Eliminacje Powiatowe do 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego

W sobotę (1 marca) w Sali Mieszczańskiej chełmińskiego ratusza, odbyły się kolejne Eliminacje Powiatowe 59. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Uczniowie Zespołu Szkół nr 1, Zespołu Szkół nr 2, Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego z Chełmna, Studium Edukacji i Praktyk Teatralnych w Toruniu oraz uczestnicy zajęć w Chełmińskim Domu Kultury, rywalizowali w dwóch kategoriach: „turnieju recytatorskim” i „turnieju wywiedzione ze słowa”. Fachowe jury w składzie: Krystian Wieczyński i Radosław Garncarek (instruktorzy teatralni z Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury w Toruniu ) oraz Mirosława Majeranowska (polonistka z Gimnazjum nr 2 w Chełmnie) było wyjątkowo zgodne i nagrodziło najlepsze i najciekawsze prezentacje. Postanowiono przyznać następujące nagrody główne, czyli zakwalifikować do toruńskiego przeglądu rejonowego tylko w kategorii „turniej recytatorski” – Zuzannę Kęprowską i Martynę Mróz (Zespół Szkół nr 1 Chełmno),Sylwię Szczęsną i Klaudię Peplińską (Chełmiński Dom Kultury) oraz Kamilę Cieślewicz z Chełmna. Wyróżniono również: Zofię Kuffel z Katolickiego L.O. ks. Pallotynów w Chełmnie i Monikę Meterę z Chełmińskiego Domu Kultury. Wszyscy uczestnicy eliminacji otrzymali pamiątkowe dyplomy, zakwalifikowani i wyróżnieni – atrakcyjne nagrody książkowe.

Organizatorem konkursu był Chełmiński Dom Kultury a koordynatorem i fundatorem nagród – Wojewódzki Ośrodek Animacji Kultury w Toruniu. Za udostępnienie sali dziękujemy pani dyrektor Muzeum Ziemi Chełmińskiej.

DSCF3924 DSCF3925 DSCF3926 DSCF3927 DSCF3928 DSCF3929 DSCF3930 DSCF3931 DSCF3933 DSCF3935

źródło: ChDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u