KPP Chełmno: Wójt z Kijewa wręczył nam Alco Bloww

Władze lokalnych samorządów czynnie uczestniczą w działaniach na rzecz bezpieczeństwa drogowego. Spośród wielu zadań jakie realizuje każdego dnia policja są działania zmierzające do wyeliminowania z dróg pijanych kierowców. Jednym z narzędzi jakie wykorzystują funkcjonariusze do sprawdzania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu jest Alco Blow. Dziś taki sprzęt z rąk Wójta Gminy Kijewo Królewskie odebrali Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie oraz kierownik unisławskiego posterunku.

W siedzibie kijewskiego urzędu gminy odbyła się dziś (18.11.) sesja rady gminy, w której oprócz radnych i wójta gminy uczestniczyli także Komendant Powiatowy Policji w Chełmnie mł. Insp. Mirosław Elszkowski oraz Kierownik Posterunku Policji w Unisławiu. Spotkanie z radnymi było okazją do omówienia stanu bezpieczeństwa na terenie gminy oraz planowanych działaniach zmierzających do zwiększenia poczucia bezpieczeństwa. W trakcie spotkania wójt wraz z przewodniczącym rady wręczyli mundurowym urządzenie do sprawdzania obecności alkoholu w wydychanym powietrzu tzw. Alco Blow.

Na co dzień urządzenie to wykorzystywać będą w służbie policjanci z unisławskiego posterunku, którego teren działania obejmuje gminę Kijewo Królewskie, Unisław, Papowo Biskupie i Lisewo.

DSCF1192 DSCF1201

źródło: Komenda Powiatowa Policji w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u