I Festiwal Piosenki Religijnej

I Festiwal Piosenki Religijnej odbył się w ramach obchodów Dni Chełmna 2.07.2013 i zakończył kilkudniowe świętowanie. Uroczystego otwarcia dokonali Ksiądz Biskup Andrzej Suski, Burmistrz Mariusz Kędzierski i Ks. Proboszcz Zbigniew Walkowiak. Cały Festiwal odbywał się przy kościele Farnym co nadało mu niebywałego klimatu, którego nie była w stanie zepsuć nawet zmienna pogoda. Na scenie zaprezentowało się osiemnaścioro artystów w czterech kategoriach. Pozytywną niespodzianką był również występ zespołu kleryków z  Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Toruńskiej.

SONY DSC

Po przesłuchaniu wszystkich wystąpień jury w składzie: przewodniczący Mieczysław Żelazko, ks. Wojciech Wierzbicki oraz Wojciech Błaszak przyznało nagrody oraz wyróżnienia. I miejsce w kategorii do lat 12 zajęła Karolina Zielińska z Kowalewa Pomorskiego, w kategorii pow. 12 lat I miejsce otrzymała Marta Wiadrowska z Lidzbarka, w kat. duetów zespół „Uwielbienie”, który tworzą Klaudia i Izabela Ciesiółka z Nowego zyskał serca jurorów, natomiast wśród zespołów „Gospel Soul” z Tłuchowa nie miał sobie równych. Grand Prix I Festiwalu Piosenki Religijnej trafiło do kolorowej, uśmiechniętej, rozśpiewanej Scholii Bazyliki Kolegiackiej Św. Mikołaja Biskupa z Grudziądza.

 SONY DSC

Organizatorami Festiwalu byli: Chełmińskim Dom Kultury, Muzeum Ziemi Chełmińskiej oraz Parafia Farna PW WNMP.

Text i foto CHDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u