do szpitala. Wycieki posypano sorbentem. Na miejsce zdarzenia przyjechała laweta. Samochód został usunięty z drogi i przekazany Policji. Jezdnię uprzątnięto. Zakończono działania. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad w ruchu drogowym.

MZ/L 3,00 2
23-12-2017
19:04

Starogród, budynek mieszkalny, pożar sadzy w kominie. Zabezpieczono i oświetlono miejsce akcji. Wygaszono palenisko w piecu CO w kotłowni budynku. Pożar sadzy ugaszono za pomocą piasku i soli. Przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Zalecono niekorzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez osobę uprawnioną. Zakończono działania.

P/M 0,00 1
24-12-2017 21:02

Ostrów Świecki, budynek mieszkalny, pożar sadzy w kominie. Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego, płomień wydostawał się z komina. Działania polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca akcji. Wygaszono palenisko w piecu CO w kotłowni budynku. Pożar sadzy ugaszono za pomocą piasku i soli. Przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Zalecono niekorzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez osobę uprawnioną. Zakończono działania.

P/M 0,00 2

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 11.12-17.12.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

12.12-2017
15:07

Górne Wymiary, Drzewo na linii energetycznej. Na miejscu zdarzenia zastano przechylone drzewo na linię energetyczną niskiego napięcia. Po dojeździe pogotowia energetycznego i odłączeniu prądu pochylone drzewo wycięto i usunięto zagrożenie. Przyczyną przechylenia się drzewa był silny wiatr.
MZ/L 0,00 1
12-12-2017 21:05

Na miejscu zdarzenia zastano pożar dachu budynku produkcyjnego stolarni na długości około 25 metrów, która pokryta był płytą warstwową obornicką wypełnioną wełną oraz pianką poliuretanową. Występowało silne zadymienie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono dopływ prądu do budynku. Od strony północnej, przy użyciu drabiny przystawnej podano prąd wody na połać dachową. Od strony południowej, przy użyciu SH- 21D, ratownicy w sprzęcie ODO podali drugi prąd wody, jednocześnie demontując elementy pokrycia dachowego. Zlokalizowano źródło ognia. Pożar ugaszono. Zorganizowano zaopatrzenie wodne z pobliskiego hydrantu. Oświetlono teren akcji. Na bieżąco sprawdzano i przewietrzano nie objęte pożarem pomieszczenia produkcyjne, w których znajdowała się część elementów wyrobów gotowych oraz maszyn. Elementy konstrukcyjne dachu zagrażające bezpieczeństwu usunięto przy pomocy podręcznego sprzętu burzącego. Teren działań sprawdzono pirometrem celem wykluczenia ponownego rozgorzenia. Budynek przekazano właścicielowi. Zakończono działania. Przyczyną powstania pożaru było zaprószenie ognia przez iskry wydobywające się z komina budynku mieszkalnego.

P/Ś 20,00 4
13-12-2017 01:08

Chełmno, Powiśle. Drzewo pochylone nad drogą. Ratownicy za pomocą pił do cięcia drewna ścieli zagrażające drzewo, następnie pocięli drzewo na mniejsze elementy, które usunięto z drogi na pobocze likwidując zagrożenie. Teren uprzątnięto i zakończono działania. Przyczyną przechylenia się drzewa był silny wiatr.

MZ/L 0,00 1
13-12-2017 21:25

Unisław, ul. Szeroka. Budynek mieszkalny – alarm z czujki gazu. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zakręcono zawór butli gazowej. Przewietrzono pomieszczenia i sprawdzono urządzeniem pomiarowym. Zagrożeń nie stwierdzono. Przyczyną załączenia się czujki gazowej była nieszczelność przewodu łączącego butlę z kuchenką gazową. Butlę wyniesiono na zewnątrz budynku. Właścicielowi zalecono wykonanie przeglądu instalacji gazowej przez uprawnioną osobę. Zagrożenie usunięto i usunięto działania.

MZ/L 0,00 1
13-12-2017 21:59

Unisław ul. Chełmińska. Plama oleju na drodze wojewódzkiej nr 551. Miejsce akcji zabezpieczono. Rozlany olej posypano proszkiem pumeksowym. Jezdnię uprzątnięto i zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
14-12-2017 17:35

Klęczkowo, Kolizja samochodu dostawczego marki Citroen z samochodem ciężarowym Renault. Jedna osoba poszkodowana. Zabezpieczono oraz oświetlono miejsce zdarzenia. Dokonano rozpoznania i ustalono, że samochodem dostawczym jechał tylko kierowca – poszkodowany mężczyzna. Osoba znajdowała się w karetce w stanie stabilnym. W drugim samochodzie (ciężarowym) jechał tylko kierowca o własnych siłach i bez obrażeń opuścił pojazd. Lekarz podjął decyzję o transporcie osoby poszkodowanej do placówki w Grudziądzu. Na miejsce przyjechała Policja. Ratownicy odłączyli akumulator w samochodzie dostawczym. Samochód ciężarowy zjechał pod eskortą samochodu PSP na parking (oddalony ok 2km). Na miejsce zdarzenia przyjechała laweta. Samochód dostawczy został usunięty z drogi i przekazany Policji. Jezdnię uprzątnięto. Zakończono działania. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności w ruchu drogowym.

MZ/L 20,00 3
14-12-2017 19:06

Unisław, plama oleju na drodze gminnej. Zabezpieczono oraz oświetlono miejsce zdarzenia. Za pomocą mioteł oraz proszku pumeksowego zebrano oraz zmieciono olej znajdujący się na jezdni. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
15-12-2017 07:29

Unisław, ul. Chełmińska. Kolizja dwóch samochodów osobowych Opla Corsy i Mazdy 2. Bez osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wprowadzono ruch wahadłowy. Odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Po przeprowadzeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy usunięto z drogi i przekazano właścicielom. Jezdnię uprzątnięto, zakończono działania. Przyczyną kolizji było niezachowanie ostrożności w ruchu drogowym.

MZ/L 7,00 1
15-12-2017 11:08

Watorowo 12, pompowanie wody z zalanej piwnicy budynku mieszkalnego. Zabezpieczono teren działania. Odłączono prąd od pomieszczeń piwnicy. Ratownicy przy pomocy pompy szlamowej oraz pływającej wypompowali wodę (ok.16m3). Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. Zakończono działania. Przyczyną zalania były przybory wód gruntowych po opadach atmosferycznych.

MZ/L 0,00 1
15-12-2017
14:35

Sarnowo, kolizja czterech samochodów osobowych i jednego samochodu ciężarowego na 104 km. autostrady A1 w kierunku Łodzi. Jedna osoba poszkodowana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Na miejscu znajdowała się obsługa autostrady, która oznakowała i zabezpieczyła zdarzenie. Ruch drogowy był całkowicie zablokowany. Udrożniono jeden pas ruchu przemieszczając uszkodzone pojazdy na prawy pas drogi. W trakcie działań lekarz pierwszego zespołu ZRM podjął decyzją o przetransportowaniu jednej osoby poszkodowanej do szpitala w Grudziądzu. Podczas usuwania pojazdów z drogi, kierowca z Mercedesa uskarżał się na ból w klatce piersiowej. Ratownik medyczny z JRG Chełmno udzielił KPP, zadysponowano na miejsce Karetkę Pogotowia. Po przebadaniu poszkodowanego przez lekarza nie stwierdzono urazów zagrażających zdrowiu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo śledczych przez policję, rozlane płyny eksploatacyjne usunięto z jezdni, drogę posypano sorbentem typu Pumex. Przywrócono ruch na pozostałych pasach drogi. Pojazdy przekazano właścicielom. Zakończono działania. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie ostrożności w ruchu drogowym.

MZ/L 30,00 5
15-12-2017 17:45

Grubno, kolizja dwóch samochodów osobowych Renault Thalia z Seatem Alteą. Bez osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Uprzątnięto jezdnię z elementów po kolizyjnych, usunięto pojazdy z drogi na pobocze. Samochody osobowe przekazano Policji. Zakończono działania. Przyczyną kolizji było niezachowanie zasad w ruchu drogowym.

MZ/L 7,00 1
16-12-2017 12:38

Podwiesk, pożar sadzy w budynku mieszkalnym. Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ODO (ochrony dróg oddechowych) wygasili palenisko w piecu CO i przewietrzyli pomieszczenie kotłowni. W wyniku wysokiej temperatury w przewodzie kominowym popękały ściany przylegające do przewodu kominowego, przewód kominowy oraz pojawiły się pęknięcia na elewacji zewnętrznej budynku. Dodatkowo ratownicy przy pomocy kamery termowizyjnej zmierzyli temperaturę przewodu kominowego (90°C) oraz przy pomocy detektora wielogazowego sprawdzono obecność tlenku węgla w pomieszczeniach, w których wystąpiły pęknięcia na przewodzie kominowym (nie stwierdzono obecności). Założono sito kominowe na komin. Pożar ugaszono przy użyciu proszku gaśniczego. Miejsce działania przekazano właścicielowi z zaleceniem nie korzystania z pieca centralnego ogrzewania do wykonania przeglądu instalacji CO. Zakończono działania.

P/M 10,00 2
16-12-2017 16:13

Starogród, pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego. Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ODO (ochrony dróg oddechowych) wygasili palenisko w piecu CO i przewietrzyli pomieszczenie kotłowni. Do lokalizacji miejsca pożaru użyto kamery termowizyjnej. Pożar ugaszono przy użyciu gaśnic proszkowych następnie wyczyszczono przewód kominowy szczotką kominiarską. Dodatkowo budynek sprawdzono przy pomocy detektora gazowego. Podwyższone stężenie tlenku węgla wykryto w kotłowni (21 PPM). Pomieszczenia przewietrzono. Zagrożenie usunięto. Miejsce działania przekazano właścicielowi i zakończono działania.

P/M 0,00 2

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 04.12-10.12.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

04.12-2017
14:56

Chełmno ul. Powstańców Wielkopolskich. Pomoc Policji w otwarciu mieszkania. Policja i pogotowie ratunkowe na miejscu, zamknięte mieszkanie na pierwszym piętrze. Według relacji rodziny z osobą w środku nie odpowiadającą na pukania , nawoływania. Zabezpieczono miejsce działań. Ratownicy na prośbę policji za pomocą narzędzi hydraulicznych do wyważania drzwi otworzyli mieszkanie. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
04-12-2017 17:06

Unisław ul. Wiślana. Pożar sadzy w kominie. Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnego. Zabezpieczono i oświetlono miejsce akcji. Wygaszono palenisko w piecu co w piwnicy budynku. Pożar sadzy ugaszono za pomocą piasku i soli. Przewietrzono pomieszczenie kotłowni. Zalecono niekorzystanie z pieca do czasu wykonania przeglądu przez osobę uprawnioną. Zakończono działania.

P/M 0,00 1
05-12-2017 18:49

Trzebcz Szlachecki. Pożar sadzy w kominie. Na miejscu zdarzenia zastano pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego, z komina widać żar. Zabezpieczono i oświetlono miejsce akcji. Wygaszono palenisko w piecu CO na parterze w pomieszczeniu kuchni, otworzono okna i przewietrzono. Pożar sadzy ugaszono za pomocą piasku i soli, przeczyszczono komin przy pomocy szczotki kominiarskiej. Zakończono działania.

P/M 0,00 1
06-12-2017 13:08

Kosowizna. Pompowanie wody z piwnicy. Zalana piwnica o powierzchni ok. 15m2 do wysokości 0,2m w budynku mieszkalnym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono dopływ prądu do budynku. Przy pomocy motopompy szlamowej wypompowano wodę z piwnicy do pobliskiego rowu. Miejsce zdarzenia przekazano użytkownikowi. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
06-12-2017 14:06

Unisław ul. Osiedlowa. Zadymienie w kotłowni budynku mieszkalnego. Na miejscu zdarzenia zastano zadymienie w pomieszczeniach piwnicznych budynku mieszkalnego wielorodzinnego (zabudowa szeregowa) spowodowane niedrożnością przewodu kominowego. Zabezpieczono teren działań. Wygaszono palenisko pieca. Oddymiono, przewietrzono pomieszczenia piwniczne budynku. Przy pomocy detektora wielogazowego sprawdzono pomieszczenia mieszkalne (odczyty w normie). Zakończono działania.

MZ/L 0,00 4
06-12-2017 16:12

Kosowizna ul. Chełmińska. Zalana piwnica w budynku mieszkalnym. Zabezpieczono teren działania. Wypompowano wodę z pomieszczenia piwnicy. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
07-12-2017 17:35

Chełmno ul. Kościelna- Zadymienie w mieszkaniu na pierwszym piętrze w budynku wielorodzinnym. Miejsce akcji zabezpieczono. Po dotarciu ratowników (praca w ODO) do mieszkania okazało się, że przyczyną silnego zadymienia było nie odpowiednie składowanie materiałów palnych przy piecu kaflowym, które zapaliły się od nagrzanego przewodu kominowego. Palenisko pieca ugaszono przed przybyciem zastępów. Działania ratowników polegały na wyniesieniu z mieszkania nadpalonych materiałów składowanych przy piecu na zewnątrz oraz przewietrzeniu mieszkania. Dokonano pomiaru urządzeniem wielogazowym oraz pirometrem w mieszkaniu oraz sąsiednich mieszkaniach, na klatce schodowej. Nie wykryto zagrożenia. Nie stwierdzono dodatkowych zagrożeń. Zakończono działania.

P/M 0,00 2
08-12-2017 11:10

Lisewo ul. Wybudowanie Wąbrzeskie- Woda rozlewa się z przepełnionego zbiornika wodnego. Zalana droga gminna, zarazem jedyny dojazd do budynków mieszkalnych. Zagrożone budynki gospodarskie na jednej z posesji. Zabezpieczono teren działania. Wodę wypompowano przy pomocy motopompy Rosenbauer. Po obniżenia lustra wody w zbiorniku i usunięciu zagrożenia działania zakończono.

MZ/L 0,00 3
08-12-2017 11:15

Chełmno ul. Marii Curie-Skłodowskiej. Otwarcie mieszkania. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano zamknięte mieszkanie na pierwszym piętrze. W mieszkaniu znajduje się osoba (kobieta) wzywająca pomocy. Zabezpieczono miejsce działań. Wyważono drzwi za pomocą urządzenia hydraulicznego. Na podłodze w przedpokoju leżała kobieta po zasłabnięciu – przytomna, nie mogąca się podnieść. Ratownicy udzielili pierwszej pomocy. Wezwana została karetka pogotowia. Po przybyciu pogotowia i przekazaniu osoby poszkodowanej zakończono działania.

MZ/L 0,20 1
09-12-2017
11:15

Chełmno ul. Rynek. Tlenek węgla. W budynku wielorodzinnym w jednym z mieszkań czujka zasygnalizowała obecność tlenku węgla. Kobieta z dwójka dzieci poza mieszkaniem. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Praca ratowników w ODO. Za pomocą detektora wielogazowego dokonano pomiarów w całym mieszkaniu. Urządzenie pomiarowe wykazało 30ppm obecności tlenku węgla w pomieszczeniu. Wygaszono w piecu kaflowym. Przewietrzono profilaktycznie wszystkie pomieszczenia. Dokonano także pomiarów w pozostałych mieszkaniach. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielce. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
09-12-2017 15:53

Raciniewo ul. Długa. Na miejscu zdarzenia zastano zamknięte mieszkanie. Wewnątrz mieszkania znajduję się starszy mężczyzna leżący na podłodze po napadach padaczki, przytomny ale nie może się ruszać. Podczas rozpoznania poszkodowany miał kolejne napady padaczki. Miejsce akcji zabezpieczono. Przy użyciu podręcznego sprzętu burzącego wyważono zamek w drzwiach, udzielono poszkodowanemu KPP chroniąc głowę przed urazami wtórnymi podczas napadu, udrożniono drogi oddechowe, po ustaniu napadów ułożono i zaopatrzono poszkodowanego na noszach typu „deska”. Przekazano poszkodowanego ZRMed. Zakończono działania.

MZ/L 0,10 1
10-12-2017 19:57

Unisław ul. Mickiewicza. Pożar sadzy w kominie budynku jednorodzinnego, duże zadymienie w pomieszczeniu kotłowni. Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ODO wygasili palenisko w piecu CO i przewietrzyli pomieszczenie kotłowni. Założono sito kominowe na komin. Pożar ugaszono przy użyciu soli. Miejsce działania przekazano właścicielowi. Zakończono działania.

