Pożar budynku przy ul. Grudziądzkiej

17 kwietnia w godzinach popołudniowych (ok godziny 15-tej) wybuchł pożar na poddaszu budynku wielorodzinnym przy ul. Grudziądzkiej 22.

 

 

 

AKTUALIZACJA:


Do groźnego pożaru doszło w Chełmnie w ścisłym centrum starego miasta.

image

Zgłoszenie o pożarze trzykondygnacyjnego budynku wielorodzinnego u zbiegu ulic Grudziądzkiej oraz Poprzecznej wpłynęło do powiatowego Stanowiska Kierowania o godz. 15:16. Na miejsce zadysponowano natychmiast trzy zastępy JRG Chełmno.

image

Ratownicy na miejscu zastali pożar poddasza kamienicy, ogień wydobywał się ponad dach. Zagrożone bezpośrednio pożarem były obiekty przyległego niższego budynku handlowego po stronie południowej oraz kamienicy przyległej po stronie zachodniej.

p1

Foto:KPP

 Zabezpieczono miejsce zdarzenia, odcięto dopływ gazu oraz prądu do obiektu. Ratownicy w aparatach ochrony dróg oddechowych podali dwa prądy wody w natarciu od wewnątrz obiektu. Jeden prąd podano od zewnątrz z wysięgnika SH21 na dach przylegającego budynku niższego w obronie oraz w natarciu na dach palącego się budynku. Z budynku w którym mieści się 6 mieszkańoraz sklep w pierwszej fazie działań ewakuowano 12 osób w tym troje dzieci.

p2

Foto:KPP

Po ugaszeniu pożaru rozpoczęto dogaszanie, dokonano częściowej rozbiórki elementów konstrukcyjnych dachu, wycięto część poszycia dachu sąsiedniego budynku aby dogasić tlące się poszycie. Użyto wentylatora oddymiającego.

p3

 

p4

Foto:KPP

Na miejsce przybył Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego i zakazał użytkowania kamienicy do czasu dokonania oceny stanu technicznego obiektu. Mieszkańcy zakwaterowani zostali u swoich rodzin. Straż Miejska zabezpieczyła teren wokół obiektu wzdłuż chodników na całej długości budynku przed dostępem osób postronnych.

p5

W działaniach gaśniczych udział wzięło łącznie 37 strażaków oraz 12 samochodów zarówno Państwowej Straży Pożarnej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej. Łączny czas działań to 3 godz. 15 min.

 20130418_115100

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u