Kronika Komendy Powiatowej Policji

12 XI – Nie zatrzymał się do kontroli drogowej

Kierowca fiata seicento nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Jak się okazało nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Usłyszał już policyjne zarzuty.

W dniu 12.11.2017 roku około godz. 19.10 w miejscowości Paparzyn policjanci z ruchu drogowego KPP w Chełmnie prowadzili kontrolę drogową. Kierujący samochodem fiat seicento pomimo wydanego przez funkcjonariusza wyraźnego polecenia do zatrzymania się kontynuował jazdę. Policjanci ruszyli za kierowcą seicento, który ominął policjantów i jechał dalej w kierunku , z którego przyjechał. Po zatrzymaniu uciekającego pojazdu okazało się , że kierujący seicento to 43-latek, mieszkaniec gminy Lisewo. W wyniku sprawdzenia kierowcy w policyjnych systemach okazało się , że kierował on samochodem pomimo orzeczonego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, wkrótce jego sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

.

10 XI – Kolizje

W piątek( 10.11) policjanci z Chełmna podejmowali czynności podczas dwóch kolizji, które zakończyły się mandatami karnymi.
Pierwsza z nich miała miejsce w Chełmnie przy ul. Poprzecznej około godz. 15.10. Kierująca pojazdem vw polo jadąc ulicą Poprzeczną od ulicy Kościelnej do ulicy Rycerskiej w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru omijania uszkodziła pojazd renault megane oraz pojazd opel zafira. Sprawczyni. 26-latka z Chełmna została ukarana mandatem.

Kolejna kolizja również miała miejsce w piątek(10.11).około godz. 22.00 w Kokocku. Kierujący pojazdem vw golf wykonując manewr cofania uderzył w wolkswagena golfa. Sprawca to 19-latek , mieszkaniec Złotowa. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

.

5 XI – Czujny nawet po służbie

Dzielnicowy Posterunku Policji w Unisławiu będąc po służbie w drodze do domu ujął nietrzeźwego rowerzystę. Funkcjonariusz zareagował natychmiast, gdy zobaczył, że mężczyzna, który porusza się rowerem jedzie „wężykiem” a ponadto bez oświetlenia. Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i zaalarmował kolegów będących w służbie. Rowerzysta „wydmuchał” prawie 2 promile.

Wczorajszego dnia tj. (5.11.) około 18:15 dzielnicowy unisławskiego posterunku, będąc po służbie zauważył, że rowerzysta jedzie bez oświetlenia „wężykiem”. Policjant zareagował natychmiast, uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie. Następnie wezwał na miejsce swoich kolegów, którzy byli na służbie. Umundurowani policjanci przejęli od niego mężczyznę. Okazał się nim 21-letni mieszkaniec gminy Unisław. Alkotest wykazał, że ma w organizmie prawie 2 promile. Rowerzysta został ukarany mandatem karnym.

.

4 XI – Zdarzenie drogowe w Nowejwsi Chełmińskiej

Policjanci z chełmińskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności sobotniego wypadku drogowego. Kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

W sobotę tj. (4.11.) o godz. 16:10 dyżurny chełmińskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Nowejwsi Chełmińskiej. Policjanci, którzy dotarli na miejsce wstępnie ustalili, że 20-letni kierowca jadący bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w przydrożny rów. Kierowca był trzeźwy, z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

.

31 X – Zbiegł z miejsca zdarzenia

Sprawca zdarzenia drogowego zbiegł z miejsca nie udzielając pierwszej pomocy. Policjanci po ustaleniu sprawcy zatrzymali jego prawo jazdy.

W dniu 31.10.2017 roku około godz. 16.00 w miejscowości Lipienek kierujący pojazdem vw passat wyjeżdżając z posesji nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącej pojazdem vw polo w wyniku czego doszło do zderzenia. Sprawca nie zatrzymał się i zbiegł z miejsca zdarzenia. Z kobietą podróżowała dwójka dzieci, które zostały przetransportowane do szpitala na obserwację. Po ustaleniu sprawcy policjanci zbadali jego trzeźwość- był trzeźwy i zatrzymali jego prawo jazdy za nie zatrzymanie się i nie udzielenie pomocy. Mężczyzna jest w wieku 45 lat, jest on mieszkańcem gminy Lisewo. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

.

31 X i 1 XI – Kolizje

Również w dniu 31.10.2017 roku około godz. 14.00 w Stolnie kierujący pojazdem renault jadąc w kierunku drogi K-91 wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania pojazdu volvo uderzając w jego lusterko boczne lewe. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem.

W dniu 01.11.2017 roku około godz. 10.45 kierujący pojazdem ford fiesta jadąc ulicą Chełmińską podczas nieprawidłowo wykonywanego manewru skrętu w prawo przytarł prawidłowo zaparkowany pojazd nissan. Kierowca był trzeźwy, został ukarany mandatem.

.

31 X – Wspólne działania policjantów uratowały 70-latka

Wspólne działania chełmińskich i starachowickich policjantów uratowały życie 70-latka. Mężczyzna zasłabł w kabinie ciężarówki na skutek zatrucia gazem. Na szczęście pomoc przyszła w porę.

W godzinach nocnych z 26/27.10. 2017 roku dyżurny KPP w Chełmnie został powiadomiony przez KPP w Starachowicach o przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu kierowcy tira. Na podstawie ustalonego przez nich położenia telefonu zaginionego mężczyzny wytypowano , że ma on się znajdować na pograniczu miejscowości Wabcz i Paparzyn.

Policjanci z Chełmna sierż. szt. Sebastian Olech i st. sierż. Mateusz Banach opatrolowali ten teren za wskazanym samochodem ciężarowym man. W Paparzynie na stacji paliw ujawnili szukany samochód. W kabinie pojazdu zauważyli leżącego mężczyznę, który nie reagował na ich sygnały. Policjantom udało się otworzyć drzwi kabiny. Mężczyzna w środku miał problemy z oddychaniem i nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej udrażniając drogi oddechowe.

W kabinie wyczuwalna była woń gazu, który ulatniał się ze stojącej tam butli. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zatrucie gazem. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo

.

29 X – „Nie zabijaj” – Inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej skierowanej do kierowców

Podczas briefingu pod Cmentarzem Wojskowym na Powązkach przedstawiciele Komendy Głównej Policji, Konferencji Episkopatu Polski oraz Polskiej Rady Ekumenicznej przypominali i uświadamiali kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki. Inauguracja akcji została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.

Nasze zachowanie i podejmowane decyzje, a także sposób odnoszenia się i traktowania innych na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Brawura i bezmyślność na drodze często kończą się dramatem – zarówno dla poszkodowanego, jak i sprawcy zdarzenia oraz ich rodzin.

W trosce o bezpieczeństwo na polskich drogach Policja wspólnie z Konferencją Episkopatu Polski oraz Polską Radą Ekumeniczną przygotowała akcję informacyjno-edukacyjną pod nazwą „NIE ZABIJAJ!”, skierowaną do kierowców. Główne cele akcji to przede wszystkim:

  • przypominanie i uświadamianie kierowcom, że nieprzestrzeganie przepisów, nadmierna prędkość, alkohol to główne czynniki mające wpływ na liczbę wypadków oraz ich skutki;
  • kształtowanie właściwych postaw i zachowań kierowców;
  • wzmacnianie poczucia współodpowiedzialności za bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego.

W ubiegłym roku na naszych drogach zginęło 3026 osób, w tym 868 pieszych, 1544 kierujących i 614 pasażerów.

W ostatnich latach widoczna jest poprawa stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Jest to z pewnością efekt zintensyfikowanych i wspólnych działań instytucji publicznych oraz organizacji pozarządowych działających na rzecz bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Ponadto większa świadomość kierowców, odpowiedzialność i zrozumienie zagrożeń jakie mogą wystąpić na drodze, to również jeden z ważniejszych czynników wpływający na poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg.

Apelujemy o włączenie się w akcję „NIE ZABIJAJ” poprzez świadome i odpowiedzialne zachowanie i dbanie o bezpieczeństwo swoje i innych.

Inauguracja akcji informacyjno-edukacyjnej „Nie zabijaj” została zaplanowana na dzień, w którym rozpoczynają się działania Policji pn. „Znicz”.

Mimo poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego w dalszym ciągu zbyt dużo ludzi ginie na polskich drogach. Początek listopada – to dla większości z nas, bardzo trudnym czas, to czas refleksji i zadumy. Nasze myśli są z tymi co odeszli. Odwiedzamy groby bliskich, zapalamy świeczkę, wspominamy, tęsknimy, a następnie bardzo często wyruszamy w długą drogę. Refleksja i zaduma szybko ucieka z naszych głów. Włącza się pośpiech, a my – za kierownicą – zaczynamy odgrywać role np. popędzacza innych kierowców, rajdowca, nauczyciela, pana drogi itp. Ale życie, droga – to nie teatr!

Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważyć innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. Nasza kultura osobista tworzy kulturę jazdy i bezpieczeństwa na drodze!

Pamiętajmy, że zbyt wielu „spóźnionych” kierowców nie dojechało do celu!

.

27-28 X – Zdarzenia z weekendu

W dniu 27.10.2017 roku około godz. 20.30 w miejscowości Kolno kierujący pojazdem fiat nie zachował szczególnej ostrożności podczas manewru wymijania i uderzył w prawidłowo jadący pojazd audi i doszło do zderzenia. W wyniku przeprowadzonych na miejscu czynności policjanci z Chełmna ustalili, że sprawca kolizji 61-latek, mieszkaniec gminy Chełmno nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Nadto w wyniku badania stanu trzeźwości okazało się , że był pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 2,5 promila. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W dniu 27.10.2017 roku około godz. 16.30 w miejscowości Kornatowo policjanci zatrzymali do kontroli rowerzystę. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się , że „wydmuchał” ponad 1 promil. Mieszkaniec gminy Lisewo, 52-latek został ukarany mandatem.

W dniu 28.10. 2017 roku chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem vv. Kierujący tym pojazdem, 32- latek mieszkaniec gminy Grudziądz, również był nietrzeźwy i „wydmuchał” ponad 1 promil. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty.

W dniu 27.10.2917 roku około godz. 18.45 w Drzonowie kierująca pojazdem ford nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze wskutek czego uderzyła w drzewo. Kierująca pojazdem to 18-latka, mieszkanka Torunia. 17-letni pasażer z tego pojazdu z obrażeniami głowy trafił do szpitala. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W dniu 28.10.2017 roku około godz. 15.30 przy ul. Dworcowej w Chełmnie kierujący pojazdem mercedes jadąc ulicą Dworcową w kierunku ul. Świętojerskiej nie ustąpił pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu dla pieszych w wyniku czego doszło do potrącenia. Poszkodowany został przewieziony do szpitala z obrażeniami głowy. Kierowca mercedesa to 64 latek, mieszkaniec Torunia. W tej sprawie policja również prowadzi postępowanie.

 

26/27 X – Wspólne działania chełmińskich i starachowickich policjantów uratowały życie 70-latka.

Mężczyzna zasłabł w kabinie ciężarówki na skutek zatrucia gazem. Na szczęście pomoc przyszła w porę.

W godzinach nocnych z 26/27.10. 2017 roku dyżurny KPP w Chełmnie został powiadomiony przez KPP w Starachowicach o przyjęciu zawiadomienia o zaginięciu kierowcy tira. Na podstawie ustalonego przez nich położenia telefonu zaginionego mężczyzny wytypowano , że ma on się znajdować na pograniczu miejscowości Wabcz i Paparzyn.

Policjanci z Chełmna sierż. szt. Sebastian Olech i st. sierż. Mateusz Banach opatrolowali ten teren za wskazanym samochodem ciężarowym man. W Paparzynie na stacji paliw ujawnili szukany samochód. W kabinie pojazdu zauważyli leżącego mężczyznę, który nie reagował na ich sygnały. Policjantom udało się otworzyć drzwi kabiny. Mężczyzna w środku miał problemy z oddychaniem i nie mogli nawiązać z nim kontaktu. Funkcjonariusze udzielili mężczyźnie pomocy przedmedycznej udrażniając drogi oddechowe.

W kabinie wyczuwalna była woń gazu, który ulatniał się ze stojącej tam butli. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia stwierdził zatrucie gazem. Mężczyznę przewieziono do szpitala. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

10 X – Korupcja na stacji diagnostycznej

Policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali mężczyznę w związku z poświadczaniem nieprawdy w dowodach rejestracyjnych przez 67- letniego diagnostę.

W dniu 18.10.2017 r. policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali 67- letniego mężczyznę, który przyjmował łapówki w zamian za poświadczenie nieprawdy co do faktycznego przeprowadzenia przeglądu technicznego pojazdów. Po wielu tygodniach pracy operacyjnej i wykonaniu szeregu czynności dowodowych policjanci ustalili , że na jednej ze stacji diagnostycznych na terenie powiatu chełmińskiego dochodziło do korupcji . Mężczyźnie zarzuca się, że w miesiącu maju br przyjął korzyść majątkową od sześciu osób w zamian za „lewe” poświadczenie przeglądu technicznego. Mężczyzna usłyszał już prokuratorskie zarzuty. Grozi mu za to kara do 8 lat pozbawienia wolności. Prokurator Rejonowy w Chełmnie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci poręczenia majątkowego.

..

30 IX – 1 X – Weekendowe kolizje

Przez sobotę i niedzielę policjanci z Chełmna byli wzywani do kilku kolizji. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń.

W sobotę około godz. 12.30 przy ul. Szosa Grudziądzka w Chełmnie kierujący samochodem opel podczas manewru wyjeżdżania z Szosy Grudziądzkiej na drogę K-91 skręcając w prawo nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdami w wyniku czego uderzył w tył pojazdu hyundai. Sprawca to 23-latek, mieszkaniec gminy Papowo Biskupie. Ukarany mandatem.

Tego samego dnia koło godz. 17.45 w miejscowości Bajerze kierujący pojazdem opel wyjechał z posesji nie ustępując pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdem vw. Sprawca jest mieszkańcem powiatu golubskiego,ma 32 lata, został ukarany mandatem.

W niedzielę (01.10) około godz. 11.50 przy ul. Rynek kierujący pojazdem renault trafic nie zachował należytej ostrożności podczas parkowania pojazdu w wyniku czego uderzył w tył zaparkowanego pojazdu ford. Sprawca jest mieszkańcem Złotowa, 44-latek został ukarany mandatem.
W niedzielę funkcjonariusze ruchu drogowego z Chełmna w miejscowości Wielkie Łunawy zatrzymali do kontroli rowerzystę. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu.”Wydmuchał” ponad 1 promil alkoholu. Mężczyzna ma 23 lata i jest mieszkańcem gminy Chełmno. Policjanci ukarali go mandatem.

.

29 IX – Tragiczny wypadek w Wabczu

Tragiczny wypadek zdarzył się w piątek (29.09) w miejscowości Wabcz. Motocyklista w wyniku zderzenia z vw polo zmarł. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W piątek (29.09) około godz. 15.00 dyżurny policji w Chełmnie otrzymał zgłoszenie o tym, że w miejscowości Wabcz doszło do wypadku drogowego. Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący samochodem vw polo podczas manewru skrętu w lewo wymusił pierwszeństwo przejazdu jadącemu z przeciwka motocykliście. Motocyklista uderzył w bok ww polo, odbił się od niego uderzając w kolejny pojazd renault, następnie w pojazd bmw po czym odrzuciło motocykl na pas zieleni a motocyklista uderzył w przód vw sprintera. Motocyklista, 27-latek z Bydgoszczy, zmarł. Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny miejsca wypadku oraz pojazdów. Przesłuchano świadków. Kierowca wv polo to 72-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Mężczyzna był trzeźwy. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

.

22-24 IX – Kolizje z weekendu

Dwaj sprawcy odjechali z miejsca zdarzenia,policjanci proszą o pomoc w ustaleniu ich tożsamość. Trzech ukarano mandatami.

W dniu 22.09.2017r około godz. 11.35 w miejscowości Kornatowo kierujący pojazdem Mercedes podczas manewru wyprzedzania uderzył w prawidłowo jadący pojazd man po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Uszkodzeniu uległa obudowa wraz z wkładem od lewego zewnętrznego lusterka. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie i poszukuje sprawcy.

Z miejsca zdarzenia oddalił się również sprawca zdarzenia w dniu 23.09.2017r około godz. 14.00 w Chełmnie przy ul. Wodnej. Nieustalony sprawca poruszając się nieustalonym pojazdem w wyniku niedostosowania prędkości do warunków w ruchu zjechał z drogi i uderzył w furtkę posesji a następnie oddalił się.

W sobotę (23.09) doszło jeszcze do dwóch kolizji. Około godz. 12.00 przy Al. 3-go Maja w Chełmnie kierujący pojazdem opel nie zachował bezpiecznej odległości w wyniku czego najechał na tył pojazdu seat. Sprawca, 42-letni mieszkaniec Chełmna, został ukarany mandatem.

Tego samego dnia około godz. 15.45 przy ul. Toruńskiej kierujący pojazdem wv polo nie dostosował prędkości do warunków w ruchu w wyniku czego na łuku drogi uderzył w jadący z naprzeciwka pojazd renault. Sprawcą okazał się 52-latek z powiatu aleksandrowskiego. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Mandatem został ukarany również 67-letni sprawca kolizji w dniu 24.09.2017r około godz. 14.20 w Stolnie. Kierowca samochodu citroen nie zachował ostrożności podczas manewru cofania w wyniku czego uderzył w zaparkowany pojazd opel.

 

Łapówka zamiast mandatu

Zespół pojazdów m-ki scania wraz z naczepą przejechał na czerwonym świetle. Kierowca nie zrozumiał zagrożenia jakie spowodował. Sam określił wysokość mandatu wręczając policjantom łapówkę w zamian za odstąpienie od wykonania czynności.

W poniedziałek (18.09) około godz. 12.00 w Chełmnie na skrzyżowaniu ul. Łunawskiej z drogą K-91 samochód ciężarowy scania z naczepą nie zatrzymał się pomimo tego, że sygnalizator świetlny nadawał sygnał czerwony. Policjanci Ogniwa Patrolowo- Interwencyjnego chełmińskiej komendy widząc taką sytuację zatrzymali pojazd. Podczas kontroli stanu technicznego okazało się , że scania posiada zbity reflektor oraz zużyty bieżnik opon. Za powyższe wykroczenia funkcjonariusze zaproponowali 400 zł mandatu i 6 pkt karnych za wjazd za sygnalizator na czerwonym świetle oraz 200 zł za stan techniczny pojazdów. Policjanci zatrzymali również dowody rejestracyjne. Kierowca podpisał pokwitowania zatrzymania dokumentów przy czym wręczył pieniądze w kwocie 80 zł kładąc je na bloczku pokwitowań. Mężczyzna stwierdził , że są to pieniądze na dobry obiad dla policjantów w zamian za odstąpienie od wystawienia przez nich mandatu. Mężczyzna za swój czyn usłyszał już prokuratorskie zarzuty przekupstwa, za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Prokurator Rejonowy w Chełmnie wobec 56 -letniego sprawcy, mieszkańca Torunia, zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

.

Kalendarz profilaktyczny

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego ruszyła akcja informacyjno-edukacyjna dedykowana uczniom szkół podstawowych pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo… przez cały rok szkolny”. Akcja jest elementem zainicjowanej przez MSWiA kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo” i została objęta patronatem honorowym przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka.

Projekt kampanii zakłada kontynuowanie oraz zacieśnianie współpracy Policji z placówkami oświatowymi. W tym celu opracowany został plakat ilustrujący Kalendarz Profilaktyczny, w którym zaznaczone zostały daty określające poszczególne zagadnienia z obszaru bezpieczeństwa. W kalendarzu wyeksponowano daty umożliwiające odesłanie do treści z zakresu bezpieczeństwa. Treści mają charakter informacyjno-edukacyjny i adresowany jest w szczególności do nauczycieli, pedagogów szkolnych oraz policjantów realizujących zadania z zakresu profilaktyki społecznej w szkołach podstawowych, jako dodatkowe narzędzie przy planowaniu i realizowaniu zajęć.