P/M 0,00 1

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 27.11-03.12.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

27-11-2017 09:21

Chełmno, pomoc Policji w poszukiwaniach zaginionej osoby. Teren w okolicach toru motocrossowego i okolicy przeszukano, nie odnaleziono zaginionej osoby.

MZ/L 0,00 2
28-11-2017 09:28

Wabcz, plama oleju na drodze krajowej na długości ok. 10 km. Zorganizowano ruch wahadłowy, plamę posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 4
28-11-2017 19:01

Płutowo, błoto na drodze powiatowej stwarzające zagrożenie. Przy pomocy jednego prądu wody błoto zmyto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
29-11-2017 09:14

Pniewite,
drzewo pochylone nad budynkiem stwarzające zagrożenie.
Zabezpieczono miejsce zdarzenia, ratownik z kosza podnośnika SH21
obciął piłą spalinową konary drzewa, następnie ścięto
pień.

MZ/L 0,00 3
29-11-2017 09:46

Unisław, ul. Parkowa, drzewo pochylone nad budynkiem stwarzające zagrożenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, ratownik z kosza prywatnego podnośnika obciął piłą spalinową konary drzewa, następnie ścięto pień.

MZ/L 0,00 1
30-11-2017 18:12

Żygląd, samochód osobowy marki VW Polo w rowie przy drodze krajowej nr 91. Tył pojazdu częściowo na jezdni. Brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, przy pomocy wyciągarki samochodowej pojazd wyciągnięto na jezdnię i przekazano właścicielowi.

MZ/L 0,50 1
01-12-2017 16:17

Chełmno, ul. Toruńska, kolizja samochodów Opel Vivaro oraz VW Vento. Brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, uprzątnięto jezdnię ze szkieł i elementów plastikowych. Zakończono działania.

MZ/L 2,00 1
03-12-2017 16:20

Kokocko, pomoc Policji w oświetleniu terenu w związku z odnalezieniem ciała mężczyzny i czynnościami dochodzeniowymi.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 20-26.11.2017 r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

20-11-2017 10:51

Podwiesk, pożar plastikowych śmieci w kontenerze. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano jeden prąd piany na palący się kontener. Pozostałości wygarnięto i dogaszono. Zakończono działania.

P/M 1,00 1
20-11-2017 19:33

Trzebiełuch, DK55, uszkodzony samochód osobowy marki Ford Mondeo po potrąceniu pieszego. Poszkodowany zabrany do szpitala przez załogę PRM przed dojazdem pierwszych zastępów. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazd usunięto i zakończono działania.

MZ/L 3,00 2
21-11-2017 19:47

Chełmno, ul. Pod Skarpą, pożar sadz w kominie w budynku jednorodzinnym, duże zadymienie. Ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych wygasili palenisko w piecu CO. Sadze ugaszono za pomocą soli. Zalecono przegląd instalacji kominowej przez uprawnioną osobę.

P/M 0,00 1
22-11-2017 11:42

Unisław, ul. Szeroka, rozsypany węgiel na jezdni na powierzchni ok. 10 m/kw stwarzający zagrożenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, węgiel usunięto z jedni i zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
23-11-2017 18:12

Raciniewo, ul. Bydgoska, kolizja dwóch samochodów osobowych marki Ford Focus oraz Audi A4. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy oraz pasażerowi Audi. Po dojeździe załogi PRM poszkodowanych przekazano ratownikowi medycznemu, który podjął decyzję o transporcie poszkodowanych do szpitala. Płyny eksploatacyjne posypano sorbentem, pojazdy po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję usunięto z drogi.

MZ/L 50,00 1
24-11-2017 13:10

Błoto, kot na drzewie na wysokości ok. 6 metrów. Zwierzę nie potrafi samodzielnie zejść. Ratownik z drabiny przystawnej schwytał kota i przekazał właścicielowi.

MZ/L 0,00 1
24-11-2017 13:18

Dubielno, samochód ciężarowy na leżący na boku, częściowo tarasujący przejazd drogą powiatową. Samochód przewoził 25 ton buraków. Droga całkowicie zablokowana, jedna osoba poszkodowana, kierowca po za pojazdem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator pojeździe, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy a następnie przekazano przybyłemu lekarzowi. Zabezpieczono wyciek paliwa ze zbiornika, podano jeden prąd piany ciężkiej, przy użyciu samochodu ciężkiego ratownictwa drogowego z JRG Świecie, pojazd postawiono na kołach. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazd przekazano właścicielom.

MZ/L 70,00 5
25-11-2017 09:10

Dubielno, błoto na drodze powiatowej stwarzające zagrożenie. Przy pomocy jednego prądu wody błoto zmyto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
25-11-2017 12:03

Chełmno, DK91, plama oleju na jezdni od Stolna do Głogówka. Olej posypano sorbentem oraz neutralizatorem. Jezdnię uprzątnięto i zakończono działania.

MZ/L 0,00 4
25-11-2017 14:43

Szymborno, plama oleju na drodze powiatowej na powierzchni ok. 400 m/kw. Olej posypano sorbentem. Jezdnię uprzątnięto i zakończono działania.

MZ/L 0,00 2

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 13-19.11.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

13-11-2017 10:26

Paparzyn, zalana piwnica w budynku jednorodzinnym na skutek wysokiego poziomu wód gruntowych. Przy pomocy pomp pływającej oraz szlamowej wypompowano wodę z piwnicy.

MZ/L 0,00 1
16-11-2017 04:07

Grubno, porozrzucane i porozbijane na jezdni płyty chodnikowe na długości ok. 1 km stwarzające zagrożenie. Na miejscu patrol Policji. Uszkodzone płyty usunięto na pobocze.

MZ/L 5,00 1
16-11-2017 14:54

Stablewice, zanieczyszczona ziemią droga powiatowa na skuteknaniesienia przez maszynę rolniczą. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, przy pomocy łopat ziemię usunięto na pobocze, następnie zmyto jezdnię wodą.

MZ/L 0,00 1
16-11-2017 16:19

Klęczkowo, DK55, plama oleju na jezdni po uszkodzeniu miski olejowej samochodu dostawczego marki Mercedes Sprinter. Pojazd odholowano na pobliski parking, olej posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
16-11-2017 17:57

Wabcz, pożar w kotłowni budynku mieszkalnego jednorodzinnego. Pożar ugaszony przez mieszkańców przed dojazdem zastępów. Duże zadymienie w budynku. Przy pomocy wentylatora oddymiono budynek, sprawdzono sprzętem pomiarowym czy nie ma innych zagrożeń. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi z zaleceniem kontroli pieca CO przez uprawnioną osobę.

P/M 4,00 2
16-11-2017 18:46

Lisewo, ul. Chełmińska, balot słomy na drodze stwarzający zagrożenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, balot słomy usunięto na pobocze i zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
18-11-2017 08:01

Dubielno, kolizja dwóch samochodów osobowych marki Audi A4 oraz Opel Agila. Brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, prowadzono ruch wahadłowy, odłączono akumulatory w pojazdach, następnie usunięto je z drogi, którą uprzątnięto.

MZ/L 3,00 2
18-11-2017 09:34

Brzozowo, pochylone drzewo nad jezdnią drogi powiatowej stwarzające zagrożenie. Przy pomocy piły spalinowej drzewo usunięto.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w  dniach 06-11.11.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

06-11-2017 10:26

Unisław, ul. Grudziądzka, błoto na drodze na długości ok. 100 metrów stwarzające zagrożenie dal ruchu. Przy pomocy wody zmyto jezdnię z błota.

MZ/L 0,00 1
06-11-2017 13:22

Bajerze, plama oleju na drodze powiatowej na powierzchni ok. 150 metrów. Olej posypano sorbentem, następnie drogę uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
06-11-2017 14:33

Papowo Biskupie, pożar budynku gospodarczego inwentarskiego. Pali się składowana słoma. Duże zadymienie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano dwa prądy wody do wnętrza budynku, składowaną słomę wygarnięto na zewnątrz budynku oraz dogaszono. Przy użyciu wentylatorów oddymiono pomieszczenia, sprawdzono sprzętem pomiarowym, czy nie występują dodatkowe zagrożenia. Miejsce działań przekazano właścicielowi.

P/M 1,00 5
06-11-2017 15:02

Chełmno, ul. Podgórna, wyczuwalny zapach gazu przy rozdzielni gazu w odległości ok. 100 metrów od zabudowań. Wezwano pogotowie gazowe, które stwierdziło nieszczelność jednego z zaworów. Usterkę usunięto.

MZ/L 0,00 2
06-11-2017 15:40

Kiełp, zalana piwnica w budynku jednorodzinnym na skutek wysokiego poziomu wód gruntowych. Przy pomocy pomp pływającej oraz szlamowej wypompowano wodę z piwnicy.

MZ/L 0,00 1
07-11-2017 10:36

Stablewice, droga powiatowa nr 1627, samochód marki VW Polo po uderzeniu w ogrodzenie posesji, częściowo w rowie. Kierująca bez obrażeń pod wpływem zdarzenia. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, kierującej udzielono wsparcia psychicznego, następnie przekazano lekarzowi, który podjął decyzję o braku potrzeby hospitalizacji. Po zakończeniu czynności pojazd przekazano właścicielce.

MZ/L 5,00 1
07-11-2017 14:26

Chełmno, ul. Grudziądzka, oberwana dachówka na dachu budynku mieszkalnego stwarzająca zagrożenie dla przechodniów. Ratownik z kosza podnośnika SH21 usunął luźną dachówkę.

MZ/L 0,00 1
07-11-2017 18:07

Chełmno, ul.Aleje 3 Maja, kolizja trzech samochodów osobowych marki Opel Zafira, Fiat Bravo oraz Citroen C4. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, udzielono kwalifikowanej pomocy kierującym pojazdami kobietom, następnie przekazano lekarzowi. Wyciekłe płyny eksploatacyjne posypano sorbentem, jezdnię uprzątnięto, pojazdy przekazano właścicielom.

MZ/L 6,00 3
08-11-2017 13:31

Chełmno, ul. Dworcowa, zapach spalenizny i lekkie zadymienie w pomieszczeniu oddziału banku. Powodem świetlówka jarzeniowa na suficie. Odłączono lampę, przy użyciu sprzętu pomiarowego wykluczono pożar instalacji elektrycznej. Zalecono wykonanie przeglądu przez uprawnioną osobę.

P/M 0,20 1
10-11-2017 08:59

Chełmno, ul. Aleja 3 Maja, alarm czujki tlenku węgla w mieszkaniu. Sprawdzono urządzeniem pomiarowym stężenie tlenku węgla w łazience oraz pozostałych pomieszczeniach. Nie stwierdzono przekroczeń. Zalecono kontrolę pieca gazowego oraz instalacji kominowej przez uprawnioną osobę.

MZ/L 0,00 1
11-11-2017 20:57

Nowe Dobra, DP 1621, uszkodzona linia telekomunikacyjna zwisająca nad jezdnią. Linię usunięto na pobocze drogi i poinformowano operatora.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 30.10-05.11.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

30.10-05.11.2017

Na terenie powiatu sześciokrotnie strażacy wypompowywali wodę z piwnic w obiektach mieszkalnych. Powodem zalania były obfite opady oraz wysoki stan wód gruntowych. Wodę usunięto przy pomocy pomp szlamowych w miejscowościach Jeleniec, Kiełp, Stolno, Papowo Biskupie oraz dwukrotnie w Brzozowie.

MZ/L 0,00 6
30-10-2017 09:07

Unisław, ul. Słoneczna, częściowo zerwane poszycie dachu na budynku mieszkalnym jednorodzinnym na powierzchni ok. 50 m/kw na skutek silnego wiatru. Ratownicy z drabiny przystawnej usunęli luźne elementy poszycia oraz zabezpieczyli dach folią.

MZ/L 7,00 1
30-10-2017 16:55

Grubno, DW550, kolizja samochodu osobowego marki Skoda Fabia z sarną. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, zgłoszono do koła łowieckiego informację o rannym zwierzęciu. Na miejsce przybył łowczy, który zabrał sarnę. Samochód osobowy przekazano właścicielowi.

MZ/L 2,00 1
30-10-2017 23:05

Chełmno, ul.Dworcowa, pożar śmieci w kontenerze. Podano jeden prąd wody na palące się śmieci. Kontener przekazano przedstawicielowi „Ojar”.

P/M 0,00 1
31-10-2017 09:43

Mgoszcz, pochylone drzewo nad budynkiem mieszkalnym stwarzające zagrożenie. Przy pomocy piły spalinowej oraz podnośnika SH21 drzewo usunięto.

MZ/L 0,00 2
31-10-2017 15:45

Chełmno, ul.Polna, uszkodzona pokrywa studzienki kanalizacyjnej. Do suchej studzienki wpadła 14-letnia dziewczynka, która wydostała się o własnych siłach. Po dojeździe zastępu znajdowała się pod opieką rodziców. Ratownicy udzielili dziewczynce kwalifikowanej pierwszej pomocy, zaopatrzono rany na kończynach dolnych. Następnie przekazano rodzicom, którzy podjęli decyzję o transporcie córki do szpitala. Studzienkę odgrodzono taśmą ostrzegawczą i poinformowano ZWiK w Chełmnie o uszkodzonym włazie.

MZ/L 0,00 1
03-11-2017 07:20

Osnowo, zadymione pomieszczenie suszarni w zakładzie „Bioeco”. Powodem zapalenie trocin. Brak poszkodowanych. Wygaszono palenisko w systemie suszącym trociny, do otworów rewizyjnych podano dwa prądy wody, przewietrzono pomieszczenie, przy użyciu kamery termowizyjnej sprawdzono pozostałe urządzenia linii produkcyjnej. Zagrożeń nie stwierdzono, miejsce zdarzenia przekazano użytkownikowi obiektu.

P/M 0,00 5
03-11-2017 09:07

Stablewice, plama oleju na drodze powiatowej na długości ok. 500 metrów. Olej posypano sorbentem, następnie drogę uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
04-11-2017 13:41

Chełmno, ul.3 Maja, rozsypane cegły na jezdni na powierzchni ok. 40 m/kw. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, cegły ułożono na poboczu, jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
04-11-2017 16:10

Nowawieś Chełmińska, dachowanie samochodu osobowego marki BMW. Pojazd znajduje się na boku, jedna osoba kierowca uwięziona w pojeździe. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, ratownicy przy użyciu sprzętu hydraulicznego oraz pneumatycznego wykonali dostęp do poszkodowanego, któremu udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy a następnie ewakuowali z pojazdu i przekazali zespołowi PRM. Lekarz podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala w Grudziądzu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazd przekazano rodzinie poszkodowanego, jezdnię uprzątnięto i zakończono działania.

MZ/L 20,00 4
05-11-2017 01:52

Papowo Biskupie, pożar w budynku gospodarczym, brak poszkodowanych. Podano jeden prąd wody, następnie pogorzelisko przeszukano i przelano wodą. Obiekt przekazano właścicielowi.

P/M 10,00 2
05-11-2017 17:20

Unisław, ul. Chełmińska, zderzenie czołowo boczne dwóch samochodów osobowych marki Opel Corsa oraz Skoda Fabia. Dziecko w foteliku samochodowym płaczące w Oplu. Pozostałe osoby podróżujące pojazdami po za nimi bez obrażeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono wsparcia psychicznego dziecku, następnie przekazano przybyłemu lekarzowi, który nie stwierdził obrażeń. Dziecko przekazano rodzicom. Odłączono akumulatory w pojazdach, sorbentem posypano wyciekłe płyny eksploatacyjne, następnie jezdnię uprzątnięto. Pojazdy przekazano właścicielom.

MZ/L 6,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 23-29.10.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

23-10-2017 15:44

Grubno, DK91, Skoda Octavia po uderzeniu w przydrożny słup, zablokowany przejazd pasem w kierunku Chełmna. Kierujący samodzielnie opuścił pojazd i zaopatrywany jest przez załogę PRM. Lekarz podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala na dalszą diagnostykę. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, następnie pojazd usunięto z jezdni, którą uprzątnięto i zakończono działania.

MZ/L 12,00 2
24-10-2017 17:19

Grzybno, zalana piwnica w świetlicy wiejskiej z powodu obfitych opadów deszczu. Przy pomocy pompy szlamowej wodę usunięto z budynku.

MZ/L 0,00 1
25-10-2017 05:26

Dorposz Szlachecki, błoto na jezdni stwarzające zagrożenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, przy pomocy mioteł łopat oraz wody uprzątnięto jezdnię.

