Orkiestry opanowały miasto

W niedzielę odbył się XVI Ogólnopolski Festiwal Amatorskich Orkiestr Dętych. W niedzielnych paradach i koncertach konkursowych wzięło udział siedem zespołów: Orkiestra Dęta Semper Fidelis OSP w Osięcinach, Młodzieżowa Orkiestra Dęta przy Zarządzie Gminnym OSP w Wagańcu, Orkiestra Dęta Wojewódzkiego Ośrodka Animacji Kultury W Toruniu, Młodzieżowa Orkiestra Dęta „Helikon” z Kwidzyna, Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej w Bysławiu, Orkiestra Lasów Państwowych I Powiatu Tucholskiego Przy Zespole Szkół Leśnych W Tucholi, Orkiestra Dęta Chełmińskiego Domu Kultury.

_DSC0063
Zespoły rywalizowały w marszu i na scenie, o nagrodę Marszałka Województwa Kujawsko Pomorskiego. Tytuł najlepszej orkiestry tegorocznego przeglądu w ocenie Jury, przypadł Młodzieżowej Orkiestrze Dętej „Helikon” z Kwidzyna, drugie miejsce festiwalowych zmagań przypadło Orkiestrze Dętej Lasów Państwowych i Powiatu Tucholskiego przy Zespole Szkół Leśnych w Tucholi, a trzecia lokata przypadła orkiestrze Chełmińskiego Domu Kultury pod dyr. Józefa Licy.

_DSC0031

Wyróżnienie otrzymała także solistka Katarzyna Olszta z Młodzieżowej Orkiestry Dętej z Osięcin za wykonanie „Snu o Warszawie” z towarzyszeniem orkiestry oraz solistka orkiestry z Kwidzyna Jowita Kwiatkowska ( ksylofon). Tytuł „Orkiestry Roku Miasta Zakochanych przypadł w tym roku gościom z Niemiec Musikverein Unlingen e.V – Orkiestrze Dętej z Unlingen.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u