Szczegółowe informacje oraz Kalendarz Profilaktyczny znajdują się na stronie internetowej www.policja.pl/bezpieczenstwo-rok-szkolny.

.

4-8 – IX + Bezpieczna droga do szkoły

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego nastąpiło zwiększenie natężenia ruchu kołowego i pieszego, zwłaszcza w pobliżu placówek oświatowo-wychowawczych.

Z tego też powodu w dniach 4-8 września 2017r na terenie powiatu chełmińskiego prowadzone są wzmożone działania pn. „Bezpieczna droga do szkoły”.

Do służby skierowano zwiększone siły i środki dyslokując policjantów, pod kątem zapewnienia bezpieczeństwa dzieci i młodzieży przede wszystkim w rejonie szkół i przedszkoli.

W tym czasie policjanci biorą „pod lupę” oznakowanie dróg prowadzących do placówek oświatowych oraz stanu urządzeń ostrzegawczo-zabezpieczających w bezpośrednim sąsiedztwie tych obiektów. Prowadzą również działania informacyjno-edukacyjne w szkołach pod kątem prawidłowego poruszania się najmłodszych uczestników ruchu drogowego w drodze do i ze szkoły oraz kierowców, którzy w rejonie placówek oświatowych powinni zachować podwyższone środki ostrożności.

.

25 – 27 VIII – Noga z gazu

Kierowcy, noga z gazu! Zbliża się koniec wakacji a policyjne statystyki odnotowują sporą ilość zdarzeń drogowych. W powiecie chełmińskim podczas minionego weekendu zarejestrowano kilka kolizji, których najczęstszą przyczyną było niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Pośpiech i roztargnienie są dla kierowcy złym doradcą. Zalecamy ostrożną jazdę.

Na terenie działania KPP w Chełmnie policjanci odnotowali następujące kolizje drogowe:

W piątek (25.08) około godz. 16:50 policjanci zostali wezwani do kolizji w miejscowości Wielkie Łunawy gdzie jak ustalili kierujący pojazdem audi jadąc od miejscowości Paparzyn w kierunku Wielkich Łunaw nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu drugiemu audi poruszającemu się drogą z pierwszeństwem jadącemu od miejscowości Wielkie Łunawy w kierunku Grudziądza w wyniku czego doszło do zderzenia. Poza uszkodzonymi samochodami nikomu nic się nie stało. Sprawca to 21-latek, mieszkaniec gminy Stolno, był trzeźwy. Mężczyzna został ukarany mandatem.

W sobotę (26.08) policjanci z Chełmna byli wzywani do dwóch kolizji drogowych. Pierwsza z nich miała miejsce około godz. 8:50 i została spowodowana przez psa, który nieoczekiwanie wybiegł na drogę w miejscowości Bruki Unisławskie wprost pod nadjeżdżającego fiata punto. Właściciela psa ukarano mandatem za niewłaściwe trzymanie zwierzęcia.

Do drugiej kolizji doszło około godz. 18:50 w Chełmnie przy ul.Nad Groblą gdzie kierująca pojazdem vw passat jadąc drogą K-91 w kierunku m. Świecie nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego uderzyła w pojazd vw polo znajdujący się przy ul. Nad Groblą. Sprawczyni to 39 letnia mieszkanka gminy Chełmno. Kobietę ukarano mandatem.

W niedzielę (27.08) dyżurny chełmińskiej policji odnotował już trzy kolizje. O godzinie 10:20 w miejscowości Zegartowice na drodze K-91 kierująca pojazdem opel corsa nie dostosowała prędkości do warunków ruchu w wyniku czego wjechała w pole a następnie pojazd dachował. Brak innych uczestników ruchu. Kobieta była trzeźwa. Jest mieszkanką gminy Lisewo i ma 23 lata. Została ukarana mandatem. Następna kolizja miała miejsce w Chełmnie o godz. 12:20 przy ul. Polnej gdzie kierujący fordem mondeo podczas manewru cofania na parkingu uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd kia po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Sprawca został ustalony i ukarany mandatem. Okazał się nim 53 latek zamieszkały na terenie gminy Chełmno. Był trzeźwy.

Około godziny 14.00 policjanci z Chełmna zostali wezwani również do kolizji w Lisewie. Tam kierujący samochodem hyundai jadąc autostradą A1 w kierunku Gdańska nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego zjechał na pobocze i dachował. Jechał z pasażerką, nie stwierdzono obrażeń. Sprawca mieszka w Opolu. Jest w wieku 75 lat. Był trzeźwy. Kierowca został ukarany mandatem.

W ciągu ostatniego weekendu nie obyło się też bez nietrzeźwych kierowców.
Funkcjonariusze na terenie naszego powiatu zatrzymali jednego rowerzystę i trzech motorowerzystów.

 

25 – 27 VIII – Pijani kierujący

Pijany rowerzysta został zatrzymany przez patrol policji z Unisławia w dniu 25.08.2017r o godz. 18:30 przy ul. Hallera w Lisewie. W wyniku badania stwierdzono , że mężczyzna miał około 3 promili. Został ukarany mandatem. Jest on 51 latkiem zamieszkałym na terenie gminy Lisewo.

W piątek (25.08) policjanci ruchu drogowego z Chełmna zatrzymali jeszcze dwóch pijanych motorowerzystów. Około godz. 19:45 w miejscowości Brzozowo kierujący motorowerem mieszkaniec gm. Chełmno ” wydmuchał ” około 2,5 promila a drugi zatrzymany chwilę później przez drugi patrol policji około godz. 19.50 w miejscowości Stolno mieszkaniec tej gminy ” wydmuchał” ponad 1 promil. W niedzielę (27.08) policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego motorowerzystę, który po badaniu miał około 2,5 promila. Jest on 47-latkiem zam. w gminie Stolno.

Dla przypomnienia kierowanie motorowerem po drodze publicznej w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Sprawcy tych czynów wkrótce usłyszą zarzuty i sprawy znajdą swój finał w sądzie.

.

22 VII – Pechowy wtorek

22.08. nie należał do najszczęśliwszych dni dla dwóch mieszkańców powiatu chełmińskiego. Zostali oni zatrzymani do kontroli drogowej. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości przez policjantów okazało się, że byli nietrzeźwi.

Pierwszą kontrolę przeprowadzili policjanci z Posterunku Policji w Unisławiu około godz. 17.30 w miejscowości Drzonowo. Zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem bmw 60-latka, który poddany został badaniu trzeźwości. ” Wydmuchał” ponad 0,5 promila.

Kolejna kontrola została przeprowadzona przez dzielnicowych z Chełmna około godz.18.30 w miejscowości Klamry. Tym razem policjanci zatrzymali kierującego samochodem mitsubishi 29-latka, który również kierował pod wpływem alkoholu. Wynik jego badania to ponad 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu.

Obydwaj mężczyźni wkrótce usłyszą zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w ruchu lądowym pod wpływem alkoholu. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

.

22 VIII – Chełmińscy kryminalni ujawnili nielegalny tytoń.
Jago posiadaczką okazała się kobieta, mieszkanka Chełmna.

Policjanci Wydziału Kryminalnego z Chełmna znajdowali się w posiadaniu informacji dotyczącej przechowywania suszu tytoniowego bez znaków akcyzy. Postanowili to sprawdzić. Podczas podjętych czynności w dniu 22.08.2017r pod wskazanym adresem w Chełmnie ujawnili i zabezpieczyli około 70 kg liści tytoniu. Taka ilość nielegalnego tytoniu stanowi uszczuplenie podatku akcyzowego na rzecz Skarbu Państwa na kwotę około 31 tys. zł. Policjanci ustalili , że posiadaczką nielegalnego towaru jest 62 latka, mieszkanka Chełmna. Kobieta wkrótce usłyszy zarzuty a jej sprawą zajmie się Urząd Celny. Grozi jej za to kara grzywny.

.

W dniu 19.08.2017r około godz. 16.00 w miejscowości Bajerze doszło do wypadku drogowego. Kierowca był pijany i nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W sobotę (19.08) około godz. 16.00 w miejscowości Bajerze kierujący samochodem cinquecento na łuku drogi nie dostosował prędkości i uderzył w drzewo. Jak ustalili policjanci z Chełmna w samochodzie znajdowało się trzech mężczyzn. Obok kierowcy w samochodzie podróżowało jeszcze dwóch pasażerów, jeden z nich siedział obok kierowcy a drugi na tylnym siedzeniu. Na miejsce zdarzenia wezwano pogotowie ratunkowe. Wszystkim uczestnikom zdarzenia udzielono pierwszej pomocy medycznej i przetransportowano do szpitala w Toruniu. W wyniku wypadku pasażer siedzący obok kierowcy odniósł najpoważniejsze obrażenia w postaci złamania ręki. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowcy jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu i „wydmuchał” 2 promile. Nadto funkcjonariusze ustalili , że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Sprawca wypadku to 23-latek, mieszkaniec gminy Papowo Biskupie usłyszał już zarzuty spowodowania wypadku drogowego oraz kierowania pod wpływem alkoholu. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności. Wkrótce stanie przed sądem.

W dniu 15.08.2017 r. na drogach powiatu chełmińskiego doszło do dwóch kolizji oraz zatrzymania nietrzeźwego kierowcy.

Policjanci ruchu drogowego z chełmińskiej komendy podczas patrolu w miejscowości Małe Czyste około godz. 16.00 w dniu wczorajszym (15.08) zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym renault. Po zbadaniu stanu trzeźwości okazało się, że popełnił przestępstwo bo kierował pod wpływem alkoholu z wynikiem 0,7 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna jest mieszkańcem powiatu świeckiego i ma 29 lat. Po wykonaniu czynności z udzialem kierowcy został on zwolniony. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie. Sprawca za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Policjanci z Chełmna podejmowali również czynności dotyczące zgłoszonych kolizji na autostradzie w miejscowości Malankowo. Obie wydarzyły się około godziny 20.00 również w dniu wczorajszym (15.08) . Do pierwszej z nich doszło w momencie gdy mieszkanka Słupska, lat 23 kierując samochodem peugeot z przyczepką nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze i zjechała na pobocze uderzając w barierę energochłonną. Podczas drugiej kolizji mieszkaniec Łodzi, lat 71 kierując pojazdem mercedes nie zachował bezpiecznej odległości i najechał na tył jadącego pojazdu bmw.
W wyniku zaistniałych kolizji nikt nie odniósł obrażeń, sprawcy zostali ukarani mandatami karnymi.

W dniu 13.08.2017 rok godz. 20.25 w Chełmnie na ul. Osnowskiej kierujący motocyklem marki Suzuki pomimo nadawanego sygnału do zatrzymania przez umundurowanego policjanta nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę. W wyniku krótkiego pościgu ulicami Chełmna zatrzymano kierującego, którym okazał się 27 letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. U kierującego ujawniono 0,12 grama amfetaminy. Kierowca został przewieziony do KPP celem wykonania niezbędnych czynności. Kierujący trzeźwy. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Czynności w kierunku przestępstwa z art 178B KK (niezatrzymanie się do kontroli) oraz posiadania nieznacznej ilości narkotyków prowadzi KPP Chełmno.

W dniu 13.08.2017 roku około godziny 12.45 w miejscowości Chełmnie na ul. Biskupiej kierujący autobusem Iveco nieprawidłowo zmienił pas ruchu w wyniku czego tyłem pojazdu uderzył w prawidłowo jadący z przeciwnego kierunku pojazd marki Mercedes. Sprawca kolizji 63 letni mieszkaniec Torunia, trzeźwy, ukarany MKK. Pojazdów nie holowano.

W dniu 13.08.2017 roku około godziny 05.20 w Grubnie kierujący (22 letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego) pojazdem marki Opel w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze K91 stracił panowanie nad pojazdem zjechał z drogi i uderzył w skarpę. Podczas sprawdzania stanu trzeźwości okazało się, że kierujacy jest w stanie nietrzeźwości. Wynik 0,93 mg/l. Pobrano krew do badań, sprawca osadzony w PDOZ. Pojazd odholowano na parking strzeżony.

W dniu 12.08.2017 roku około godziny 12.00 w miejscowości Chełmno na ul. Św. Ducha w wyniku podmuchu wiatru z posesji nr 1 spadły dachówki i uszkodziły pojazd marki Audi. W wyniku zdarzenia w pojeżdzie Audi uszkodzeniu uległ dach, klapa bagażnika. KPP Chełmno prowadzi czynności w celu ustalenia sprawcy.

W dniu 12.08.2017 roku około godziny 11.40 w miejscowości Chełmno na ul. Wałowa w wyniku podmuchu wiatru z posesji ul. Toruńska nr 19 spadły dachówki i uszkodziły pojazd marki Opel. W wyniku zdarzenia w pojeżdzie Opel uszkodzeniu uległ dach, klapa bagażnika, szyba czołowa, pokrywa silnika. KPP Chełmno prowadzi czynności w celu ustalenia sprawcy.

W dniu 12.08.2017 roku około godziny 8.40 w miejscowości Zegartowice kierujący pojazdem Nissan uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Żadna osoba nie odniosła obrażeń. Pojazdu nie holowano.

W dniu 11.08.2017 roku około godziny 19.15 w Płutowie kierujący pojazdem marki Renault w wyniku nieprawidłowego manewru wymijania uderzył w prawidłowo jadącego pojazdem marki Audi. Żadna z osób nie odniosła obrażeń. Sprawca kolizji ukarany MKK.

W dniu 11.08.2017 rok godz. 17.00 w Unisławiu na ul. Chełmińskiej kierujący motocyklem pomimo nadawanego sygnału do zatrzymania przez umundurowanego policjanta nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę zwiększając prędkość. Powodem podjęcia do kontroli było kierowanie bez hełmu ochronnego. W wyniku pościgu ulicami Unisławia zatrzymano kierującego, którym okazał się 23 letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. Kierowca został przewieziony do KPP celem wykonania niezbędnych czynności. Kierujący trzeźwy, ukarany MKK. Pojazd zabezpieczono na parkingu strzeżonym. Czynności w kierunku przestępstwa z art 178B KK (niezatrzymanie się do kontroli) prowadzi KPP Chełmno.

W dniu 11.08.2017 roku około godziny 13.00-13.20 w miejscowości Chełmno na ul. Kolonia Wilsona n/n kierujący pojazdem osobowym w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru cofania uderzył w zaparkowany pojazd marki Hyundai. W wyniku zderzenia w pojeździe Hyundai uszkodzeniu uległ tylny lewy błotnik. KPP Chełmno prowadzi czynności w celu ustalenia sprawcy.

W dniu 11.08.2017 roku około godziny 12.15 w miejscowości Stolno na drodze K91 kierujący pojazdem VW wykonując manewr wyprzedzania uderzył w pojazd marki Honda który prawidłowo wyprzedzał kolumnę pojazdów. Sprawca 23 letni mieszaniec powiatu chełmińskiego trzeżwy, ukarany MKK, po czynnościach zwolniony. Pojazdy zabezpieczano we własnym zakresie. Nie holowano.

W dniu 11.08.2017 roku około godziny 0.30 w miejscowości Dolne Wymiary kierujący pojazdem Skoda uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Żadna osoba nie odniosła obrażeń. Pojazdu nie holowano.

W dniu 09.08.2017 roku około godziny 18.40 w miejscowości Małe Czyste zatrzymano 29 letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego, kierujacego pojazdem marki VW, który posiadał decyzję o cofnięciu uprawnień. Sprawca po czynnościach zwolniony. Pojazdu nie zabezpieczano.

W dniu 09.08.2017 roku około godziny 13.00 w Chełmnie na ul. Wolnej funkcjonariusze WK na podstawie pracy operacynej zatrzymali 22 letniego mężczyznę który posiadał śrokdi narkotyczne w postaci marihuany w ilości 1 grama i tabletkę extazy. Ujawnione środki zabezpieczono do dalszych badań. Sprawca po czynnościach zwolniony.

W dniu 09.08.2017 rok około godziny 07.50 w miejscowości Unisłąw ul. Chełmińska zatrzymano nietrzeźwego kierującego pojazdem marki VW. Wynik badania 0,63 mg/l. Mężczyzna w wieku 23 lat, mieszkaniec Inowrocławia, po czynnościach zwolniony. Pojazdu nie zabezpieczano.

W dniu 09.08.2017 rok około godziny 06.05 w Drzonowie na 115 km autostrady A1 doszło do groźnie wyglądającego zdarzenia. Uczestniczył w nim kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania, który najprawdopodobniej w wyniku zaśnięcia zjechał z pasa i stoczył się z kilkumetrowej skarpy. W pojeździe oprócz kierujacego znajdował się pasażer. Obaj mężczyźni zostali zabrani do szpitala do Grudziądza i Torunia. U 23 letniego kierującego stwierdzono uraz kręgosłupa, obojczyka i kończyny dolnej. U pasażera ogólne potłuczenia. Kierujący przewoźił zbiorniki betonowe, które uległy całkowitemu zniszczeniu. Pojazd przy pomocy specjalistycznych dzwigów został odholowany na parking w Toruniu.

W dniu 07.08.2017 rok około godziny 09.40 w Chełmnie na drodze K91 (skrzyzowanie z ul. Łunawską) doszło do groźnie wyglądającej kolizji, gdyż uczestniczyły w niej pojazd ciężarowy i dwa autokary. Do zdarzenia doszło, gdy kierujący pojazdem ciężarowym marki Scania i autokarem marki Bova zatrzymali się przed sygnalizatorem, który wskazywał światło czerwone, natomiast kierujący autokarem marki Van Hool niezachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i najechał na tył autokaru Bova. W wyniku zderzenia autokar Bova przemieścił się i uderzył w naczepę pojazdu ciężarowego. W zdarzeniu brały udział łącznie 84 osoby w tym 71 dzieci. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Kierujący pojazdem marki Van Hool został ukarany mandatem karnym za spoweodowanie zagrożenia w ruchu drogowym. Pojazd ciężarowy marki Scania i autokar Bova zjechały z drogi na parking przy PSP natomiast autokar Van Hool odholowano na ten sam parking przy pomocy samochodu ciężkiego ratownictwa technicznego.

zdjęcia KPPSP Chełmno

W dniu 06.08.2017 rok około godziny 07.50 w miejscowości Nowe Dobra zatrzymano nietrzeźwego kierującego pojazdem marki Opel. Wynik badania 0,9 mg/l. Mężczyzna w wieku 55 lat, mieszkaniec pow. chełmińskiego, po czynnośąciach zwolniony.

W dniu 05.08.2017 rok około godziny 20.15 w miejscowości Wabcz na drodze K55 kierujący pojazdem marki Kia uderzył w przbiegającą przez jezdnię sarnę.

W dniu 05.08.2017 rok około godziny 15.15 w miejscowości Chełmno na ul. Al 3-go Maja, 77 letni mężczyzna poruszający się motorem Harley Davidson w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu najechał na tył pojazdu marki Seat. W wyniku zdarzenia kierujący motorem został odwieziony do szpitala do Grudziądza. Stwierdzono złamanie żeber. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Czynności w kierujnku wykroczenia z art. 86 KW prowadzi KPP Chełmno.

W dniu 04.08.2017 rok około godziny 19.20 w miejscowości Chełmno na ul. 22 Stycznia (ze wstępnych ustaleń wynika, że) kierujący pojazdem marki Hyundai 23 letni mężczyzna mieszkaniec Chełmna w wyniku nieprawidłowego manewru skręcania uderzył w prawidłowo jadącego motorowerzystę. W wyniku zdarzenia kierujący motorowerem został odwieziony do szpitala do Grudziądza. Stwierdzono ogólne potłuczenia. Uczestnicy zdarzenia trzeźwi. Czynności w kierujnku wykroczenia z art. 86 KW prowadzi KPP Chełmno.

W dniu 04.08.2017 rok około godziny 18.00 w miejscowości Stolno na drodze K91, 45 letnia kobieta kierująca pojazdem marki Audi w wyniku nie udzielenia pierwszeństwa kierującej pojazdem marki VW doprowadziła do zderzenia pojazdów. Nikt nie odniósł żadnych obrażeń. Sprawcę pouczono.