MZ/L 0,00 1
25-10-2017 10:37

Lisewo, ul.Chełmińska, samochód ciężarowy marki Man tarasuje przejazd drogą. Tył pojazdu częściowo w rowie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, przy pomocy ciągnika rolniczego wyciągnięto pojazd na jezdnię i przywrócono ruch na drodze.

MZ/L 0,00 1
25-10-2017 11:55

Chełmno, ul. Kościuszki, otwarcie domu jednorodzinego, na zewnątrz właścicielka, która zgłasza zatrzaśnięcie drzwi. Przy pomocy drabiny przenośnej ratownik wszedł przez otwarte okno do budynku a następnie otworzył drzwi od środka.

MZ/L 0,00 1
26-10-2017 09:34

Dorposz Szlachecki, zderzenie dwóch samochodów osobowych marki Opel Astra oraz VW Bora. Dwóm kierującym pojazdami udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazano lekarzowi. Odłączono akumulatory w pojazdach, następnie przekazano właścicielom i uprzątnięto jezdnię.

MZ/L 12,00 3
27-10-2017 08:21

Unisławu. Chełmińska pompowanie wody z zalanej piwnicy budynku jednorodzinnego z powodu obfitych opadów deszczu. Przy pomocy pompy szlamowej wodę usunięto z budynku.

MZ/L 0,00 1
27-10-2017 18:42

Drzonowo, samochód osobowy marki For Focus po uderzeniu w drzewo, pojazdem podróżowały 3 osoby. Dwóm osobom w tym kierowcy udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazano lekarzowi, który podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala na dalszą diagnostykę. Uszkodzony pojazd przekazano właścicielowi. Drogę udrożniono i zakończono działania.

MZ/L 10,00 3
28-10-2017 12:58

Starogród, samochód osobowy marki Ford Eskort leżący na dachu w wąwozie po przebiciu barier energochłonnych. Pojazd opuszczony, brak kierowcy oraz innych postronnych osób. Przeszukano teren w promieniu 1 km od miejsca zdarzenia, nikogo nie znaleziono. Pojazd przekazano Policji.

MZ/L 2,00 1
28-10-2017 16:35

Chełmno, ul.Dworcowa, potrącenie pieszego przez samochód marki Mercedes. Poszkodowany zabrany do szpitala przed przybyciem zastępu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję działania zakończono.

MZ/L 0,50 1
28-10-2017 16:48

Wielkie Łunawy, przewrócone drzewo na drodze powiatowej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, przy pomocy pił spalinowych drzewo pocięto na mniejsze elementy i usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
29-10-2017 05:10

Szymborno, błoto na jezdni stwarzające zagrożenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, przy pomocy mioteł łopat oraz wody uprzątnięto jezdnię.

MZ/L 0,00 2
29-10-2017 10:53

Gołoty, przewrócone drzewo na drodze powiatowej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, przy pomocy pił spalinowych drzewo pocięto na mniejsze elementy i usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 2
29-10-2017 12:44

Kijewo Szlacheckie, poderwana blacha na budynku mieszkalnym zagrażająca mieszkańcom i osobom postronnym. Przy pomocy piły do stali z drabiny przystawnej ratownik odciął część blachy, dach zabezpieczono folią oraz spięto pasami do konstrukcji więźby dachowej.

MZ/L 1,00 1
29-10-2017 14:48

Unisław, ul. Toruńska, pochylony nad jezdnią słup telefoniczny. Przy pomocy nożyc odcięto liny podtrzymujące słup, który ułożono po za drogą. Awarię zgłoszono do operatora sieci.

MZ/L 1,00 1
29-10-2017 14:51

Chełmno, ul.Powiśle, 3 niewielkie drzewa powalone na drogę. Przy pomocy pił pocięto drzewa i usunięto na pobocze.

MZ/L 0,00 1
29-10-2017 15:27

Trzebcz Szlachecki, konar drzewa na sieci energetycznej stwarzający zagrożenie. Na miejscu pogotowie energetyczne, które odłączyło zasilanie w sieci. Ratownicy z drabiny przy pomocy piły spalinowej usunęli zagrażający konar.

MZ/L 0,00 1
29-10-2017 19:29

Papowo Biskupie, konar drzewa na drodze powiatowej stwarzający zagrożenie. Konar usunięto na pobocze drogi.

MZ/L 0,00  

.

Zdarzenia na tereniedziałania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 16.10-22.10.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

16.10-22.10-2017

W tym okresie strażacy na terenie powiatu chełmińskiego siedmiokrotnie interweniowali w związku z niebezpieczeństwem występującym na drogach. Działania polegały na usuwaniu plam oleju, nawiezionych na drogę brył błota, płodów rolnych, prowadzono działania w miejscowościach: Bajerze, Kamlarki, Stablewice i Trzebcz Szlachecki, Jeleniec i m.Chełmno.

MZ/L 0,00 9
17-10-2017 17:07

Klęczkowo, w budynku mieszkalnym wielorodzinnym doszło do rozszczelnienia butli z gazem.  Przed przybyciem zastępu JRG Chełmno zakręcono i wyniesiono butlę (11kg propan-butan) na zewnątrz budynku mieszkalnego. Osób poszkodowanych nie stwierdzono. Zabezpieczono miejsce akcji. Mieszkanie sprawdzono przy pomocy detektora wielogazowego. Nie stwierdzono obecności gazu w mieszkaniu. Pomieszczenia przewietrzono. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi i zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
19-10-2017 18:04

Unisław, treningowe Lądowanie śmigłowca LPR na stadionie sportowym. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania. Po wylądowaniu i odlocie śmigłowca działania zakończono.

MZ/L 0,00 1
20-10-2017 18:16

Chełmno ul Dworcowa. Wyczuwalny zapach spalonego plastiku w przedsionku przy rozdzielni prądu w wejściu do budynku Banku Spółdzielczego. Strażacy zabezpieczyli teren działań. Przy pomocy urządzeń pomiarowych (pirometr i kamera termowizyjna) sprawdzono pomieszczenie oraz skrzynkę rozdzielczą oraz główne przyłącze – nie stwierdzono zagrożenia. Dodatkowo ratownik z drabiny przystawnej sprawdził przewody elektryczne, które znajdowały się na podwieszanym suficie. Po przewietrzeniu pomieszczenia miejsce zdarzenia przekazano przybyłemu na miejsce pracownikowi banku.

MZ/L 0,00 2
21-10-2017 02:08

Kijewo Szlacheckie, pomoc Policji w poszukiwaniach zaginionej osoby. Działania zastępów OSP polegały na przeszukaniu terenu wskazanego przez Policję, gdzie ewentualnie mogła znajdować się poszukiwana osoba. Teren przeszukano. Około godz. 4:10 poszukiwany mężczyzna został znaleziony przez patrol Policji a następnie przetransportowany na obserwację do szpitala w Świeciu.

MZ/L 0,00 2
22-10-2017 19:03

Borówno, wyczuwalny zapach dymu w budynku mieszkalnym. Na miejscu zdarzenia zastano zapach przegrzanej instalacji elektrycznej. Zabezpieczono miejsce działań. Za pomocą urządzeń pomiarowych (pirometr, kamera termowizyjna) wykluczono pożar instalacji elektrycznej. Wyczuwalny zapach najprawdopodobniej pochodził z przeciążonej rozdzielni elektrycznej. Odłączono dopływ prądu do instalacji elektrycznej, do czasu wykonania przeglądu przez uprawnioną osobę. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na tereniedziałania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 9-15.10.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

09-10-2017 13:51

Małe Łunawy, konar drzewa na jezdni. Przy pomocy pił spalinowych konar pocięto na mniejsze elementy i usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
09-10-2017 20:37

Płutowo, błoto na jezdni stwarzające zagrożenie na długości ok. 350 metrów. Prądem wody zmyto błoto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
10-10-2017 03:18

Paparzyn, DK55, przewrócona na pobocze naczepa samochodu ciężarowego marki MAN, brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, zadysponowano SCRT Mega City z JRG Świecie, który postawił naczepę na jezdni i następnie odholował na pobliski parking. Jezdnię uprzątnięto i zakończono działania.

MZ/L 20,00 3
10-10-2017 16:08

Chełmno, ul. M.Curie-Skłodowskiej, samochód osobowy marki VW Golf zjechał ze skarpy i zatrzymał się w zaroślach. Brak osób poszkodowanych. Przy pomocy wyciągarki pojazdu specjalnego GBA VW wyciągnięto i przekazano właścicielowi.

MZ/L 0,50 1
11-10-2017 08:50

Chełmno, ul. Plac Rydygiera, plama oleju na jezdni na powierzchni ok. 10 m/kw. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Olej posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
11-10-2017 15:29

Chełmno, ul.Toruńska, rozlane płyny eksploatacyjne po kolizji samochodu osobowego marki Citroen Xsara z barierką ochronną. Rozlane płyny zneutralizowano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto. Miejsce zdarzenia przekazano Policji.

MZ/L 3,00 1
11-10-2017 17:08

Nowawieś Chełmińska, gniazdo szerszeni przy leśnej tablicy informacyjnej stwarzające zagrożenie. Ratownik w ubraniu ochronnym usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
13-10-2017 17:47

Kosowizna, pochylone drzewo nad drogą gminną stwarzające zagrożenie. Ratownicy przy pomocy pił spalinowych usunęli zagrażające drzewo.

MZ/L 0,00 1
14-10-2017 12:17

Chełmno, ul. Toruńska, plama oleju na jezdni na powierzchni ok. 2 m/kw. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Olej posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
15-10-2017 14:53

Chełmno, ul.Polna, zadymienie w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym, jedna osoba zabrana do szpitala przez załogę PRM. Sprawdzono urządzeniem pomiarowym stężenie tlenku węgla – nie stwierdzono zagrożenia. Wygaszono palenisko w piecu kaflowym, przewietrzono mieszkanie i przekazano właścicielowi.

MZ/L 0,00 1
15-10-2017 01:06

Trzebcz Szlachecki – rozsypane buraki na drodze powiatowej, zabezpieczono miejsce zdarzenia, buraki usunięto na pobocze, zakończono działania.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na tereniedziałania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 2-8.10.2017r.

Data i
godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce
zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

02-10-2017 21:36

Chełmno, ul.22 Stycznia, pożar sadz w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Wygaszono palenisko w piecu C.O, sadze ugaszono przy pomocy proszku gaśniczego, zalecono przegląd instalacji kominowej.

P/M 0,00 1
03-10-2017 13:46

Górne Wymiary, pożar śmieci w kontenerze na cmentarzu. Podano jeden prąd wody w natarciu. Śmieci przegarnięto i dogaszono.

P/M 0,00 1
03-10-2017 14:49

Malankowo, Autostrada A1, wypadek dwóch samochodów osobowych marki VW Passat oraz Mercedes. VW Passat znajduje się na słupkach bezpieczeństwa pomiędzy jezdniami, Mercedes na prawym pasie ruchu. W Mercedesie uwięziony kierowca. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, kierująca VW zaopatrywana w karetce. Przystąpiono do uwalniania kierowcy Mercedesa przy użyciu sprzętu hydraulicznego. Po uwolnieniu przekazano kierowcę lekarzowi, który podjął decyzję o transporcie śmigłowcem LPR do szpitala w Grudziądzu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy usunięto z jezdni. Autostradę przekazano operatorowi.

MZ/L 50,00 6
04-10-2017 15:26

Trzebcz Szlachecki, zadymienie w budynku jednorodzinnym. Jedna osoba ewakuowana z budynku przez Policję. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, ratownicy w sprzęcie ochrony dróg oddechowych zlokalizowali źródło zadymienia. Na skutek niedrożności przewodów kominowych dym wydostawał się z pieca C.O. Wygaszono palenisko w piecu, przewietrzono pomieszczenia, zalecono przegląd instalacji kominowej.

MZ/L 0,00 1
05-10-2017 00:39

Chełmno, ul. Rybacka, pożar sadz w kominie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Wygaszono palenisko w piecu C.O, sadze ugaszono przy pomocy proszku gaśniczego, sprawdzono urządzeniami pomiarowymi temperaturę ścian i przewodów kominowych. Nie stwierdzono zagrożeń, zalecono przegląd instalacji kominowej.

P/M 0,00 3
05-10-2017 13:12

Strucfoń, zalana piwnica budynku mieszkalnego na skutek obfitych opadów deszczu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę.

MZ/L 0,00 1
05-10-2017 20:58

Trebcz Szlachecki, konar drzewa na jezdni. Przy pomocy pił spalinowych konar pocięto na mniejsze elementy i usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
05-10-2017 21:20

Lisewo, pompowanie wody z zalanego odcinka drogi wojewódzkiej. Przy pomocy pompy pływającej Niagara wodę wypompowano do rowów.

MZ/L 0,00 2
05-10-2017 22:52

Lisewo, ul. Toruńska, zalana piwnica budynku mieszkalnego na skutek obfitych opadów deszczu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę.

MZ/L 0,00 1
06-10-2017 06:25

Firlus, osunięcie gruntu na jezdnię drogi gminnej. Droga nieprzejezdna. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, poinformowano służby gminne, które na miejsce zadysponowały koparkę.

MZ/L 0,00 1
06-10-2017 11:34

Dubielno, zalane podwórko na posesji prywatnej na skutek obfitych opadów deszczu. Przy pomocy pompy pływającej Niagara wodę wypompowano.

MZ/L 0,00 1
06-10-2017 13:37

Brzozowo, zalana piwnica budynku mieszkalnego na skutek obfitych opadów deszczu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Przy pomocy pompy pływającej wypompowano wodę.

MZ/L 0,00 1
06-10-2017 22:34

Cepno, pożar balotu słomy przy drodze stwarzający zagrożenie. Ratownicy podali jeden prąd wody w natarciu, następnie przegarnięto słomę i dogaszono.

P/M 0,00 1
07-10-2017 17:43

Wrocławki, zalana piwnica budynku mieszkalnego na skutek pęknięcia rury wodociągowej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Przy pomocy pompy pływającej wypompowano wodę.

MZ/L 0,00 1
07-10-2017 22:15

Podwiesk, plama oleju na jezdni drogi powiatowej na długości ok. 200 metrów. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Olej posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
08-10-2017 14:15

Lisewo, autostrada A1, wypadek dwóch samochodów osobowych marki Audi i BMW oraz ciągnika siodłowego MAN z naczepą. Podróżujący samodzielnie opuścili pojazdy, kierowca BMW uskarża się na ból kręgosłupa. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kierowcy BMW, następnie przekazano lekarzowi, który podjął decyzję o przewiezieniu do szpitala na dalszą diagnostykę. Pojazdy przekazano właścicielom. Miejsce zdarzenia operatorowi autostrady.

MZ/L 50,00 5

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 25.09- 02.10.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

25-09-2017 13:59

Unisław, ul. Wiślana, kolizja dwóch samochodów osobowych marki Honda Civic oraz Opel Astra, brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach, rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Pojazdy przekazano właścicielom.

MZ/L 10,00 1
25-09-2017 21:39

 Bruki Unisławskie, pożar śmieci na poboczu drogi wojewódzkiej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, podano jeden prąd wody w natarciu, którym ugaszono śmieci.

P/M 0,00  
27-09-2017 08:26

Chełmno, ul. Toruńska, otwarcie mieszkania. Wewnątrz dwuletnie dziecko, które zatrzasnęło drzwi od środka. Matka dziecka na zewnątrz mieszkania. Ratownik przez uchylone okno z drabiny przystawnej wszedł do mieszkania i otworzył drzwi. Mieszkanie przekazano właścicielce.

MZ/L 0,00 1
27-09-2017 11:12

Płutowo, droga powiatowa, plama oleju na jezdni o powierzchni ok. 100 m/kw. Przy pomocy sorbentu zneutralizowano olej, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
27-09-2017 15:51

Brzozowo, droga powiatowa, plama oleju na jezdni o powierzchni ok. 150 m/kw. Przy pomocy sorbentu zneutralizowano olej, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
27-09-2017 22:29

Chełmno, ul. Osnowska, wypadek samochodu osobowego marki Ford Coguar, pojazd uderzył w obmurowaną skarpę przy wjeździe do posesji. Kierowca pojazdu zaopatrywany przez załogę PRM, pasażer udał się samodzielnie do pobliskiego szpitala (informacja od ratownika medycznego). Pojazd całkowicie po za jezdnią. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe i przekazano Policji.

MZ/L 10,00 2
28-09-2017 15:55

Lisewo, droga wojewódzka, zderzenie dwóch samochodów osobowych marki Audi z przyczepką oraz Mitsubishi. Jeden z pojazdów w rowie, drugi całkowicie blokuje przejazd drogą wojewódzką. Jedna osoba poszkodowana, kierowca Audi, któremu ratownicy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazali przybyłej załodze PRM. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy przekazano właścicielom.

