Śnieg zalegający na dachach!

Śnieg na dachu to zimą groźne obciążenie dla konstrukcji nośnej dachu. Jeden metr sześcienny puchu śniegowego waży do 200 kg, śniegu mokrego 700-800 kg, a lodu ok. 900 kg. Śnieg zalegający na dachach może stać się przyczyną tragedii, zwłaszcza, gdy pozostaje nieusunięty z płaskich dachów. Jeśli administratorzy tego nie dopilnują, mogą spodziewać się mandatu lub nawet zamknięcia obiektu. Właściciele, zarządcy i administratorzy budynków  są zobowiązani ustawowo przez prawo budowlane do usuwania z dachów śniegu i lodu. W okresie odwilży, nawet kilkucentymetrowa warstwa śniegu robi się ciężka i często zamienia się w lód. To jest bardzo niebezpieczne dla konstrukcji dachów płaskich.

Bezpieczeństwo na lodzie.

W związku z okresem ferii zimowych przypominamy iż przebywanie na lodzie niesie za sobą niebezpieczeństwo utonięcia. Należy pamiętać, iż miejscami szczególnie niebezpiecznymi są: ujścia rzek, kanałów, ścieków, a ponadto mosty, śluzy, stawy, pomosty oraz miejsca, gdzie występują rysy i pęknięcia lodu. Niebezpieczeństwo związane z załamaniem się pokrywy lodowej nasila się w czasie odwilży, a o zbyt cienkiej tafli lodu w okresie mrozów zwiastuje trzeszczenie lodu. Podstawową z zasad jaką powinna kierować się każda osoba przebywająca nad zamarzniętymi akwenami jest nie wchodzenie na lód, dzięki czemu unikniemy nieszczęśliwego wypadku, który może doprowadzić w konsekwencji do śmierci.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u