KPPSP Chełmno: Manewry medyczne

Komenda Powiatowa PSP w Chełmnie była w sobotę 13 września organizatorem “Manewrów medycznych”. Celem ćwiczeń organizowanych dla jednostek OSP powiatu chełmińskiego było doskonalenie działań medycznych w kontekście występowania różnych sytuacji związanych z zagrożeniem życia osób poszkodowanych. Ponad 70 strażaków z czternastu jednostek OSP działało na pięciu stanowiskach, na których instruktorzy przedstawiali informację o tym co się stało i przystępowali do akcji.

Były to epizody związane  z wypadkiem drogowym z kilkoma osobami poszkodowanymi, amputacja kończyny podczas pracy z piłą, poszkodowany w strefie zadymionej, podtopienie oraz nieprzytomny na ulicy.  W ćwiczeniach rolę pozorantów pełniła młodzież z dwóch chełmińskich grup PCK. Zadania były oceniane przez instruktorów. Rezultatem ćwiczeń jest wiedza o przygotowaniu poszczególnych jednostek do tego typu działań, oraz co należy poprawić w każdej dziedzinie ratownictwa. Przydatna okazała się również weryfikacja posiadanego sprzętu. Ćwiczenia zakończono podsumowaniem na którym wyróżniono najlepsze jednostki oraz zachęcano do dalszego szkolenia w macierzystych jednostkach, w tym do realizacji wniosków jakie po weryfikacji zostały przedstawione.

DSCN1975 DSCN1985 DSCN1995 DSCN1997 DSCN1998 DSCN2008 DSCN2019 DSCN2026 DSCN2029

źródło: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Chełmnie

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u