W dniu 03.08.2017 rok około godziny 11.00 w miejscowości Jeleniec kierujacy pojazdem marki skoda uderzył w przebiegającą przez jezdnię sarnę. Brak osób poszkodowanych.

W dniu 02.08.2017 rok około godziny 21.00 w Chełmnie na ul. 22 Stycznia 7 letnia dziewczynka wtargnęła bezpośrednio przed nadjeżdżający samochód marki Opel w wyniku czego została lekko uderzona przez ten pojazd. Na miejscu załoga pogotowia ratunkowego stwierdziła, że dziewczynka nie odniosła żadnych obrażeń. Kierowca pojazdu Opel trzeźwy. W chwili zdarzenia dziewczynka znajdowała się bez opieki osoby dorosłej. Czynności w sprawie o wykroczenie z art. 106 KW prowadzi KPP Chełmno.

W dniu 02.08.2017 rok około godziny 20.40 w miejscowości Unisław policjanci KPP Chełmno zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania 1,79 mg/l. Mężczyzna, 37 letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego po czynnościach zwolniony. Pojazd przekazany rodzinie.

W dniu 02.08.2017 rok około godziny 19.40 w miejscowości Lisewo policjanci PP Unisław zatrzymali do kontroli kierującego rowerem, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. Wynik badania 0,99 mg/l. Mężczyzna, 53 letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego po czynnościach zwolniony, ukarany MKK.

W dniu 02.08.2017 rok około godziny 15.00 w miejscowości Chełmno na ul. Kamionka policjanci KPP Chełmno zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto kierujący ten posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Wynik badania 0,11 mg/l. Mężczyzna, 27 letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego po czynnościach zwolniony.

W dniu 02.08.2017 rok około godziny 13.00 w miejscowości Wabcz policjanci KPP Chełmno zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem marki Fiat, który znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania 0,15 mg/l. Mężczyzna, 40 letni mieszkaniec Grudziądza po czynnościach zwolniony. Pojazd przekazany właścicielowi.

W dniu 01.08.2017 rok około godziny 16.40 w miejscowości Chełmno na ul. Szosa Grudziądzka kierująca (24 letnia mieszkanka powiatu chełmińskiego) pojazdem marki Fiat w wyniku nieustąpienia pierwszeństwa kierującemu pojazdem VW doprowadziła do zderzenia się pojazdów. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Kierująca pojazdem marki Fiat nietrzeźwa wynika badania 0,36 mg/l, po wykonaniu czynności zwolniona.

W dniu 01.08.2017 około godziny 11.30 w miejscowości Małe Czyste kierujący pojazdem marki Mazda 59 letni mieszkaniec Wołomina za odstąpienie od czynności służbowych, tj. ukarania MKK wysokości 400 zł i 8 pkt karnych (za przekroczenie prędkości o 44 km/h) wręczył policjantowi Ogniwa Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie banknot 100 złotowy oświadczając „nie pisz Pan mandatu, a ja jadę dalej”. Mężczyzna zatrzymany i po wykonaniu niezbędnych czynności zwolniony. Czynności o przestępstwo z art. 229 KK prowadzi KPP Chełmno.

 

1 VIII – Udostępnienie pojazdu osobie bez uprawnień, nie zatrzymanie się do kontroli, nadliczbowa ilość pasażerów auta

W dniu 01.08.2017 rok godz. 2.00 w Unisławiu na ul. Chełmińskiej kierujący pojazdem marki Audi pomimo nadawanego sygnału do zatrzymania przez umundurowanego policjanta nie zatrzymał się do kontroli drogowej i kontynuował jazdę zwiększając prędkość. W wyniku pościgu ulicami Chełmińska-Lipowa-Dworcowa zatrzymano kierującego, którym okazał się 22 letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego. W pojeździe oprócz kierowcy przebywało 5 osób. (Dwie dziewczyny w wieku 15 i 16 lat, trzech mężczyzn w wieku 23, 20 i 17 lat). Kierujący oświadczył, że nie zatrzymał się do kontroli drogowej, gdyż nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami co potwierdzili policjanci. Kierowca został przewieziony do KPP celem wykonania niezbędnych czynności. Kierowca trzeźwy, ukarany MKK za brak uprawnień do kierowania pojazdami i przewożenie pasażerów w ilości większej niż jest to określone w dowodzie rejestracyjnym pojazdu. Natomiast 20 letni pasażer ukarany MKK za udostępnienie pojazdu osobie nie posiadającej uprawnień do kierowania pojazdami. Nieletni przekazani rodzicom. Pojazd zabezpieczyła matka 20 tetniego pasażera. Czynności w kierunku przestępstwa z art 178B KK (niezatrzymanie się do kontroli) prowadzi KPP Chełmno.

.

31 VII – Nietrzeźwy na jednośladzie

W dniu 31.07.2017 około godz. 16.40 w miejscowości Bruki Unisławskie policjanci PP Unisław zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna w wieku 62 lata, mieszkoniec powiatu chełmińskiego, wynik badania 0,44 mg/l. Po czynnościach zwolniony. Pojazd przekazany osobie wskazanej.

.

31 VII – Potrącenie psa

W dniu 31.07.2017 rok około godziny 11.30 w miejscowości Kokocko kierująca pojazdem marki Fiat uderzyła w przebiegającego przez jezdnię psa. Właściciel psa za  niezachowanie należytych środków ostrożności przy trzymaniu zwięrzęcia został pouczony.

.

W dniu 30.07.2017 rok około godz. 14.00 w miejscowości Chełmno w akwenie wodnym przy ul. Powiśle ujawniono zwłoki mężczyzny lat 71. Decyzją prokuratora zwłoki zabezpieczono. W dniu dzisiejszym około godz. 14.00 zaplanowana jest sekcja zwłok.

W dniu 29.07.2017 rok około godziny 11.15 w miejscowości Stolno na drodze K-91 kierujący (41 letni mieszkaniec Słupska) pojazdem marki VW w wyniku niezachowania bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu uderzył w tył pojazdu marki Citroen. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

W dniu 29.07.2017 około godziny 4.40 w miejscowości Chełmno ul. Toruńska około policjanci KPP Chełmno zatrzymali nietrzeźwego kierującego motocyklem marki Yamaha (mężczyzna w wieku 53 lata). Wynik badania na zawartość alkoholu: 0,34 mg/l. Po wykonanych czynnościach zwolniony. Pojazdu nie zabezpieczano.

W dniu 28.07.2017 rok około godziny 19.10 w miejscowości Grzybno kierująca (22 letnia mieszkanka powiatu toruńskiego) pojazdem marki Audi w wyniku niedostosowania prędkości o warunków panujących na drodze uderzyła w tył pojazdu marki VW. W wyniku zdarzenia nikt nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Uczestnicy trzeźwi. Sprawca ukarany MKK.

W dniu 28.07.2017 około godz. 16.10 w miejscowości Unisław ul. Żwirki i Wigury policjanci PP Unisław zatrzymali nietrzeźwego rowyrzystę, który posiadał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami. Mężczyzna w wieku 49 lat, wynik badania 1,53 mg/l). Po czynnościach zwolniony-przekazany rodzinie. Czynności w kierunku przestępstwa z art 244 KK prowadzi KPP Chełmno.

W dniu 28.07.2017 rok godz. 15.00 w Unisławiu na ul. Wiślanej mężczyzna w wieku 64 lata w wyniku nieuwagi oraz stanu nietrzeźwości (1,10 mg/l) wszedł przed jadący prawidłowo pojazd marki Audi. Pieszy został przewieziony do szpitala w Chełmży. Oprócz ogólnych otarć naskórka nie stwierdzono poważniejszych obrażeń. Czynności w kierunku wykroczenia popełnionego przez pieszego prowadzi KPP Chełmno.

W dniu 28.07.2017 roku około godziny 11.00 w Chełmnie na ul. Dworcowej policjanci KPP Chełmno zatrzymali nieletniego, który przebywał na samowolnym oddaleniu się z placówki opekuńczo wychowawczej w m. Kamionek Wielki.

W dniu 28.07.2017 około godz. 7.25 w miejscowości Unisław ul. Chełmińska kierujący n/n pojazdem ciężarowym w momencie gdy był wyprzedzany przez kierującego pojazdem marki Audi z nieznanej przyczyny zjechał na przeciwny pas ruchu zmuszając kierującego Audi do zjechania na pobocze. W wyniku tego zdarzenia kierujący Audi uderzył w przydrożne drzewo. Kierujący pojazdem ciężarowym nie zatrzymał się. Kierujący pojazdem Audi trzeźwy, nie odniósł obrażeń. Czynności w kierunku wykroczenia popełnionego przez kierujacego pojazdem ciężarowym prowadzi KPP Chełmno.

.

26 VII- Wypadek w Małym Czystym

Około godz. 5.40 w miejscowości Małe Czyste doszło do wypadku drogowego. Jedna osoba jest ranna. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

26.07 w godzinach porannych około 5.40 dyżurny policji w Chełmnie otrzymał zgłoszenie o zderzeniu pojazdów w miejscowości Małe Czyste. Na miejsce skierował patrol policji. Funkcjonariusze na podstawie przesłuchania świadków i przeprowadzonych oględzin ustalili, że na skrzyżowaniu drogi kierujący samochodem osobowym vw polo 30-latek, mieszkaniec powiatu chełmińskiego nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motorowerzyście. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca motoroweru z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policjanci zbadali stan trzeźwości kierowców, obydwaj byli trzeźwi. W sprawie tej prowadzone jest postępowanie o przestępstwo z art. 177 par. 1 k.k.

Osoba, która naruszając, chociażby nieumyślnie zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym, powoduje wypadek, w którym inna osoba odniosła obrażenia ciała określone w art. 157 par. 1 k.k. podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

 

19 VII – Miał przy sobie marihuanę

W dniu wczorajszym policjanci ogniwa patrolowo- interwencyjnego chełmińskiej policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu vw passat. Mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

19.07 około godz. 14.00 w Chełmnie przy ul. Nad Groblą funkcjonariusze z Chełmna zatrzymali do kontroli drogowej samochód vw passat. Kierujący to 29 latek, mieszkaniec gminy Stolno. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo i kurczowo trzymał saszetkę, którą miał przy sobie. Po sprawdzeniu jej zawartości policjanci stwierdzili , że w środku znajdował się susz roślinny, który po badaniu okazał się marihuaną. Nadto w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawniono i zabezpieczono kolejne porcje marihuany i tabletki ekstazy. W sumie zabezpieczono około 8,6 grama brutto marihuany oraz 3 tabletki ekstazy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy z dnia 29 lipca 2005r o przeciwdziałaniu narkomanii. Wkrótce jego sprawa trafi do Sądu.

.

19 VII – Zatrzymany z narkotykami

W dniu wczorajszym policjanci ogniwa patrolowo-interwencyjnego chełmińskiej policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu vw passat. Mężczyzna posiadał przy sobie środki odurzające w postaci marihuany.

19.07. około godz. 14.00 w Chełmnie przy ul. Nad Groblą funkcjonariusze z Chełmna zatrzymali do kontroli drogowej samochód vw passat. Kierujący to 29 latek, mieszkaniec gminy Stolno. Podczas kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo i kurczowo trzymał saszetkę, którą miał przy sobie. Po sprawdzeniu jej zawartości policjanci stwierdzili , że w środku znajdował się susz roślinny, który po badaniu okazał się marihuaną. Nadto w wyniku przeszukania miejsca zamieszkania mężczyzny ujawniono i zabezpieczono kolejne porcje marihuany i tabletki ekstazy. W sumie zabezpieczono około 8,6 grama brutto marihuany oraz 3 tabletki ekstazy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków odurzających wbrew przepisom ustawy z dnia 29 lipca 2005r o przeciwdziałaniu narkomanii. Wkrótce jego sprawa trafi do Sądu.

.

7-9 VII – Zdarzenia z weekendu

W sobotę (08.07) około godz. 19.15 w miejscowości Płutowo chełmińscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy scania kierowany przez 45-latka, mieszkańca gminy Unisław. Kierowca był trzeźwy ale nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. W wyniku kontroli okazało się, że ma zatrzymane prawo jazdy za przekroczone punkty karne. Przypomnijmy, że prowadzenie pojazdu mechanicznego mimo cofnięcia uprawnień jest przestępstwem i podlega karze nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Policja i w tej sprawie prowadzi postępowanie.

Również w sobotę (08.07) około godz. 21.20 chełmińscy policjanci zatrzymali w Wichorzu kierującego motorowerem. Po badaniu okazało się, że kierował będąc pod wpływem alkoholu z wynikiem niespełna 0,5 promila. Mężczyzna ma 47 lat i jest mieszkańcem gm. Stolno. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie.

Mandatem karnym zakończyła się kolizja z dnia 07.07.2017r. około godz. 20.10 Spowodowana przez mieszkańca Gdańska , który podróżował autostradą samochodem renault clio. Mężczyzna znajdując się w miejscowości Drzonowo nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w bariery linowe oddzielające pasy ruchu. Kierowca był trzeźwy.

.

7 VII – Uciekał bo był pijany

W piątek dzielnicowi z Chełmna ruszyli w pościg za kierowcą pojazdu, który nie zatrzymał się do kontroli. Jak się okazało miał na swoim sumieniu kilka przewinień, do największych należała jazda pod wpływem alkoholu.

W dniu 07.07.2017r około godz. 18.00 w miejscowości Dorposz Chełmiński dzielnicowi z Chełmna zatrzymywali do kontroli samochód osobowy ford focus. Kierowca nie zatrzymał się do kontroli a na widok policjantów zaczął oddalać się. Funkcjonariusze podjęli za nim pościg. Mężczyzna najpierw odjechał samochodem a następnie porzucił pojazd i uciekał w pole. Po krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany. Jak się okazało kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, nie posiadał policy OC pojazdu a także pojazd, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu na terenie Polski. W wyniku badania stanu trzeźwości 26-latka, mieszkańca gminy Chełmno ustalono, że „wydmuchał” ponad 2 promile. Po wykonaniu czynności z jego udziałem mężczyzna został zwolniony. Wkrótce usłyszy zarzuty i sprawa trafi do sądu.

.

30 VI – 2 VII – Zdarzenia z weekendu

Podsumowanie weekendu na drogach powiatu chełmińskiego nie napawa optymizmem. Już w piątek doszło do pierwszych kolizji. Sprawcy otrzymali mandaty. W pozostałych sprawach policja prowadzi postępowania.

Od kilku dni mamy wakacje. Niestety pomimo prowadzonych akcji związanych z bezpieczeństwem podczas letniego wypoczynku kierowcy nadal wykazują się nieostrożną jazdą.
Już w piątek ( 30.06) około godz. 16.25 w miejscowości Gzin doszło do jednej z kolizji. Kierujący pojazdem opel podczas manewru wyprzedzania stracił panowanie nad pojazdem i skręcił w prawo ocierając się o wyprzedzany autobus. Sprawca to 35-latek z gminy Unisław, był trzeźwy.
Dwie godziny później w Cepnie kierujący pojazdem dodge na łuku drogi nie dostosował prędkości w wyniku czego uderzył w bok pojazdu ciężarowego daf z naczepą. Sprawca tej kolizji to 30 latek , mieszkaniec Torunia, również był trzeźwy.

Następnego dnia(01.07) około godz. 17.40 w miejscowości Kornatowo kierujący oplem na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków na drodze, wpadł w poślizg i najechał na ogrodzenie posesji. Kierowca jest mieszkancem Lisewa, ma 19 lat. Był trzeźwy, został ukarany mandatem.
Tego dnia również w miejscowości Kornatowo około godz. 19.00 zza stojącego pojazdu 7-latek wbiegł na jezdnię wprost pod nadjeżdżającego mercedesa. Chłopiec był pod opieką ojca. Z obrażeniami kończyny dolnej został przewieziony do szpitala. Kierowca pojazdu był trzeźwy. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie.

W niedzielę(02.07) około godz. 13.15 policjanci z Chełmna zostali wezwani do kolejnej kolizji. Miała ona miejsce w Stolnie. Kierujący pojazdem fiat nie zachował bezpiecznej odległości z pojazdem hyundai w wyniku czego doszło do zderzenia. Sprawca jest mieszkańcem województwa łódzkiego. Był trzeźwy i za spowodowanie kolizji został ukarany mandatem.
Również w niedzielę dzielnicowi z Chełmna zatrzymali do kontroli drogowej motorowerzystę. Kontrola miała miejsce w godzinach nocnych około 2.45 w miejscowości Rybieniec. W wyniku kontroli policjanci stwierdzili, że kierujący nie posiada żadnych dokumentów od pojazdu a założona tablica rejestracyjna przypisana jest do ciągnika rolniczego. Po zbadaniu stanu trzeźwości mężczyzny okazało się , że „wydmuchał” prawie 1,5 promila. Kierowca jest mieszkańcem gminy Stolno. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie a mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty kierowania pod wpływem alkoholu.

.

30 VI – Festyn edukacyjny

We wtorek( 27.06) w Stolnie odbył się wakacyjny festyn dla dzieci. Organizatorem spotkania była Gminna Biblioteka Publiczna w Stolnie pod kierownictwem i czujnym okiem prowadzącej Katarzyny Bajera. Spotkanie pod nazwą „Biblioteczna odjazdowa impreza plenerową”.

Nie bez powodu policjanci z Chełmna i ratownicy medyczni oraz strażacy zostali zaproszeni na to spotkanie. Głównym celem tego przedsięwzięcia było przedstawienie dzieciom współczesnej wersji znanej nam wszystkim bajki, w której podstępna Wiedźma podaje do zjedzenia zatrute jabłko Królewnie Śnieżce i ta umiera. Na szczęście w naszej wersji Śnieżka zostaje uratowana przez dzielnych ratowników medycznych a zła wiedźma zostaje zabrana przez policjantów.

W taki oto sposób organizator festynu przedstawił dzieciom , że nie należy nadmiernie ufać osobom obcym. Szczególnie teraz kiedy są wakacje i dzieci mają więcej wolnego czasu na zawieranie nowych znajomości.

Strażacy zaprezentowali pokaz ratownictwa osobom poszkodowanym w wypadkach drogowych. Spotkanie było pouczające a organizator zadbał również o inne atrakcje aby umilić dzieciom wakacyjne spotkanie.

 

28 VI – Policjanci z Chełmna uratowali mężczyznę

Policjanci z Chełmna uratowali mężczyznę, który wpadł do rowu melioracyjnego, znikając pod powierzchnią wody. Błyskawiczna reanimacja jaką podjęli funkcjonariusze przyniosła oczekiwany efekt. Nieprzytomny 28-latek ponownie zaczął oddychać. Do czasu przyjazdu karetki policjanci kontrolowali jego stan i zadbali o to, by nie doszło do wychłodzenia organizmu.

W miniony poniedziałek (26.06.17) około 23.00 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o leżącym w rowie, w miejscowości Bruki Unisławskie, mężczyźnie. Na miejsce natychmiast skierowany został patrol. Funkcjonariusze zastali tam zgłaszającego, który wskazał gdzie leży mężczyzna. W momencie, gdy funkcjonariusze podchodzili do niego ten zsunął się do rowu melioracyjnego znikając pod powierzchnią wody. Policjanci bez chwili wahania wyciągnęli go na brzeg. Okazało się, że mężczyzna jest nieprzytomny, dlatego mundurowi natychmiast rozpoczęli reanimację. Po chwili zaczął on oddychać. W oczekiwaniu na pogotowie funkcjonariusze okryli go swoją odzieżą, aby zapobiec dalszemu wychładzaniu organizmu.
Uratowany mężczyzna trafił do szpitala.

 

26 VI – Zatrzymani z narkotykami

W niedzielę (25.06) policjanci z Chełmna zatrzymali 25-latka, który posiadał środki odurzające w postaci amfetaminy. Mężczyzna usłyszał już zarzuty posiadania środków narkotycznych. Wkrótce jego sprawa trafi do sądu.

25.06.2017r około godz. 13.30 przy ul. Biskupiej w Chełmnie policjanci zatrzymali do kontroli 25-latka. W wyniku sprawdzenia okazało się, że mężczyzna posiadał przy sobie 4,36 grama amfetaminy. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające , których posiadanie jest zabronione. Po wykonaniu czynności z jego udziałem mężczyzna został zwolniony. Mężczyzna jest mieszkańcem Chełmna. Wkrótce jego sprawa trafi do sądu.

