Stowarzyszenie Twierdza Chełmno z wizytą na Kaszubach

Członkowie Stowarzyszenia Twierdza Chełmno odtwarzają sylwetki żołnierzy 66 Kaszubskiego Pułku Piechoty, który w 1939 roku stacjonował w garnizonie w Chełmnie. W tej chwili grupa rekonstrukcyjna to 12 osób w pełnym umundurowaniu i ekwipunku. Są również 2 kobiety odtwarzające członkinie Przysposobienia Wojskowego Kobiet.

W dniach 9-10 marca 2013 roku grupa rekonstrukcyjna Stowarzyszenia Twierdza Chełmno miała możliwość zwiedzenia Ziemi Kaszubskiej.

chc3

Na Kaszubach Twierdza pojawiła się na zaproszenie Pana Mariana Hirsz – potomka jednego z bohaterów 66 Pułku Piechoty, który zginął chwalebnie w 1920 roku oraz Pana Łukasza Grzędzickiego – Prezesa Zrzeszenia Kaszubsko- Pomorskiego.

Żołdacy najpierw pokonali marszem 5 km w mrozie i śniegu by pojawić się na spotkaniu z liderami Zrzeszenia. Następnie zwiedzili miejsca związane z historią pułku. W drugim dniu wyprawy pokonali drogę z Kartuz do Żukowa. Warunki atmosferyczne były ciężkie. – 12 stopni nie nastrajało do marszu ale wszystko da się zrobić jeśli się chce.

chc1

Wizyta w macierzy przedwojennego pułku zaowocować ma już niebawem. 6 lipca członkowie Twierdzy pojawią się we Władysławowie na Święcie Kaszubów by uświetnić swą obecnością tę uroczystość oraz zaprezentować się członkom Rządu, którzy mają być obecni podczas Święta

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u