Dzień dziecka -obchody miejskie

Miejskie Obchody Dnia Dziecka z ChDK pod hasłem Akademii Pana Kleksa okazały się dużą atrakcją dla najmłodszych. Wycieczkę rozpoczął występ Orkiestry Dętej Chełmińskiego Domu Kultury. Następnie dzieci wraz z grupą teatralną AGRAFKA poznały bohaterów bajki Kaczkę Dziwaczkę, Kwokę, Księżyc, dowiedziały się wielu rzeczy np. jak rozmawiać trzeba z psem albo jakie są ich smutki.

dzien_dziecka_3

Po przeprowadzonych zajęciach Pan Kleks zaprosił wszystkich do wspólnych zabaw, których było bez liku: łowienie kaczek, wyprowadzanie psa na spacer, gra w mega bierki, podrzucanie ogromnego piega na kolorowej chuście, kleksografia. Dla małych kinomanów w trakcie całej imprezy wyświetlaliśmy w namiocie użyczonym przez 3 Włocławski Batalion Drogowo-Mostowy film Akademia Pana Kleksa. Całą zabawę zakończył wspaniały występ zespołu tańca estradowego NEPOSEDI z Grodna (Białoruś), którego inicjatorem była Fundacja Centrum Dialogu Kultur im. J. Kołasa.

dzien_dziecka_1

Dzięki Miejskiemu Przedszkolu Tęczowy Zakątek, Stowarzyszeniu Przyjazna Dłoń oraz Związkowi Nauczycielstwa Polskiego nikt z Osady Rycerskiej nie wyszedł głodny, gdyż jak co roku całe rodziny mogły skosztować pysznej grochówki. Straż Miejska zajęła się znakowaniem rowerów uczniów Akademii. Wychowankowie Pana Kleksa nie wyszli z pustymi rękoma za sprawą materiałów podarowanych przez Agro-Sieć, Bank Spółdzielczy czy też Helvetia Furniture, w postaci poduszek, bloczków, długopisów, smyczy, skarbonek i wielu innych. Wraz z PSS „Społem” oraz Stowarzyszeniem Kupców i Przedsiębiorców Ziemi Chełmińskiej zadbaliśmy o słodkości dla najmłodszych, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem. Nie sposób nie wspomnieć o grupie wolontariuszy Effatha z chełmińskich szkół, których pomoc oraz pozytywna energia jak zwykle okazały się nieocenione. Impreza mogła odbyć się dzięki gościnności Zastępu Rycerskiego w Chełmnie.

dzien_dziecka_2

Jednym słowem przy współpracy wielu instytucji mogliśmy zorganizować fantastyczny festyn dla naszych milusińskich. Pozostaje nam podziękować za równo wszystkim, którzy przyczynili się do tego miłego wydarzenia oraz głównym bohaterom – Dzieciom i Rodzicom za wspaniałą zabawę i… zapraszamy w przyszłym roku! (foto CHDK & Pitrex)

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u