Pierwszy koncert organowy za nami

Już w piątek 30 maja rozpoczął się pierwszy koncert cyklu dwunastych już „Wieczorów Organowych”. W kościele farnym wystąpił Kamil Gadomski z Lipna. Jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej II st. w klasie organów Adama Klareckiego oraz Diecezjalnego Studium Organistowskiego we Włocławku. Ukończył studia licencjackie oraz magisterskie uzupełniające w klasie organów prof. Romana Peruckiego i dr Hanny Dys. Zajął II miejsce (pierwszego nie przyznano) zdobywając I nagrodę w Konkursie Muzyki Organowej podczas XXIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Religijnej im. Ks. Stanisława Ormińskiego w Rumii. W swojej krótkiej działalności artystycznej występował zarówno, jako solista jak i akompaniator.
Kolejny koncert z cyklu „Wieczorów…” 27 czerwca, wystąpi Marcin Armański ze Świdnicy a towarzyszyć mu będzie na saksofonie Władysław Kosendlak z Wrocławia, początek koncertu o godz. 19 w chełmińskiej farze.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u