Trwają studenckie warsztaty plenerowe

Już po raz dziesiąty odbywają się w Chełmnie Ogólnopolskie Warsztaty Plenerowe Studentów Architektury.Corocznie miasto na plener zaprasza po 10 studentów z jednej uczelni z opiekunami. Warsztaty odbywają się już od 2004 roku i cieszą się ogromnym zainteresowaniem.
Dotychczas gościli już u nas studenci z Politechnik: Białostockiej, Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Wrocławskiej, Śląskiej w Gliwicach, Radomskiej, Lwowskiej oraz Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, Wyższej Szkoły Gospodarki w Bydgoszczy i Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Celem Warsztatów jest promocja młodych talentów, ale również pięknie położonego Chełmna oraz jego zabytków, stanowiących cenne dziedzictwo kulturowe Polski. Dodatkowo plener ma charakter konkursu, a najlepsze prace uhonorowane zostają nagrodami.

_DSC0024
W tym roku na warsztatach pojawili się studenci Politechniki Krakowskiej, Lubelskiej, Łódzkiej, Warszawskiej, Uniwersytetu Humanistyczno-Technologicznego w Radomiu, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie oraz Uniwersytetu Narodowego Politechniki Lwowskiej.

_DSC0021
Z okazji jubileuszowych już warsztatów miasto uatrakcyjniło tegoroczną edycję wykładem słynnego australijskiego architekta Pana Marka Krawczyńskiego pt. „Wielka architektura a tożsamość narodowa – tajemnice Opery w Sydney. We wtorek 22 lipca o godz. 18 w auli gimnazjum nr. Wykład połączony będzie z projekcją filmu o odbudowie Warszawy “Out of the Ashes – Warsaw Story” „Jak Feniks z Popiołów” – największym projekcie architektonicznym w historii świata.

_DSC0019
Wystawa poplenerowa warsztatów odbędzie się dzień później pod chełmińską bramką w godz. 12-16.30 już dziś zapraszamy.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u