Kolejne działania w ramach projektu “Teatr dzieciom”

 Kolejni uczestnicy projektu Teatr dzieciom 30 października odwiedzili Teatr Polski w Bydgoszczy. Chełmińscy gimnazjaliści mieli okazję zobaczyć muzyczny spektakl Brzechwa 2. Szelmostwa Lisa Witalisa w wykonaniu zawodowych aktorów i tancerzy. Wizyta w teatrze umożliwiła krytyczne spojrzenie na sztukę teatralną, zapoznanie się z grą aktorską oraz różnymi formami teatralnymi od strony teatru zawodowego przed własnym debiutem teatralnym. Po spektaklu na młodzież czekał tradycyjny, miły poczęstunek.

4 listopada zaprosiliśmy do Kinoteatru Rondo młodzież gimnazjalną. Białostocki Teatr „Latarnia” wystąpił dla uczniów ze spektaklem Mała pasja, czyli historia o psie Pana Jezusa w wykonaniu Mateusza Tymury oraz Pauliny Karczewskiej. „Opowieść bohatera o własnym zagubionym piesku stopniowo przechodzi w opowieść o pierwszym udomowionym psie, który towarzysząc Jezusowi w jego wędrówkach po świecie pogodził się z rodzajem ludzkim i już na zawsze został przyjacielem człowieka. „Mała Pasja… to subtelna, wzruszająca i prosta opowieść, która dzięki harmonii użytych środków teatralnych staje się jednorodną w tonie uniwersalną przypowieścią o ludzkim istnieniu, cierpieniu i przyjaźni.”

Wszystkie wydarzenia zorganizowane zostały w ramach projektu TEATR DZIECIOM współfinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, którego realizatorem jest Chełmiński Dom Kultury przy współpracy młodzieży z grupy teatralnej Agrafka.

Teatr_Latarnia_4.11.13 (2) Teatr_Latarnia_4.11.13 Teatr_Polski_30.10.13 (2) Teatr_Polski_30.10.13 (3) Teatr_Polski_30.10.13 (4) Teatr_Polski_30.10.13

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u