Noc muzeów znów przyciągnęła tłumy

Sobota 17 maja to dla muzealników i przewodników w Chełmnie dzień wzmożonej pracy. W tym dniu po raz ósmy obchodzona była noc muzeów, placówka była czynna od 11.30 do 23.30,Cały dzień było można zwiedzać bezpłatnie ekspozycje muzealne. Ponadto “Noc Muzeów” jest jedynym dniem w roku, kiedy to można było podziwiać panoramę Chełmna z tarasu Ratusza. Od godz. 13 bezpłatnie dostępne było zwiedzanie Baszty Prochowej z przewodnikiem. W Sali ślubów odbyła się promocja albumu “Chełmno i jego mieszkańcy na starej fotografii” przygotowaną przez Annę Soborską-Zielińską, ta najnowsza publikacja zawiera około 400 dawnych zdjęć od lat 60 – tych XIX wieku do 1945 roku. W książce tej odnajdziemy dawne miasto, rodziny chełmińskie, ciekawe wydarzenia oraz obiekty, które dziś już nie istnieją. Fotografią towarzyszą szerokie opisy.

_DSC0001
O 17 otwarto wystawę czasową “Najcenniejsze zakupy i dary Muzeum Ziemi Chełmińskiej z lat 2004 – 2014”. Ekspozycja prezentuje zabytkowe fotografie, grafiki, pocztówki obrazy, książki oraz przedmioty codziennego użytku, które udało się w ostatnich dziesięciu latach nabyć do zbiorów Muzeum Ziemi Chełmińskiej. Wieczorem odbył się koncert kameralny w Sali Mieszczańskiej Ratusza usłyszeliśmy “Najpiękniejsze utwory skrzypcowe” w wykonaniu Moniki Orłowskiej (skrzypce) i Marzeny Frankiewicz (fortepian). O godz. 21,30 rozpoczął się nocny “Spacerek po Chełmnie” – na trasie jego była min. historia ulic Szkolnej, Franciszkańskiej, Dominikańskiej, zwiedzanie kościoła klasztornego (z wejściem na emporę) oraz wejście do krypty Magdaleny Mortęskiej przewodnikiem w nim była jak w ubiegłym roku Anna Grzeszna- Kozikowska.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u