MZ/L 20,00 2
28-09-2017 19:54

Chełmno, ul. Rycerska, pożar sadz w kominie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych zlokalizowali mieszkanie , w którym doszło do zapalenia się sadzy w przewodzie kominowym. Wygaszono palenisko w kominku, z poddasza przez wyczystkę za pomocą proszku gaśniczego ugaszono sadze, następnie wybrano je. Pomieszczenia przewietrzono. Przy pomocy sprzętu pomiarowego sprawdzono temperaturę przewodów kominowych. Nie stwierdzono zagrożeń. Zalecono nie korzystanie z pieca do czasu kontroli przez uprawniona osobę.

P/M 0,00 3
29-09-2017 13:31

Unisław, ul. Parkowa, zablokowany na skutek awarii podest ruchomy nożycowy. Na podeście dwóch pracowników firmy budowlanej. Brak możliwości opuszczenia podnośnika. Ratownik przy pomocy drabiny przystawnej ewakuował osoby z podestu.

MZ/L 0,00 1
29-09-2017 15:02

Wabcz, DK55, zderzenie motocykla marki Yamaha z VW Polo oraz VW LT ( udział innych pojazdów w zdarzeniu ustala Policja). Motocykl leży na pasie zieleni, poszkodowany kierowca leży na jezdni na pasie ruchu w kierunku Grudziądza. Brak innych osób poszkodowanych. Świadkowie przed dojazdem zastępów zdjęli z głowy poszkodowanego kask. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy w tym masaż serca. Po dojeździe załogi PRM poszkodowanego przekazano lekarzowi, który stwierdził zgon. Samochody biorące udział w zdarzeniu przekazano właścicielom, jezdnię uprzątnięto, motocykl przekazano Policji.

MZ/L 40,00 4
02-10-2017 00:35

Osnowo, pożar ciągu wentylacyjno-transportowego w budynku produkcyjnym firmy Bio-eco. Widoczne płomienie wydobywające się z komina wentylacyjnego. Zagrożone maszyny, suszarnia bębnowa, składowisko trocin 70 ton, 1,6 tony słomy, magazyn peletu około 50 ton. Przed przybyciem zastępów pracownicy podali jeden prąd wody z wewnętrznej sieci hydrantowej na suszarnię bębnową oraz zbiornik trocin suchych. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia, odłączono dopływ prądu do hali produkcyjnej, podano dwa prądy w natarciu w tym jeden przy użyciu podnośnika na komin wentylacyjny. Drugi prąd do wnętrza hali. Ratownicy pracowali w aparatach ochrony dróg oddechowych. Zorganizowano zaopatrzenie wodne. Zlokalizowano źródło ognia, pożar ugaszono. Przy użyciu sprzętu pomiarowego sprawdzono ciągi wentylacyjne, zagrożenia nie stwierdzono. Zakończono działania.

P/D 40,00 6

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 18-24.09.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

W okresie od 18 do 24 września br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego 5 razy interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych (szerszenie i osy).

MZ/L    
18-09-2017 13:42

Lipienek, samochód ciężarowy tarasujący przejazd drogą powiatową. Tył pojazdu zakopany w podmokłym gruncie na poboczu. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, za pomocą lin pojazdem specjalnym OSP wyciągnięto samochód ciężarowy na jezdnię i udrożniono przejazd.

MZ/L 0,00 1
18-09-2017 17:37

Lipienek, zalana piwnica budynku mieszkalnego z powodu obfitych opadów deszczu. Przy pomocy pompy pływającej wypompowano wodę z pomieszczenia piwnicy.

MZ/L 0,00 1
19-09-2017 11:03

Starogród, konar drzewa nad budynkiem stwarzający zagrożenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, ratownik z kosza podnośnika SH21 usunął przy pomocy piły spalinowej konar. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
20-09-2017 13:31

Chełmno, ul. Żurawia, alarm czujki tlenku węgla w budynku mieszkalnym jednorodzinnym. W pomieszczeniu kotłowni, w którym znajdowała się czujka tlenku węgla stwierdzono jego poziom w ilości 20ppm. Prawdopodobną przyczyną kocioł gazowy. Zalecono nie korzystanie z pieca do czasu przeglądu przez uprawnioną osobę.

MZ/L 0,00 1
20-09-2017 15:47

Kijewo Szlacheckie, DP1624, plama oleju na jezdni drogi powiatowej wielkości ok. 30 m/kw. Przy pomocy sorbentu zneutralizowano olej, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
21-09-2017 08:37

Chełmno, DK91, zderzenie dwóch samochodów osobowych Fiata Punto oraz Mercedes Vito. Na miejscu PRM udziela pierwszej pomocy 4 poszkodowanym osobom w tym 5-miesięcznemu dziecku. Droga całkowicie zablokowana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach, rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Poszkodowani w zdarzeniu zostali zabrani na dalszą diagnostykę do szpitali w Świeciu oraz Grudziądzu. Pojazdy przekazano Policji.

MZ/L 20,00 4
22-09-2017 17:05

Brzozowo, pochylone drzewo nad kaplicą stwarzające zagrożenie. Przy pomocy pił spalinowych oraz drabiny przystawnej drzewo pocięto na mniejsze elementy i usunięto.

MZ/L 0,00 1
22-09-2017 18:39

Kijewo Królewskie, droga powiatowa, błoto na jezdni stwarzające zagrożenie. Ratownicy przy pomocy prądu wody w natarciu zmyli błoto z jezdni na długości ok. 150 metrów.

MZ/L 0,00 1
23-09-2017 20:54

Chełmno, ul. 22 Stycznia, wyczuwalny zapach dymu w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. Osoba zgłaszająca na zewnątrz mieszkania. Ratownicy w pomieszczeniu, w którym wyczuwalny był dym wygasili piec kaflowy, urządzeniem pomiarowym wykluczono obecność tlenku węgla, mieszkanie przekazano właścicielce z zaleceniem nie użytkowania pieca do czasu przeglądu kominiarskiego.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 11.09-18.09.2017 r.

Data i godzina
przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

11.08-2017 06:48

Górne Wymiary- Kolizja dwóch samochodów osobowych ( VW i Audi). Zderzenie czołowo boczne. Droga częściowo zablokowana. Kierowcy opuścili pojazdy o własnych siłach. Ruch odbywa się wahadłowo. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono dopływ prądu w pojazdach. Płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Po zabraniu pojazdów przez lawety oraz zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję teren akcji uprzątnięto. Samochody przekazano właścicielom. Zakończono działania.

MZ/L 10 3
11-09-2017 17:04

Lisewo- Zalana piwnica o powierzchni ok. 25m2 do wysokości 0,8m w restauracji na skutek przesiąkania wód gruntowych po wcześniejszych, obfitych opadach. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono dopływ prądu do budynku. Przy pomocy motopompy pływającej Niagara wypompowano wodę z piwnicy. Miejsce zdarzenia przekazano kierownikowi lokalu. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
11-09-2017 08:51

Wrocławki- Zalana piwnica o powierzchni ok. 30m2 do wysokości 0,5m w budynku mieszkalnym na skutek przesiąkania wód gruntowych po wcześniejszych, obfitych opadach. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono dopływ prądu do budynku. Przy pomocy motopompy pływającej Niagara wypompowano wodę z piwnicy. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
12-09-2017 09:34

Unisław- Karetka pogotowia ratunkowego (Mercedes) po uderzeniu czołowo bocznym w ciągnik rolniczy (John Deer). ZRM ( lekarz i dwóch ratowników ) z pacjentem w karetce. Jeden pas jezdni zablokowany. Ruch wahadłowy. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono teren działań. Odcięto dopływ prądu w pojazdach. Płyny eksploatacyjne zneutralizowano sorbentem. Po przyjeździe drugiego zespołu ZRM z Chełmna, pacjenta przetransportowano do szpitala w Świeciu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez policję uprzątnięto teren akcji. Pojazdy przekazano użytkownikom . Zakończonodziałania.

MZ/L 50 1
12-09-2017 09:43

Brzozowo- Zalana piwnica w budynku mieszkalnym. Zabezpieczono teren działania. Wypompowano wodę przy pomocy pompy szlamowej z pomieszczenia piwnicy. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
12-09-2017 11:31

Unisław- Zalana piwnica w budynku mieszkalnym. Zabezpieczono teren działania. Wypompowano wodę z pomieszczenia piwnicy. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
12-09-2017 16:46

Unisław Kolizja dwóch samochodów (osobowy VW i ciężarowy MAN), Policja na miejscu. Ruch wahadłowy. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono teren działań. Działania OSP Unisław polegały na uprzątnięciu jezdni po kolizji samochodów. Po zakończeniu czynności miejsce zdarzenia przekazano Policji. Zakończono działania.

MZ/L 3 1
13-09-2017 01:52

Dubielno- Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pożar budynku jednorodzinnego. Naruszone elementy konstrukcji budynku. Pożarem objęty całkowicie dach. Budynek murowany. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odcięto dopływ prądu do budynku. Podano 2 prądy wody w natarciu. Na miejsce przybyli: zespół Pogotowia Ratunkowego oraz Policja. Ratownicy w trakcie działań znaleźli pod gruzami ciało. Lekarz dokonał oględzin i stwierdził zgon. Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do dogaszania pozostałości. Budynek oraz miejsce zdarzenia przekazano Policji. Pożar ugaszono i zakończona działania.

P/Ś 80 7
13-09-2017 11:54

Dubielno- Zabezpieczenie dachu budynku mieszkalnego. Poszycie dachu częściowo uszkodzone po wcześniejszym pożarze przyległego budynku. Zabezpieczono teren działań. Przy pomocy drabiny przenośnej ratownicy nałożyli i przymocowali plandeki na dach. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 2

13-09-2017 12:06

Jeleniec Gniazdo szerszeni na poddaszu budynku mieszkalnego jedno rodzinnego, stwarza zagrożenie dla mieszkańców. Miejsce akcji zabezpieczono. Ratownik w ubraniu ochronny usunął gniazdo szerszeni. Miejsce akcji przekazano właścicielowi. Działania zakończono.

MZ/L 0,00 1
13-09-2017 13:06

Chełmno- Pomoc Policji w otwarciu mieszkania. Na miejscu zdarzenia zastano zamknięte mieszkanie na pierwszym piętrze budynku wielorodzinnego. Wewnątrz mieszkania znajduję się półtoraroczne dziecko. Właścicielka na miejscu. Policja na miejscu. Miejsce akcji zabezpieczono. Przy użyciu sprzętu hydraulicznego otwarto drzwi mieszkania. Ratownik w obecności mamy dziecka wszedł do mieszkania – dziecko bezpieczne bez obrażeń. Miejsce zdarzenia przekazano użytkownikowi. Zakończono działania.

MZ/L

0,50 1
13-09-2017 18:15

Górne wymiary, Na miejscu zdarzenia zastano drzewo pochylone i oparte o linię energetyczną na terenie prywatnej posesji. Zabezpieczono teren działań. Przy pomocy pilarki do drewna z kosza SH 21 usunięto zagrażający konar, a następnie pochylone drzewo. Linia nie została uszkodzona. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 2

13-09-2017 20:18

Żygląd- Konar drzewa na jezdni. Zablokowany przejazd na drodze. Za pomocą mechanicznych pił do cięcia drewna pocięto konar i usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Przywrócono ruch drogowy. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
14-09-2017 09:57 Unisław- Na miejscu zdarzenia zastano kota siedzącego na drzewie na wysokości ok 5m. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Przy użyciu drabiny przystawnej dostano się do kota. Zwierzę schwytano i przekazano mieszkance pobliskiej posesji zgłaszającej zdarzenie. MZ/L 0,00 1
15-09-2017 18:24 Chełmno- Gniazdo szerszeni w szczelinie muru przy chodniku. Występowało zagrożenie dla osób pieszych. Zabezpieczono teren działań. W ubraniu ochronnym środkiem odstraszającym spryskano szczelinę, z której wylatywały szerszenie. Szczelinę zaklejono. Zagrożenie usunięto i zakończono działania. MZ/l 0,00 1
16-09-2017 12:46 Chełmno- Powodem wezwania było zadziałanie czujki tlenku węgla w kotłowni wyposażonej w kocioł gazowy. Przed przyjazdem na miejsce zdarzenia zastępu z JRG właścicielka wyłączyła piec gazowy i przewietrzyła kotłownię. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Trzykrotny pomiar detektorem wielogazowym nie wykazał obecności tlenku węgla. Zalecono niekorzystanie z kotła do czasu wykonania przeglądu przez uprawnioną osobę. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
17-09-2017 09:24 Chełmno- Konar drzewa zwisający nisko nad jezdnią stwarzający zagrożenie opadnięciem na jezdnię. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Za pomocą piły do cięcia drewna usunięto zwisający konar. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni likwidując zagrożenie. Teren uprzątnięto. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
17-09-2017 10:57 Chełmno- Pożar sterty opon. Duże zadymienie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Podano jeden prąd wody w natarciu na źródło pożaru. Opony przelano i dogaszono. Zakończono działania. P/M 0,00 2
17-09-2017 11:13 Chelmno- Zalana piwnica w kamienicy na wysokość około 20 centymetrów, przyczyną uszkodzony zawór w piwnicy doprowadzający wodę do kamienicy. Na miejscu właściciel budynku. Zabezpieczono teren działania. Ratownicy przy pomocy pompy zanurzeniowej wypompowali wodę. Na miejsce wezwano pracowników ZWiK Chełmno, którzy zakręcili zawór wody na drodze i wymienili zawór w piwnicy. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi. Zakończono działania. MZ/L 0,00 2
17-08-2017 14:47 Lipienek- Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano pochylone drzewo nad jezdnią stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i zablokowano przejazd w obu kierunkach. Ratownicy za pomocą piły spalinowej do drewna wycięli pochylone drzewo a następnie pocięli je na mniejsze elementy i usunęli na pobocze. Jezdnię uprzątnięto, przywrócono ruch na drodze. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 04.09-10.09.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

W okresie od 04 do 10 września br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego 11 razy interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych (szerszenie i osy), oraz 10 razy wyjeżdżali do zdarzeń związanych z pompowaniem wody z zalanych budynków i posesji.

MZ/L   21
06-09-2017 18:19

Wypadek samochodu osobowego Peugeot 307, Bruki Kokocka. Na miejscu stwierdzono jedną osobę poszkodowaną, której pomocy udzielał lekarz. Zabezpieczono teren działa. Przybyła na miejsce pomoc drogowa z Unisławia usunęła pojazd z rowu i ustabilizowała na lawecie. Strażacy kierowali ruchem drogowym. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję teren zdarzenia uprzątnięto. Zagrożenie usunięto i zakończono działania. Przyczyną zdarzenia było niezachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

P/M 10,00 3
06-09-2017 20:05

Na miejscu zastano brak prądu w budynku mieszkalnym, w którym znajdowała się osoba niepełnosprawna podłączona pod respirator. Działania straży z OSP polegały na podłączeniu agregatu prądotwórczego pod baterię respiratora. Po naładowaniu baterii agregat odłączono i zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
07-09-2017 13:56

Zadymienie w mieszkaniu budynku wielorodzinnego. W mieszkaniach stwierdzono wydobywający się dym z kotłów ogrzewanych na paliwo stałe. Przy użyciu urządzenia pomiarowego dokonano pomiarów stężeń substancji w powietrzu. Pomiar wykazał 70 PPM. Ewakuowano 5 lokatorów w tym siedmioletnie dziecko. Zlokalizowano nieszczelność przewodów kominowych. Wygarnięto pozostałości z pieców. Przewietrzono wszystkie pomieszczenia. Przy użyciu pirometru sprawdzono przewody kominowe. Zagrożenia nie stwierdzono.

