Powiat obchodził święto plonów

Przemarszem dożynkowego korowodu do kościoła św. Wawrzyńca rozpoczęły się powiatowe uroczystości dożynkowe w sobotę 7 września w Kijewie Królewskim. Po mszy korowód przeszedł na stadion przy świetlicy tam przybyłych licznie gości, powitali wspólnie starosta Wojciech Bińczyk i wójt Mieczysław Misiaszek, otrzymali oni także z rąk starostów dożynek, Pani Bożeny Rysiewskiej z Kijewa Królewskiego i Pana Jerzego Obońskiego z Trzebcza Szlacheckiego, chleb upieczony z tegorocznych zbiorów.

_DSC0045-2

W trakcie uroczystości jedenastu rolników z terenu naszego powiatu odebrało odznaki honorowe „Zasłużony dla Rolnictwa” przyznane przez Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Wręczono także nagrody w konkursach na „Najładniejszy wieniec dożynkowy”, a także w konkursie „Piękna zagroda”. Panie z Lokalnych Grup Działania przygotowały wyśmienity poczęstunek.

_DSC0243-3

Podczas dożynek wystąpił Zespół Pieśni i Tańca „Pomorze”, grupa „Puls” oraz „Balentines” a  niekwestionowana gwiazda wieczoru grupa „Maxel” rozgrzała Kijewską widownie która bawiła się do późnych godzin nocnych.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u