24 VI – Nietrzeźwy kierowca

W sobotę (24.06) około godz. 22.00 w Chełmnie przy ul. 22 Stycznia patrol Straży Miejskiej ujawnił nietrzeźwego kierowcę. Mężczyznę przekazano policji.

W dniku 24 czerwca 2017 r około godz. 22.00 przy ul. 22 Stycznia w Chełmnie patrol Straży Miejskiej ujawnił nietrzeźwego kierowcę samochodu daewoo matiz. Kierowcę przekazano policjantom. W wyniku badania stanu trzeźwości okazało się , że mężczyzna „wydmuchał” ponad 1,5 promila.Nadto ustalono , że kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami. Po wykonaniu czynności przez policjantów kierowcę zwolniono.Mężczyzna jest mieszkańcem Chełmna i ma 52 lata. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat dwóch. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty i stanie przed sądem.

21 VI – Nieletni narkomani

21.06 kryminalni z Chełmna zatrzymali 16-latka, który posiadał środki odurzające w postaci marihuany i amfetaminy. Jego sprawą zajmie się sąd dla nieletnich.

21.06.2017r około godz. 18.30 chełmińscy kryminalni zatrzymali 16-latka, którego wcześniej podejrzewali o posiadanie środków odurzających. Przypuszczenia ich potwierdziły się. Nieletni posiadał przy sobie 2,72 grama amfetaminy oraz 2,39 grama marihuany. Funkcjonariusze zabezpieczyli środki odurzające , których posiadanie jest zabronione. Po wykonaniu czynności z udzialem nieletniego został przekazany pod opiekę matki.Jest on mieszkańcem Chełmna. Jego sprawą zajmie się teraz sąd dla nieletnich.

 

21 VI – Katował psa

21.06. około godz. 11.30 dzielnicowy z Posterunku Policji w Unisławiu został powiadomiony przez mieszkankę Raciniewa o tym , że pies przebywa w złych warunkach i jest bardzo zaniedbany. Policjanci potwierdzili ten fakt. Pies był w stanie skrajnego wyczerpania. Decyzją weterynarza ze względu na stan zdrowia pies został uśpiony.

21.06.2017r około godz. 11.30. mieszkanka miejscowości Raciniewo powiadomiła dzielnicowego z Posterunku Policji w Unisławiu o złych warunkach przetrzymywania psa. Policjanci udali się pod wskazany adres. Na miejscu wewnątrz budy funkcjonariusze zastali psa. Leżał on we własnych odchodach, był brudny i wychudzony, nie reagował na zawołanie. Wokół szyi pies posiadał liczne otarcia. Wejście do budy było zastawione blachą. Policjanci powiadomili o tym Powiatowego Inspektora Weterynarii, który zbadał psa. Weterynarz stwierdził , że pies znajduje się w stanie skrajnego zaniedbania, posiada rany na głowie i szyi. Lekarz Weterynarii po zbadaniu psa podjął decyzję o eutanazji zwierzęcia.

Policjanci przesłuchali świadków. Ustalili , że właściciel psa( 35 lat ) nie zapewniał mu stosownej opieki weterynaryjnej , dostępu do wody i pokarmu. Mężczyzna bił psa i zamykał w upalne dni w budzie. Policjanci zatrzymali właściciela psa. Wkrótce usłyszy zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

19 VI – Spotkanie w „Katoliku”

Handel ludźmi był głównym tematem pogadanki zorganizowanej z uczniami Gimnazjum i Liceum Katolickiego w Chełmnie. Spotkanie poprowadziła sierż. szt. Anita Zielińska z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

W poniedziałek (19.06) odbyło się spotkanie uczniów Gimnazjum i Liceum Katolickiego w Chełmnie z policjantką z chełmińskiej komendy. Głównym tematem spotkania był handel ludźmi. Policjantka zwróciła uwagę uczniów na to , że handel ludźmi jest współczesną formą niewolnictwa nakierowaną na wyzysk człowieka niezależnie od płci czy wieku. Uczniowie usłyszeli gdzie czekają na nich największe zagrożenia i gdzie najczęściej mogą być „werbowani” . Głownie są to skupiska młodzieży , w klubach czy na koncertach. Początkowo sprawca udaje zaangażowanego emocjonalnie następnie po krótkim okresie czasu proponuje wypad na weekend za granicę. Kolejny popularny sposób to ogłoszenie w „sieci” gdzie pojawia się oferta bardzo dobrej płatnej pracy za granicą. Niestety na miejscu już sytuacja nie przedstawia się tak „kolorowo”. Najczęściej okazuje się , że jest to praca niewolnicza lub w seksbiznesie.

 

Bezpieczeństwo podczas wakacji

BEZPIECZNE WAKACJE to główny temat spotkań policjantów z młodzieżą przed rozpoczęciem wakacji. Do końca roku szkolnego policjanci z chełmińskiej komendy będą spotykać się z uczniami wszystkich szkół na terenie naszego powiatu.

Jedno z takich spotkań odbyło się w Szkole Podstawowej nr 1 w Chełmnie. Policjantka z Chełmna sierż. szt. Anita Zielińska rozmawiała z dziećmi na temat bezpiecznego spędzania wakacji. Tematem rozmowy było zachowanie zgodne z przepisami ruchu drogowego. Omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze pieszych uczestników ruchu oraz rowerzystów. Ważnym elementem spotkania było omówienie właściwego zachowania nad wodą podczas wakacji. Wakacje to czas nawiązywania nowych znajomości i zawieranie przyjaźni. Policjantka przestrzegała i zalecała ostrożność w stosunku do osób,z którymi korespondujemy w „sieci”.Uprzedzała aby nie podawać zbyt wielu informacji o sobie chociażby adresu zamieszkania oraz przestrzegała przed wpuszczaniem do domu osób obcych.

 

„Łapki” na kierownicę

Trwa ogólnopolska kampania pn. ” Łapki na kierownicę” . Ma ona na celu edukacje związaną z zagrożeniami w ruchu drogowym jakie niesie ze sobą używanie podczas kierowania pojazdem telefonu komórkowego trzymanego w ręku.

Korzystanie z telefonu komórkowego to nie tylko odbieranie rozmów, ale też wybieranie numerów czy pisanie wiadomości sms. W tym czasie dekoncentrujemy nasza uwagę. Kierowca zajęty swoją komórką ma rozproszoną uwagę i słabiej kontroluje sytuację na drodze. Nie trzyma pewnie kierownicy i trudno mu zmieniać biegi. Takie zachowanie stwarza duże niebezpieczeństwo w ruchu drogowym. W ramach tej kampanii policjanci przekazują kierowcom w czasie kontroli drogowych ulotki edukacyjne. Ponadto operator komunikatora ” Yanosik „w czasie trwania kampanii do dnia 25.06.2017r, w momencie kiedy kierujący pojazdem włączy aplikacje „Yanosik” prześle mu żartobliwy komunikat ostrzegawczy, w formie graficznej i tekstowej „ŁAPKI NA KIEROWNICĘ”, przestrzegający przed korzystaniem z telefonu komórkowego trzymanego w ręku.

 

18 VI – Miniony weekend

Finał ostatniego długiego weekendu nie był szczęśliwy dla wszystkich uczestników ruchu. Niektórzy zapłacą mandaty a wobec nietrzeźwych kierujących postępowania znajdą swój finał przed sądem.

W niedzielę (18.06) policjanci z Posterunku Policji w Unisławiu podczas pełnionej służby w miejscowości Papowo Biskupie zatrzymali do kontroli drogowej nietrzeźwych kierujących. O godzinie 8.00 funkcjonariusze zatrzymali kierującego samochodem audi. W wyniku badania stanu trzeźwości kierowca „wydmuchał” ponad 0,5 promila. Tego samego dnia o godz. 11.15 również miejscowości Papowo Biskupie patrol policji zatrzymał do kontroli kierującego samochodem vw. Mężczyzna również był pod wpływem alkoholu z wynikiem ponad 0,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu .Po wykonaniu czynności z ich udziałem mężczyźni zostali zwolnieni. Obydwaj kierowcy są mieszkańcami gminy Papowo Biskupie. Wkrótce usłyszą zarzuty kierowania pojazdem mechanicznym na drodze publicznej pod wpływem alkoholu i odpowiedzą przed sądem.

Trzeci nietrzeźwy kierowca również w niedzielę został zatrzymany przez patrol policji o godz. 22.30 w miejscowości Górne Wymiary. Mężczyzna kierował motorowerem. W wyniku badania stanu trzeźwości stwierdzono u niego ponad promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna jest mieszkańcem gminy Kijewo Królewskie. policjanci z Chełmna prowadzą wobec niego postępowanie.

Nie obyło się również bez kolizji. Obydwie miały miejsce w miejscowości Lisewo na odcinku autostrady. O pierwszej z nich policjanci otrzymali zgłoszenie o godz. 15.35. Kierująca pojazdem vw jadąc od strony m. Toruń w kierunku Grudziądza nieprawidłowo zmieniając pas ruchu doprowadziła do zderzenia z pojazdem mercedes. Następną kolizje zgłoszono o godz. 16.05 gdzie kierujący samochodem bmw jadąc w kierunku Gdańska nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go pojazdu citroen i doszło do zderzenia. W obydwu przypadkach uczestnicy nie odnieśli obrażeń. Sprawców ukarano mandatem.

 

14 VI – Chełmińscy policjanci zatrzymali podejrzanych do sprawy uprowadzenia

Kryminalni z Chełmna zatrzymali cztery osoby do sprawy pozbawienia wolności. Podejrzani wywieźli pokrzywdzonego do lasu. Tam zastraszając i bijąc zmusili go do podpisania umowy sprzedaży swojego pojazdu. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. U dwóch z nich funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki. Teraz o ich dalszym losie zadecyduje już prokurator.

Do zdarzenia doszło w środę(14.06.2017), wówczas dyspozytor pogotowia ratunkowego w Toruniu powiadomił toruńskich policjantów, że do szpitala przywieziono mężczyznę z obrażeniami ciała, który twierdził, że został porwany i pobity w Unisławiu. Informacja o tym zdarzeniu została przekazana chełmińskim policjantom, którzy przyjęli od pokrzywdzonego zawiadomienie o popełnionym przestępstwie.

Z jego relacji wynikało, że dzień wcześniej (13.06.2017) w Unisławiu, w godzinach wieczornych, spotkał się ze swoim znajomym oraz innymi nieznanymi mu mężczyznami i kobietą. Wspólnie spożywali alkohol i zażywali narkotyki. Po kilku godzinach spotkanie przybrało charakter bardzo agresywny. Powodem tego były rozliczenia finansowe.

W godzinach nocnych, uczestnicy libacji grożąc pokrzywdzonemu, wrzucili go do bagażnika samochodu daewoo i wywieźli do lasu. Tam sprawcy rozebrali go z odzieży. Sprawcy bijąc 23-latka i grożąc przedmiotem przypominającym broń palną zmusili go do podpisania umowy zbycia swojego samochodu. Po podpisaniu umowy, która została sporządzona na będącą z nimi kobietę (19l.), mężczyznę pozostawili w lesie. Kiedy sprawcy odjechali pokrzywdzony zaczął szukać pomocy. Chwilę później, napotkany mężczyzna pomógł mu i wezwał pogotowie.

Pracujący nad sprawą chełmińscy kryminalni wytypowali podejrzewanych. Wczoraj (15.04.2017) namierzyli i zatrzymali do sprawy cztery osoby (32,26,25 i 19-lat). W wyniku przeszukań ich miejsc zamieszkania, funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 150g amfetaminy, 40g marihuany oraz 84 tabletki ekstazy. Oprócz tego zabezpieczono broń gazową oraz pałkę. Policjanci odzyskali również samochód pokrzywdzonego.

Śledczy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili zatrzymanym zarzuty dotyczące pozbawienia wolności (32 i 26-latek), rozboju (32, 26-latek i 19-latka), pobicia (32,26 i 25- latek), gróźb (26-latek) oraz posiadania narkotyków (32 i 26-latek) i ich udzielania (32-latek).

Dzisiaj (16.06.2017) zatrzymani zostaną doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Chełmnie. O ich dalszym losie zadecyduje już oskarżyciel. Za pozbawienie człowieka wolności grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

13 VI – Zadbajmy o bezpieczeństwo obcokrajowców

We wtorek 13.06.2017r w Brzozowie odbyło się spotkanie z obywatelami Ukrainy przebywającymi na terenie naszego powiatu.

W wtorek (13.06) zorganizowano spotkanie dla obywateli Ukrainy przebywających i podejmujących pracę zarobkową na terenie naszego powiatu. Współorganizatorem spotkania byli policjanci z Chełmna wspólnie z Wójtem Gminy Kijewo Królewskie oraz pracodawcy. Spotkanie miało charakter informacyjno- edukacyjny. Doszło do niego w świetlicy wiejskiej w miejscowości Brzozowo. Głównym celem spotkania było zaprezentowanie i omówienie podstawowych zasad poruszania się osób pieszych w terenie zamieszkałym jak i poza nim zarówno w ciągu dnia jak i po zmierzchu. Obywateli Ukrainy zapoznano z obowiązującymi w Polsce przepisami ruchu drogowego. Na spotkaniu Wójt Gminy Mieczysław Misiaszek oraz obecny Kierownik Posterunku Policji w Unisławiu asp. szt. Tomasz Winiarski podali informacje do jakich osób z reprezentowanych instytucji można się udać i od kogo uzyskać pomoc w sprawach urzędowych. Na zakończenie rozdano gościom zza wschodniej granicy ulotki informacyjne oraz kamizelki odblaskowe w celu polepszenia ich bezpieczeństwa podczas pobytu w Polsce.

 

12 VI – Nakręceni na bezpieczeństwo

„Nakręcone na bezpieczeństwo„ są dzieci z Niepublicznego Przedszkola PINOKIO w Chełmnie. Po raz kolejny dzielnicowy z chełmińskiej komendy spotkał się z grupą przedszkolaków.

W poniedziałek (12.06) w ramach spotkań policjantów z dziećmi przed rozpoczęciem przez nich upragnionych wakacji sierż. szt. Mariusz Małkowski przeprowadził pogadankę z „maluchami” z chełmińskiego PINOKIA. Dzieci z uwagą słuchały jak mają się zachowywać podczas wakacyjnego wypoczynku. Policjant uprzedzał , że nie należy oddalać się samowolnie od rodziców czy opiekunów podczas wakacji. Uprzedził jakie niebezpieczeństwa kryją się podczas korzystania z nieznanych im zbiorników wodnych. Mówił o tym aby nie ufać osobom obcym i nie wpuszczać do mieszkania.

W podziękowaniu za poświęconą uwagę policjant jako ciekawostkę zaprezentował zestaw przeciwuderzeniowy zwany popularnie przez nas „żółwiem”. Zestaw składa się głównie z kamizelki z ochraniaczami poszczególnych części ciała. Chętnych do założenia „żółwia” nie brakowało

8 VI – Bezpieczeństwo podczas wakacji

W ubiegły czwartek ( 08.06) dzielnicowi z Chełmna spotkali się z grupą uczniów klasy zerowej ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie. Podczas spotkania rozstrzygnięto ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny dla dzieci.

W czwartek (08.06) sierż.szt. Mariusz Małkowski i st.asp. Grzegorz Dudziński dzielnicowi z chełmińskiej komendy policji spotkali się z grupą uczniów. Słuchaczami były dzieci z „zerówki” ze szkoły podstawowej nr 4 w Chełmnie. Przed zakończeniem roku szkolnego policjanci rozmawiali o bezpieczeństwie podczas wakacji. Dzielnicowi mówili dzieciom jak należy zachowywać się nad wodą oraz na placu zabaw. Omówiono środki ostrożności przy obchodzeniu się z prądem i gazem. Ciekawostką dla dzieci było przedstawienie im bezpiecznej pozycji tzw.” żółwia” w momencie ataku ze strony psa.

Na spotkaniu rozstrzygnięto ogłoszony wcześniej konkurs plastyczny pod hasłem „bezpieczeństwo podczas wakacji”. Ze względu na wysoki poziom zaprezentowanych prac wszyscy uczniowie zostali zwycięzcami i otrzymali drobne upominki zarówno ze szkoły jak i od policjantów. Życzymy wszystkim udanych i bezpiecznych wakacji.

 

2 VI – Weekend na drodze

W miniony weekend policjanci z chełmińskiej komendy podejmowali czynności służbowe podczas kolizji drogowych i zatrzymali jednego nietrzeźwego rowerzystę.

W piątek (02.06) o godz. 9.30 w miejscowości Brzozowo kierująca pojazdem opel podczas wykonywania manewru wyprzedzania uderzyła w pojazd toyota z przyczepą , który znajdował się w trakcie wykonywania manewru skrętu w lewo. Sprawczyni to 42-latka zamieszkała w Kijewie Królewskim

Tego samego dnia o godzinie 13.10 przy ul. Kościuszki kierująca pojazdem skoda podczas skrętu w prawo uderzyła w lewy bok pojazdu bmw , który był w trakcie postoju. Sprawcą jest 59 latka z Chełmna.

Również w piątek o 18.45 w miejscowości Robakowo na drodze K-55 kierujący pojazdem vw golf wykonując manewr skrętu do posesji nie upewnił się , że może ten manewr wykonać w bezpieczny sposób, a kierująca w tym czasie pojazdem peugeot wykonywała manewr wyprzedzania w wyniku czego uderzyła w tył pojazdu wv golf. Sprawca jest w wieku 48 lat i jest mieszkańcem gm. Stolno. Wszyscy kierowcy byli trzeźwi , sprawców kolizji ukarano mandatem karnym.

Mandatem również zakończyło się kierowaniem rowerem pod wpływem alkoholu dla rowerzysty. który w sobotę( 03.06) w miejscowości Klamry kierował rowerem z wynikiem ponad 0,5 promila alkoholu.

Mężczyzna jest mieszkańcem gminy Chełmno ma 69 lat.

 

26-27 V – Zdarzenia z weekendu

W ciągu ostatniego weekendu dyżurny chełmińskiej policji odnotował kilka zdarzeń drogowych. O szczęściu mogą mówić uczestnicy tych, którzy nie odnieśli obrażeń ciała ale też ich sprawcy, którzy poza mandatami karnymi nie poniosą większych konsekwencji. Większa kara grozi sprawcy kiedy kieruje pojazdem pod wpływem alkoholu czy poszkodowani w wyniku zdarzenia drogowego odnoszą obrażenia ciała.

W opisanych poniżej przykładach kierowcy byli trzeźwi i nie stwierdzono obrażeń ciała u uczestników zdarzeń tj.
– w piątek (26.05) około godz. 16:40 przy ul. Wodnej kierujący autobusem podczas wykonywania manewru cofania uderzył w tył zaparkowanego samochodu vw passat. Sprawca kolizji to 60 latek, mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego. Mężczyzna został ukarany mandatem karnym.

– w sobotę ( 27.05) około godz. 4:15 w miejscowości Małe Czyste kierujący pojazdem mitsubishi jadąc drogą K-91 w kierunku miejscowości Toruń nie zachował bezpiecznej odległości między pojazdem audi i najechał na jego tył. Sprawca jest mieszkańcem Gdyni, lat 23.

W przypadku gdy kierowca spowoduje kolizję gdzie w rażący sposób naruszył zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym policjanci podejmują decyzję o zatrzymaniu prawa jazdy. W tym przypadku kierowca naruszył zakaz wyprzedzania, wyprzedzał na „podwójnej ciągłej” na łuku drogi ograniczającym widoczność. Taka sytuacja miała miejsce w miniony piątek (26.05) około godz. 22.00 w miejscowości Grubno na drodze K-91 gdzie kierujący jadąc w kierunku miejscowości Stolno na łuku drogi w lewo wykonał nieprawidłowy manewr wyprzedzania w wyniku czego uderzył w prawy przedni błotnik prawidłowo jadącego pojazdu olpel jadącego w kierunku przeciwnym. Sprawcą jest 19-latek zamieszkały w Chełmnie, był trzeźwy, poszkodowani nie odnieśli większych obrażeń. Policja prowadzi w tej sprawie postępowanie a o losach kierowcy zdecyduje Sąd Rejonowy w Chełmnie.

