Letowice w Chełmnie

Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury nawiązała współpracę z Orkiestrą Dętą Miasta Letovice z Czech podczas wspólnych występów na festiwalach w Polsce i Czechach juz w roku 2009. Pierwsza wizyta w Letovicach miała miejsce w roku 2011. Przyjaźń między zespołami doprowadziła do podpisania w lipcu ubiegłego roku umowy o partnerstwie pomiędzy Chełmnem a Letovicami. W tym roku, w związku z podpisanym porozumieniem dotyczącym współpracy, chełmińska orkiestra otrzymała zaproszenie na Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych, który odbędzie się w Letovicach w dniach 11-12 maja 2013 r. W ramach tego międzynarodowego przedsięwzięcia prezentować się będą głównie zespoły z państw należących do Grupy Wyszehradzkiej. W programie organizatorzy planują: spotkania integracyjne, prezentacje zespołów, przemarsze, koncerty, zwiedzanie najciekawszych miejsc w Pradze i Letovicach oraz prezentacje uroków poszczególnych krajów i miast. Reprezentowanie Polski jako członka Grupy Wyszehradzkiej na czeskim festiwalu stanowi duże wyróżnienie dla orkiestry, pozwoli na promocję zespołu za granicą oraz pozyskanie nowych kontaktów..

Letovice 2011

Z kolei w dniach 15 – 16 maja 2013 r., dwie orkiestry biorące udział w festiwalu w Czechach – z Letovic i Stari Gradu (Chorwacja) przyjadą do Chełmna, aby razem z naszą orkiestrą wziąć udział w Europejskich Spotkaniach Młodych Muzyków, na które składać się będą wspólne koncerty oraz spotkania integracyjne, mające na celu wzajemną wymianę doświadczeń i zacieśnianie współpracy międzynarodowej. Wszystkie zespoły spotkają się na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie w dniach 18 – 19 maja 2013 roku.

Kilka dni później, na zaproszenie stowarzyszenia “Chorus Culmensis” przyjedzie do Chełmna chór z Letovic, natomiast od 7 do 10 czerwca w naszym mieście przebywać będą radni oraz starosta miasta Letovice.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u