Pożar w Żyglądzie

W dniu 28 maja br. o godzinie 19:49 wpłynęło zgłoszenie o pożarze pomieszczenia magazynowego w zakładzie dziewiarskim „Depol” w Żyglądzie. Na miejsce zadysponowano 6 zastępów strażaków w tym dwa z JRG Chełmno. Na miejscu zastano rozwinięty pożar w pomieszczeniu magazynowym na pierwszym piętrze zakładu.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Składowane tam były materiały tekstylne w opakowaniach kartonowych. Zagrożone pożarem były pomieszczenia magazynowe oraz hala produkcyjna znajdująca się na parterze budynku. Na zewnątrz budynku udzielano pomocy osobom poszkodowanym. Przybyły na miejsce lekarz pogotowia zdecydował o konieczności transportu trzech poszkodowanych osób do szpitala jednak poszkodowani odmówili. W związku z pogorszeniem się stanu zdrowia jednej osoby zabrano ją do szpitala. Usunięto z pomieszczenia pozostałości składowanych materiałów oraz wyniesiono mienie uratowane do suchych pomieszczeń oraz na zewnątrz. Dochodzenie w sprawie przyczyn pożaru prowadzi KP Policji w Chełmnie. W działaniach które trwały ponad 3 h udział wzięło 31 strażaków. Straty w pożarze szacunkowo wyniosły 50 tys zł, uratowano mienie o wartości 600 tys. zł.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u