ORKIESTRA DĘTA CHEŁMIŃSKIEGO DOMU KULTURY NAJLEPSZA

2 czerwca 2013 r. odbył się na stadionie w Zbrachlinie IX Waganiecki Festiwal Orkiestr Dętych, będący jednocześnie Konkursem Orkiestr Dętych Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Główną nagrodę – Grand Prix i Puchar Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego otrzymała Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury.

3 Waganiec konkurs

Zespół zdobył również I miejsce w kategorii  przemarsz orkiestr, a pan Józef Lica – kapelmistrz odebrał dyplom dla wyróżniającego się tamburmajora. Według organizatorów i jurorów, poziom występów był bardzo wysoki.  W części konkursowej każdy zespół wykonywał cztery utwory. Prócz kojarzonych z orkiestrami dętymi marszami, ku uciesze zgromadzonej publiczności zespoły zaprezentowały również przeboje muzyki rozrywkowej, standardy taneczne, muzykę filmową a nawet utwory operowe. Zespołom tradycyjnie towarzyszyły grupy Mażoretek.

4 Waganiec konkurs

            Ostatnie takie wyróżnienie orkiestra otrzymała w  2007 roku, podczas Konkursu Orkiestr Dętych Województwa Kujawsko – Pomorskiego „O Puchar Marszałka Województwa” w Nieszawie, zdobywając Grand Prix i nagrodę główną w konkursie,  a wcześniej w 2005 roku w Lipnie i w 1999 roku w Chełmnie. Wyróżnienie to kolejny raz potwierdza wysoki poziom artystyczny naszego zespołu, która w 2012 roku Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury obchodziła jubileusz 40 – lecia działalności.

6 Waganiec konkurs

Kilkanaście dni wcześniej chełmińska orkiestra uczestniczyła w Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych, który odbył się w Letovicach w dniach 11-12 maja 2013 r. W ramach tego międzynarodowego przedsięwzięcia prezentowały się głównie zespoły z państw należących do Grupy Wyszehradzkiej. Reprezentowanie Polski jako członka Grupy Wyszehradzkiej na czeskim festiwalu stanowiło duże wyróżnienie dla orkiestry, pozwoliło na promocję zespołu za granicą oraz pozyskanie nowych kontaktów.

5 Waganiec konkurs

Z kolei w dniach 15 – 16 maja 2013 r., dwie orkiestry biorące udział w festiwalu w Czechach – z Letovic i Stari Gradu (Chorwacja) przyjechały do Chełmna, aby razem z naszą orkiestrą wziąć udział w Europejskich Spotkaniach Młodych Muzyków, na które składały się  wspólne koncerty oraz spotkania integracyjne, mające na celu wzajemną wymianę doświadczeń i zacieśnianie współpracy międzynarodowej. Wszystkie zespoły spotkały  się na Międzynarodowym Festiwalu Orkiestr Dętych w Sławnie w dniach 18 – 19 maja 2013 roku. /foto.CHDK/

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u