MZ/L 0,00 2

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 28.08-3.09.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj Straty (tys. zł) Zastępy
28.08-03.09-2017
W okresie od 28 lipca do 3 września br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego ośmiokrotnie interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.
MZ/L 0,00 9
28-08-2017 08:17 Raciniewo, Konar drzewa nad jezdnią. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto. Zakończono działania.
P/M 0,00 1
28-08-2017 08:51 Unisław ul. Bydgoska- Konar drzewa nad jezdnią. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
28-08-2017 09:42 Unisław- konar drzewa nad jezdnią. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto. Zakończono działania MZ/L 0,00 1
28-08-2017 10:14 Unisław- Konar drzewa nad chodnikiem. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
28-08-2017 12:12  Stablewice- Konar drzewa nad chodnikiem. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
28-08-2017 16:10 Kokocko- Pochylony słup telekomunikacyjny. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Pochylony słup położono w przydrożnym rowie. Zerwane linie telefoniczne zabezpieczono. Zagrożenie usunięto i zakończono działania. MZ/L 0,00 1
28-08-2017 20:37  Pniewite- Potrącenie rowerzysty przez samochód osobowy VW CADDY. Zabezpieczono i oświetlono teren działań. Ratownik z OSP Lisewo udzielił KPP osobie poszkodowanej. Po przybyciu ZRM osobę poszkodowaną przekazano ratownikowi medycznemu. Po zakończeniu przez policję czynności dochodzeniowo – śledczych uprzątnięto miejsce zdarzenia i zakończono działania. MZ/L 0,50 3
29-08-2017 17:05 Chełmno, ul. Grudziądzka, pożar śmietnika. Zabezpieczono teren działań. Ratownicy podali jeden prąd wody na źródło ognia. Pożar ugaszono, zakończono działania. P/M 0,00 1

30-08-2017 15:14

Grubno- Kolizja dwóch samochodów osobowych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. W jednym z uszkodzonych pojazdów (Citroen Xsara ) odłączono dopływ prądu. Przekazano uszkodzone samochody. Uprzątnięto miejsce zdarzenia. Zakończono działania. MZ/L 2,00 2
31-08-2017 16:06 Brzozowo- Konar Drzewa nad jezdnią. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto. Zakończono działania.

MZ/L

 

0,00 2
31-08-2017 16:28 Chełmno, ul. Polna. Rozlany olej na jezdni na pow. ok.5 m2. Miejsce akcji zabezpieczono. Rozlany olej posypano proszkiem pumeksowym. Jezdnię uprzątnięto i zakończono działania.
MZ/L 0,00 1

01-09-2017 20:10

Papowo Biskupie- Konar drzewa na jezdni. Bez osób poszkodowanych. Zablokowany przejazd na drodze. Za pomocą mechanicznych pił do cięcia drewna pocięto konar i usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Przywrócono ruch drogowy. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
02-09-2017 10:07 Unisław, ul Kolejowa. Zalana piwnica w budynku mieszkalnym po gwałtownych opadach deszczu. Zabezpieczono teren działania. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę z zalanej piwnicy, miejsce akcji przekazano właścicielowi. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
02-09-2017 12:25 Brzozowo- Zalana piwnica w budynku mieszkalnym po gwałtownych opadach deszczu. Zabezpieczono teren działania. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę z zalanej piwnicy, miejsce akcji przekazano właścicielowi. Zakończono działania. MZ/l 0,00 1
02-08-2017 13:16 Brzozowo- Zalana piwnica w budynku mieszkalnym po gwałtownych opadach deszczu. Zabezpieczono teren działania. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę z zalanej piwnicy, miejsce akcji przekazano właścicielowi. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
02-08-2017 14:11 Brzozowo- Zalana piwnica w budynku mieszkalnym po gwałtownych opadach deszczu. Zabezpieczono teren działania. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę z zalanej piwnicy, miejsce akcji przekazano właścicielowi. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
02-08-2017 13:16 Brzozowo- Na miejscu zdarzenia zastano samochód Pogotowia Ratunkowego (z pacjentem) ze szpitala w Chełmnie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Za pomocą sprzętu burzącego i liny holowniczej do której podczepiono karetkę i samochód z OSP Brzozowo, samochód wyciągnięto z błota. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
03-08-2017 09:52  Starogród Dolny- Na miejscu zdarzenia zastano wyrwane i powalone pokaźne drzewo na drodze gminnej, droga całkowicie zablokowana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Ratownicy za pomocą pił do cięcia drewna pocięli drzewo na mniejsze elementy, które usunięto z drogi na pobocze likwidując zagrożenie. Teren uprzątnięto, zakończono działania. MZ/L 0,00 3
03-08-2017 12:22 Lipienek- Zalana piwnica. Zabezpieczono teren działań. Odłączono dopływ prądu do obiektu. Przy pomocy motopompy pływającej wypompowano wodę z piwnicy do ogrodu. Miejsce akcji przekazano użytkownikowi. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
03-08-2017 14:58 Unisław, ul. Kolejowa- Zalana piwnica w budynku mieszkalnym po gwałtownych opadach deszczu. Zabezpieczono teren działania. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę z zalanej piwnicy, miejsce akcji przekazano właścicielowi. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1
03-08-2017 15:38 Unisław, ul. Osiedlowa- Zalana piwnica w budynku mieszkalnym po gwałtownych opadach deszczu. Zabezpieczono teren działania. Przy pomocy pompy szlamowej wypompowano wodę z zalanej piwnicy, miejsce akcji przekazano właścicielowi. Zakończono działania. MZ/L 0,00 1

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 21-27.08.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

21-28.08.2017

W okresie od 21 do 28 sierpnia br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego 14 razy interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.

MZ/L 0,00 14
22.08.2017 10:20

Unisław, ul. Prosta, konar drzewa
nad jezdnią stwarzający zagrożenie. Przy pomocy bosaka
ściągnięto konar i zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
23.08.2017 05:41

Dolne Wymiary, pożar komory silnika samochodu osobowego marki VW Golf. Brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, zakręcono butlę instalacji LPG, podano dwa prądy w natarciu, którymi ugaszono pojazd. Następnie przekazano go właścicielowi.

P/M 6,00 2
23.08.2017 09:36

Kiełp, konar drzewa nad budynkiem mieszkalnym stwarzający zagrożenie. Przy pomocy piły spalinowej z drabiny przystawnej ratownik usunął konar i zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
25.08.2017 08:23

Bajerze, DP1627, zderzenie dwóch samochodów osobowych marki Audi. Dwie osoby poszkodowane. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączono akumulatory w pojazdach. Po przybyciu załogi PRM osoby poszkodowane przekazano ratownikowi medycznemu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy usunięto, drogę uprzątnięto i wznowiono ruch.

MZ/L 40,00 3
26.08.2017 18:57

Chełmno, DK91, zderzenie dwóch samochodów osobowych marki VW Polo oraz VW Passat, dwie osoby poszkodowane. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym, odłączono akumulatory w pojazdach. Po przybyciu załogi PRM osoby poszkodowane przekazano lekarzowi. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy usunięto, drogę uprzątnięto i wznowiono ruch.

MZ/L 12,00 2
27.08.2017 10:18

Zegartowie, DK91, samochód osobowy marki Opel Corsa po za drogą na dachu w polu. Jedna osoba poszkodowana zaopatrywana przez załogę PRM, która zabrała poszkodowanego do szpitala. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, postawiono go na koła i przekazano rodzinie.

MZ/L 2,00 4
27.08.2017 13:29

Malankowo, Autostrada A1, dachowanie samochodu osobowego marki Hyundai. Jedna osoba poszkodowana zaopatrywana przez załogę PRM. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, postawiono go na koła. Następnie został zabrany przez pomoc drogową.

MZ/L 5,00 3
27.08.2017 16:15

Bruki Kokocka, drzewo na jezdni. Za pomocą pił do drewna drzewo pocięto na mniejsze elementy i usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
20.08.2017 02:54

Storlus, samochód osobowy marki Opel Astra w przydrożnym rowie, brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wyciągnięto pojazd na drogę i przekazano właścicielowi.

MZ/L 0,00 1
20.08.2017 15:36

Chełmno, ul. Parkowa, pożar pnia drzewa. Podano jeden prąd wody, którym ugaszono palące się drzewo.

P/M 0,00 1

 

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 14-20.08.2017 r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

14-20.08.2017

W okresie od 14 do 20 sierpnia br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego 21 razy interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z
zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.

MZ/L 0,00 21
14-20.08.2017

W okresie od 14 do 20 sierpnia br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego 9 razy interweniowali w związku z pochylonymi drzewami, leżącymi konarami stwarzającymi zagrożenie. Zagrożenie powstało w związku z nawałnicami z poprzedniego tygodnia, które naruszyły wiele drzew.

MZ/L 0,00 9
15.08.2017 19:51

Malankowo Austostrada A1, kolizja samochodu osobowego marki Peugeot 307 z przyczepą, brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, pojazd przekazano właścicielowi.

MZ/L 2,00 3
16.08.2017 22:14

Unisław, ul. Okólna, pomoc pogotowiu w udzieleniu pomocy osobie poszkodowanej. Mężczyźnie w budynku mieszkalnym pomocy udzielała córka. Przystąpiono do udzielania kwalifikowanej pierwszej pomocy. Podłączono defibrylator i na zamianę z ratownikami medycznymi prowadzono resuscytację krążeniowo oddechową. Po ok. 40 min lekarz stwierdził zgon. Miejsce zdarzenia przekazano lekarzowi.

MZ/L 0,00 1
17.08.2017 23:44

Unisław, DW597, rozsypane zboże na jezdni na długości ok. 300 m. Przy pomocy mioteł i łopat zboże usunięto na pobocze drogi, zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
18.08.2017 13:06

Trzebiełuch, DK55, kolizja trzech samochodów osobowych marki Citroen Berlingo, Nissan, Renault. Brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, uprzątnięto szkła z jezdni, zakończono działania.

MZ/L 5,00 1
18.08.2017 20:12

Papowo Biskupie, pożar balotu słomy. Podano jeden prąd wody, którym ugaszono balot.

P/M 0,00 1
19.08.2017 16:47

Bajerze, samochód osobowy marki Fiat Cinqecento po uderzeniu w drzewo. Trzy osoby poszkodowane po za pojazdem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym, następnie przekazano załodze PRM. Miejsce działań uprzątnięto, pojazd przekazano Policji.

MZ/L 2,00 4
20.08.2017 02:54

Storlus, samochód osobowy marki Opel Astra w przydrożnym rowie, brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wyciągnięto pojazd na drogę i przekazano właścicielowi.

MZ/L 0,00 1
20.08.2017 15:36

Chełmno, ul. Parkowa, pożar pnia drzewa. Podano jeden prąd wody, którym ugaszono palące się drzewo.

P/M 0,00 1

 

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 07-13.08.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

07-13.08.2017

W okresie od 7 do 13 sierpnia br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego 11 razy interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.

MZ/L 0,00 11
07.08.2017 09:33

 Chełmno skrzyżowanie ul. Łunawskiej z DK91, wypadek dwóch autokarów i samochodu ciężarowego, brak osób poszkodowanych.

MZ/L 40,00 5
07.08.2017 22:00

Chełmno ul. Powiśle, pomoc policji w otwarciu altanki. Uzyskano informację od będącego na miejscu patrolu Policji o podejrzeniu zgonu osoby znajdującej się wewnątrz altanki. Ratownicy przy użyciu podręcznego sprzętu hydraulicznego otworzyli altanę. Policja dokonała penetracji pomieszczeń. Wewnątrz altany nie stwierdzono żadnych osób.

MZ/L 0,00 1
08.08.2017 20:36

Chełmno ul. Rynek, Na miejscu zastano przytomnego mężczyznę po upadku, siedzącego na ziemi, opartego plecami o ścianę budynku, uskarżającego się na ból w kręgosłupie. Po przeprowadzeniu wywiadu z poszkodowanym okazało się, że mężczyzna jest po operacji kręgosłupa. Założono kołnierz ortopedyczny. Pozostawiono go w pozycji zastanej udzielając wsparcia psychicznego. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zespołu karetki pogotowia mężczyznę przekazano ratownikowi medycznemu, który podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala.

MZ/L 0,00 1
09.08.2017 06:03

Lisewo A1, samochód ciężarowy z przyczepą poza Autostradą A1, po dachowaniu z nasypu, leżący na boku, przewożący cztery duże betonowe zbiorniki. Kierowca poza pojazdem. Pasażer znajdował się wewnątrz pojazdu, który został ewakuowany z samochodu przez świadków zdarzenia, przed przybyciem pierwszych zastępów JOP. Dwie osoby poszkodowane.

MZ/L 60,00 6
09.08.2017 15:05

Papowo Biskupie, Pożar słomy na polu na powierzchni ok. 0,5ha. Pożar powstały pod linią elektroenergetyczną, na skutek iskrzenia przy słupie przesyłowym średniego napięcia 15kv. Podano dwa prądy wody na palącą się słomę. Pożar ugaszono. Słomę rozgarnięto i zlano wodą.

P/M 1,5 3
10.08.2017 14:22

Chełmno ul. Grudziądzka, Na miejscu zdarzenia zastano oberwaną i zwisającą rynnę nad ulicą, na wysokości ok. 10 m. Rynna stwarzała zagrożenie dla osób poruszających się w pobliżu. Dwóch ratowników z kosza SH21 przy pomocy pilarki do stali i betonu odcięło zwisający element rynny, pozostałą część zabezpieczono.

MZ/L 0,00 2
10.08.2017 23:16

Chełmno ul. Powiśle, Na miejscu zdarzenia zastano pożar śmieci w kontenerze. Podano jeden prąd wody w natarciu na źródło pożaru. Pozostałości przegarnięto przy pomocy sprzętu burzącego i dogaszono. Pożar ugaszono i zakończono działania.

P/M 0,00 1
11.08.2017 09:05

Grubno, na miejsce zdarzenia zastano pochylone drzewo nad budynkiem magazynowym w Jednostce Wojskowej stwarzające zagrożenie. Ratownicy z kosza SHD21 za pomocą piły spalinowej do drewna usunęli konary a następnie pień drzewa likwidując zagrożenie.

MZ/L 0,00 2
11.08.2017 16:37

Grubno DK91, na miejsce zdarzenia zastano rozsypane zboże na jezdni na pow. ok. 10m2 stwarzające zagrożenie w ruchu drogowym. Rozsypane zboże zamieciono na pobocze likwidując zagrożenie.

MZ/L 0,00 1
11.08.2017 17:28

Różnowo, Pożar rżyska na pow. ok.0,5ha. Podano dwa prądy wody w natarciu na źródło pożaru, używano również tłumic. Pożar ugaszono, zakończono działania.

P/M 0,00 2
11.08.2017 18:00

Kosowizna, na miejscu zdarzenia zastano dwa baloty słomy blokujące przejazd na drodze powiatowej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Baloty usunięto na pobocze drogi, jezdnię uprzątnięto, zakończono działania.

MZ/L 0,00 1

11.08.2017 18:35

Kijewo Królewskie, uszkodzony, niestabilny komin (spadające cegły) budynku mieszkalnego stwarzający zagrożenie dla osób postronnych. Ratownicy z kosza podnośnika SHD21 za pomocą sprzętu burzącego  zdemontowali luźne cegły komina likwidując zagrożenie.

MZ/L

1,0

2

13.08.2017 05:25

Grubno DK91, Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy po uderzeniu w przydrożny  nasyp. Kierowca poza pojazdem. Po przeprowadzonym badaniu kierownik ZRM podjął decyzje  o przewiezieniu kierowcy na Szpitalny Oddział Ratunkowy w Świeciu w celu dalszej diagnostyki.

MZ/L

5,0

2

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 31.07-6.08.2017 r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

31.07-6.08.2017

W okresie od 3 lipca do 6 sierpnia br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego dwudziestokrotnie interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.

MZ/L 0,00 20
31-07-2017 19:36

Chełmno, ul. Kopernika, zadymienie w mieszkaniu oraz na klatce schodowej w budynku wielorodzinnym. Powodem było zapalenie oleju na patelni na kuchence gazowej. Właściciel ugasił ogień przed przybyciem zastępu. Mieszkanie przewietrzono i zakończono działania.

P/M 0,00 2
01-08-2017 16:49

Chełmno, ul. Szosa Grudziądzka, kolizja dwóch samochodów osobowych marki VW Polo oraz Fiat Punto. Brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy przekazano właścicielom.

MZ/L 4,00 2
02-08-2017 01:31

Chełmno, ul. Chociszewskiego, zalane 3 mieszkania na parterze budynku wielorodzinnego. Powodem nie drożne systemy kanalizacyjne po obfitych opadach deszczu. Odłączono energię elektryczną w mieszkaniach, przy użyciu wiader wylano wodę z mieszkań. Na miejsce przybył pojazd ZWiK, który przystąpił do oczyszczenia studzienek kanalizacyjnych. Mieszkania przekazano właścicielom.

