Kolędowanie pod Choinką

W drugi dzień świat Bożego Narodzenia Stowarzyszenie Muzyczne “Chorus Culmensis” zaprosiło wszystkich mieszkańców i gości do wspólnego śpiewania polskich kolęd przy choince i szopce stojącej na chełmińskim rynku. W Chełmnie to już bożonarodzeniowa tradycja że kolędujemy na rynku, i tym razem nie zabrakło chętnych do wspólnego śpiewania kolęd. Dla najmłodszych kolędników chórzyści przygotowali słodkie niespodzianki dla starszych też znalazły się nagrody.

Ci którym jeszcze mało kolęd zapraszamy w święto “Trzech Króli” 6 stycznia do kościoła Księży Pallotynów. Tam odbędzie się “Wielki Chełmiński Koncert Kolęd, w którym oprócz Chóru “Chorus Culmensis i kwintetu smyczkowego studentów Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, wystąpią członkowie Stowarzyszeń działających na terenie Chełmna. Między innymi, Chorągiew Ziemi Chełmińskiej, Bractwo Kurkowe, ZPiT Pomorze, Stowarzyszenie Kultury Ludowej Kundzia, uczniowie Prywatnego Ogniska Muzycznego “WOJTSTUDIO”, Zespół wokalny Nowalijki i Ułani. Koncert poprowadzi Wojciech Błaszak.

 

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u