Dni Chełmna.. fotorelacje

Dni Chełmna rozpoczęliśmy już od czwartku w tym dniu w ramach projektu TEATR DZIECIOM przy współpracy grupy teatralnej Agrafka przy CHDK przygotowano spektakle teatralne, którego uczestnikami były dzieci z chełmińskim szkół podstawowych. Na rynku miejskim w samo południe wystawiono przedstawienie pt.; „Kaszalot”, a w kinoteatrze „Rondo” obejrzeliśmy spektakle „O Pryszczycerzu i Królewnie Pięknotce”, „Baśń o rycerzu bez konia” oraz „Baśń o grającym imbryku”.

_DSCc0010

W Piątek w chełmińskim ratuszu otwarto wystawę monet ze zbiorów Henryka Biedy,

_DSC0064

a w chełmińskiej farze w ramach wieczorów organowych wystąpił Przemysław Kapituła z Warszawy.

_DSC0099

Sobotnie świętowanie obchodów Dni Chełmna rozpoczęliśmy na sportowo. Na miejskim orliku od rana trwał turniej Ultimate Frisbee Obrona Wzgórza, na budynku ul. Hallera 7 odsłonięto pamiątkową tablicę pamięci Jana Schmeltera założyciela klubu „Nadwiślanin” w 1945r, działacza i sympatyka sportu w naszym mieście. W Sali Muzeum Ziemi Chełmińskiej otwarto czwartą już wystawę prac plastycznych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Chełmnie. Od 14 Bawiliśmy się na dużej scenie pod ratuszem. Jako pierwsi zaprezentowali się najmłodsi, czyli chełmińskie przedszkolaki. Największe przeboje z „Dawnych Lat” zaprezentował nam muzyk z Chełmna Bernard Janicki będący od 40 lat na emigracji. Około godz. 15 przez miasto przetoczyła się kawalkada motocykli. W rytmach Rock,Blues,Jazz przed publicznością wystąpił zespół „Zydeco Flow”. Dziesięciu wykonawców z Chełmna stanęło także w szranki w konkursie „Letnich spotkań z piosenką”, zwyciężył jedyny „rodzynek” w tym składzie Tomasz Biesiada. Na scenie zagrała także grupa „Szulerzy” z Inowrocławia, to półfinaliści popularnego programu “Must Be The Music. Gwiazdą tegorocznych obchodów Dni Miasta była Kasia Wilk dająca 1,5h koncert porywając do tańca nawet najmłodszych.


W klimaty country w niedzielne popołudnie „RONDZIE” wprowadził nas debiutujący zespół The ONES Tomasza „Techera” Jarmołkiewicza. Później przenieśliśmy się na dziki zachód, w programie estradowym wraz z kowbojem i jego pomocnikiem w mitycznym „ELDORADO” szukaliśmy złota. Po 21 wieczorem w Parku na plantach w miejscu dawnej „muszli koncertowej” w wieczorze piosenki poetyckiej pt.; „Wszystko jedno…” mogliśmy wysłuchać Andrzeja Skupniewicza I Tomasza Harłozińskiego.

 

 

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u