MZ/L 30,00 3
02-08-2017

Od godziny 1:30 do 11:20 w związku z burzą i silnym wiatrem zastępy PSP i OSP na ternie powiatu chełmińskiego 26 razy interweniowały z powodu przewróconych drzew, oberwanych konarów, zerwanych linii telefonicznych itp. Podczas zdarzeń nie odnotowano osób poszkodowanych, łączne straty szacunkowe to 13 tyś zł. (uszkodzone ogrodzenie, przewód energetyczny, samochód osobowy).

MZ/L 13,00 26
02-08-2017 05:34

Starogród, oberwany konar na masce samochodu osobowego marki Fiat Stilo. Pojazd poruszał się drogą powiatową. Brak osób poszkodowanych. Przy użyciu piły usunięto konar z Fiata. Pojazd przekazano właścicielowi.

MZ/L 5,00 1
02-08-2017 21:13

Chełmno, ul. 22 Stycznia. Na miejscu zastano potrąconą przez samochód osobowy marki Opel Zafira 6-letnią dziewczynkę. Poszkodowana przytomna. Ratownicy udzielili jej kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazali przybyłemu lekarzowi. Lekarz podjął decyzję o transporcie poszkodowanej do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazd przekazano właścicielce i zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
04-08-2017 16:25

Chełmno, ul. Curie-Skłodowskiej, otwarcie mieszkania z którego słychać było wołanie o pomoc. Mieszkanie otwarto przy użyciu narzędzi do wywarzania drzwi. Wewnątrz zastano siedzącą na podłodze kobietę po zasłabnięciu. Ratownicy pomogli jej wstać oraz podali tlen. Na miejsce dotarła karetka pogotowia, którą kobieta odwieziona została na dalsze badania do szpitala.

MZ/L 0,50 1
05-08-2017 13:13

Kolno, pożar dachu budynku jednorodzinnego. Mieszkańcy opuścili budynek przed dojazdem zastępów. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono zasilanie w energię elektryczną. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli po drabinie na poddasze budynku i podali jeden prąd wody w natarciu na palącą się więźbę dachową. Po ugaszeniu dokonano pomiarów urządzeniami temperatury ścian i stropu. Nie stwierdzono zagrożeń. Budynek przekazano właścicielce.

P/M 1,00 5
05-08-2017 15:16

Chełmno, ul. 3 Maja, kolizja samochodu osobowego marki Seat Ibiza z motocyklem marki Harley Davidson. Poszkodowany kierowca motocykla zaopatrywany przez załogę PRM. Lekarz podjął decyzję o transporcie poszkodowanego do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazdy usunięto z jezdni.

MZ/L 5,00 3
05-08-2017 17:16

Chełmno, ul. Polna, rozsypane gwoździe na jezdni na powierzchni ok. 10 m/kw. Gwoździe usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
06-08-2017 16:16

Chełmno, ul. Powiśle, pożar śmieci na alejce działkowej. Podano jeden prąd wody w natarciu którym ugaszono śmieci.

P/M 0,00 1
06-08-2017 16:47

Stolno, pożar prasy rolniczej na polu, zagrożone zboże na pniu. Podano jeden prąd wody na palącą się prasę. Po usunięciu słomy dogaszono pozostałości. Maszynę przekazano właścicielowi.

P/M 4,00 3
08-07-2017 09:42

Chełmno ul. Biskupia, zerwana linia telefoniczna leżąca na parkingu. Miejsce działań oznaczono taśmą, zgłoszono awarię do operatora.

MZ/L 0,00 1

 

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 24-31.07.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

10-17-07-2017

W okresie od 24 do 31 lipca br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego sześć razy interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.

MZ/L 0,00 6
25-07-2017 01:17

Lipienek, DP1604, STERTA ODPADÓW ROŚLINNYCH. Pożar sterty pozostałości roślinnych niedaleko budynku mieszkalnego. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono i oświetlono miejsce zdarzenia. Podano jeden prąd wody w natarciu na źródło ognia. Pożar ugaszono, dokładnie przelano palącą się stertę w celu całkowitego dogaszenia. Zakończono działania.

P/M 0,00 2
25-07-2017 18:31

Jeleniec, Budynek mieszkalny -SADZE W KOMINIE. Pożar sadzy w kominie budynku wielorodzinnym. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce akcji. Ratownicy w sprzęcie ODO wygasili palenisko w piecu CO i przewietrzyli pomieszczenie kotłowni. Założono sito kominowe na komin. Pożar ugaszono przy użyciu soli. Miejsce działania przekazano właścicielowi i zalecono przegląd kominiarski. Zakończono działania.

P/L 0,00 1
26-07-2017 20:26

 Chełmno, ul. Polna, KONAR DRZEWA
nad jezdnią. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano wiszący
konar drzewa nad jezdnią, na wysokości 3 m. Stwarza zagrożenie
dla osób postronnych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Przy
pomocy bosaka usunięto wiszący konar. Uprzątnięto jezdnię.
Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
28-072017 12:15

Raciniewo, ul. Dębowa, SKRZYNKA ELETRYCZNA – rozdzielnia prądu przy budynku produkcyjnym. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano zwarcie instalacji elektrycznej w skrzynce prądowej, stwarzające zagrożenie dla pracowników zakładu stolarni. Bez osób poszkodowanych. Wszystkie osoby na zewnątrz obiektu. Zabezpieczono teren działań. Przybyły na miejsce elektryk odłączył dopływ prądu do budynku produkcyjnego oraz zabezpieczył spaloną instalację elektryczną. Przy użyciu miernika napięciowego sprawdzono napięcie w obwodzie elektrycznym. Napięcie nie stwierdzono. Zalecono przegląd całej instalacji w budynku. Zakończono działania.

P/L 0,20 1
28-07-2017 15:41

Unisław. ul. Lipowa, POMOC POLICJI – kierowanie ruchem. Na prośbę policji zadysponowano zastęp OSP Unisław do pomocy w kierowaniu ruchem drogowym. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano patrol policji prowadzący czynności wyjaśniające po potrąceniu pieszego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia i pomagano w kierowaniu ruchem na drodze. Po zakończeniu czynności policji zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
30-07-2017 06:36

Gołoty, DP1607, Opel Corsa – Wypadek drogowy. Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Opel Corsa po uderzeniu czołowym w drzewo. Samochód całkowicie poza drogą. Na miejscu jeden zastęp OSP Unisław oraz Policja. Osoba kierująca samochodem poza pojazdem. Brak innych uczestników zdarzenia. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator. Zakręcono gaz w pojeździe. Przy użyciu sorbentu zebrano płyny eksploatacyjne wyciekłe z pojazdu na drogę. Załoga karetki pogotowia zbadała poszkodowanego. Poszkodowany nie wymagał hospitalizacji. Uprzątnięto jezdnię. Zakończono działania.

MZ/L 6,00 3
30-07-2017 08:21

Unisław, ul. Osiedlowa. Zalana piwnica w budynku mieszkalnym po gwałtownych opadach deszczu. Bez żadnych zagrożeń. Zabezpieczono teren działania. Przy użyciu pompy szlamowej wypompowano wodę z zalanej piwnicy, miejsce akcji przekazano właścicielowi. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
30-07-2017 09:37

Kijewo Królewskie, BIEGI ULICZNE – zabezpieczenie . Bieg charytatywny ulicami miejscowości Kijewo Królewskie. Zabezpieczenie trasy. Zabezpieczono trasę na odcinku wyznaczonym przez organizatora. Po zakończeniu biegów zakończono działania. Przywrócono ruch drogowy. Przyczyną przewrócenia drzewa były opady deszczu i podmuchy wiatru, które wpłynęły na osłabienie pnia drzewa. Zakończono działania.

P/M 0,00 3
30-07-2017 12:55

Klęczkowo ,A1. Dachowanie samochodu osobowego Peugeot . Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy Peugeot 301 po dachowaniu na prawym pasie autostrady w kierunku Torunia. Jedna osoba poza pojazdem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator i gaz w pojeździe. Udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej osobie poszkodowanej – założono kołnierz ortopedyczny, udzielono wsparcia psychicznego. Po dojeździe na miejsce karetki pogotowia, osobę przekazano lekarzowi. Następnie został on przewieziony do szpitala w Grudziądzu. Samochód postawiono na koła i przekazano Policji. Uprzątnięto jezdnię. Zakończono działania.

MZ/L 15,00 6
30-07-2017 13:35

Chełmno, ul. Łąkowa. POMOC POLICJI – wyciągnięcie zwłok z oczka wodnego. Na miejscu zdarzenia zastano ciało mężczyzny w oczku wodnym, ponadto patrol policji oraz załogę karetki pogotowia. Zabezpieczono teren działań. Ciało wyciągnięto na brzeg, przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon mężczyzny. Na czas prowadzenia czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję na miejscu pozostał zastęp OSP Chełmno. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
30-07-2017 20:07

Chełmno, ul. Powiśle, ŚMIECI w kontenerze. Na miejscu zdarzenia zastano pożar śmietnika kontenerowego. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono teren działań. Podano jeden prąd wody w natarciu na źródło pożaru. Pozostałości przegarnięto przy pomocy sprzętu burzącego i dogaszono. Zakończono działania.

P/L 1,00 1
30-07-2017 22:39

Płutowo, DP1607. Konar drzewa na jezdni(droga powiatowa 1607), zablokowany jeden pas jezdni. Bez osób poszkodowanych. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 17-23.07.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

17-23-07-2017

W okresie od 17 do 23 lipca br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego siedmiokrotnie interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.

MZ/L 0,00 7
17-07-2017 15:45

Chełmno ul. Toruńska 66, pożar śmieci w pustostanie.

P/M 0,00 1
19-07-2017 09:02

Chełmno ul. Toruńska 3, zwisający gzyms w budynku Sądu Rejonowego.

MZ/L 0,00 1
19-07-2017 16:17

Górne Wymiary, pożar poszycia leśnego na obszarze około 0.01 ha w lesie sosnowym.

P/M 0,00 4
20-07-2017 20:33

Podwiesk 37, pożar zamrażarki i sprężarki w garażu budynku mieszkalnego.

P/M 1,50 4
21-07-2017 17:17

Sarnowo, A1. Po przybyciu na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy marki Ford Focus na pasie awaryjnym autostrady A1, po wcześniejszym odbiciu się od barierek ochronnych. Brak osób poszkodowanych.

MZ/L 5,00 3
22-07-2017 12:11

Lisewo ul. Chełmińska, potrącona kobieta na rowerze przez samochód osobowy marki Renault Scenic. Poszkodowaną karetka pogotowia zabrała do szpitala w Grudziądzu.

 

MZ/L 0,00 1
22-07-2017 12:23

Kijewo Królewskie, plama oleju na pow. ok. 10m2 na drodze powiatowej.

MZ/L 0,00 1
22-07-2017 13:39

Chełmno ul. Wybudowanie 3, pożar komory silnika samochodu osobowego marki Renault Scenic.

P/M 0,50 2
22-07-2017 14:24

Lipienek, plama oleju na drodze gminnej na pow. ok. 40m2.

MZ/L 0,00 1

23-07-2017 09:49

Kijewo Królewskie ul. Podgórna, na skutek obfitych opadów deszczu, wylała się woda ze zbiornika ppoż. na terenie zakładu stolarskiego, która zagrażała halom produkcyjnym. Przy pomocy motopompy pływającej i pompy szlamowej wypompowano wodę do pobliskiego rowu melioracyjnego likwidując zagrożenie.

MZ/L

0,00

2

23-07-2017 10:57

Raciniewo ul. Bydgoska 9, pompowanie wody z zalanej piwnicy.

MZ/L

2,00

2

23-07-2017 12:26

Chełmno ul. Nadrzeczna, przewrócone drzewo (w poprzek jezdni) blokuje całkowicie ruch na drodze.

MZ/L

0,00

1

23-07-2017 16:38

Watorowo 7, pompowanie wody z zalanej piwnicy.

MZ/L

0,00

1

23-07-2017 17:18

Podwiesk, przewrócone drzewo na boisku sportowym.

MZ/L

0,00

1

23-07-2017 22:03 Chełmno ul. Grudziądzka 36, na miejscu zdarzenia zastano oberwany tynk (elewacje) ze ściany budynku mieszkalnego (pustostan) na wysokości pierwszego piętra. Chodnik przy budynku zagrodzono taśmą ostrzegawczą i uprzątnięto gruz. Ratownik z drabiny przenośnej sprawdził stan ściany frontowej. Nie stwierdzono innych luźnych elementów. MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 10-17.07.2017 r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

10-17-07-2017

W okresie od 10 do 16 lipca br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego siedmiokrotnie interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.

MZ/L 0,00 7
10-07-2017 17:15

Brzozowo, DP1604, Droga powiatowa – PLAMA OLEJU po kolizji. Plama oleju na jezdni drogi powiatowej na powierzchni około 100m2 po kolizji dwóch samochodów osobowych stwarzająca zagrożenie w ruchu drogowym. Uszkodzone pojazdy zostały zabrane z miejsca zdarzenia przed przybyciem zastępu. Policja na miejscu. Miejsce akcji zabezpieczono. Rozlany olej posypano proszkiem pumeksowym a następnie uprzątnięto jezdnię. Zakończono działania.

P/M 0,00 1
10-07-2017 19:41

Chełmno, ul. Osnowska, konar drzewa na jezdni. Ruch odbywa się wahadłowo. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zagrożenie usunięto. Przywrócono ruch, zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
10-07-2017 22:46

Wichorze, Budynek mieszkalny, pożar sadzy w kominie w budynku wielorodzinnym. Piec wygaszony przed przybyciem straży pożarnej. Zabezpieczono miejsce działania. Ratownicy przy pomocy sita kominowego oraz soli przystąpili do gaszenia sadz w kominie, dodatkowo użyto gaśnicy proszkowej, pożar ugaszono. Dokonano pomiaru temperatury pieca oraz komina za pomocą pirometru i kamery termowizyjnej. Znajdujące się w budynku mieszkania przebadano urządzeniem wielogazowym w celu wykluczenia obecności niebezpiecznych związków, nie stwierdzono przekroczeń. Miejsce zdarzenia przekazano właścicielowi z zaleceniem nie korzystania z pieca do czasu dokonania przeglądu kominiarskiego. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
11-07-2017 06:57

Stolno, SZKOŁA PODSTAWOWA – alarm z monitoringu. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano pracowników placówki wewnątrz budynku . Włączony alarm pożarowy. Zabezpieczono teren działań. Centralka sygnalizacji ppoż. wskazywała uruchomienie alarmu. Alarm został wywołany brakiem zasilania w budynku szkoły i awarią systemu alarmowego. Sprawdzono pomieszczenia, nie stwierdzono zagrożenia pożarowego. Pracownicy szkoły powiadomili serwisanta monitoringu pożarowego w celu usunięcia usterki. Zakończono działania.

AF/L 0,00 1
11-07-2017 15:43

Stolno, kolizja dwóch pojazdów. Samochód osobowy KIA SPORTAGE po dachowaniu . Ciągnik siodłowy SCANIA z naczepą (przód pojazdu w rowie tylne osie na jezdni naczepa pojazdu całkowicie blokuje ruch na DW 548). Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono prąd w uszkodzonych pojazdach. W trakcie prowadzenia działań kierowca samochodu osobowego źle się poczuł i został zabrany przez ZRM do szpitala. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych prowadzonych przez policję samochód osobowy postawiono na koła. Następnie wyciągnięto samochód ciężarowy z naczepą z rowu. Samochód samodzielnie zjechał na wyznaczony przez policję pobliski parking. Jezdnie uprzątnięto. Samochód Kia przekazano policji. Przywrócono ruch na drodze. Zakończono działania.

MZ/Ś 70,00 5
12-07-2017 10:29

Unisław, ul. Chełmińska, DP1607, kolizja -Samochód dostawczy Iveco. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód dostawczy po uderzeniu w betonowe ogrodzenie cmentarza, samochód pochylony o drzewo znajdujący się na nagrobkach. Kierowca poza pojazdem. Miejsce akcji zabezpieczono. Odłączono dopływ prądu w pojeździe. Kierowca, po przebadaniu przez lekarza pozostał na miejscu zdarzenia. Lekarz u osoby poszkodowanej nie stwierdził obrażeń. Po przeładowaniu ładunku, który znajdował się na samochodzie dostawczym wyciągnięto samochód i ustabilizowano na kołach. Uprzątnięto teren oraz chodnik. Samochód przekazano kierowcy. Zabezpieczono pozostałości elementów ogrodzenia betonowego. Teren cmentarza oraz nagrobki przekazano Proboszczowi z Unisławia. Uprzątnięto jezdnię. Zakończono działania.

