Pieszy w kamizelce o wiele bezpieczniejszy

W związku z tym, że zmianie uległy przepisy ruchu drogowego dotyczące pieszych chełmińscy policjanci postanowili nie tylko respektować nowe przepisy ale też działać prewencyjnie aby nie dopuścić do najtragiczniejszych zdarzeń.

Z dniem 31 sierpnia br pieszy, niezależnie od wieku, poruszający się po drodze po zmierzchu poza terenem zabudowanym, jest obowiązany używać elementów odblaskowych, w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu (chyba, że porusza się po drodze przeznaczonej wyłącznie dla pieszych lub po chodniku).

Mając na względzie zmianę przepisów chełmińscy policjanci postanowili nie tylko interweniować wobec osób nie stosujących się do nowych regulacji ale też w sposób prewencyjny wpajać pieszym poprawiające ich bezpieczeństwo nawyki. Od kilkunastu dni mundurowi w trakcie pełnienia służby na drogach naszego powiatu wręczają osobom poruszającym się poboczem kamizelki odblaskowe. Informują ich jednocześnie o zmianie przepisów oraz o konsekwencjach karnych za ich złamanie…

Takie działania są możliwe dzięki współpracy chełmińskiej policji ze stowarzyszeniem „Ludzie-Ludziom”, które mając na względzie poprawę bezpieczeństwa pieszych zakupiło i przekazało nam ponad sto kamizelek. Kilkadziesiąt z nich już trafiło w ręce mieszkańców, szczególnie dzieci i osób starszych.

Policjanci informuję, że nie stosowanie się do nowych regulacji prawnych grozi karą grzywny w kwocie od 20 do 500 złotych.

DSCF1205 DSCF1215 DSCF1217 DSCF1219 DSCF1220

źródło: Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie kom. Agnieszka Sobieralska

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u