WOŚP 2013 relacja

Ponad 30 tyś zł udało się uzbierać sztabowi WOŚP w naszym mieście. W tym roku zbieraliśmy pieniądze dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów. W ramach akcji w zespole szkól nr 2 odbyła się turniej piłki halowej o puchar komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie. W rozgrywkach udział wzięło 6 drużyn reprezentujących lokalne instytucje oraz firmy. W wyniku meczów w dwóch grupach w meczu o 5 miejsce zagrały drużyny “Helvetii”  i “Stolter”. Lepszą w tym meczu okazała się ekipa “Stoltera” Mecze półfinałowe wyłoniły finalistów oraz drużyny rywalizujące o 3 miejsce w Turnieju. W meczu “Wojska” z Policją dopiero po rzutach karnych wyłoniono trzecią drużynę Turnieju, którą zostali “Wojskowi” reprezentujący 3 Batalion Drogowo-Mostowy.W wielkim finale spotkały się “Adriana” oraz “Strażacy” z Komendy Powiatowej PSP. Mecz prowadzony pod dyktando “Adriany” zakończył się jej zdecydowaną wygraną 5-1 i do niej trafił okazały puchar wręczony przez Komendanta bryg.Karola Utratę, który wraz z Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 Dorotą Wielachowską podziękowali uczestnikom za sportową walkę w szczytnym celu oraz zapowiedzieli chęć kontynuacji imprezy w kolejnych latach.   Podczas trwania Turnieju chłopcy z Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej OSP Chełmno  prowadzili zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP, która zakończyła się zebraniem blisko 400 zł.
W szpitalu w punkcie krwiodawstwa można było oddać krew, a od godzin porannych badany był poziom cukru i cholesterolu, przeprowadzano badania profilaktyczna dla palaczy, badania dzieci a także naukę badania piersi oraz porady dla przyszłych matek. W.
Od południa rozpoczął się blok imprez na chełmińskim rynku „XXI Finał” na rynku otworzyła orkiestra CHDK, zaprezentowali się uczniowie chełmińskich szkół i przedszkoli. Uczniowie chełmińskiego „katolika” uczyli mieszkańców jak się tańczy „belgijkę”.

Rycerze serwowali nam chleb ze smalcem i ogórkiem oraz przejażdżki konne a żołnierze pyszną grochówkę i bigos. Strażacy urządzili przejażdżki wozem bojowym.Panie z Chełmińskiego klubu seniora urządziły loterie fantową „Seniorzy-Seniorom”. Podczas aukcji wylicytowano złote i srebrne serduszka, obrazy, koszulki, kalendarze z logiem WOŚP. Najdroższe serduszku wylicytował Jarosław Machel, który zapłacił za nie 3 tyś zł. Po południu „orkiestrowe granie” przeniosło się do chełmińskiego „Ronda” tam wystąpiły „Wardrobe”, „Niezależny Przypływ”, „Menace”i „Riddim Brothers”. O 20.00 rozbłysło światełko do nieba.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u