Chełmżyński LUX MORTUUM wygrał Amatorock

W miniony piątek /20.09./, kinoteatr „Rondo” już po raz siódmy gościł fanów rock’n’rolla. Prawie 200. miłośników mocnych brzmień, doskonale bawiło się podczas VII CHEŁMIŃSKIEGO PRZEGLĄDU AMATORSKICH KAPEL ROCKOWYCH „AMATOROCK’2013”. Impreza, organizowana przez Chełmiński Dom Kultury, cieszy się coraz większym zainteresowaniem rockmanów z regionu, o czym świadczy ilość nadsyłanych zgłoszeń.

_DSC0039

Foto: Pitrex

Tym razem do rywalizacji zgłosiło się szesnaście zespołów z całego regionu i ostatecznie, po przesłuchaniu nadesłanych materiałów „demo”, zaprezentowały się kapele: WARDROBE z Chełmna, LUX MORTUUM z Chełmży, PANIKA z Chełmna, NIEZALEŻNY PRZEPŁYW z Chełmna, TAJFUN z Małego Rudnika, THE CURLY HAIR z Chełmna i ALAUDA ARVENSIS z Torunia.

_DSC0100

Foto: Pitrex

Młodzi muzycy rywalizowali o profesjonalny „Rock Mikrofon Dyrektora ChDK” a nagrodę główną – mikrofon firmy SHURE, przyznawali: Maciej Steczeń (były wokalista chełmińskich grup rock/blues z lat ’80 i ’90),Kostek Szpręglewski (gitarzysta zespołu GOOD WAY) i Grzegorz Kleszczyński (perkusista grupy HOUNSIS).

_DSC0133

Foto: Pitrex

Według jurorów, najlepszą kapelą w tym roku okazała się chełmżyńska formacja LUX MORTUUM. Tradycyjnie, publiczność również wybierała swoich ulubieńców i tym razem była w dużej większości zgodna z jury, oddając swoje głosy na LUX MORTUUM. Organizatorzy imprezy nie zapomnieli o niespodziance dla biorących udział w głosowaniu, którą były atrakcyjne rock – koszulki.

_DSC0139

Foto:Pitrex

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u