KPP Chełmno: Uważajmy na drodze

Kierowanie pojazdem w okresie jesienno – zimowym wymaga właściwej tym warunkom techniki jazdy, skoncentrowania oraz zachowania szczególnej ostrożności. Bardzo istotnym elementem jest jazda z prędkością dostosowaną do aktualnie istniejących warunków i sytuacji na drodze, zapewniającą panowanie nad pojazdem. Prędkość bezpieczna nie może być nigdy utożsamiana z prędkością dozwoloną – jednak musi się mieścić w jej granicach. Przyczyną wielu zdarzeń, do których dochodzi w tym okresie jest również „najechanie” na inny pojazd, wynikające z niezachowania bezpiecznego – czyli niezbędnego do uniknięcia zderzenia – odstępu od innego, najczęściej jadącego przed nami pojazdu. Takie sytuacje mają miejsce najczęściej podczas hamowania (często przy „dojeżdżaniu” do skrzyżowań), wykonywania manewrów wyprzedzania oraz omijania i wymijania.

W miniony weekend (29.11. – 1.12.) kilku kierowców nie dostosowało prędkości do panujących warunków, w wyniku czego wpadali w poślizg i wjeżdżali do rowu, uderzali w drzewo lub w inne przeszkody. W piątkowy poranek kierowca opla astry jadąc drogą w Starogrodzie Dolnym wpadł w poślizg i zjechał do rowu. Do podobnego zdarzenia doszło rano w Cepnie. Tam kierująca renaultem na prostym odcinku drogi straciła panowanie nad autem i również jazdę zakończyła w rowie. Tego samego dnia w Grzybnie kobieta jadąca hondą wypadła z drogi i dachowała autem.
W sobotnie przedpołudnie kierowca vw tourana jadąc drogą k-91 (w okolicy ul. Łunawskiej) zjechał nagle na prawe pobocze i wypadając z drogi uderzył w betonowy przepust wody. Z oświadczenia kierowcy wynikało, że źle się poczuł. Trafił pod opiekę lekarzy.
W niedzielę nad ranem w Unisławiu kierowca mercedesa jadąc ulicą Grudziądzką nie dostosował prędkości do panujących warunków, wskutek czego zjechał z drogi i uderzył w słup oświetleniowy a następnie w zaparkowanego na poboczu opla.

W odnotowanych zdarzeniach uczestnicy nie odnieśli poważniejszych obrażeń. Kierowcy byli trzeźwi.
Policjanci apelują do kierowców o zachowanie ostrożności podczas jazdy, szczególnie teraz kiedy bardzo często zmieniają się warunki atmosferyczne utrudniające jazdę.

Oficer Prasowy
Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie
podkom. Agnieszka Sobieralska

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u