Od dziś można oglądać wystawę Wojciecha Siudmaka „Fantastyczne światy-Wieczna miłość”

15 stycznia w chełmińskim muzeum otwarto wystawę Wojciecha Siudmiaka „Fantastyczne światy-Wieczna miłość”.Wojciech Siudmak jest artystą malarzem, grafikiem i rzeźbiarzem a także autorem projektu srebrnej monety 10 zł, którą wyemitował Narodowy Bank Polski 28 sierpnia 2009 r.
Artystę reprezentowała na chełmińskiej wystawie Przewodnicząca Rady Fundacji „SIUDMAK ARKANA XXI” Emilia Nowaczyk, przedstawiła ona zaproszonym gościom założenia Światowego Projektu Pokoju „Wieczna Miłość”, prezentowanego na wystawie, którego autorem jest artysta.  Siudmak jest autorem Światowego Projektu Pokoju, który zapoczątkował powstały w 1980 roku obraz „Wieczna miłość”. Na jego bazie powstała w 2004 roku rzeźba pod tym samym tytułem, która wraz z ciekawą promenadą ma stanąć w Wieluniu. Całość przedsięwzięcia wzbogacała się o nowe elementy i stopniowo krystalizowała. Misją Projektu jest umacnianie pokoju przez szeroką wspólnotę narodów, dążenie do porozumienia, poszukiwania pojednania i wybaczenia. Dzięki międzynarodowej współpracy, połączenie dziełami sztuki różnych miast świata, umożliwi przekazanie i rozwinięcie idei tolerancji, harmonii i pokoju.

_DSC0014
Artysta urodził się 10 października 1942 roku w Wieluniu. Od 1966 roku mieszka i tworzy we Francji. Jest uważany za czołowego przedstawiciela realizmu fantastycznego. Jego prace utrzymane w duchu New Age, znalazły zastosowanie, jako okładki książek, ilustracji czasopism i plakatów.
Wystawa w chełmińskim Ratuszu czynna będzie w styczniu i lutym.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u