Międzynarodowa wymiana Młodzieży – Unlingen

Od 5 czerwca 2014 roku Chełmno gościło będzie młodzież z Unlingen /Niemcy/ – członków Musikverein Unlingen e.V. Zespół działa przy Stowarzyszeniu Muzycznym w Unlingen, które dysponuje własnym, bardzo pięknym domem muzycznym. Orkiestra występowała w większości państw Unii Europejskiej. Obok składu koncertowego orkiestry, funkcjonują tam także dwie grupy, w których dzieci przygotowują się do gry w zespole. Występują także samodzielnie.

Nie jest to pierwsza wizyta w Chełmnie. W 2002 roku orkiestra uczestniczyła w V Festiwalu Amatorskich Orkiestr Dętych w Chełmnie, natomiast rok wcześniej muzycy z Unlingen gościli zespół z Chełmna, podpisano wówczas porozumienie o współpracy. W 2005 roku, w jubileuszu 175-lecia orkiestry w paradzie wzięło udział ponad 100 zespołów. Była tam również delegacja z Chełmna. Zespół będzie gościł w Chełmnie na zaproszenie Orkiestry Dętej z Chełmna i Stowarzyszenia Kulturalnego PUZON w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży. Stało się to możliwe dzięki zaangażowaniu Fundacji Europejskiego Centrum Wymiany Młodzieży im. K. Schumachera w Chełmnie oraz dofinansowaniu przez Polsko – Niemiecką Współpracę Młodzieży i Gminę Miasto Chełmno.

Podczas pobytu młodzież z Unlingen zwiedzi nasze miasto, zapoznając się z jego historią i tradycjami. Zaplanowano również pobyt w Gdańsku i na Westerplatte. Oprócz wspólnego grania z muzykami z Chełmna, gości czekają zabawy, m.in. nauka polskich tańców narodowych, które przybliżą im członkowie Zespołu Pieśni i Tańca Pomorze z Chełmińskiego Domu Kultury. Muzycy z Niemiec wystąpią gościnnie podczas XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Amatorskich Orkiestr Dętych – 7 czerwca o godzinie 16.00, natomiast w niedzielę 8 czerwca – ok. godz. 15.30 na rynku w Chełmnie. Pobyt w Polsce zakończy się 9 czerwca.

Print

Unlingen_2 Unlingen_3

źródło: ChDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u