MZ/L 80,00 3
12-07-2017 19:22

Chełmno, ul. Wojska Polskiego, Samochód osobowy BMW – wyciekające paliwo. Wyciekające paliwo ON z samochodu osobowego marki BMW, spowodowane awarią wlewu paliwa. Powstała plama na drodze osiedlowej na około 10m2. Podjęte działania: Miejsce akcji zabezpieczono. Rozlany olej posypano proszkiem pumeksowym a następnie uprzątnięto jezdnię. Ograniczono awarię. Zalecono właścicielowi pojazdu usunięcie całkowicie awarii. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
13-07-2017 06:02

Chełmno, ul. Powiśle, DRZEWO na drodze miejskiej . Przewrócone drzewo na jezdni. Bez osób poszkodowanych. Zablokowany przejazd na drodze. Zabezpieczono teren działań. Za pomocą mechanicznych pił do cięcia drewna pocięto drzewo i usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Przywrócono ruch drogowy. Przyczyną przewrócenia drzewa były opady deszczu i podmuchy wiatru, które wpłynęły na osłabienie pnia drzewa. Zakończono działania.

P/M 0,00 1
13-07-2017 06:59

Płutowo DP1624, wypadek drogowy – VW Polo . Po przyjeździe na miejsce zdarzenia zastano samochód osobowy WV Polo poza drogą w rowie, leżący na boku. Jedna osoba poszkodowana poza pojazdem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Odłączono akumulator w pojeździe. Udzielono kwalifikowanej pomocy medycznej kierującej pojazdem – założono kołnierz ortopedyczny, udzielono wsparcia psychicznego, zabezpieczono przed utratą ciepła. Po dojeździe na miejsce karetki pogotowia ratunkowego, kobietę przekazano lekarzowi. Następnie została ona przetransportowana do szpitala. Samochód przekazano Policji. Uprzątnięto jezdnię, zakończono działania.

MZ/L 5,00 4
13-07-2017 09:07

Cepno, DW548. Zderzenie czołowo-boczne dwóch samochodów (Seat Ibiza i dostawczy Renault). Zablokowana droga wojewódzka DW548. Na miejscu Zespół Ratownictwa Medycznego udziela pomocy dwóm poszkodowanym osobom. Zabezpieczono teren działań. Odłączono akumulatory w uszkodzonych pojazdach. Osoby poszkodowane po zaopatrzeniu przez ZRM pozostały na miejscu zdarzenia. Po usunięciu samochodów z drogi miejsce zdarzenia uprzątnięto a rozlane płyny eksploatacyjne posypano proszkiem pumeksowym. Przywrócono ruch na drodze. Samochody przekazano właścicielom. Zakończono działania.

MZ/L 10,00 3
13-07-2017 09:16

Kijewo Królewski, Przeciwpożarowy zbiornik wodny – POMPOWANIE WODY . Na skutek obfitych opadów deszczu, które wystąpiły w nocy wylała się woda ze zbiornika ppoż. na terenie zakładu stolarskiego zagrażając halom produkcyjnym. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono teren działań. Przy pomocy motopompy pływającej wypompowano wodę do pobliskiego rowu melioracyjnego likwidując zagrożenie. Miejsce akcji przekazano właścicielowi zakładu. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 3
13-07-2017 14:07

Głażewo, Ścieżka rowerowa – KONAR DRZEWA. Na miejscu zdarzenia zastano konar drzewa na ścieżce rowerowej blokujący przejazd. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Ratownicy przy pomocy piły spalinowej do drewna pocięli konar na mniejsze części i usunęli na pobocze likwidując zagrożenie. Ścieżkę rowerową uprzątnięto, zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
13-07-2017 14:18

Chełmno, ul. Józefa Chociszewskiego LINIA TELEFONICZNA- zerwana . Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastano obwieszoną linię telekomunikacyjną nad jezdnią stwarzającą zagrożenie dla przejeżdżających pojazdów. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono teren działań. Ratownicy z drabiny przystawnej podwiesili zwisającą linię telekomunikacyjną do słupa likwidując zagrożenie. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
14-07-2017 06:35

Jeleniec, DP1625, Droga powiatowa – KONAR DRZEWA na jezdni. Na miejscu zdarzenia zastano konar drzewa na jezdni drogi powiatowej stwarzający zagrożenie. Brak dodatkowych zagrożeń. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Ratownicy przy pomocy piły spalinowej do drewna pocięli konar na mniejsze części i usunęli z drogi likwidując zagrożenie. Jezdnię uprzątnięto, zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
16-07-2017 16:17

Lisewo. ul. Boczna, Otwarcie pustostanu – POMOC POLICJI. Na miejscu zdarzenia patrol policji. Zamknięty opuszczony budynek mieszkalny. Policja zakłada że w pomieszczeniu może znajdować się osoba. Zabezpieczono teren działań. Ratownik przy pomocy sprzętu burzącego otworzył drzwi do pomieszczeń. Wraz z policją przeszukano pomieszczenia i pobliski teren. Nikogo nie odnaleziono. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
16-07-2017 17:57

Starogród Dolny. POMOC POLICJI – Rzeka Wisła. Na miejscu zdarzenie zastano ciało mężczyzny zahaczone o konar wystający z wody około 6m od linii brzegowej. Ciało w posuniętym rozkładzie. Na miejscu patrol Policji. Zabezpieczono miejsce zdarzenia. Ze względu na trudny dojazd zastęp z łodzią skierowany został na miejsce wodowania na ul. Powiśle w Chełmnie. Po zwodowaniu łodzi ratownicy przepłynęli około 4 km w górę rzeki na miejsce zdarzenia. Ciało zostało podholowane do linii brzegowej i wydobyte na brzeg. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 2

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 3-9.07.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

3-9-07-2017

W okresie od 3 do 9 lipca br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego pięciokrotnie interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.

MZ/L 0,00 5
03-07-2017 14:53

Chełmno, ul. Polna, pożar pnia drzewa. Podano jeden prąd wody w natarciu, którym ugaszono pień. Zakończono działania.

P/M 0,00 1
04-07-2017 13:59

Brzozowo, drzewo pochylone nad jezdnią stwarzające zagrożenie – Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna drzewo usunięto oraz pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
04-07-2017 18:54

Niemczyk, konar drzewa nad placem zabaw stwarzający zagrożenie. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna z drabiny przystawnej konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
05-07-2017 12:24

Papowo Biskupie plama oleju na jezdni na powierzchni ok. 5 m/kw. Olej posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
05-07-2017 13:31

Klamry, plama oleju na jezdni na powierzchni ok. 20 m/kw. Olej posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
05-07-2017 16:44

Nowe Dobra, konar drzewa nad wiatą tartaku oraz budynkiem gospodarczym stwarzający zagrożenie. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna z drabiny przystawnej konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
06-07-2017 19:03

Chełmno, ul. 22 Stycznia, zapach gazu na klatce schodowej w budynku mieszkalnym. Po sprawdzeniu detektorem wielo gazowym nie stwierdzono zagrożenia.

MZ/L 0,00 1
07-07-2017 21:37

Chełmno, ul. Przemysłowa, pożar śmieci w składzie opału. Podano jeden prąd wody na palące się śmieci. Pożar ugaszono i zakończono działania.

P/M 0,00 1
08-07-2017 09:42

Chełmno ul. Biskupia, zerwana linia telefoniczna leżąca na parkingu. Miejsce działań oznaczono taśmą, zgłoszono awarię do operatora.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 26.06-02.07.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

26-06-2017 09:41

Chełmno, ul. Łunawska, kot w komorze silnika samochodu osobowego. Ratownik otworzył pokrywę silnika i uwolnił kota.

MZ/L 0,00 1
26-06-2017 19:46

Nowawieś Chełmińska, konar drzewa nad jezdnią – Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna i drabiny przystawnej konar usunięto oraz pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
26-06-2017 20:09

Chełmno ul. Skłodowskiej-Curie, osy na ścianie budynku we wnęce okiennej. Ratownik w ubraniu ochronnym z drabiny przystawnej usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
27-06-2017 11:26

Klęczkowo DK55, samochód ciężarowy marki Man na poboczu jezdni. Z pojazdu spadły przewożone elementy blachy. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, leżące blachy usunięto z jezdni, zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
27-06-2017 17:47

Lipienek, plama oleju na jezdni na powierzchni ok. 20 m/kw. Olej posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
27-06-2017 19:06

Kijewo Królewskie, osy w ziemi na placu zabaw stwarzające zagrożenie dla użytkowników. Ratownik w ubraniu ochronnym przy pomocy łopaty usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
27-06-2017 20:08

Chełmno, ul. Brzoskwiniowa, osy na ścianie budynku. Ratownik w ubraniu ochronnym z drabiny przystawnej usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
28-06-2017 08:24

Raciniewo, DW551, kolizja dwóch samochodów osobowych marki Mazda 6 oraz Fiat Punto. Dwie osoby (kierowcy) poszkodowani. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazano lekarzowi, który podjął decyzję o transporcie poszkodowanych do szpitala w Toruniu. Miejsce działań uprzątnięto, pojazdy przekazano Policji.

MZ/L 10,00 4
28-06-2017 19:18

Klamry, szerszenie na ścianie budynku mieszkalnego. Ratownik w ubraniu ochronnym z drabiny przystawnej usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
28-06-2017 22:12

Nowawieś Chełmińska, szerszenie pod dachem budynku mieszkalnego. Ratownik w ubraniu ochronnym z drabiny przystawnej usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
29-06-2017 15:08

Chełmno, ul. Gorczyckiego, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
29-06-2017 16:02

Unisław, ul. Chełmińska, kolizja samochodu osobowego marki Mazda 3 ze skuterem. Brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, płyny eksploatacyjne posypano proszkiem pumeksowym. Pojazdy przekazano właścicielom.

MZ/L 5,00 1
29-06-2017 18:23

Chrusty, szerszenie w budynku gospodarczym. Ratownik w ubraniu ochronnym usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
29-06-2017 18:35

Cepno, szerszenie na zapleczu sklepu. Ratownik w ubraniu ochronnym usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
29-06-2017 19:32

Unisław, ul. Chełmińska, potrącenie mężczyzny przez samochód dostawczy. Poszkodowany, przytomny. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, poszkodowanemu udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy, następnie przekazano lekarzowi, który podjął decyzję o transporcie do szpitala w Toruniu. Pojazd przekazano Policji.

MZ/L 0,00 2
30-06-2017 08:49

Trzebczyk, konar drzewa nad parkingiem stwarzający zagrożenie. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna z drabiny przystawnej konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
30-06-2017 11:45

Gołoty, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
30-06-2017 14:25

Szymborno, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
30-06-2017 14:47

Żygląd, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
30-06-2017 14:56

Bągart, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
30-06-2017 15:08

Stablewice, zwisający kabel telekomunikacyjny. Kabel podwieszono na słupie i zgłoszono do operatora sieci.

MZ/L 0,00 1
30-06-2017 15:39

Papowo Biskupie, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
30-06-2017 16:18

Bartlewo, drzewo na jezdni. konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna drzewo pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
30-06-2017 20:37

Małe Czyste, szerszenie w drzewie przy budynku mieszkalnym. Ratownik w ubraniu ochronnym usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
01-07-2017 17:19

Chełmno, ul. Planty Kolejowe, konar drzewa nad jezdnią stwarzający zagrożenie.. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna z drabiny przystawnej konar ścięto, następnie pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
01-07-2017 18:32

Chełmno ul. Powiśle, dwa drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna pocięto drzewa na mniejsze elementy. Pocięte elementy usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 2
02-07-2017 18:36

Raciniewo, konar drzewa na ścieżce rowerowej. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna drzewo pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
02-07-2017 20:45

Unisław, ul. Parkowa, konar drzewa nad chodnikiem. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy usunięto z chodnika. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 19-25.06.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

18-06-2017 14:21

Chełmno, ul. Aleja 3 Maja, wypadek samochodu dostawczego marki Peugeot ze skuterem marki ElRio. Poszkodowana kierująca skuterem, przytomna. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w skuterze, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, następnie przekazano lekarzowi. Jezdnię uprzątnięto, uszkodzony skuter przekazano Policji, samochód dostawczy właścicielowi.

MZ/L 8,00 2
20-06-2017 08:36

Lipienek, konar drzewa nad jezdnią – Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna i drabiny przystawnej konar usunięto oraz pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
20-06-2017 13:59

Chełmno ul. Podmurna, wyciek benzyny z samochodu osobowego marki Honda Accord o wielkości ok. 0,5 m/kw. Benzynę posypano sorbentem następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
20-06-2017 16:34

Bartlewo, krowa stwarzająca zagrożenie dla właściciela i osób postronnych. Wydostała się z posesji i znajdowała się na polu, z którego nie dała się zagonić do zagrody. Istniało ryzyko, że krowa przemieści się na jedną z dróg stwarzając zagrożenie dla pojazdów. Na miejsce właściciel wezwał weterynarza, który zalecił by poczekać aż krowa się uspokoi. Po blisko 6 godzinach krowę udało się przy pomocy ciągnika rolniczego zaprowadzić do zagrody.

MZ/L 0,00 2
21-06-2017 17:55

Płutowo, droga powiatowa, dwa drzewa nadłamane stwarzające zagrożenie. Ratownicy przy pomocy drabin, lin i pił ścięli drzewa, następnie jezdnię uprzątnięto i wznowiono ruch na drodze.

MZ/L 0,00 3
21-06-2017 18:52

Brzozowo, osy w budynku gospodarczym. Ratownik w ubraniu ochronnym usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
22-06-2017 16:22

Chełmno, ul. Chociszewskiego, otwarcie mieszkania. Według relacji właścicielki wewnątrz znajduje się małoletnia córka nie reagująca na pukanie. Ratownik z drabiny przystawnej wszedł na balkon a następnie przez uchylone okno do mieszkania. Wewnątrz zastał śpiącą córkę lokatorki. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
22-06-2017 19:28

Stablewice konar drzewa nad jezdnią – Zabezpieczono teren działania. Za pomocą bosaka konar usunięto. Miejsce działań uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
23-06-2017 06:00

Płutowo, konar drzewa nad jezdnią – Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna i drabiny przystawnej konar usunięto oraz pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
23-06-2017 07:34

Brzozowo, pompowanie wody z piwnicy budynku mieszkalnego po gwałtownych opadach deszczu. Przy pomocy pompy szlamowej wodę wypompowano.

MZ/L 0,00 1
23-06-2017 10:21

Bajerze, plama oleju na jezdni na powierzchni ok. 1000 m/kw. Olej posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 2
23-06-2017 15:55

Chełmno, ul. Rynek, pożar piwnicy w budynku wielorodzinnym. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce działań, ewakuowano z budynku mieszkańców, wyłączono zasilanie w energię elektryczną, ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych weszli do piwnicy i odnaleźli źródło ognia. Podano jeden prąd wody na palące się elementy, które następnie wyniesiono na zewnątrz. Pomieszczenia piwnic przewietrzono o przy pomocy agregatu oddymiającego. Pomieszczenia sprawdzono pirometrem w celu wykluczenia obecności ukrytych pożarów. Miejsce działań przekazano zarządcy budynku.

P/M 0,00 4
24-06-2017 12:01

Chełmno ,ul. Jastrzębskiego, potrącenie pieszej przez rowerzystę. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej kobiecie, następnie przekazano lekarzowi.

MZ/L 0,00 1
24-06-2017 18:33

Chełmno, ul. Klasztorna, osy na ścianie garażu stwarzające zagrożenie dla osób postronnych. Ratownik w ubraniu ochronnym usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
25-06-2017 17:31

Kokocko, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
25-06-2017 17:38

Gołoty, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
25-06-2017 17:49

Stablewice, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1
25-06-2017 18:39

Bieńkówka, konar drzewa na jezdni. Zabezpieczono teren działania. Za pomocą piły do cięcia drewna konar pocięto na mniejsze elementy. Pocięte elementy konaru usunięto z jezdni. Teren uprzątnięto. Zakończono działania.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 05-11.06.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

07-06-2017 05:49

Trzebcz Szlachecki, drzewo na drodze
gminnej stwarzające zagrożenie. Ratownicy pocięli drzewo na
mniejsze elementy i usunęli z drogi.

MZ/L 0,00 1
08-06-2017 12:25

Lisewo, ul. Chełmińska, pożar
kuchenki gazowo elektrycznej w budynku mieszkalnym. Zabezpieczono
miejsce zdarzenia, kuchenkę ugaszono gaśnicą proszkową,
odłączono dopływ gazu do kuchenki, zalecono nie korzystanie z
urządzenia do czasu naprawy.

