XI Konkurs Wiedzy o Języku Angielskim EVERYTHING ABOUT ENGLISH

Już po raz jedenasty w szkole podstawowej nr 1 odbył się Konkurs Wiedzy o Języku Angielskim EVERYTHING ABOUT ENGLISH. Pomysłodawcą  i koordynatorem konkursu jest nauczyciel angielskiego w tej szkole Tomasz ‘teacher’ Jarmołkiewicz. Na konkurs wysłano 10 zaproszeń do szkół z powiatu chełmińskiego i świeckiego (Świecie uczestniczy od ubiegłego roku). Zgłoszenia nadesłały cztery szkoły. Niestety, SP 4 z Chełmna pomimo zgłoszenia nie pojawiła się na Konkursie.

EAEfoto1

Foto; Zbigniew Komorowski

Test finałowy ( w załączniku do pobrania) trwał 60 minut i składał się z czterech części. W sumie uczniowie musieli odpowiedzieć na 60 pytań zamkniętych.

 

SŁUCHANIE – piosenka Alana Jacksona „Remember when”

CZYTANIE – pytania sprawdzające zrozumienie tekstu piosenki

GRAMATYKA I SŁOWNICTWO

WIEDZA OGÓLNA O KRAJACH ANGLOJĘZYCZNYCH

 

W konkursie udział wzięło 9 uczniów ze szkół podstawowych: nr 7 ze Świecia oraz nr 1 i 2 z Chełmna.

 

Wyniki:

EAEfoto2

Zdobywcy pierwszego miejsca / Foto: Zbigniew Komorowski

I miejsce Aleksander Rożek, SP nr 2 w Chełmnie
I miejsce Hubert Rokoszewski, SP nr 2 w Chełmnie

II miejsce Jakub Szulc, SP nr 2 w Chełmnie

EAEfoto4

II miejsce Jakub Szulc / foto; Zbigniew Komorowski

III miejsce Vanessa Orłowicz, SP nr 7 w Świeciu

EAEfoto3

III miejsce Vanessa Orłowic / Foto Zbigniew Komorowski

Nagrody – sprzęt multimedialny oraz publikacje językowe ufundowali Burmistrz Chełmna oraz wydawnictwo Oxford University Press, które od początku wspiera Konkurs.

Każdy uczeń otrzymał dyplom uczestnictwa oraz drobny upominek.

Poziom tegorocznej edycji był dość trudny, sami uczniowie przyznali, że pytania były jak z gimnazjum czy liceum – być może dlatego, że wszystkie zagadnienia były w języku angielskim.

Jak mówi autor konkursu Tomasz JarmołkiewiczPatrząc perspektywicznie na wszystkie edycje Konkursu stwierdzam, że poziom wiedzy i umiejętności uczniów z roku na rok zauważalnie rosną. Przyczyną mogą być coraz lepsze podręczniki, nowoczesny sprzęt multimedialny w szkołach, znacznie ułatwiający i wzbogacający prezentację materiału oraz ćwiczenia. Gwałtowny rozwój nowoczesnych technologii, powszechny dostęp do Internetu i w wielu przypadkach obecność rodziny za granicą również przyczyniają się do tego, że młodzież widzi sens w nauce języka angielskiego. Wśród osób starszych znajomość języków obcych nadal stoi na dość niskim poziomie, choć przecież posiadanie pociechy w szkole stanowi znakomitą okazję do tego, by samemu zacząć się uczyć od podstaw z własnym dzieckiem- dodaje- Niestety, nadal wielu rodziców niezbyt interesuje się poczynaniami swoich pociech, co ma niebagatelny wpływ na ich dalszą naukę. Smutne to, ale prawdziwe. Cieszę się jednak, że są dzieciaki ambitne i zdolne, dla których nauka języka obcego to nie tylko obowiązek szkolny, ale również przyjemność i bilet do lepszego, pełniejszego życia.

Za rok kolejna, XII edycja Konkursu.

 

 

 

 

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u