KPP Chełmno: Nowy szef chełmińskich policjantów

Od poniedziałku chełmińską komendą policji kieruje mł. insp. Mirosław Elszkowski. Dotychczasowy szef rozkazem Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy obejmie dziś takie samo stanowisko w rypińskiej jednostce. Na uroczystość przekazania obowiązków przybyli włodarze miasta, samorządowcy oraz przedstawiciele lokalnych instytucji i podmiotów.

Po południu 5.05.2014r. w chełmińskiej sali kinowej “Rondo” odbyło się uroczyste przekazanie obowiązków Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie. Na uroczystość przybył Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy insp. Krzysztof Zgłobicki, któremu w obecności policjantów, pracowników policji oraz zaproszonych gości insp. Cezary Cosban – Woytycha złożył meldunek o zdaniu obowiązków komendanta powiatowego. Meldunek o objęciu stanowiska komendanta chełmińskiej jednostki złożył natomiast mł. insp. Mirosław Elszkowski, który do wczoraj był szefem grudziądzkiej policji.
Inspektor Cezary Cosban-Woytycha w murach chełmińskiej komendy przepracował ponad 24 lata. Przez prawie ostatnich 6 lat kierował jednostką jako jej szef. W tym czasie zainicjował wiele ciekawych rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa w powiecie. Zrealizował także kilka przedsięwzięć, ideą których było pokazanie społeczeństwu, że jesteśmy “dla nich i z nimi”. Udowodnił, że nie tylko przez warsztaty i szkolenia wypracować można wspólną koncepcję niesienia pomocy, ale także przez sztukę, zabawę i teatr. Dowodem na to jest ubiegłoroczna Ogólnopolska Noc Profilaktyki zorganizowana w Chełmnie, która w jednym miejscu i czasie skupiła około dwustu młodych ludzi. Ludzi, którzy głośno wyrażali swój protest przeciwko przemocy i agresji. Ostatnią inicjatywą, jakiej podjął się i zorganizował ówczesny jeszcze komendant była powiatowa konferencja pod hasłem “Współpraca instytucji w zakresie przeciwdziałania przemocy w rodzinie i zapobiegania uzależnieniom”. Do jej realizacji zaangażował lokalne instytucje pomocowe oraz stowarzyszenie, w rezultacie czego pod koniec kwietnia br spotkanie przedstawicieli wszystkich podmiotów mających w swym zakresie działania niesienie pomocy, doszło do skutku.
Za podjęte działania zmierzające do poprawy bezpieczeństwa w powiecie podziękowali wczoraj odchodzącemu komendantowi włodarze miasta, samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych oraz współpracujący na codzień z policją oraz wspierających jej działania zaproszeni goście.
Dotychczasowy komendant pożegnał się z policjantami i pracownikami chełmińskiej jednostki. Podziękował im również za wieloletnią wspólną służbę.

IMG_7344 IMG_7367 IMG_7376 IMG_7396 IMG_7406

Zarówno policjanci jak i zaproszeni gości przywitali nowego Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie mł. insp. Mirosława Elszkowskiego. Składając gratulacje życzyli “nowemu szefowi” wielu zawodowych sukcesów i wytrwałości w realizacji obranych celów.

źródło: KPP Chełmno (informacja prasowa)

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u