Chełmno “zagra” Królewiec w japońskim filmie “Persona non grata”

W dniach 3.11. i 4.11.2014 r. producent filmowy Akson Studio na zlecenie CINE BAZAR Japan realizował w Chełmnie film historyczny w międzynarodowej obsadzie pt.: „PERSONA NON GRATA” opowiadający historię japońskiego dyplomaty.

Akson Studio – wiodący na rynku Polskim producent filmowy, po sukcesach takich filmów jak Katyń, Wałęsa. Człowiek z Nadziei i Miasto 44, realizuje na zlecenie CINE BAZAR Japan film w międzynarodowej obsadzie pt.: „Persona non grata”.

„Persona non grata” opowiada historię Chiune Sugihary – japońskiego dyplomaty pracującego na terenie Litwy, który w czasie II wojny światowej uratował ponad 10 tysięcy Żydów, wydając im nielegalne wizy tranzytowe przez Japonię do Curacao. Do dziś Sugihara jest jedynym przedstawicielem Japonii, który znajduje się w gronie „Sprawiedliwy wśród narodów świata”.

Akcja filmu rozgrywa się w okresie od 1934 do 1955 roku, na terenie Europy, Azji i Ameryki Północnej. Całość zdjęć do filmu jest realizowana w Polsce. Plenery i autentyczne obiekty Berlina, Kowna, Moskwy, Tokio i Nowego Jorku zostały odtworzone w Warszawie. Plac Zamkowy „zagra” Plac Czerwony w Moskwie. Izrael „zagrały” pola nad Liwcem. Sceny mandżurskie oraz obóz jeniecki w Dachau zostały zrealizowane na Dolnym Śląsku. Statek „Sołdek” w Gdańsku wystąpił jako parowiec łączący Władywostok z wybrzeżem Tsurga w Japonii. Port w Gdyni „udawał” port w Kłajpedzie. Wielki bal w Bukareszcie filmowcy zrealizowali w salach Muzeum Poznańskiego w Łodzi.

Chełmno “gra” Królewiec
W filmie występują zarówno aktorzy japońscy jak i polscy, ale należy podkreślić również fakt, że wzięli w niej udział m.in. aktorzy francuscy i rosyjscy.

Chiune Sugiharę odtwarza należący do grona renomowanych aktorów japońskich – Toshiaki Karasawa, a światowej sławy aktorka, znana z głównej roli kobiecej w filmie „Ostatni Samuraj” – Koyuki występuje w roli jego żony.

Agnieszka Grochowska gra rolę Rosjanki – IRINY pierwszej, wielkiej miłość dyplomaty, która miała istotny wpływ na jego działalność dyplomatyczną. Borys Szyc odtwarza postać polskiego oficera, który nawiązuje współpracę z japońskim dyplomatą w związku z prowadzoną działalnością szpiegowską przeciwko okupantom Polski.

W polskiej obsadzie znajdują się również: Anna Grycewicz, Zbigniew Zamachowski, Michał Żurawski, Maciej Zakościelny oraz Cezary Łukaszewicz.

Premiera filmu odbędzie się w Tokio w drugiej połowie 2015 roku.

ZOBACZ FILM z prac na planie “Persona non grata”
– dzień I
– dzień II

źródło:
informacja prasowa Akson Studio
chelmno.pl
materiały filmowe i zdjęcie tytułowe Mateusz Nurkowski

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u