23 V – Dwie kolizje na Górze Klęczkowskiej

23.04 około godz. 12.00 w miejscowości Klęczkowo doszło do dwóch kolizji na Górze Klęczkowskiej. Sytuacja wyglądała dość groźnie. Na szczęście dla uczestników ruchu nikt nie odniósł obrażeń.

Kierujący samochodem ciężarowym DAF z naczepą na łuku drogi nie zachowując prędkości do warunków na drodze wpadł w poślizg. W wyniku tego zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z jadącym z przeciwnej strony pojazdem ciężarowym RENAULT z naczepą. Żadna z osób nie odniosła obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca to 24-latek mieszkaniec miejscowości Chełmża. Został ukarany mandatem karnym.

Niemalże w tym samym czasie również na Górze Klęczkowskiej doszło do kolejnego zdarzenia drogowego. Kierujący pojazdem Citroen jadąc w kierunku Grudziądza na łuku drogi nie dostosował prędkości do warunków ruchu, stracił panowanie nad pojazdem i wpadł do przydrożnego rowu. Mężczyzna był trzeźwy, również został ukarany mandatem karnym.

.

20-21 V Zdarzenia z weekendu

Bardzo dobre warunki pogodowe nie idą jednak w parze z zachowaniem uwagi za kółkiem. W miniony weekend chełmińscy policjanci odnotowali kilka zdarzeń drogowych. Kierowcy byli trzeźwi ale za nieostrożną jazdę zostali ukarani mandatem karnym.

Do jednej z kolizji doszło w dniu 20.05.2017r o godz. 10:30 przy ul. Brzoskwiniowej w Chełmnie. Kierujący pojazdem fiat siena podczas wykonywania manewru cofania uderzył w prawidłowo zaparkowany pojazd vw golf. Sprawca kolizji jest mieszkancem Chełmna,ma 66 lat.

Następna kolizja miała miejsce w dniu 21.05.2017r o godz. 9:20 w miejscowości Zegartowice. Kierowca motoroweru wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu pojazdem peugeot w wyniku czego doszło do zderzenia. Sprawca to 74-latek zamieszkały w gminie Papowo Biskupie.

Kolejne zdarzenie drogowe odnotowano w dniu 21.05.2017r o godz. 14:55 przy ul. Dworcowej w Chełmnie. Kierujący samochodem vw golf podczas manewru cofania uszkodził zaparkowany pojazd mitsubishi po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia ustalono sprawcę kolizji. Okazał się nim 26-latek mieszkaniec Chełmna.

Strażnicy Miejscy z Chełmna ujawnili u mieszkańca Chełmna środki odurzające w postaci amfetaminy. Mężczyznę przekazali policjantom.

W sobotę (20.05) o godz. 20:35 funkcjonariusze Straży Miejskiej z Chełmna ujawnili u 27-latka , mieszkańca Chełmna środki odurzające w postaci amfetaminy w ilości 1,20 grama. Mężczyznę przekazali policjantom. Posiadacz amfetaminy już usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Po wykonaniu czynności z jego udzialem został zwolniony. Grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

.

20 V – Smocze łodzie

Drużyna policji z Chełmna wystartowała w zawodach Smoczych Łodzi. Gratulujemy zajęcia pierwszego miejsca.

W sobotę (20.05) nad Jeziorem Starogrodzkim odbyły się X Chełmińskie Wyścigi Łodzi Smoczych. Organizatorem było Stowarzyszenie Sportów Wodnych Dragon Chełmno. W wyścigu po zwycięstwo brało udział 12 zespołów. Swoją drużynę wystawili również policjanci z Chełmna. Nie lada emocji dostarczyły załogi wiosłujące z wielką siłą i w jednym rytmie uderzając w wodę. Było to wielkie widowisko, któremu dopingowali mieszkańcy Chełmna i okolicy, krewni i znajomi.
Przypomnijmy, że w ubiegłym roku załoga „niebieskich” zajęła II miejsce w zawodach. W tym roku sięgnęli po zwycięstwo. Za zajęcie pierwszego miejsca drużynie policji serdecznie gratulujemy.

.

18 V – Kolizje

W dniu wczorajszym na terenie KPP w Chełmnie doszło do dwóch kolizji. Obydwaj kierowcy byli trzeźwi. Ukarano ich mandatem karnym.

18.05. na terenie powiatu chełmińskiego dyżurny policji odnotował dwie kolizje. Do pierwszej z nich doszło o godz. 16:40 przy ul. Dworcowej w Chełmnie. Kierujący pojazdem nissan jadąc ul. Dworcową nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego go auta w wyniku czego uderzył w tył pojazdu jadącego przed nim. Uczestnicy zdarzenia nie odnieśli żadnych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi. Sprawca kolizji to 21 latek , mieszkaniec gminy Stolno. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Drugą kolizję zgłoszono dyżurnemu Policji o godz. 19:55 . Do zdarzenia doszło w miejscowości Kijewo Królewskie. Policjanci z ruchu drogowego na miejscu ustalili , że kierujący pojazdem opel vectra wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu pojazdem vw golf w wyniku czego doszło do zderzenia. Uczestnicy tego zdarzenia również nie odnieśli żadnych obrażeń i byli trzeźwi. Sprawca kolizji to 19 latek zamieszkały w gminie Kijewo Królewskie. Ukarano go mandatem.

.

17 V – Wpadli z marihuaną

16.05 w Kijewie Królewskim kryminalni z Chełmna zatrzymali dwóch mężczyzn, co do których mieli wcześniejsze podejrzenie, że mogą posiadać narkotyki. Jak się okazało obydwaj mężczyźni posiadali przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

W dniu 16.05.2017 r około godz. 18.00 w miejscowości Kijewo Królewskie kryminalni z chełmińskiej policji zatrzymali dwóch mężczyzn wobec , których mieli wcześniejsze podejrzenie , że mogą posiadać narkotyki. W wyniku ich przeszukania okazało się , że posiadają przy sobie środki odurzające w postaci marihuany. Obydwaj mężczyźni są w wieku 21 lat i są mieszkańcami gminy Kijewo Królewskie. Jeden z nich posiadał marihuanę w ilości 2,53 grama a drugi 1, 25 grama. Obydwaj usłyszeli już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Po przesłuchaniu zostali zwolnieni. Grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

.

15 V – Niesprawny autokar

Policjanci ruchu drogowego chełmińskiej policji w sobotę przeprowadzili kontrolę kolejnego autokaru udającego się z młodzieżą na wycieczkę szkolną. W wyniku sprawdzenia stanu technicznego pojazdu man wątpliwości funkcjonariusza wzbudziły hamulce. Widoczne było pęknięcie tarczy hamulcowej. Aby utwierdzić się w swoim przekonaniu autokar poddano badaniu na stacji diagnostycznej.

W dniu 15.05.2017 kierownik wycieczki z Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie złożył pisemny wniosek do Komendy Policji w Chełmnie z prośbą o przeprowadzenie kontroli technicznej autokaru przed wyjazdem na 6-dniową wycieczkę do Chorwacji. Uczestnicy wycieczki to uczniowie Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie. Policjanci ruchu drogowego chełmińskiej policji w sobotę (20.05) przeprowadzili kontrolę autokaru. Autokarem przyjechał właściciel mieszkaniec gminy Chełmża , lat 44 wraz z drugim kierowcą. W wyniku sprawdzenia stanu technicznego pojazdu wątpliwości funkcjonariusza wzbudziły hamulce. Widoczne było pęknięcie tarczy hamulcowej. Aby utwierdzić się w swoim przekonaniu autokar poddano badaniu na stacji diagnostycznej. Przypuszczenia funkcjonariusza potwierdziły się i zatrzymał on dowód rejestracyjny do czasu naprawienia usterki. Z posiadanych przez nas in formacji wiemy , że autokar został naprawiony i uczniowie po kilku godzinach oczekiwania pojechali na wycieczkę.

Korzystając z okazji policjanci ponownie przypominają przewoźnikom i organizatorom wycieczek o możliwości przeprowadzenia kontroli pojazdu udającego się na zorganizowany wyjazd. Organizatorzy wyjazdu na 7 dni wcześniej mogą składać pisemny wniosek do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. Składając wniosek nie zapomnijmy o podaniu danych kontaktowych w tym numeru telefonu kontaktowego organizatora w celu umówienia szczegółów w postaci m.in. godziny i miejsca kontroli. Przewoźnikom przypominamy aby wcześniej we własnym zakresie zadbali o sprawdzenie stanu technicznego pojazdu przed planowanym wyjazdem aby uniknąć nieprzyjemności i opóźnień.

.

15 V – Nieodpowiedzialny kierowca

W dniu 15.05 o godz. 5:50 w miejscowości Kolno policjanci ruchu drogowego z chełmińskiej policji zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę autobusu , który jechał po dzieci na wycieczkę szkolną. Po badaniu trzeźwości okazało się , że mężczyzna jest pod wpływem alkoholu z wynikiem 0,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu.

Policjanci ruchu drogowego w Kolnie zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Setra. Jak się okazało był to autokar , który miał zawieść młodzież szkolną na wycieczkę. Szkoła kilka dni wcześniej zgłosiła taki wyjazd i wniosek o sprawdzenie pojazdu do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie. W trakcie przeprowadzonej kontroli przed wyjazdem z młodzieżą w wyniku badania stanu trzeźwości kierowcy policjanci stwierdzili , że jest nietrzeźwy tj. 0,24 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci wykonali czynności z udziałem kierowcy. Prowadzone jest w tej sprawie postępowanie. Właściciel firmy przewozowej zobowiązał się do zorganizowania zastępstwa i wycieczka ma być kontynuowana.

.

13-14 V – Zdarzenia z weekendu

Dyżurny chełmińskiej policji za miniony weekend odnotował dwa zdarzenia w ruchu drogowym tj. kolizję oraz nietrzeźwego motorowerzystę.

Pierwsze zdarzenie miało miejsce w miejscowości Żygląd w dniu 13.05.2017r o godz. 10:45 na drodze K-91 gdzie kierujący pojazdem renault nie dostosował prędkości do warunków ruchu w wyniku czego uderzył w tył pojazdu skoda. Sprawca kolizji to 74 latek, mieszkaniec gm. Kijewo Królewskie. Mężczyzna był trzeżwy. Został ukarany mandatem.

Drugie zdarzenie również miało miejsce w dniu 13.05.2017r o godz. 14:05 przy ul. 22 Stycznia w Chełmnie gdzie policjanci chełmińskiej komendy zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem. W wyniku badania trzeźwości okazało się , że kierowca miał 1,70 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

.

9 V – O bezpieczeństwie na drodze z drugoklasistami SP4

Czym może skutkować lekkomyślność na drodze? Co robić kiedy zaczepi nas obca osoba? To tylko część z pytań, na które odpowiedziała dzieciom policjantka z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie.

W dniu 9.05 na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie odbyło się spotkanie drugoklasistów z policjantami. Funkcjonariusze przeprowadzili zajęcia na temat bezpieczeństwa. Poruszono zagadnienia związane z przestrzeganiem zasad ruchu drogowego dla pieszych. Przypomnieli miedzy innymi, aby poruszać się po drodze pod opieką osób dorosłych. Oprócz bezpieczeństwa na drodze, goście omówili bardzo ważny temat dotyczący kontaktu z osobami obcymi.
Mundurowi wyemitowali najmłodszym film o zasadach i przepisach obowiązujących na jezdni i w jej obrębie. W filmie nie zabrakło informacji o zagrożeniach i skutkach nieodpowiedzialnych zachowań. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak poważne skutki zdrowotne mogą ich spotkać gdy nie będą uważać na drodze. Dzieci dzieliły się własnymi spostrzeżeniami oraz zadawały wiele pytań.

Na zakończenie policjantka wręczyła pociechom odblaski. Spotkanie wywołało wiele pozytywnych emocji, a przekazane informacje na pewno zostaną wykorzystane w codziennym życiu.

.

8 V – Jechał z zakazem

Policjanci z chełmińskiej drogówki zatrzymali kierowcę lublina, który posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

8.05 o godz. 15:35 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierowcę lublina. Podczas kontroli w Paparzynie okazało się, że 33-letni mężczyzna posiada orzeczony przez sąd zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności do lat trzech.

.

8 V – Nietrzeźwy za kółkiem

W dniu 8.05 o godz. 6:55 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego mercedesem. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 27-letni mężczyzna w Żyglądzie „wydmuchał” ponad jeden promil.

Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i już niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

8 V – „Trzeźwy poranek” w Unisławiu

Niestety, nie wszyscy kierowcy ruszyli dzisiaj w trasy trzeźwi. W trakcie akcji prowadzonej przez chełmińskich policjantów wyeliminowano z dalszej jazdy dwóch pijanych kierowców.

W dniu 8.05 od godziny 6.00 policjanci z chełmińskiej drogówki prowadzili kolejne już działania pod hasłem „Trzeźwy Poranek”, których głównym celem było wyeliminowanie z drogi nietrzeźwych kierowców. Jako punkt kontroli obrali tym razem Unisław oraz drogi wylotowe z tej miejscowości. Wszyscy kierowcy poruszający się po tych drogach zostali poddani badaniu na zawartość alkoholu w organiźmie. Znaczna większość z nich na szczęście poranek rozpoczęła na trzeźwo. Niestety, byli i tacy, którzy wsiedli za kierownicę po wypiciu alkoholu i jechali drogami naszego powiatu. O godzinie 6.20 na ul. Toruńskiej mundurowi sprawdzili stan trzeźwości kierowcy citroen jumper 40-latek miał w organiźmie prawie jeden promil. Godzinę później na ulicy Chełmińskiej zatrzymany został 43-letni rowerzysta, który „wydmuchał” ponad póltora promila. Na szczęście nietrzeźwi kierowcy w porę zostali zatrzymani i wyeliminowani z dalszej jazdy. Nie zdążyli zrobić krzywdy zarówno sobie, jak i innym uczestnikom ruchu.

40-latkowi grozi kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. Rowerzyście grozi kara grzywny.

.

5 V – Zatrzymany za narkotyki

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 24-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 10 lat więzienia. Jak na razie zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

Wszystko zaczęło się w piątek tj. (5.05) około 8:00. Wtedy kryminalni z Chełmna mając podejrzenia, że pewien 24-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego może posiadać środki narkotyczne w miejscu zamieszkania, postanowili to sprawdzić. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli dwa woreczki strunowe z zawartością białego proszku i z zawartością zielonego suszu oraz 11 sztuk tabletek extazy. Zabezpieczony biały proszek oraz zielony susz poddano badaniu, które wykazało, iż jest to amfetamina prawie 45 grama oraz marihuana 0,6 grama.

Policjanci zatrzymali 24-latka. Prokurator wszczął śledztwo w tej sprawie i na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów przedstawił podejrzanemu zarzut posiadania znacznej ilości oraz udzielania środków odurzających. Za swoje postępowanie odpowie przed sądem, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Jak na razie zastosowano wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci 3 miesięcznego aresztu.

.

4 V – Zdarzenia drogowe

W miniony czwartek na terenie powiatu chełmińskiego odnotowano dwa zdarzenia drogowe. Sprawcy zdarzeń byli trzeźwi.

W czwartek tj.(4.05) o godz. 16:15 dyżurny chełmińskiej Policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na drodze krajowej nr 55 w Stolnie. Policjanci będący na miejscu ustalili,że kierujący pojazdem honda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w pojazd ciężarowy mercedes. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi, nie odnieśli poważniejszych obrażeń. 29-letni sprawca otrzymał mandat karny.
Kolejne zdarzenie miało miejsce w Grzybnie o godz.21:05 gdzie kierujący pojazdem renault megane bokiem auta uderzył w sarnę, która wbiegła pod nadjeżdżający pojazd.

.

3 V – Czujny nie tylko na służbie

Policjant wydziału kryminalnego chełmińskiej komendy, w czasie wolnym od służby, ujął nietrzeźwego rowerzystę. Funkcjonariusz zareagował natychmiast, gdy zobaczył, że mężczyzna, który porusza się rowerem jedzie „wężykiem”.Policjant uniemożliwił mu dalszą jazdę i zaalarmował kolegów będących w służbie. 35-latek „wydmuchał” 3,30 promila.

Dnia 3.05. około 18:45 policjant wydziału kryminalnego chełmińskiej komendy, będąc po służbie, zauważył, że na ul. Kamionka w Chełmnie rowerzysta jedzie „wężykiem”. Policjant zareagował natychmiast, zajechał mu drogę i uniemożliwił dalszą jazdę mężczyźnie. Następnie wezwał na miejsce swoich kolegów, którzy byli na służbie. Umundurowani policjanci przejęli od niego mężczyznę. Okazał się nim 35-letni mieszkaniec Chełmna. Alkotest wykazał, że ma w organizmie 3,30 promila.

.

2 V – Usiłowanie zabójstwa

Policjanci z Chełmna pod nadzorem prokuratora wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia jaka rozegrała się w jednym z mieszkań na terenie Chełmna. Z dotychczasowych ustaleń wynika, że doszło do usiłowania zabójstwa 58-letniej kobiety. Do sprawy został zatrzymany 38-letni brat kobiety.

We wtorek tj. (2.05) po godz. 11:00 dyżurny chełmińskiej Policji otrzymał zgłoszenie o interwencji na ul. Biskupiej w Chełmnie. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 38-letni mieszkaniec Chełmna postrzelił z broni kusza swoją siostrę, która weszła do mieszkania mężczyzny aby odwiedzić swoją matkę. Kobieta z raną postrzałową trafiła do szpitala. Mężczyzna był nietrzeźwy, został zatrzymany w policyjnym areszcie. Na miejscu zdarzenia policjanci pod nadzorem prokuratora oraz pirotechnicy i policjanci z laboratorium kryminalistycznego przeprowadzili oględziny, przeszukanie mieszkania gdzie ujawnili i zabezpieczyli broń i substancje chemiczne. W dniu dzisiejszym sprawca został przesłuchany i usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Sąd na wniosek śledczych zadecydował o tymczasowym aresztowaniu 38-latka. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi nawet dożywocie.

.

28-29 IV – Pijani cykliści

W piątek i sobotę policjanci z chełmińskiej komendy zatrzymali nietrzeźwych rowerzystów. Jeden z nich „wydmuchał” ponad 1,5 promila a drugi ponad 2,5 promila.

W piątek tj. (28.04) o godz.19:10 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali na ul. Bydgoskiej w Raciniewie rowerzystę. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 71-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego „wydmuchał” ponad półtora promila. W sobotę tj. (29.04). o godz. 1:50 na ul. Dworcowej w Chełmnie chełmińscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego rowerzystę. 33-latek „wydmuchał” ponad 2,5 promila.

Pamiętajmy, że każdy pijany kierujący, nawet rowerzysta, to potencjalny sprawca wypadku drogowego i w konsekwencji ludzkiego nieszczęścia. Natychmiastowe wyeliminowanie z ruchu takiego delikwenta niejednokrotnie chroni życie jego i innych uczestników ruchu.

.

Postrzelił dwa koty

Czasami upływa trochę czasu nim policjanci ustalą ostateczne fakty i doprowadzą do pozytywnego finału sprawy. Tak też było i tym razem. Chełmińscy funkcjonariusze zbierali dowody w sprawie znęcania się nad kotami i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o to przestępstwo. Teraz może mu grozić do 2 lat pozbawienia wolności.

W marcu i kwietniu br. do Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie złożone zostały zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa dotyczące postrzelenia kotów. Po przeprowadzonych badaniach przez weterynarza, okazało się, że w ciele kotów ujawnił pociski śrutowe, koty na szczęście żyją. Kryminalni z chełmińskiej komendy wyjaśniali przyczynę tych zdarzeń gdzie stwierdzili fakt postrzelenia kotów z wiatrówki. W toku prowadzonych czynności ustalili sprawcę tego zdarzenia, którym okazał się 65-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego oraz w trakcie przeszukania zabezpieczyli broń.

