KPP Chełmno: Uratowali życie mężczyzny

Komendant Wojewódzki Policji w Bydgoszczy osobiście podziękował dziś i pochwalił wzorową postawę chełmińskich policjantów, którzy bez wahania ruszyli w stronę wiszącego mężczyzny, przecięli sznur i podjęli czynności reanimacyjne do momentu odzyskania przez niego przytomności i przybycia lekarza. Taka postawa w pełni zasługuje na wyróżnienie i naśladowanie.

Starszy sierżant Marek Krawczyk i posterunkowy Piotr Rosinke – funkcjonariusze ogniwa patrolowo-interwencyjnego chełmińskiej komendy w środę 09 maja br rozpoczęli pracę o godzinie 22.00. Wkrótce po rozpoczęciu służby patrolowej na terenie miasta otrzymali polecenie od dyżurnego jednostki aby podjąć interwencję porządkową w jednej z kamienic przy ul. Dominikańskiej. Według zgłoszenia mieszkanki kamienicy miał awanturować się i dobijać do drzwi mieszkania jej brat. Mundurowi natychmiast pojechali pod wskazany adres. W budynku panowała jednak cisza. Przed drzwiami mieszkania zgłaszającej kobiety nikogo nie było. Policjanci postanowili sprawdzić jednak sąsiadujący z mieszkaniem strych i wówczas zauważyli wiszącego na linie mężczyznę. Natychmiast ruszyli w jego stronę i odcięli linę. Jeden z nich sprawdzał czynności życiowe, drugi już informował dyżurnego i prosił o wezwanie lekarzy. W związku z tym, że mężczyzna nie oddychał obaj policjanci przystąpili do reanimacji krążeniowo-oddechowej. Jeszcze przed przybyciem ekipy pogotowia ratunkowego mężczyzna odzyskał przytomność. Po badaniach lekarskich w chełmińskim szpitalu mężczyzna w eskorcie policjantów został przewieziony do szpitala specjalistycznego w Świeciu, gdzie pozostał na obserwacji.

Szybko podjęta interwencja, dociekliwość policjantów i sposób działania doprowadziły do uratowania życia ludzkiego. Sposób ich działania jest godny naśladowania, nie tylko przez innych policjantów ale też przez każdą osobę, która znalazłaby się w takiej sytuacji gdyż życie ludzkie jest najcenniejsze. Dlatego też Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie mł. insp. Mirosław Elszkowski złożył wniosek do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy o wyróżnienie obu funkcjonariuszy.

Dziś (04.06.) w murach chełmińskiej komendy, w obecności kadry kierowniczej tutejszej jednostki, Pierwszy Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Bydgoszczy mł. insp. Tomasz Trawiński osobiście pogratulował policjantom i wręczył im nagrody motywacyjne.

IMG_4658 IMG_4659 IMG_4662

źródło: KPP Chełmno

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u