KPP Chełmno: Dzień przedsiębiorczości w policyjnych murach

Dzień przedsiębiorczości organizowany przez wiele szkół uczniowie technikum postanowili spędzić w chełmińskiej komendzie. Chcieli “od kuchni” zobaczyć na czym polega codzienna służba policjanta. Dzisiejszy dzień w wielu szkołach nazywany jest Dniem Przedsiębiorczości. Tego właśnie dnia uczniowie szkół średnich odwiedzają różnego rodzaju instytucje, firmy i zakłady aby dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy na temat poszczególnych fachów, zawodów czy działalności.

Przed tymi młodymi ludźmi z pewnością stoją dylematy “kim chcę być w przyszłości”, “jaki zawód byłby dla mnie idealny”, “gdzie spełnił i sprawdziłbym się najlepiej”. Na te pytania i wątpliwości odpowiadali dziś również chełmińscy policjanci ponieważ grupa uczniów Zespołu Szkół w Grubnie i Zespołu Szkół nr 2 w Chełmnie odwiedziła mury naszej komendy.
Uczniowie klasy technikum byli ciekawi jak nasza codzienna służba wygląda “od kuchni”.
Dziś mieli okazję przyjrzeć się pracy policjantów na stanowisku dyżurnego, policjantów z prewencji oraz technika kryminalistyki. Odwiedzili policyjny areszt, zajrzeli do biur. Mieli możliwość sprawdzić swój stan trzeźwości, użyć kajdanek. Poznali zasady i warunki naboru do naszej formacji. Ciekawych informacji dowiedzieli się od technika kryminalistyki, który zdradził kilka sposobów ujawniania i zabezpieczania śladów. Pokazał jak pobiera się odciski palców, jak robi się zdjęcia sygnalityczne. Opowiedział o pracy technika na miejscu zdarzenia np. wypadku drogowego czy w mieszkaniu, w którym doszło do włamania.

Na zakończenie stwierdzili, że zawód policjanta jest zajęciem bardzo ciekawym, wyjątkowym, niekiedy dynamicznym i niebezpiecznym. Jednak te właśnie określenia sprawiają, że młodzi ludzie interesują się mundurowym fachem.

IMG_5971 IMG_5973 IMG_5978 IMG_5981 IMG_5985

źródło: Rzecznik prasowy KPP Chełmno

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u