Śledczy z chełmińskiej komendy na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego przedstawili podejrzanemu zarzut znęcania się nad zwierzętami. Ustawa o ochronie zwierząt przewiduje za to przestępstwo karę pozbawienia wolności do lat 2. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

.

24 IV – Zamiast przyjąć mandat zaproponował łapówkę

Chełmiński policjant zatrzymał wczoraj (24.04) mieszkańca powiatu olkuskiego, który za przekroczenie dozwolonej prędkości zamiast przyjąć mandat, wręczył policjantom 20 złotych łapówki. 61-latek odpowie za przestępstwo, za które grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

24.04 policjant ruchu drogowego z Chełmna, pełniąc służbę na terenie gminy Stolno, zatrzymał w Małym Czystym do kontroli drogowej kierowcę chryslera, ponieważ przekroczył on dozwoloną prędkość o 23 km/h. Funkcjonariusz poinformował 61-latka, że za popełnione wykroczenie zostanie nałożony na niego mandat karny w wysokości 100 złotych i 4 pkt karnych. Jak zawsze w takich przypadkach, policjant poinstruował mężczyznę, że ma prawo odmówić, a wtedy wniosek o ukaranie zostanie skierowany do sądu. Kierowca nie chciał przyjąć mandatu i w zamian za to wręczył policjantowi 20 złotych łapówki, mówiąc, że „to na flaszkę”. Policjant poinformował mężczyznę, że właśnie popełnił przestępstwo i zostaje zatrzymany. Już został przedstawiony mu zarzut wręczenia korzyści majątkowej za co grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

.

22 IV – Kręci mnie bezpieczeństwo

Chełmińscy policjanci w minioną sobotę tj. (22.04) w Zespole szkół nr 1 w Stolnie przeprowadzili powiatowe eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. W tym roku turniej zainaugurował ogólnopolską akcję pn.: „Kręci mnie bezpieczeństwo”.Turniej, którego głównym celem jest popularyzowanie znajomości przepisów ruchu drogowego i który w swojej odsłonie promuje bezpieczeństwo rowerzystów , tradycyjnie już, prowadzili chełmińscy policjanci.

W turnieju rywalizowali uczniowie w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe oraz szkoły gimnazjalne. W pierwszym etapie, uczestnicy rozwiązywali test wiedzy z przepisów drogowych oraz przepisów dotyczących skrzyżowań. W kolejnym etapie turnieju uczniowie wykazywali się umiejętnościami jazdy na rowerze na torze sprawnościowym.

Wszystkie drużyny biorące udział w turnieju wykazały się dużym zaangażowaniem. Komisja konkursowa na podstawie zebranych przez drużyny punktów wyłoniła zwycięzców.

Kwalifikacja ogólna prezentowała się następująco:

Szkoły podstawowe:
I miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie
II miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Kolnie
III miejsce – drużyna Szkoły Podstawowej w Lisewie

Szkoły gimnazjalne:
I miejsce – drużyna Gimnazjum w Podwiesku
II miejsce – drużyna Gimnazjum nr 2 w Chełmnie
III miejsce – drużyna Gimnazjum w Robakowie

Drużyny konkursu otrzymali nagrody rzeczowe. W kategorii szkół podstawowych najlepszą okazała się Anna Ośmiałowska z SP nr 4 w Chełmnie, a wśród gimnazjalistów najlepszy był Robert Kawalec z Gimnazjum w Podwiesku.

Fundatorem nagród rzeczowych był Starosta Chełmiński.

GRATULUJEMY ZWYCIĘSKIM DRUŻYNOM I ŻYCZYMY POWODZENIA W KOLEJNYCH ETAPACH.

.

22 IV – Wypadek w Malankowie

Policjanci z chełmińskiej komendy wyjaśniają przyczyny i okoliczności sobotniego wypadku drogowego. Pasażer oraz kierowca z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

W sobotę tj. (22.04.) o godz. 14:25 dyżurny chełmińskiej komendy został poinformowany o zdarzeniu drogowym w Malankowie. Policjanci, którzy dotarli na miejsce wstępnie ustalili, że 40-letni kierowca obywatel Ukrainy jadący citroenem jumper nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem i na łuku drogi zjechał na przeciwny pas ruchu uderzając w jadący z naprzeciwka pojazd vw passat. Kierowca nie odniósł poważniejszych obrażeń natomiast 61-letni kierowca vw passat oraz pasażer z obrażeniami ciała trafili do szpitala.

Chełmińscy policjanci wyjaśniają przyczyny i okoliczności zdarzenia.

.

22 IV – Znakowanie rowerów w Starogrodzie

W dniu 22.04.2017 roku w Starogrodzie odbyła się akcja prewencyjna gdzie policjanci z chełmińskiej komendy nieodpłatnie poprowadzili działania polegające na znakowaniu rowerów specjalnym grawerem. Znakowanie było dobrą okazją do rozmów z dzielnicowymi, bo pełna nazwa programu prewencyjnego brzmi „Oznakuj swój rower – poznaj swojego dzielnicowego”

W dniu 22.04.2017 roku w Starogrodzie odbyła się akcja prewencyjna gdzie policjanci z chełmińskiej komendy nieodpłatnie poprowadzili działania polegające na znakowaniu rowerów specjalnym grawerem. Znakowanie było dobrą okazją do rozmów z dzielnicowymi, bo pełna nazwa programu prewencyjnego brzmi „Oznakuj swój rower – poznaj swojego dzielnicowego”

.

21 IV – Dzielnicowy bliżej nas

Dzielnicowy bliżej nas jest to program , który ma sprawić, że społeczeństwo będzie czuło się bezpiecznie w miejscu swojego zamieszkania, że w razie potrzeby funkcjonariusze pomogą nawet w drobnych, codziennych problemach.

Dzielnicowy to policjant pierwszego kontaktu, pomaga w sprawach drobnych i poważnych. Od nieprawidłowego parkowania aż do przemocy w rodzinie. Praca dzielnicowych jest wymagająca i odpowiedzialna ale to właśnie dzięki nim Policja może znaleźć się bliżej ludzi , którym ma służyć.

Pamiętajmy , że dzielnicowi nie pełnią służby całodobowo dlatego warto skorzystać z aplikacji MOJA KOMENDA, gdzie znajdziemy jego adres e-mail. Aplikacja ta to mobilna wyszukiwarka dzielnicowych . Jest ona bardzo łatwa w obsłudze . Pozwala ustalić kontakt ze swoim dzielnicowym. Wystarczy wpisać adres, aby sprawdzić, który funkcjonariusz odpowiada za dany rewir. Wyszukiwarka dzielnicowych działa także w trybie offline – bez dostępu do internetu.

Dzielnicowy współpracuje z lokalnymi jednostkami samorządowymi. Do zadań dzielnicowego należą takie obowiązki jak np. walka z przemocą domową, osiedlowym chuligaństwem oraz dbanie o przestrzeganie porządku na osiedlach chociażby ciszy nocnej oraz udzielanie informacji prawnych. Zachęcamy do korzystania z aplikacji ale pamiętajmy, że w wypadkach , które wymagają natychmiastowej interwencji nadal powinniśmy dzwonić pod numer 997 lub 112.

.

20 IV – Policjanci wzięli udział w targach pracy

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie uczestniczyli w Targach Pracy i Edukacji. Targi odbyły się w dniu 20.04.2017r w hali sportowej Zespołu Szkół nr 2 przy ul. Szkolnej 14 w Chełmnie.

Organizatorem Targów Pracy i Edukacji byli pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Chełmnie a współorganizatorem Wojewódzki Urząd Pracy w Toruniu, którzy zaprosili do udziału w tym wydarzeniu wiele podmiotów, także przedstawicieli Policji.

Celem tego wydarzenia było nawiązanie bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami.

Przedstawicielki chełmińskiej policji rozmawiały z mieszkańcami powiatu o pracy w „mundurze”. Stoisko przyciągnęło uwagę uczestników imprezy. Największą grupę zainteresowanych pracą w policji stanowiła młodzież i to ona miała najwięcej pytań związanych z procesem rekrutacji.
Specjalista ds Kadr i Szkolenia mgr Justyna Buczkowska – Kańska i asp. szt. Gabriela Andrzejczyk z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie udzielały informacji na temat warunków przyjęcia do służby, w tym składanej dokumentacji. Na stanowisku można było także uzyskać informację odnośnie poszczególnych etapów postępowania kwalifikacyjnego oraz pobrać niezbędne kwestionariusze i broszury.

.

14-16 IV – Zdarzenia ze świątecznego weekendu

UDERZYŁ W SARNĘ
Kolejne zdarzenie z udziałem sarny odnotowali policjanci z Chełmna. Dzikie zwierzęta stanowią zagrożenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu. W piątek ( 14.04) o godz. 14:25 przy ul. Nad Groblą w Chełmnie kierujący pojazdem vw passat mieszkaniec Chełmna uderzył w sarnę. Zwierzę wbiegło wprost pod nadjeżdżający pojazd. Kierowca był trzeźwy, został pouczony.

NIEPRAWIDŁOWY MANEWR COFANIA
Brak ostrożności podczas manewru cofania to częsta przyczyna zderzeń pojazdów. Zapewnijmy sobie dobrą widoczności i upewnijmy się , że za nami nikogo nie ma zanim podejmiemy ostateczną decyzje o wykonaniu manewru cofania a unikniemy kolizji. Do podobnego zdarzenia doszło w sobotę na parkingu przy Biedronce gdzie interweniowali policjanci z Chełmna.

W sobotę ( 15.04) o godz. 10:05 przy ul. Dojazdowej w Chełmnie kierujący pojazdem ford focus na parkingu przy sklepie Biedronka podczas wykonywania manewru cofania uderzył w prawidłowo jadący pojazd renault twingo. Sprawca to 47 latek mieszkaniec gminy Chełmno. Kierowca był trzeźwy. Mężczyznę ukarano mandatem.

NIETRZEŹWY KIEROWCA
Podróż kierowcy samochodu suzuki zakończyła się w chełmińskiej komendzie policji zarzutami kierowania w stanie nietrzeźwości.

W sobotę (15.04) o godz. 6.10 dyżurny policji w Chełmnie otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Lipienek. Samochód osobowy znajdował przy drodze na polu. Na miejsce zostali skierowani policjanci ruchu drogowego. W wyniku podjętych czynności funkcjonariusze ustalili kierowcę i zbadali stan jego trzeźwości. Kierowca to 39 latek, mieszkaniec województwa łódzkiego. Podróżował w stanie nietrzeźwości tj. 0,74 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna usłyszał już policyjne zarzuty. Wkrótce stanie przed sądem.

KIERUJĄCY PO UŻYCIU ALKOHOLU
Policjanci ruchu drogowego z komendy policji w Chełmnie zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę samochodu peugeot . Mężczyzna był po użyciu alkoholu.

W niedzielę (16.04) o godz. 9.15 dyżurny chełmińskiej policji został powiadomiony przez policjantów ruchu drogowego o zatrzymaniu do kontroli drogowej kierowcy po spożyciu alkoholu. Mężczyzna poruszał się samochodem peugeot, jest mieszkańcem gminy Lisewo. Po badaniu trzeźwości okazało się że miał 0,14 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy, prowadzone jest w tej sprawie postępowanie.

.

12 IV

W minioną środę na terenie powiatu chełmińskiego odnotowano trzy kolizje. Sprawcy tych zdarzeń byli trzeźwi, zostali ukarani mandatem karnym.

W środę (12.04) o godz. 13:40 dyżurny chełmińskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym w miejscowości Klęczkowo. Policjanci na miejscu ustalili , że kierujący pojazdem opel astra nie dostosował prędkości do warunków ruchu i zjechał do rowu. Kierowca to 47 latek, mieszkaniec Torunia. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Do kolejnej kolizji doszło tuż obok w tym samym czasie kiedy kierujący pojazdem audi jadąc w kierunku Grudziądza stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał na przeciwny pas ruchu i lewym tylnym narożnikiem pojazdu uderzył w lewy tylny narożnik pojazdu skoda. Sprawca kolizji jest mieszkańcem gminy Papowo Biskupie i ma 21 lat. Sprawcę ukarano mandatem.

Trzecia kolizję zgłoszono w miejscowości Unisław o godz. 7:50 w miejscowości Unisław przy ul. Żwirki i Wigury. Kierujący pojazdem skoda octavia podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu kierowcy pojazdu kia sportage doprowadzając do zderzenia. Sprawca jest mieszkańcem Unisławia, ma 26 lat. W tym przypadku sprawce również ukarano mandatem.

Biorąc pod uwagę okres świąteczny i wzmożenie ruchu na drogach policjanci z Chełmna proszą wszystkich uczestników ruchu o zachowanie rozwagi. Poruszajmy się po drogach zgodnie z zasadami ruchu drogowego w celu uniknięcia przykrych konsekwencji. Najważniejsze aby bezpiecznie dotrzeć do celu podróży.

.

31 III – Weekendowa kolizja

W miniony weekend odnotowano na terenie powiatu chełmińskiego jedną kolizję. Sprawca został ukarany mandatem.

W piątek (31.03) o godz. 15.05 w miejscowości Lisewo przy skrzyżowaniu ulicy Chełmińskiej z ulicą Hallera kierujący pojazdem man będąc na drodze podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu pojazdem mercedes. W wyniku tego doszło do zderzenia pojazdów i ich uszkodzenia. Sprawca to 41-latek z Bydgoszczy. Mężczyzna został ukarany mandatem.

.

28 III – Kłusownicy w Storlusie

W dniu 28.03.2017r o godz. 20.15 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony przez strażników Państwowej Straży Rybackiej o ujawnieniu osób dokonujących nielegalnego połowu ryb. Policjanci udali się na miejsce i zatrzymali wskazanych mężczyzn oraz sprzętu , którym się posługiwali.

28.03. około godz. 20.15 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał telefoniczne zgłoszenie od strażnika Państwowej Straży Rybackiej o ujawnieniu dwóch mężczyzn dokonujących nielegalnego połowu ryb. Policjanci udali się na miejsce gdzie ustalili, że funkcjonariusze Państwowej Straży Rybackie wraz ze pracownikami Społecznej Straży Rybackiej w wyniku patrolu jeziora w miejscowości Storlus zauważyli dwóch mężczyzn , którzy rozstawiali sieci nad jeziorem. Jak sie okazało nie posiadali oni uprawnień do rybactwa. Poławiali ryby rybackimi narzędziami połowowymi. Mężczyźni zostali zatrzymani. Jeden z nich to mieszkaniec gminy Papowo Biskupie -lat 51 a drugi mieszka w Katowicach i ma 62 lata. Usłyszeli już zarzuty kłusownictwa. Wkrótce staną przed sądem. Grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

..

28 III – Zdarzenia drogowe z ostatniego weekendu

W miniony weekend na terenie powiatu chełmińskiego odnotowano dwa zdarzenia z udzialem uczestników ruchu. Pierwsze to kolizja w Lisewie, drugie nietrzeźwy kierowca w Chełmnie.
W sobotę(18.03) o godz. 10.40 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o kolizji na skrzyżowaniu ulicy Chełmińskiej z ulicą Toruńską w Lisewie. Na miejsce skierował patrol ruchu drogowego. Policjanci na miejscu ustalili , że kierująca pojazdem opel astra nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierującemu motorowerem w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Kierowca z opla to 44 letnia mieszkanka powiatu toruńskiego. Została ukarana mandatem.

O godz. 15.30 w Chełmnie przy ul. Łunawskiej patrol ruchu drogowego z Chełmna zatrzymał do kontroli kierującego samochodem vw passat. Kierowca to 25-latek mieszkaniec powiatu chełmińskiego. W wyniku sprawdzenia jego stanu trzeźwości „wydmuchał” prawie 1,5 promila. Dodatkowo okazało się , że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat. Dodatkowo za brak uprawnień do kierowania pojazdami mężczyzna został ukarany mandatem.

.

16 III – Dwie kolizje

Na terenie powiatu chełmińskiego za ostatnia dobę odnotowano dwie kolizje drogowe, Sprawcy byli trzeźwi. Zostali ukarani mandatem karnym.

Wczoraj( 16.03) o godz. 8:15 dyżurny chełmińskiej policji został poinformowany o kolizji drogowej przy skrzyżowaniu ulicy Spokojnej z ulicą Wiślaną w Unisławiu, Kierujący pojazdem van podczas manewru skręcania z ul.Wiślanej w ul. Spokojną uszkodził pojazd renault megane.

Kolejne zdarzenie miało miejsce przy ul. Słowackiego w Chełmnie o godz. 13:45. Kierujący vw T4 podczas manewru omijania uderzył w zaparkowany pojazd peugeot gdzie w wyniku popchnięcia został uderzony następny pojazd audi. Uczestnicy zdarzeń byli trzeźwi. Sprawcy zostali ukarani mandatem.

..

15 III – Nietrzeźwa kobieta za kółkiem

W nocy z 14/15.03.2017r policjanci z Posterunku Policji w Unisławiu zatrzymali kierującą oplem astra , która „wydmuchała” ponad 1,5 promila. Za przestępstwo, którego się dopuściła odpowie przed sądem.

W nocy z 14/15.03.2017r o godz. 2.10 policjanci patrolujący teren naszego powiatu w miejscowości Bajerze zatrzymali do kontroli kierująca samochodem opel astra. Podczas kontroli od kobiety wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 38-letnia kobieta „wydmuchała” ponad 1,5 promila. Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi jej kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

13 III – Kolizje z powodu nieprawidłowego włączania się do ruchu

W poniedziałek (13.03) dyżurny chełmińskiej policji został powiadomiony o dwóch kolizjach. W obu przypadkach policjanci stwierdzili , że przyczyną było nieprawidłowe włączanie się do ruchu.

W dniu 13.03.2017r o godz. 14.55 w miejscowości Małe Czyste kierujący pojazdem toyota w trakcie włączania się do ruchu uderzył w bok pojazdu ciężarowego daf z przyczepą. Nieostrożnym kierowcą był 43-latek z Kowalewa Pomorskiego i został ukarany mandatem.

Godzinę później w miejscowości Dorposz Szlachecki kierujący samochodem jeep jadąc w kierunku Chełmna nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującemu samochodem seat w kierunku Kijewa Królewskiego w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów. Sprawca kolizji to 45-latek z Chełmna. Również został ukarany mandatem.

.

12 III – Nietrzeźwi kierujący

W weekend na terenie powiatu chełmińskiego policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich to rowerzysta a drugi to kierowca audi.

W pierwszym przypadku w niedzielę(12.03) o godz. 8.50 w miejscowości Jeleniec policjanci z Chełmna patrolujący teren naszego powiatu  zatrzymali do kontroli rowerzystę. Podczas kontroli wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 30 latek  „wydmuchał” ponad jeden promil. Mężczyzna został ukarany mandatem.

Drugi przypadek miał miejsce tego samego dnia o godz. 20.10 w miejscowości Falęcin. Policjanci ze Świecia wracając z Torunia  zauważyli jadącego całą szerokością drogi kierującego samochodem audi. Podjęli jego kontrolę. Jak się okazało mężczyzna był pod wpływem alkoholu. W wyniku badania stanu trzeźwości stwierdzono, że ten „wydmuchał” ponad dwa promile. Kierowca audi to mieszkaniec Chełmży i ma 55 lat. Wkrótce usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości , za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

 

12 III – Wypadek ze skutkiem śmiertelnym

W niedzielę(12.03) około godz. 20.30 w miejscowości Brzozowo doszło do wypadku drogowego , w wyniku którego 26 =latek obywatel Ukrainy poniósł śmierć.

W dniu 12.03.2017r o godz. 20.30 na drodze powiatowej w miejscowości Brzozowo kierujący samochodem opel astra 21 -latek mieszkaniec powiatu chełmińskiego podczas manewru wyprzedzania uderzył w grupę idących pieszo z naprzeciwka czterech mężczyzn. Jeden z nich poniósł śmierć na miejscu, drugi z obrażeniami ciała trafił do szpitala i jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pozostałym dwóm uczestnikom nic się nie stało. Funkcjonariusze z Chełmna przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdu. Przesłuchiwani są świadków. Kierowca samochodu został poddany badaniu na zawartość alkoholu – był trzeźwy. Policjanci z Chełmna prowadzą czynności zmierzające do ustalenie przebiegu zdarzenia.

