Kolejny AGRAFKOWY sukces!

W ubiegłym tygodniu, 7-8 lutego odbyły się II Kujawsko-Pomorskie Spotkania Teatralne „Zwierciadła”, które miały miejsce w V Liceum Ogólnokształcącym im. Leona Kruczkowskiego w Bydgoszczy. Zakwalifikowanych do przeglądu zostało trzynaście grup teatralnych głównie z Bydgoszczy, Torunia, Inowrocławia, Lipna. Znalazło się również miejsce dla teatru Agrafka, który po raz kolejny zachwycił jurorów oraz widzów; tym razem bydgoskiego wydarzenia.

Agrafka

Kamila Cieślewicz, Klaudia Peplińska, Sylwia Szczęsna, Maria Cynk-Mikołajewska, Iga Jambor-skupniewicz, Michalina Chmielewska, Monika Metera, Claudia Rogalska i opiekun grupy na czas “Zwierciadeł” – Damian Kowalewski. Jurorzy: Adam Gajewski,Danuta Milewska oraz Alicja Dobrowolna. (fot.: Małgorzata Domagalska)

Dziewczyny podczas „Zwierciadeł” zaprezentowały spektakl autorstwa Marty Guśniowskiej, w reżyserii Igi Jambor-Skupniewicz – „Czarno na białym”. Warto przypomnieć, iż w grudniu ubiegłego roku uzyskały one dzięki tej sztuce nagrodę Grand Prix podczas Konfrontacji Amatorskich Twórczości Artystycznych Regionu w Toruniu. I tym razem „Czarno na białym” okazało się być szczęśliwą kartą, a może nie o szczęście tu chodzi lecz świeżość jaką za każdym razem wnoszą aktorki oraz dobrze przemyślana reżyseria i scenografia w wykonaniu Igi Jambor-Skupniewicz. Jurorzy jednomyślnym werdyktem przyznali Agrafce I miejsce II Kujawsko-Pomorskich Spotkań Teatralnych „Zwierciadła”. Ich zdaniem spektakl ten jest gotowym tworem scenicznym, który można wystawić w profesjonalnej odsłonie, jednocześnie uhonorowali ją drugą nagrodą wyróżniającą, Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy jaką jest możliwość prezentacji spektaklu na profesjonalnej scenie tejże instytucji, co nastąpi niebawem. 

Agrafka_1

Klaudia Peplińska, Monika Metera, Michalina Chmielewska (fot.: Agness Trawczyńska, Sylwia Rybka)

Byłyśmy zaskoczone wspaniałą atmosferą, świetną organizacją całych „Zwierciadeł”. Dzięki takim przeglądom mamy możliwość poznania nowych ludzi, których drugim życiem również jest teatr, na dodatek to zawsze niepowtarzalna okazja aby zobaczyć i nauczyć się czegoś nowego – mówią. Zapytane o dalsze plany zdradzają, iż szykują się do kolejnego już Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, a w najbliższym czasie zamierzają wybrać się ze zwycięskim spektaklem do Warszawy i być może Kalisza.

Agrafka_2

Małgorzata Domagalska, Klaudia Rogalska, Kamila Cieślewicz (fot.: Agness Trawczyńska, Sylwia Rybka)

tekst Kamila Cieślewicz

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u