P/M 0,00 2
11-06-2017 18:45

Grzybno, droga wojewódzka 551, kolizja dwóch samochodów osobowych marki Mazda oraz VW Golf. Brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach. Płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Pojazdy przekazano Policji.

MZ/L 3,00 3

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 29.05-04.06.2017 r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

29.05-04.06.2017

W okresie od 29 maja do 4 czerwca br. strażacy na terenie powiatu chełmińskiego 3 razy interweniowali w związku z niebezpieczeństwem związanym z zachowaniem owadów błonkoskrzydłych.

MZ/L 0,00 3
29-05-2017 15:24

Małe Łunawy, pożar poszycia leśnego w młodniku dębowym na powierzchni ok. 9 arów. Podano cztery prądy wody w natarciu, którymi ugaszono poszycie.

P/M 0,6 5
30-05-2017 10:15

Watorowo, kot na drzewie na wysokości ok. 6 metrów. Ratownik z drabiny przystawnej schwytał zwierzę i zniósł na ziemię.

MZ/L 0,00 1
30-05-2017 17:31

Chełmno, DK91 zderzenie dwóch samochodów dostawczych marki Fiat oraz Renault oraz jednego osobowego marki Citroen. Kierowcy Fiata oraz Citroena uskarżają się na dolegliwości. Pojazd Renault przewoził zbiornik 800 litrów z ciekłym azotem. W wyniku zderzenia uszkodzony został zawór zbiornika przez który wydostawał się azot pod ciśnieniem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanym kierowcom, następnie przekazano ich załodze PRM. Rozlane płyny posypano sorbentem. Po kontrolowanym opróżnieniu zbiornika ciekłego azotu pojazdy przekazano Policji.

MZ/L 250,00 3
30-05-2017 17:42

Borówno, drzewo na jezdni stwarzające zagrożenie. Przy pomocy pił pocięto na mniejsze elementy i usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 2
30-05-2017 17:51

Płutowo, drzewo na jezdni stwarzające zagrożenie. Przy pomocy pił pocięto na mniejsze elementy i usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 2
30-05-2017 17:57

Kijewo Szlacheckie, konar drzewa na jezdni stwarzający zagrożenie. Konar usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
30-05-2017 18:42

Unisław, ul. Żwirki i Wigury, konar drzewa na jezdni stwarzający zagrożenie. Konar usunięto z jezdni.

MZ/L 0,00 1
30-05-2017 16:40

Raciniewo, konar drzewa na linii energetycznej. Pogotowie energetyczne wyłączyło zasilanie w sieci, ratownicy usunęli konar.

MZ/L 0,00 1
31-05-2017 11:39

Chełmno ul. Łunawska pożar zaparkowanego samochodu osobowego marki Audi. Przy użyciu gaśnicy ugaszono komorę silnika pojazdu.

P/M 1,00 1
31-05-2017 17:42

Chełmno ,ul. Grudziądzka, oberwany baner reklamowy stwarzający zagrożenie dla przechodniów. Ratownik z drabiny usunął baner.

MZ/L 0,00 1
31-05-2017 17:33

Płutowo, pochylone drzewo nad drogą powiatową stwarzające zagrożenie. Drzewo usunięto za pomocą pił spalinowych.

MZ/L 0,00 2
31-05-2017 19:04

Chełmno, ul. Słowackiego, konar drzewa na chodniku. Przy pomocy piły pocięto konar na mniejsze elementy i usunięto.

MZ/L 0,00 2
01-06-2017 00:23

Lisewo autostrada A1, samochód marki Skoda Fabia po uderzeniu w barierę energochłonną. Kierowca opuścił pojazd o własnych siłach, został przekazany załodze PRM. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe. Po zakończeniu czynności dochodzeniowych przez Policję pojazd usunięto.

MZ/L 5,00 1
01-06-2017 06:53

Chełmno ,DK91, plama oleju na jezdni na powierzchni ok. 20 m/kw. Plamę posypano sorbentem następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
01-06-2017 12:24

Chełmno ul. Toruńska, zwarcie instalacji elektrycznej pralki w mieszkaniu w budynku wielorodzinnym, zadymienie w łazience. Pralkę odłączono od prądu, przewietrzono mieszkanie i zakończono działania.

MZ/L 1,00 2
01-06-2017 17:23

Raciniewo, pożar ocieplenia pomiędzy stropem a dachem oraz w kanale technicznym budynku mieszkalnego wielorodzinnego. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono dopływ prądu do budynku, wykonano otwór rewizyjny w jednym z pomieszczeń w celu dotarcia do kanału technicznego. Wykonano trzy otwory w dachu przez które wybrano tlące się ocieplenie. W trakcie działań pomocy medycznej udzielono pracownikowi spółdzielni mieszkaniowej, który uszkodził dłoń podczas prac. Mężczyznę przekazano przybyłej załodze PRM. Po sprawdzeniu budynku kamerą termowizyjną i nie stwierdzeniu zagrożeń budynek przekazano administratorowi.

P/M 50,00 6
02-06-2017 18:55

Robakowo, DK91, kolizja dwóch samochodów osobowych marki VW Golf oraz Peugeot 2016, jedna osoba poszkodowana kierująca VW. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, udzielono pierwszej pomocy kierującej VW następnie przekazano ją załodze PRM. Płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Pojazdy przekazano Policji.

MZ/L 5,00 2
03-06-2017 13:51

Papowo Biskupie, plama oleju na jezdni na powierzchni ok. 50 m/kw. Plamę posypano sorbentem następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 15-21.05.2017 r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

15-05-2017 17:21
Małe Czyste, mężczyzna na dachu budynku mieszkalnego w podeszłym wieku. Nie potrafi samodzielnie zejść po przystawionej drabinie, po której wszedł w celach remontowych. Przy pomocy podnośnika SH21 mężczyznę bezpiecznie zwieziono na ziemię.
MZ/L 0,00 2
17-05-2017 11:57

Chełmno, ul. Wodna, oberwana rynna na kościele stwarzająca zagrożenie. Ratownik z kosza podnośnika SH21 usunął rynnę.

MZ/L 0,00 2
17-05-2017 20:14

Małe Łunawy, konar drzewa zwisający nad jezdnią stwarzający zagrożenie. Ratownik z drabiny przystawnej przy pomocy piły spalinowej usunął konar.

MZ/L 0,00 1
18-05-2017 19:52

Kijewo Królewskie, kolizja dwóch samochodów osobowych marki VW Golf oraz Opel Vectra, brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, rozlane płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Pojazdy przekazano Policji.

MZ/L 4,00 1
19-05-2017 03:53

Bajerze, awaria sieci wodociągowej przy budynku mieszkalnym. Wyłączono dopływ energii do budynku, przy pomocy sprzętu hydraulicznego zaciśnięto pękniętą rurę zmniejszając ciśnienie wypływu wody. Po dojeździe gminnego konserwatora wodociągów dopływ wody zakręcono. Zniszczeniu uległo wyposażenie jednego z pokojów w budynku.

MZ/L 5,00 1
19-05-2017 13:38

Grubno, potrącenie rowerzystki przez samochód ciężarowy marki MAN. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie, którą następnie przekazano załodze PRM. Pojazd ciężarowy oraz rower przekazano Policji.

MZ/L 1,00 2
19-05-2017 18:32

Nowy Dwór Królewski, osy w budynku gospodarczym stwarzające zagrożenie dla użytkowników. Ratownik w ubraniu ochronnym usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
20-05-2017 12:02

Starogród, kot na drzewie na wysokości 7m, nie potrafi samodzielnie zejść. Przy pomocy podnośnika SH21 ratownik schwytał kota i przekazał właścicielce.

MZ/L 0,00 2
20-05-2017 20:46

Falęcin, pożar sadz w kominie w budynku mieszkalnym. Wygaszono palenisko w piecu, przy pomocy proszku gaśniczego ugaszono sadze. Zalecono przegląd kominiarski.

P/M 0,00 1
21-05-2017 09:20

Zegartowice, DK91, dachowanie samochodu osobowego marki Peugeot 206 po kolizji z motorowerem. Jedna osoba poszkodowana, kierująca samochodem osobowym. Udzielono pierwszej pomocy przedmedycznej poszkodowanej kobiecie, którą następnie przekazano załodze PRM. Przy pomocy wyciągarki postawiono samochód na koła odłączono akumulator i przekazano Policji.

MZ/L 10,00 3

..

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 8-14.05.2017r.

Data i godzina przyjęcia
zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty (tys. zł)

Zastępy

08-05-2017 07:54
Unisław, DW551, kolizja dwóch samochodów ciężarowego marki Iveco z osobowym marki Fiat Sedici. Jedna osoba poszkodowana – kierująca Fiatem. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, którą po dojeździe załogi PRM przekazano lekarzowi. Wyciekłe płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Pojazdy usunięto z jezdni i przekazano Policji.
MZ/L 10,00 3
08-05-2017 10:44

Szymborno, DP 1607, plama oleju na drodze powiatowej na długości ok. 2 km. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, rozlany olej posypano proszkiem pumeksowym. Jezdnię następnie uprzątnięto.

MZ/L 0,00 3
09-05-2017 09:33

Żygląd, DK91, rozsypana ziemia na jednym z pasów ruchu na długości ok. 20 metrów stwarzająca zagrożenie. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, ratownicy przy pomocy łopat i mioteł ziemię usunęli na pobocze.

MZ/L 0,00 1
09-05-2017 10:51

Cepno, DW548, kolizja samochodu osobowego marki VW Golf z przyczepką samochodową, która wypięła się od samochodu osobowego marki VW Passat. Jedna osoba zgłaszająca ból kończyny górnej – kierująca VW Golf zaopatrywana przez załogę PRM. Lekarz podjął decyzję o pozostawieniu kobiety na miejscu zdarzenia. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, wyciekłe płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję pojazd i przyczepkę usunięto i udrożniono ruch na drodze.

MZ/L 5,00 1
10-05-2017 07:39

Lisewo, ul. Hallera, pompowanie wody z zalanej piwnicy lokalu gastronomicznego. Powodem zalania awaria instalacji wodociągowej. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, zakręcono zawór główny doprowadzający wodę do budynku. Przy pomocy pomp wypompowano wodę z piwnicy, miejsce zdarzenia przekazano kierownikowi lokalu.

MZ/L 0,00 1
10-05-2017 18:33

Chełmno, ul. Kopernika, pomoc pogotowiu w transporcie pacjenta z mieszkania do karetki.

MZ/L 0,00 1
12-05-2017 23:13

Chełmno, ul. 22 Stycznia, pożar trzech pojemników na śmieci, w wyniku pożaru uszkodzona elewacja budynku mieszkalnego wielorodzinnego na powierzchni ok. 2 m/kw. Podano jeden prąd wody w natarciu, którym ugaszono pojemniki.

P/M 2,00 1
13-05-2017 16:42

Chełmno, ul. Polna, osy w ścianie budynku stwarzające zagrożenie dla mieszkańców. Ratownik środkiem chemicznym odstraszającym owady spryskał ścianę budynku.

MZ/L 0,00 1
13-05-2017 17:46

Bruki Unisławskie, plama oleju na drodze wojewódzkiej nr 550 na powierzchni ok. 500m/kw. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, olej posypano sorbentem, następnie jezdnię uprzątnięto.

MZ/L 0,00 2
14-05-2017 18:20

Trzebcz Szlachecki, osy w ścianie budynku mieszkalnego jednorodzinnego stwarzające zagrożenie da mieszkańców. Ratownik z drabiny przystawnej w ubraniu ochronnym usunął gniazdo.

MZ/L 0,00 1
14-05-2017 18:50

Wichorze, osy w ścianie budynku stwarzające zagrożenie dla mieszkańców. Ratownik środkiem chemicznym odstraszającym owady spryskał ścianę budynku.

MZ/L 0,00 1

.

Zdarzenia na terenie działania Komendy Powiatowej PSP w Chełmnie w dniach 1-7.05.2017r.

Data i godzina przyjęcia zgłoszenia

Miejsce zdarzenia

Rodzaj

Straty
(tys. zł)

Zastępy

02-05-2017 13:44
Chełmno, DK91, kolizja dwóch samochodów osobowych marki Alfa Romeo oraz Peugeot 306. Kierowcy i pasażerowie po za pojazdami. Jedna osoba poszkodowana. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach oraz dopływ gazu w Alfie Romeo. Udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej osobie, którą po dojeździe załogi PRM przekazano lekarzowi. Wyciekłe płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Pojazdy usunięto z jezdni i przekazano właścicielom.
MZ/L 5,00 2
02-05-2017 17:57

Chełmno ul. Biskupia, niezidentyfikowane substancje chemiczne, których obecność stwierdzono podczas działań dochodzeniowo-śledczych przez Policję. Na miejsce wezwano zastęp chemiczny PSP z Torunia. Substancje zostały zidentyfikowane oraz przewiezione do Komendy Policji w Chełmnie.

MZ/L 0,00 3
04-05-2017 08:02

Klamry, zderzenie samochodu osobowego marki Peugeot 3008 z naczepą ciężarowego marki Iveco. Samochód osobowy znajduje się w przydrożnym rowie. Pojazdem podróżowała kobieta z dwójką dzieci. Wszystkie osoby samodzielnie opuściły pojazd. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy kobiecie, którą następnie przekazano załodze PRM. Po zbadaniu dzieci przez lekarza przekazano je przybyłemu na miejsce ojcu. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję przywrócono ruch na drodze. Pojazdy przekazano Policji.

MZ/L 24,00 3
04-05-2017 16:17

Stolno, DK55, zderzenie czołowo-boczne samochodu osobowego marki Honda CRV z ciężarowym Mercedes. Jedna osoba poszkodowana – kierowca Hondy zaopatrywana przez załogę PRM. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulatory w pojazdach, wyciekłe płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Po zakończeniu czynności dochodzeniowo-śledczych przez Policję pojazdy usunięto i udrożniono ruch na drodze.

MZ/L 10,00 3
05-05-2017 15:36

Chełmno, ul. Brzozowa, zwisające konary nad jezdnią stwarzające zagrożenie. Ratownik z kosza podnośnika SH21 usunął przy pomocy piły konary.

MZ/L 0,00 1
06-05-2017 11:21

Chełmno, ul. 22 Stycznia, zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Zadymiona klatka schodowa oraz dwa mieszkania, brak osób poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, ewakuowano z budynku 11 osób, stwierdzono że źródłem zadymienia jest niedrożność przewodu kominowego. Wygaszono palenisko w piecu, pirometrem sprawdzono temperaturę komina oraz ścian. Nie stwierdzono zagrożeń. Na miejsce zdarzenia przybył kominiarz. Po przewietrzeniu pomieszczeń zalecono nie korzystanie z pieca CO do czasu kontroli przez kominiarza.

MZ/L 0,00 3
06-05-2017 09:00

Dubielno, droga powiatowa, potrącona martwa sarna na jezdni stwarzająca zagrożenie dla użytkowników drogi. Sarnę usunięto z jezdni na pobocze. Poinformowano łowczego z terenu gminy, który zobowiązał się usunąć martwe zwierzę.

MZ/L 0,00 1
06-05-2017 14:54

Papowo Biskupie, plama oleju na drodze powiatowej na powierzchni ok. 5m/kw. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, rozlany olej posypano proszkiem pumeksowym. Jezdnię następnie uprzątnięto.

MZ/L 0,00 1
06-05-2017 20:55

Chełmno ul. Toruńska, pożar sadz w kominie w budynku mieszkalnym. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, wygaszono palenisko w piecu, sadz ugaszono przy pomocy proszku gaśniczego.

P/M 0,00 1
06-05-2017 21:51

Chełmno, ul. Grudziądzka, zadymienie w budynku mieszkalnym wielorodzinnym. Stwierdzono że źródłem zadymienia jest prawdopodobne cofnięcie się dymu z przewodu kominowego. Wygaszono palenisko w piecu. Po przewietrzeniu pomieszczeń zalecono nie korzystanie z pieca CO do czasu kontroli przez kominiarza.

MZ/L 0,00 2
06-05-2017 23:08

Bajerze, droga powiatowa, Forda Ka po uderzeniu w przydrożne drzewo, brak poszkodowanych. Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odłączono akumulator w pojeździe, Wyciekłe płyny eksploatacyjne posypano sorbentem. Pojazd przekazano Policji.

MZ/L 2,00 2

 

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u