.

9 III – Kolizja na autostradzie

W czwartek (09.03) o godz. 18.10 na autostradzie w miejscowości Malankowo do doszło do zdarzenia drogowego.Policjanci z chełmińskiej „drogówki” ustalili , że przyczyną kolizji było nieprawidłowe włączanie się pojazdu do ruchu. Nieostrożny kierowca został ukarany mandatem.

W dniu 09.03.2017r o godz. 18.100 w miejscowości Malankowo na autostradzie kierujący samochodem skoda podczas włączania się do ruchu nie udzielił pierwszeństwa przejazdu prawidłowo jadącemu samochodem mercedes. Pojazdy zderzyły się. Nieostrożny kierowca skody to 62 letni mieszkaniec województwa mazowieckiego. W wyniku tego zdarzenia nikt nie odniósł obrażeń. Sprawca został ukarany mandatem.

.

8 III – Zatrzymany poszukiwany

W dniu 08.03.2017r Strażnicy Miejscy z Chełmna podczas patrolu miast zatrzymali mężczyznę. Okazało się , że jest poszukiwany. Przekazali go policji.

Strażnicy Miejscy z Chełmna w dniu 08.03.2017r o godz. 13.55 w trakcie patrolu ulicy Grudziądzkiej w Chełmnie zatrzymali poszukiwanego do odbycia kary pozbawienia wolności 54-latka z Chełmna. Mężczyzna był poszukiwany za szereg wykroczeń przez Sąd Rejonowy w Chełmnie. Strażnicy Miejscy przekazali mężczyznę policji. Poszukiwany jeszcze tego samego dnia trafił do zakładu karnego gdzie odbędzie zasądzona karę.

.

8 III – Nie ustąpiła pierwszeństwa

W środę (08.03) o godz. 12.10 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o kolizji dwóch pojazdów. Jak ustalili policjanci , którzy pojechali na miejsce zdarzenia przyczyną było nie ustąpienie pierwszeństwa.

Dzień 08.03 br nie był szczęśliwym dla kobiety kierującej samochodem opel astra. Podczas włączania się do ruchu przy ul. Powst. Wlkp w Chełmnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu prawidłowo kierowcy pojazdu vw i doszło do ich zderzenia, Kobieta jest mieszkanką Chełmna ma 59 lat. Została ukarana mandatem karnym.

.

7 III – Kara za znieważenie policjanta

W dniu 07.03.2017r o godz. 22.30 policjanci w chełmińskiej patrolówki poinformowali swojego dyżurnego o podjęciu interwencji wobec rowerzysty , który na ich widok zaczął im ubliżać i oddalać się. Funkcjonariusze podjęli wobec niego interwencję. Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia.

07.03. o godz. 22.30 przy ul. Dworcowej w Chełmnie policjanci wychodząc z interwencji w okolicy sklepu „Żabka ” zostali zaczepieni przez mężczyznę jeżdżącego po przejściu dla pieszych rowerem. Mężczyzna ubliżał jednemu z policjantów wulgarnymi i obraźliwymi słowami po czym zaczął się oddalać. Funkcjonariusze podjęli interwencje wobec niewłaściwie zachowującego się mężczyzny, który zaczął się oddalać. Zatrzymali go. Okazał się nim 26-latek z Chełmna. Policjanci zbadali stan jego trzeźwości, miał 0,78 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Za znieważenie policjanta na służbie grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności. Mężczyzna wkrótce usłyszy zarzuty i odpowie za swój czyn przed sądem.
Dodatkowo za kierowanie rowerem pod wpływem alkoholu grozi mu kara grzywny do 500 zł.

.

6 III – Poszukiwania zaginionego mężczyzny

Policjanci z Chełmna wspólnie ze strażakami i przy udziale straży miejskiej po około 3 godzinach poszukiwań odnaleźli zaginionego 36-latka. Mężczyzna wyszedł z domu pozostawiając list pożegnalny informując w nim , że zamierza popełnić samobójstwo. Na szczęście dzięki zaangażowaniu służb mundurowych szybko został odnaleziony. Jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

W dniu 06.03 o godz. 20.50 dyżurny chełmińskiej policji został powiadomiony przez babcię zaginionego o tym , że jej wnuk, z którym razem zamieszkuje około godz. 17.00 wyszedł z domu. Pozostawił list pożegnalny z treści, którego wynikało , że chce popełnić samobójstwo. Poszukiwany mężczyzna to 36-latek zamieszkały w Chełmnie. Wychodząc z domu pozostawił telefon oraz dokumenty. Z uwagi na stan zagrożenia życia poszukiwanego policjanci podjęli czynności poszukiwawcze. W akcji uczestniczyło 32 policjantów i pies tropiący, wspomagani przez strażaków oraz straż miejską. Zaginionego szukała również rodzina i znajomi. Sprawdzali teren całego miasta wspomagając się monitoringiem miejskim oraz sprawdzali teren przy rzece Wiśle. Po około trzech godzinach poszukiwań policjanci znaleźli poszukiwanego mężczyznę idącego ulicą. Ze względu na stan zdrowia psychicznego mężczyznę przekazano pod opiekę medyczną.

.

4 III – Nietrzeźwi kierujący

W dniu 04.03.2017r policjanci w chełmińskiej policji zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich to kierowca samochodu osobowego a drugi to kierujący rowerem .Wkrótce odpowiedzą za swoje czyny.

w sobotę( 04.03) o godz. 3.35 policjanci z Chełmna zatrzymali do kontroli drogowej w miejscowości Lisewo kierującego samochodem opel vectra 39-latka mieszkańca gminy Lisewo. W wyniku badania staniu trzeźwości okazało się , że kierowca jest pod wpływem alkoholu. Miał 0,41 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

Kolejny nietrzeźwy to 19-letni rowerzysta mieszkaniec gminy Unisław . Zatrzymany do kontroli przez policjantów z Unisławia tego samego dnia o godz. 23.15 w miejscowości Kokocko. Podczas kontroli w wyniku badania stanu trzeźwości mężczyzna miał 0,27 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Grozi mu za to kara grzywny.

.

3 III – Kolizja na os. Kopernika

W dniu 03.03.2017r o godz. 20.30 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o kolizji na oś. Kopernika w Chełmnie. Na miejsce skierował mundurowych. Policjanci ustalili , że przyczyną kolizji było nieprawidłowe zabezpieczenie pojazdu.

W piątek (01.03) o godz. 20.30 przy bloku nr 5 na oś. Kopernika w Chełmnie kierujący samochodem forn mondeo na parkingu poza droga publiczną nie zabezpieczył pojazdu przed samoistnym przemieszczeniem. Pojazd stoczył się i uderzył w prawidłowo zaparkowane pojazdy forda ka oraz audi powodując ich uszkodzenia. Kierowca to 25-latek z Chełmna. Został ukarany mandatem.

.

1 III – Trzeźwy poranek w Lisewie

741 kontroli drogowych połączonych ze sprawdzeniem stanu trzeźwości i ujawniony jeden kierujący pod wpływem alkoholu. To efekty akcji „Trzeźwy poranek” ,którą przeprowadzili chełmińscy policjanci wczorajszego poranka.

W środę( 01.03) w Lisewie policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem tej akcji było sprawdzenie , czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili 741 kontroli drogowych , podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu. Niestety okazało się , że jeden z nich kierował w stanie nietrzeźwości. O godz. 7:10 patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem opel astra. 46-letni kierowca mieszkaniec Grudziądza „wydmuchał ” 0,48 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności Mężczyzna był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości i nie posiada uprawnień za co grozi dodatkowa kara. Wkrótce usłyszy zarzuty i stanie przed sądem.
Pamiętajmy , że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Natychmiastowe wyeliminowanie w ruchu takiej osoby niejednokrotnie chroni życie jego i innych uczestników ruchu.

.

1 III – Kolizja przy rynku

W dniu 01.03.2017r o godz. 21.40 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o kolizji przy Rynku. Skierował na miejsce patrol policji. Mundurowi ustalili, że przyczyną zderzenia pojazdów było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W środę (01.03) o godz. 21.40 w Chełmnie na skrzyżowaniu ulicy Rynek z ulicą Szkolną kierująca pojazdem vw golf jadąc ulicą Rynek nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej ul. Szkolną pojazdem citroen w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów .Kobieta , która kierowała samochodem vw golf 39-letnia mieszkanka gminy Stolno została ukarana mandatem.

.

27 II – Kolizja w Klamrach

W poniedziałek (27.02) około godz. 21.00 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Klamry. Policjanci pojechali na miejsce i ustalili , że kierowca samochodu iveco nie dostosował prędkości i stracił panowanie nad pojazdem. Zderzył się z innym pojazdem. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W dniu 27.02.2017r około godz. 21.00 w miejscowości Klamry kierujący pojazdem ciężarowym iveco na łuku drogi nie dostosował prędkości wobec czego zjechał na pas przeciwny i uderzył w lewy bok pojazdu mitsubishi. W wyniku zderzenia nie było osób poszkodowanych. Sprawca to 32 letni mieszkaniec Chełmna. Został ukarany mandatem karnym.

.

3 III – Kolizja na os. Kopernika

W dniu 03.03.2017r o godz. 20.30 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o kolizji na oś. Kopernika w Chełmnie. Na miejsce skierował mundurowych. Policjanci ustalili , że przyczyną kolizji było nieprawidłowe zabezpieczenie pojazdu.

W piątek (01.03) o godz. 20.30 przy bloku nr 5 na oś. Kopernika w Chełmnie kierujący samochodem forn mondeo na parkingu poza droga publiczną nie zabezpieczył pojazdu przed samoistnym przemieszczeniem. Pojazd stoczył się i uderzył w prawidłowo zaparkowane pojazdy forda ka oraz audi powodując ich uszkodzenia. Kierowca to 25-latek z Chełmna. Został ukarany mandatem.

.

1 III – Trzeźwy poranek w Lisewie

741 kontroli drogowych połączonych ze sprawdzeniem stanu trzeźwości i ujawniony jeden kierujący pod wpływem alkoholu. To efekty akcji „Trzeźwy poranek” ,którą przeprowadzili chełmińscy policjanci wczorajszego poranka.

W środę( 01.03) w Lisewie policjanci przeprowadzili działania „Trzeźwy poranek”. Głównym celem tej akcji było sprawdzenie , czy kierowcy stosują się do zakazu kierowania pojazdami w stanie nietrzeźwości. W związku z tym policjanci przeprowadzili 741 kontroli drogowych , podczas których każdy z kierowców został poddany stosownemu sprawdzeniu. Niestety okazało się , że jeden z nich kierował w stanie nietrzeźwości. O godz. 7:10 patrol ruchu drogowego zatrzymał kierującego samochodem opel astra. 46-letni kierowca mieszkaniec Grudziądza „wydmuchał ” 0,48 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Kierującemu w stanie nietrzeźwości grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności Mężczyzna był już karany za kierowanie w stanie nietrzeźwości i nie posiada uprawnień za co grozi dodatkowa kara. Wkrótce usłyszy zarzuty i stanie przed sądem.

Pamiętajmy , że każdy pijany kierujący to potencjalny sprawca wypadku drogowego. Natychmiastowe wyeliminowanie w ruchu takiej osoby niejednokrotnie chroni życie jego i innych uczestników ruchu.

.

1 III – Kolizja przy rynku

W dniu 01.03.2017r o godz. 21.40 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o kolizji przy Rynku. Skierował na miejsce patrol policji. Mundurowi ustalili, że przyczyną zderzenia pojazdów było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu.

W środę (01.03) o godz. 21.40 w Chełmnie na skrzyżowaniu ulicy Rynek z ulicą Szkolną kierująca pojazdem vw golf jadąc ulicą Rynek nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącej ul. Szkolną pojazdem citroen w wyniku czego doszło do zderzenia pojazdów .Kobieta , która kierowała samochodem vw golf 39-letnia mieszkanka gminy Stolno została ukarana mandatem.

.

27 II – Kolizja w Klamrach

W poniedziałek (27.02) około godz. 21.00 dyżurny chełmińskiej policji otrzymał zgłoszenie o kolizji drogowej w miejscowości Klamry. Policjanci pojechali na miejsce i ustalili , że kierowca samochodu iveco nie dostosował prędkości i stracił panowanie nad pojazdem. Zderzył się z innym pojazdem. Na szczęście nikt nie ucierpiał.

W dniu 27.02.2017r około godz. 21.00 w miejscowości Klamry kierujący pojazdem ciężarowym iveco na łuku drogi nie dostosował prędkości wobec czego zjechał na pas przeciwny i uderzył w lewy bok pojazdu mitsubishi. W wyniku zderzenia nie było osób poszkodowanych. Sprawca to 32 letni mieszkaniec Chełmna. Został ukarany mandatem karnym.

.

24 II – Wpadł z amfetaminą

24. 02 .2017r około godz. 23.30 w miejscowości Lisewo podczas kontroli drogowej policjanci z chełmińskiej patrolówki dokonali kontroli samochodu bmw. W samochodzie funkcjonariusze ujawnili dwa woreczki foliowe z zawartością amfetaminy. Posiadaczem narkotyku był 22- latek mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego.

W piątek (24.02) w miejscowości Lisewo policjanci ogniwa patrolowo – interwencyjnego z chełmińskiej komendy podczas kontroli drogowej ujawnili w samochodzie osobowym bmw dwa woreczki z zawartością białego proszku o wadze 3,39 grama. Kierowca pojazdu to 22 letni mieszkaniec powiatu wąbrzeskiego. Został zatrzymany do wyjaśnienia. Policjanci poddali badaniu zabezpieczony biały proszek , które wykazało ,że jest to amfetamina. Mężczyzna niebawem usłyszy zarzuty. Posiadanie środków odurzających jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu za to kara do trzech lat pozbawienia wolności.

.

21 II – Odpowie za posadanie amfetaminy

Trzy lata więzienia grożą 24-latkowi z powiatu chełmińskiego, który we wtorek został zatrzymany w Chełmnie z amfetaminą. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd.

We wtorek (21.02) około godz. 9:00 kryminalni z chełmińskiej komendy w Bieńkówce zauważyli mężczyznę, który na ich widok zaczął trochę nerwowo zachowywać się, dlatego też policjanci postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Po chwili już wszystko było jasne ponieważ 24-latek posiadał przy sobie woreczek foliowy z zawartością proszku koloru białego 1,68 grama.
W celu wyjaśnienia sprawy mężczyzna został zatrzymany. Zabezpieczony biały proszek poddano badaniu, które wykazało, iż jest to amfetamina.

Wobec faktu, że posiadanie środków odurzających jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii mieszkaniec naszego powiatu niedługo usłyszy zarzut i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

.

15 II – Został zatrzymany z amfetaminą

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie i udzielanie narkotyków. 19-letni mieszkaniec powiatu chełmżyńskiego usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu nawet do 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się w środę tj. (15.02) około 19:30. Wtedy kryminalni z Chełmna mając podejrzenia, że pewien 19-letni mieszkaniec powiatu chełmżyńskiego może posiadać przy sobie środki narkotyczne, postanowili to sprawdzić. Podczas kontroli w Żyglądzie kryminalni zabezpieczyli dwa woreczki foliowe z zawartością białego proszku. Ponadto ustalili, iż 19-letni mężczyzna udzielił środki narkotyczne innej osobie. Zabezpieczony biały proszek poddano badaniu, które wykazało, iż jest to amfetamina 44,91 grama.

Policjanci zatrzymali 19-latka. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania i udzielania narkotyków. Sprawca za swoje postępowanie odpowie przed sądem, za to przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

..

14 II – Odpowie za posiadanie marihuany

Trzy lata więzienia grożą 20-latkowi z powiatu chełmińskiego, który we wtorek został zatrzymany w Chełmnie z marihuaną. Teraz o jego losie zdecyduje prokurator i sąd.

We wtorek (14.02) około godz. 19:50 kryminalni z chełmińskiej komendy zauważyli mężczyznę idącego Alejami 3 Maja w Chełmnie, który na ich widok zaczął nerwowo się zachowywać, dlatego też policjanci postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Po chwili już wszystko było jasne ponieważ 20-latek posiadał przy sobie dwa woreczki foliowe z zawartością suszu koloru zielonego. W celu wyjaśnienia sprawy mężczyzna został zatrzymany. Po przesłuchaniu został zwolniony. Zabezpieczony susz koloru zielonego poddano badaniu, które wykazało, iż jest to marihuana.

Wobec faktu, że posiadanie środków odurzających jest zabronione ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii 20-letni mieszkaniec naszego powiatu już usłyszał zarzut i za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

.

14 II – Kryminalni w miejscu zamieszkania znaleźli amfetaminę

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Chełmnie zatrzymali mężczyznę podejrzanego o posiadanie narkotyków. 19-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego usłyszał już zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Grozi mu do 3 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się w poniedziałek tj. (13.02) około 12:05. Wtedy kryminalni z Chełmna mając podejrzenia, że pewien 19-letni mieszkaniec powiatu chełmińskiego może posiadać środki narkotyczne w miejscu zamieszkania, postanowili to sprawdzić. Podczas przeszukania kryminalni zabezpieczyli woreczek strunowy z zawartością białego proszku. Zabezpieczony biały proszek poddano badaniu, które wykazało, iż jest to amfetamina 1,40 grama.

Policjanci zatrzymali 19-latka. Na podstawie zgromadzonych przez policjantów dowodów przedstawili podejrzanemu zarzut posiadania narkotyków. Sprawca za swoje postępowanie odpowie przed sądem, za to przestępstwo grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

.

13 II – Nietrzeźwy za kółkiem

13.02. policjanci z posterunku w Unisławiu zatrzymali kierującego oplem, który „wydmuchał” ponad jeden promil. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

13.02. o godz. 22:45 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierującego oplem. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 45-letni mieszkaniec gminy Unisław jadący na ul. Chełmińskiej w Unisławiu„wydmuchał” ponad jeden promil.

Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

10 II – Motorowerzysta z promilami

Ponad półtora promila miał motorowerzysta zatrzymany w piątek w Małym Czystym. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

W piątek ( 10.02) o godz. 22:10 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli motorowerzystę. Motorowerzysta jechał „wężykiem” a ponadto wyczuwalna była silna woń alkoholu z ust. Jak się okazało 19-latek „wydmuchał” ponad półtora promila

Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

7 II – Wręczenie korzyści majątkowej policjantowi

Policjanci z chełmińskiej drogówki zatrzymali 46-latka. Mężczyzna usiłował przekupić funkcjonariuszy. Powodem było przekroczenie przez niego prędkości. Policjanci powiadomili o tym dyżurnego i zatrzymali mężczyznę.

We wtorek (07.02) o godz. 19.20 w miejscowości Krusin policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód volkswagen touran. Powodem zatrzymania pojazdu do kontroli było przekroczenie prędkości. Kierowca pojazdu to mieszkaniec Koronowa. W trakcie kontroli kierowca tourana wręczył policjantom banknot 100 zł kładąc go w dowód rejestracyjny pojazdu. Chciał w ten sposób uniknąć ukarania mandatem karnym w kwocie 200 zł i 4 punktami karnymi. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za przestępstwo, którego się dopuścił grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

.

5 I – „Po kielichu”

W niedzielę (05.02) policjanci ruchu drogowego chełmińskiej komendy patrolowali teren naszego powiatu. O godz. 3.20 w miejscowości Kokocko zatrzymali forda mondeo kierowanego przez 26-latka. Jak się okazało kierowca był nietrzeźwy.

W dniu 05.02.2017r o godz. 3.20 chełmińscy policjanci z ruchu drogowego w miejscowości Kokocko zatrzymali do kontroli 26-latka. Mężczyzna poruszał się samochodem osobowym ford mondeo. Jest mieszkańcem powiatu świeckiego. Po badaniu stanu trzeźwości okazało się , że „ wydmuchał” 1,39 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu. Niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości. Kierowcy grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

Zwolniony ze służby

Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie podjął decyzję o zwolnieniu ze służby funkcjonariusza z Chełmna. Trwają formalności związane z wydaleniem go ze służby.

