KPPSP Chełmno: Doposażenie jednostek OSP z projektu “Ludziom na ratunek” etap III

Projekt o nazwie „Ludziom na ratunek – zakup sprzętu specjalistycznego dla jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych z terenu województwa kujawsko-pomorskiego”, w 2014 roku doposaża kolejne 75 jednostek OSP w województwie w sprzęt niezbędny do prowadzenia działań ratowniczych. Są to m.in. pompy pożarnicze, zestawy narzędzi hydraulicznych, łodzie z przyczepami, systemy selektywnego wywoływania DSP, sanie lodowe, rozpieracze kolumnowe, pompy szlamowe.

W obecnym III etapie projektu udział wzięło 6 jednostek OSP z powiatu chełmińskiego. W dniu 4 listopada br. w Skępem w powiecie lipnowskim strażacy z nadwiślańskich jednostek z Podwieska oraz Kokocka w obecności władz regionu, powiatów i gmin odebrali łodzie, które w znacznym stopniu poprawią ich możliwości działań z zakresu ratownictwa wodnego. 7 listopada w Solcu Kujawskim sprzęt hydrauliczny w postaci rozpieraczy cylindrycznych do ratownictwa technicznego otrzymały jednostki z Lisewa, Kijewa Królewskiego, Brzozowa oraz Robakowa.

1 OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Wartość projektu to 1.566 712,50 w tym 80 % to dofinansowanie z RPO, 20 % to wkład własny gmin którym podlegają doposażone jednostki.

źródło: KPPSP Chełmno

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u