Święto Plonów gminy Stolno

Mieszkańcy gminy Stolno jako pierwsi w tym roku obchodzili „Święto Plonów. Pierwsze tegoroczne dożynki parafialno –gminne w naszym powiecie odbyły się w Robakowie. Uroczystości rozpoczęły się mszą św. dziękczynną za plony w kaplicy w Robakowie, po niej dożynkowy korowód przemaszerował do świetlicy wiejskiej.Tam starostwie dożynek państwo Mirosława Totoś z Paparzyna i Zdzisław Muszarski z Robakowa przekazali dożynkowy chleb z tegorocznych plonów wójtowi Gminy Stolno Jerzemu Rabeszko.

_DSC0076

W trakcie trwania uroczystości rozwiązano konkurs na „Najpiękniejszą Zagrodęwyłoniono również laureatów konkursu fotograficznego, na najlepszą nalewkę i wino, a także na serwetę dożynkową. Gościnnie podczas uroczystości wystąpił chełmiński zespół pieśni i Tańca „Pomorze”.Reprezentacje sołectw walczyły podczas „Turnieju Sołectw”. Rozegrano także turniej „STRONGMAN”, w którym walczyli siłacze z okolic. Do późnych godzin nocnych trwała zabawa z zespołem „SAXEL”

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

2 komentarze to “Święto Plonów gminy Stolno”

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u