Sprawa ma związek z zarzutami przedstawionymi przez prokuratora dotyczącymi kierowania pojazdem pod wpływem alkoholu. Komendant zwolnił policjanta ze względu na oczywistość czynu , która uniemożliwia jego pozostanie w służbie. W sprawie tej prowadzone jest prokuratorskie śledztwo.

Funkcjonariusz z Chełmna to policjant w pionu prewencji i ma 22 lata służby.

.

Spotkanie profilaktyczne w gimnazjum

W szkolnym spotkaniu, pogadance na temat „ Odpowiedzialności karnej nieletnich oraz konsekwencji zażywania środków odurzających oraz bezpieczeństwie podczas ferii” uczestniczył policjant do spraw profilaktyki społecznej oraz dzielnicowi. Ważne słowa profilaktyczne zostały skierowane do młodych słuchaczy.

Przedsięwzięcie, które odbyło się w Gimnazjum w Podwiesku było idealną okazją do poruszenia po raz kolejny tematu odpowiedzialności karnej nieletnich oraz tematu dopalaczy. Funkcjonariusz zapoznał młodzież z najważniejszymi przepisami zawartymi w Ustawie o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich, dotyczącymi przeciwdziałania wszelkim objawom demoralizacji i przestępczości osób nieletnich. Podczas spotkania wyjaśniono, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie. Uświadomiono również zebranym, że błędy popełniane w wieku młodzieńczym mogą mieć swoje odbicie w dorosłym życiu. Policjanci omówili konsekwencje popełniania czynów zabronionych i przestępstw takich jak: kradzież, rozbój, włamanie, pobicie, posiadanie i handel narkotykami.

Gimnazjaliści wysłuchując tego co miał do zademonstrowania mówca mogli dowiedzieć się o skutkach fizycznych, psychicznych zażywania dopalaczy,
Funkcjonariusze uświadamiali o tym, że dopalacze to narkotyki. Ich niekorzystne skutki mogą oddziaływać na przyszłościowe plany.

Irracjonalne zachowanie po zażyciu dopalaczy, zagrażające bezpieczeństwu własnemu i osób otaczających, a nawet śmierć, konsekwencje prawne, które pozostawiają ślad – to główne przesłania wypływające ze spotkania.
Na koniec spotkania funkcjonariusz przypomniał o systematycznym uczęszczaniu do szkoły, ponieważ nierealizowanie obowiązku szkolnego przez nieletniego, również podlega postępowaniu przed sądem. Przypomniano również o tym jak bezpiecznie i rozsądnie spędzić ferie zimowe.

1 II – Kolizja w Paparzynie

W dniu dzisiejszym (01.02) o godz. 8.58 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o zderzeniu dwóch pojazdów w miejscowości Paparzyn. Policjanci pojechali na miejsce. Ustalili, że przyczyną kolizji było niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze. Kierowca vw transportera został ukarany mandatem karnym.

W dniu dzisiejszym ( 01.02) w miejscowości Paparzyn na drodze krajowej nr 55 kierujący samochodem volkswagen transporter podczas manewru wyprzedzania nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Stracił panowanie nad samochodem i uderzył w bok jadącego z naprzeciwka samochodu vw polo kierowanego przez 60-latkę z Bydgoszczy. W wyniku uderzenia transporter zjechał do rowu. Uczestnicy zdarzenia drogowego nie odnieśli obrażeń ciała. Kierującym busem był 24 latek z Sierpca, został ukarany mandatem karnym.

.

30 I – Korupcja na drodze

Policjanci z chełmińskiej drogówki zatrzymali 56 latka. Mężczyzna usiłował przekupić policjantów. Powodem było zatrzymanie przez funkcjonariuszy dowodu rejestracyjnego od niesprawnej naczepy samochodu ciężarowego , którym kierował. Policjanci powiadomili o tym dyżurnego i zatrzymali mężczyznę.

W poniedziałek (30.01) o godz. 11.40 w miejscowości Paparzyn policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy renault z naczepą. W trakcie kontroli kierowca ciężarówki wręczył policjantom 100 zł kładąc je w radiowozie na desce rozdzielczej. Chciał w ten sposób uniknąć zatrzymania dowodu rejestracyjnego za niesprawną naczepę. Mężczyzna został zatrzymany. Usłyszał już prokuratorskie zarzuty wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Za przestępstwo , którego się dopuścił grozi mu kara do 8 lat pozbawienia wolności.

.

27 I – Dachowanie VW w Falęcinie

W piątek 27. 01. 2017 roku około godz. 7.10 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o dachowaniu pojazdu w miejscowości Falęcin. Policjanci pojechali na miejsce. Wstępnie funkcjonariusze ustalili , że przyczyną zdarzenia mogło być niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze.

W piątek ( 27.01) w miejscowości Falęcin na drodze krajowej nr 91 kierujący samochodem volkswagen na prostym odcinku drogi stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na lewe pobocze a następnie dachował. Kierującym był 22-letni mieszkaniec Torunia. Pasażerka tego samochodu ( mieszkanka Świecia) z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalają przyczynę wypadku, którą z wstępnych ustaleń mogło być niedostosowanie prędkości jazdy do panujących warunków na drodze.

.

25 I – Bezpieczne ferie

W środę (25.01) w ramach akcji „bezpieczne ferie” policjantka z Chełmna odwiedziła najmłodsze dzieci. Spotkanie odbyło się w Chełmnie a uczestnikami pogadanki byli uczniowie„zerówki”ze Szkoły Podstawowej nr 4.

W związku ze zbliżającymi się feriami uczniowie klasy „0” ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Chełmnie odwiedziła policjantka sierż. Anita Zielińska z chełmińskiej komendy. Tematem spotkania było przedstawienie podstawowych zasad bezpieczeństwa podczas zimowego wypoczynku. Na spotkaniu policjantka apelowała o rozwagę w trakcie zabaw na śniegu i lodzie. Przestrzegała przed zabawami w miejscach niedozwolonych, gdzie może dojść do wypadku. Policjantka omówiła również zasady zachowania w domu pod nieobecność rodziców jak również przestrzegała dzieci przed kontaktami z osobami nieznajomymi. Na zakończenie życzyła dzieciom przyjemnego i bezpiecznego wypoczynku. Dla lepszej widoczności i poprawy bezpieczeństwa wręczyła każdemu dziecku elementy odblaskowe.

.

20 I – Wypadek drogowy w Lisewie – poszukiwani świadkowie zdarzenia

Policjanci z Chełmna ustalają okoliczności wypadku drogowego. Do zdarzenia doszło w dniu 20.01.2017r około godz. 16.30 w Lisewie. Osoby, które były świadkami wypadku proszone są o kontakt z policją.

W piątek (20.01) około godz.16.30 w miejscowości Lisewo przy ul. Chełmińskiej doszło do zdarzenia drogowego. Kierujący osobowym renault clio 68-letni mieszkaniec powiatu brodnickiego potrącił na przejściu dla pieszych 66-letnią mieszkankę powiatu chełmińskiego. Policjanci ustalają przebieg zdarzenia.

KOMUNIKAT:
Policjanci z Chełmna proszą wszystkie osoby , które były świadkami zdarzenia aby zgłaszały się do dyżurnego policji na nr alarmowy 997 lub 112.

.

25 I – Policjanci odnaleźli zaginionego mężczyznę

Funkcjonariusze z Chełmna wspólnie ze strażakami po około sześciu godzinach poszukiwań odnaleźli zaginionego 42-letniego mężczyznę. Mężczyzna wyszedł z domu z zamiarem popełnienia samobójstwa. Na szczęście dzięki zaangażowaniu policjantów i strażaków szybko został odnaleziony.

We wtorek (24.01) około godziny 19.50 dyżurny chełmińskiej Policji został powiadomiony przez Wojewódzkie Centrum Powiadamiania Ratowniczego o zaginięciu mężczyzny. Zaginionym był 42-latek mieszkaniec gminy Papowo-Biskupie. Zawiadomienie złożyła zaniepokojona siostra informując , że jej brat około godziny 18.00 wyszedł z domu i nie wie gdzie się znajduje. Mężczyzna wychodząc z domu poinformował rodzinę , że ma zamiar targnąć się na własne życie. Z uwagi na stan zagrożenia życia poszukiwanego policjanci podjęli czynności poszukiwawcze wspomagani przez strażaków. Zaginionegom szukała również rodzina i znajomi. Sprawdzali okoliczne pola, zbiorniki wodne i rowy. Po około sześciu godzinach poszukiwań policjanci znaleźli poszukiwanego mężczyznę w pobliżu miejsca swojego zamieszkania. Mężczyzna był trzeźwy a jego życiu nie zagraża bezpieczeństwo. Cały i zdrowy wrócił do domu.

.

20 I – Konkubent matki ukradł pieniądze

W piątek (20.01) policjanci z Chełmna zatrzymali sprawcę kradzieży pieniędzy. Jest nim 43-letni konkubent matki. Teraz za swój czyn odpowie przed sądem.

W dniu 20.01.2017r o godzinie 17.10 dyżurny policji w Chełmnie został powiadomiony o kradzieży pieniędzy. Mieszkanka Chełmna straciła 1522 zł. Przechowywała je w domu w metalowej skarbonce. Złodziej wykorzystał nieobecność pokrzywdzonej w domu i po uszkodzeniu skarbonki zabrał pieniądze. Sprawca za długo nie cieszył się swoim łupem ponieważ chełmińscy policjanci chwile po zgłoszeniu ustalili i zatrzymali sprawcę kradzieży. Okazał się nim 43- letni konkubent matki. Teraz odpowie on za kradzież pieniędzy przed sądem. Za przestępstwo , którego się dopuścił grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

.

20 I – Wpadli z narkotykami

W nocy (19/20.01) policjanci z chełmińskiej patrolówki kontrolowali osobowe volvo. Wynikiem kontroli było ujawnienie i zabezpieczenie 1,57 grama marihuany. Posiadaczem narkotyku był 18-latek. Kilka godzin później policjanci wydziału kryminalnego podczas przeszukania mieszkania ujawnili kolejną porcje narkotyków. Teraz odpowiedzą za swoje czyny przed sądem.

W godzinach nocnych z 19/20.01.2017r policjanci z chełmińskiej patrolówki przeprowadzili kontrolę osobowego volvo. W pojeździe znajdowały się dwie osoby tj. 18-letni kierowca oraz 17- letnia pasażerka, W wyniku przeprowadzonej kontroli policjanci ujawnili i zabezpieczyli środki odurzające w postaci marihuany w ilości 1,57 grama. Policjanci ustalili , że marihuana należała do 18- latka. Kilka godzin później podczas przeszukania mieszkania policjanci wydziału kryminalnego ujawnili i zabezpieczyli 0,93 grama marihuany. 19-latek do którego należały narkotyki został zatrzymany w policyjnym areszcie i już usłyszał zarzut. Po wykonanych czynnościach został zwolniony. Za przestępstwo , którego dopuścili się obydwaj mężczyźni odpowiedzą przed sądem. Posiadaczom marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

.

14 I – Kolizja „po kielichu”

Miał prawie trzy promile alkoholu i spowodował kolizję drogową. Na szczęście obyło się bez poważniejszych obrażeń. Sprawcy zdarzenia grozi kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

W sobotnie popołudnie tj.(14.01) o godz. 13:30 chełmińscy policjanci zostali poinformowani o zdarzeniu drogowym na ul. Toruńskiej w Chełmnie. Na miejscu zdarzenia był patrol strażników miejskich, którzy ustalili, iż kierujący fiatem punto nagle zmienił pas ruchu i zderzył się czołowo z kierującym hyundai. Od 30-latka wyczuli woń alkoholu z ust, ponadto kierowca nie utrzymywał równowagi na nogach. Wspólnie z funkcjonariuszami chełmińskiej komendy udali się do KPP Chełmno celem przeprowadzenia badania na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Okazało się, że mieszkaniec powiatu chełmińskiego wydmuchał prawie trzy promile. Na szczęście nikt nie odniósł obrażeń

Wkrótce usłyszy zarzuty jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

13 I – Jechał bez uprawnień, był nietrzeźwy i posiadał narkotyki

Do trzech lat pozbawienia wolności grozi 20-latkowi, który kierował vw golf będąc w stanie nietrzeźwości, bez wymaganych uprawnień do kierowania a ponadto posiadał przy sobie marihuanę 0,77 grama oraz 8 sztuk tabletek extazy.

W piątkowy wieczór tj.(13.01) ok. godz. 22:55 policjanci z chełmińskiej komendy kontrolowali drogi naszego powiatu. W jednej z miejscowości w Cepnie zatrzymali do kontroli kierującego vw golf. Podczas kontroli kierowca bardzo nerwowo zachowywał się. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić przyczynę takiego zachowania. Po chwili wszystko było jasne ponieważ okazało się, że kierowca nie posiadał wymaganych uprawnień do kierowania i był nietrzeźwy bo „wydmuchał” ponad promil. Ponadto mundurowi ujawnili u 20-latka foliowy woreczek z zawartością 8 sztuk tabletek extazy a w schowku pojazdu ujawnili „zawiniątko” z zawartością suszu roślinnego koloru zielonego 0,77 grama. W celu wyjaśnienia sprawy mieszkaniec powiatu chełmińskiego został zatrzymany w policyjnym areszcie. Zabezpieczony susz koloru zielonego poddano badaniu, które wykazało, iż jest to marihuana. W trakcie przeprowadzenia czynności śledczy postawili mu zarzut kierowania pojazdem będąc w stanie nietrzeźwości oraz posiadanie środków odurzających zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii. 20-letni mężczyzna wkrótce za swój czyn odpowie przed sądem. Grozi mu kara nawet do trzech lat pozbawienia wolności.

.

12 I – Nietrzeźwy motorowerzysta

W miniony czwartek policjanci z chełmińskiej patrolówki zatrzymali nietrzeźwego motorowerzystę. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

W czwartek tj. (12.01) o godz. 23:35 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w Rybieńcu do kontroli kierującego motorowerem keeway. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 21-letni mężczyzna „wydmuchał” prawie 2,5 promila. Mieszkaniec gminy Stolno niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

8 I – Wpadł po pijaku

W minioną niedzielę policjanci z chełmińskiej patrolówki zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Za przestępstwo, którego się dopuścił odpowie przed sądem.

W niedzielę (8.01) o godz. 15:20 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali na ul. Dworcowej w Chełmnie do kontroli kierowcę renault megane scenic. Podczas kontroli od mężczyzny wyczuwalna była woń alkoholu. Jak się okazało 56-letni mężczyzna „wydmuchał” ponad promil. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego już stracił prawo jazdy.

Mężczyzna niedługo usłyszy zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości, za co grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności.

.

8 I – Kierujący po użyciu alkoholu

Prawie pół promila miał kierowca forda zatrzymany wczoraj w miejscowości Kokocko. Za wykroczenie którego się dopuścił grozi mu kara aresztu lub grzywny.

W nocy z 7/8.01 o godz. 2:55 policjanci patrolujący teren naszego powiatu zatrzymali w jednej z miejscowości do kontroli kierowcę forda. W trakcie kontroli od 39-latka wyczuwalna była woń alkoholu z ust. Jak się okazało mieszkaniec powiatu toruńskiego„wydmuchał” prawie pół promila.

Za powyższe wykroczenie grozi kara aresztu lub grzywny.

.

6 I – Funkcjonariusze odnaleźli zaginionego mężczyznę

Ponad 20 funkcjonariuszy Policji wspomaganych przez strażaków po około trzech godzinach poszukiwań odnaleźli zaginionego 37-letniego mężczyznę. Mężczyzna był przemarznięty, wycieńczony. Karetka pogotowia niezwłocznie zabrała go do szpitala.

W czwartkową noc tj. (5/6.01) o godz. 3:30 dyżurny chełmińskiej Policji otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonej żony, że mąż nie powrócił do domu. Obawia się o niego ponieważ był pod wpływem alkoholu. Żona oświadczyła, iż około godz. 1:00 znajomi odwozili ich do miejsca zamieszkania, wysiedli ok. 200 metrów od domu i mąż powiedział,że za chwilę wróci, ona wróciła do domu a mąż niestety nie. Z uwagi na siarczysty mróz nie było chwili do stracenia i ponad 20 funkcjonariuszy z KPP Chełmno i wspomagani przez około 20 strażaków rozpoczęli poszukiwania. Zaginionego szukała również rodzina i znajomi.Sprawdzali okoliczne kompleksy leśne, zbiorniki wodne, rowy, pola. Po 3 godzinach poszukiwań ok. godz. 6:40 funkcjonariusze policji znaleźli poszukiwanego mężczyznę w pobliskiej miejscowości w śniegu. Mężczyzna był przemarznięty, wycieńczony. Karetka pogotowia niezwłocznie zabrała go do szpitala.

Policjanci apelują! Aby w przypadku zaginięcia osoby mającej problemy zdrowotne, osoby niepełnosprawnej ,starszej lub dziecka jak najszybciej powiadomić służby ratunkowe. Biorąc również pod uwagę aktualne warunki pogodowe to im szybsze powiadomienie służb o zaginięciu tym większe prawdopodobieństwo, że zaginiony cały i zdrowy powróci do domu.

.

6 I – Nietrzeźwy wjechał do rowu

Prawdopodobnie wcześniej wypity alkohol był przyczyną piątkowej kolizji w Brzozowie. Kierowca swą podróż zakończył „ w rowie”.

W nocy z 5/6.01 o godz. 3:10 chełmińscy policjanci zostali poinformowani o tym, iż w przydrożnym rowie na obwodnicy Chełmna w Brzozowie stoi vw touran a w kierunku Chełmna idzie mężczyzna, który jest pod wpływem alkoholu. Patrol jadący na miejsce zdarzenia zauważył idącego mężczyznę. Jak się okazało był nietrzeźwy bo miał prawie promil alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze ustalili, iż 46-letni mężczyzna był użytkownikiem w/w pojazdu i sprawcą zaistniałego zdarzenia. Mieszkaniec powiatu chełmińskiego trafił do szpitala gdzie została pobrana mu krew do badań. Następnie został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie.

W tym samym dniu 46- letni mężczyzna usłyszał zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości i spowodowania kolizji drogowej. Grozi mu kara do dwóch lat pozbawienia wolności

.

5 I – Jeździli nieostrożnie

Nie dostosowanie prędkości do panujących warunków na drodze były przyczyną weekendowych zdarzeń drogowych. Na szczęście uczestnicy zdarzeń nie odnieśli poważniejszych obrażeń.

W czwartek tj. 5.01 o godz. 14:20 dyżurny chełmińskiej policji został poinformowany o zdarzeniu drogowym na ul. Szosa Grudziądzka w Chełmnie. 36-letni kierujący pojazdem opel nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w drzewo. Sprawca został pouczony.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godz. 14:30 w Trzebiełuchu. Kierujący pojazdem bmw nie dostosował prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego wpadł w poślizg a następnie do przydrożnego rowu. Sprawca otrzymał mandat.

Trzecie zdarzenie miało miejsce o godz. 14:40 w Trzebiełuchu gdzie 57-letnia kierująca pojazdem renault nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego najechała na tył stojących pojazdów vw golf i audi Sprawczyni otrzymała mandat.

W piątek tj. (6.01) o godz. 16:05 na ul. Chełmińskiej w Unisławiu gdzie kierująca pojazdem peugeot nie dostosowała prędkości do panujących warunków drogowych w wyniku czego straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w zaporę kolejową. 36-letnia sprawczyni została ukarana mandatem karnym.

W sobotę tj.(7.01) o godz. 8:50 na drodze krajowej nr 91 w Zegartowicach doszło do zdarzenia drogowego gdzie kierująca pojazdem mercedes na łuku drogi nie dostosowała prędkości do panujących warunków na drodze w wyniku czego wpadła w poślizg a następnie na przydrożne pole. Kierująca z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Była trzeźwa.

Kolejne zdarzenie miało miejsce o godz. 21:55 w Bajerzu. 25-letni kierowca opla jechał za szybko w wyniku czego stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do rowu. Sprawca otrzymał mandat. Był trzeźwy.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u