Ferie ziomowe z ChDK

Na ferie zimowe w tym roku przygotowaliśmy dla Was dużo ciekawych propozycji. Dzięki pomocy wielu firm i osób, udało nam się zrobić to dla Was wszystko bezpłatnie. Wystarczyło tylko przyjść i skorzystać z naszej oferty. Szczególne podziękowania kierujemy do firmy MONDI Świecie S.A, Banku Spółdzielczego w Chełmnie oraz Czasu Chełmna. To wszystko było dla Was.

cyrkowe_1 cyrkowe_2 cyrkowe_3 decoupage_1 decoupage_2 decoupage_3 mazoretki_1 mazoretki_2 mazoretki_3 papier_1 papier_2 papier_3 perkusyjne_1 plastyczne_1 plastyczne_2 plastyczne_3 poranek_filmowy_1 szachowe_1 teatralne_2 tetralne_1 utw_1 wokoalne_1

Tegoroczne ferie zimowe w Chełmińskim Domu Kultury miały wyjątkowo bogaty program z ciekawymi propozycjami spędzenia czasu wolnego dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Podczas trwania wypoczynku zimowego, każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Otwarte warsztaty taneczne dla mażoretek, prowadzone przez Stowarzyszenie Mażoretek Tamburmajorek i Cheerleaderek Polskich zgromadziły dwadzieścia dziewcząt. W programie odbywały się między innymi: rytmika, elementy tańca nowoczesnego, praca z pałeczką marszową i pom-pom oraz opracowanie prostych elementów choreografii. Równie dużym zainteresowaniem cieszyły się także warsztaty cyrkowe dla dzieci i młodzieży, podczas których można było poznać elementy żonglerki, iluzji i akrobatyki. W pracowni muzycznej przebiegały zimowe spotkania z piosenką, gdzie młodzi piosenkarze kształcili swój warsztat wokalny. Podczas spotkań teatralnych dzieci tworzyły własnego manekina. Nowością były warsztaty dziennikarskie, przygotowane przez redakcję Czasu Chełmna. W poniedziałki i piątki na otwarte zajęcia zapraszała Orkiestra Dęta, gdzie od podstaw można było poznać techniki gry na instrumentach dętych i perkusyjnych. Kolejną nowością był projekt „Ferie z ginącymi zawodami” czyli warsztaty papieru czerpanego z pokazem i warsztatami czerpania papieru przy użyciu tradycyjnej drewnianej prasy śrubowej, drewnianej beczki, starej zabytkowej lakownicy, gęsich piór i wielu innych zabytkowych, unikalnych eksponatów. Dużym zainteresowaniem cieszyły się spotkania przy szachownicy, warsztaty perkusyjne, warsztaty plastyczne oraz spacerki fotograficzne dla dzieci i młodzieży. W zajęciach plastycznych uczestniczyły również słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku.
Wiele dzieci skorzystało też z warsztatów kreatywnych „Podstawy techniki decoupage”, gdzie uczestnicy po zapoznaniu się z wykorzystywanymi materiałami, podstawami cieniowania i prostymi sposobami postarzania przedmiotów, wykonywali drewniany przybornik na długopisy.
Na zakończenie naszych zimowych spotkań najmłodsi uczestniczyli w poranku filmowym w kinoteatrze Rondo, gdzie zaprezentowano im dwa filmy: „Zakochany Kundel” i „Epoka lodowcowa”. „Na scenę światła!” – to ostatnia propozycja zamykająca cykl zajęć w okresie ferii, przygotowana przez uczestników projektu TEATR DZIECIOM, realizowanego przez ChDK w ramach programu Edukacja Kulturalna MKiDN.
Serdecznie podziękowania za pomoc przy realizacji atrakcji w okresie ferii zimowych kierujemy do Banku Spółdzielczego w Chełmnie oraz firmy MONDI ŚWIECIE S.A.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u