I Powiatowy Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego „Taneczny MIXer”

26. kwietnia odbył się I Powiatowy Turniej Tańca Nowoczesnego i Współczesnego „Taneczny MIXer” oraz warsztaty taneczne hip-hopu z Tomkiem Urbańskim. „Taneczny MIXer” to nasz nowy pomysł i przedsięwzięcie na promowanie tańca współczesnego i nowoczesnego wśród dzieci, młodzieży i dorosłych w naszym powiecie. Pomysł wziął się od projektu, który napisałyśmy jako nieformalna grupa „Grupa Tańca Współczesnego Balance i przyjaciele”. Celem organizowanych przedsięwzięć jest integracja lokalnego środowiska poprzez wspólną pasję do tańca. Chcemy rozwijać indywidualne umiejętności, społeczne, emocjonalne i ruchowe. Nasze działania będą promowały kreatywny, aktywny i zdrowy styl życia.
Na turnieju gościliśmy zespoły z Unisławia, Lisewa, Małych Łunaw a nawet z Pułtuska – łącznie 90 tancerzy. Turniej podzielony był na trzy kategorie: solistów, formacje poniżej 12 lat i formację powyżej 12 lat. Dla naszych tancerzy z ChDK turniej zakończył się sukcesem. Zdobyliśmy dwa drugie miejsca w kategorii formacje poniżej i powyżej 12 lat. Turniej rozpoczął się o godzinie 10.00. w kinoteatrze. Rondo było zapełnione tancerzami i publicznością. W pierwszej kategorii zmierzyło się aż 8 solistów. W kategorii formacje poniżej 12 lat 6 grup tanecznych, a w kategorii powyżej 12 lat trzy zespoły. Wszyscy bawili się doskonale. W trakcie obrad jury wszyscy tancerze bawili się razem na scenie.

Jury w składzie: Izabela Droszcz – przewodnicząca, dyplomowany instruktor tańca współczesnego, tancerka. Współpracowała przy spektaklu 1230 kj z teatrem SOMA, organizator Dni Tańca w Domu Muz w Toruniu, uczestniczka w wielu warsztatach z Witoldem Jurewiczem, Jackiem Owczarkiem, Leszkiem Bzdylem, Iwona Olszowską i Martą Zawadzką, a także z zagranicznymi choreografami.

Tomasz Urbański – tancerz, Tańczy od 12 roku życia. Swoją karierę taneczną zaczął od tańca towarzyskiego. Kiedy pierwszy raz spróbował hip-hopu, tak zostało do dzisiaj. Rozwija się i cały czas bierze udział w wielu warsztatach z tancerzami i choreografami polskimi i zagranicznymi miedzy innymi: Piotr “Gaua” Gauczyński, Mariusz Kotarski (Maniek FNF), Sandra Rzeźniczak (Sandy FNF), Joanna Kozłowska, Tomek Przadka, Ilona Bekier, Ian Eastwood, Laura Edwards, Anthony Kaye, Sohey Sugihara.

Regina Gargol – plastyk, od ponad 15 lat pracuje w ChDK i uczy młodych artystów różnych sztuczek i rozwiązań malarskich.

Około godziny 12.00 jury wraz dyrektorem Januszem Naporą i Sekretarzem Powiatu Tadeuszem Derebeckim wręczyło nagrody najlepszym:

Kat. SOLO:
1. M-ce – Klaudia Rogalska – LO Chełmno
2. M-ce – Marika Murawska – GOK Unisław
3. M-ce – Liwia Lewandowska – GOK Unisław
Wyróżnienie – Dawid Kowalik – SP Lisewo

Kat. Formacje poniżej 12 lat:
1. M-ce – SPOKO – Zespół Szkół w Pułtusku
2. M-ce – Zespół Tańca Współczesnego – PROMYKI- ChDK
3. M-ce – LUZIK – Zespół Szkół w Pułtusku

Kat. Formacje powyżej 12 lat:
1. M-ce – NO NAME CREW – GOK Unisław
2. M-ce – X-TEAM – ChDK
3. M-ce – NEXT TO FLOW – ZS Pułtusk

Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z organizacji turnieju, atmosfery jaka panowała i nagród. Zapowiedzieli już swój udział w turnieju za rok.

Około godziny 13 rozpoczęły się warsztaty z Tomkiem. Cieszyły się dużym zainteresowaniem. Cała impreza skończyła się około godziny 15.
Bardzo dziękuję za udział wszystkim zespołom, opiekunom i tancerzom, którzy wzięli udział w turnieju. Sponsorom, którzy pomogli nam w organizacji: Starostwo Powiatowe, Drukarnia i Ośrodek szkolno-doradczy Campus, a także panu dyrektorowi i wszystkim pracownikom ChDK, którzy włączyli się w to przedsięwzięcie – Instruktor tańca Ewa Porożyńska.

IMG_3892 IMG_3904 IMG_3913 IMG_3923 IMG_3941 IMG_3953 IMG_3961 IMG_3972 IMG_3990 IMG_4000 IMG_4013 IMG_4029 IMG_4045 IMG_4102 IMG_4110 IMG_4117 IMG_4121 IMG_4141 IMG_4160 IMG_4161

źródło: ChDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u