Wystawa słuchaczy UTW

3 grudnia 2014 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Chełmnie odbyło się otwarcie niecodziennej wystawy – wystawy podsumowującej cykl wystaw Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku przy Chełmińskim Domu Kultury. Przez dwa lata w czytelniach biblioteki czytelnicy mogli podziwiać twórczość naszych artystów. Tym razem dwunastu naszych malarzy zaprezentowało jedną swoją pracę, której tematem było Chełmno.

utw_wystawa_2014_0001 utw_wystawa_2014_001 utw_wystawa_2014_01 utw_wystawa_2014_1 utw_wystawa_2014_2 utw_wystawa_2014_3 utw_wystawa_2014_4 utw_wystawa_2014_5 utw_wystawa_2014_6 utw_wystawa_2014_7 utw_wystawa_2014_8 utw_wystawa_2014_9 utw_wystawa_2014_10 utw_wystawa_2014_12

Prace w bibliotece prezentowali:
– Alicja Dąbrowska,
– Elżbieta Czerniecka,
– Ewa Grabowska,
– Renata Gruźlewska,
– Czesław Natkański,
– Lidia Piesik,
– Jadwiga Prełowska,
– Marta Ruszkiewicz,
– Krystyna Steczeń,
– Krystyna Wesołowska,
– Krystyna Witos,
– Elżbieta Wysocka.

 

źródło: Janusz Napora
Chełmiński Dom Kultury

W imieniu koleżeństwa (przekazując ich sugestie) składam serdeczne podziękowania za dwuletnią współpracę przy wystawianiu naszych prac plastycznych.

Możliwość pokazania swojego dorobku większemu gronu mieszkańców Chełmna w miejscu, do którego przychodzą ludzie o różnym statusie społecznym i w różnym przekroju wiekowym jest dla nas wielką nobilitacją. Dwumiesięczne indywidualne ekspozycje w bibliotece były szansą na „dłuższe wyjście” z pracowni plastycznej w ChDK. Pozytywne recenzje oglądających dodały nam wiary we własne możliwości; że warto malować i nadal doskonalić swoje umiejętności.

Jesteśmy za to bardzo wdzięczni p. dyr. Marzannie Pieniążek za pomysł i nadzór. Dziękujemy za wspaniałą oprawę, podczas otwieranych wystaw. Pani Dyrektor stwarzała taką atmosferę, że każda z nas przy „otwarciu” swojej wystawy czuła się kimś ważnym, prawie „artystą”. Traktowała nas tak samo, jak zaproszone na cykliczne spotkania biblioteczne znane osobistości.

Szczególne podziękowania za trud, wytrwałość, cierpliwość, zrozumienie, piękne dekoracje towarzyszące całej koncepcji wystaw składamy p. Iwonie Wróbel.

Wiemy, że w czasie naszej dwuletniej współpracy pomagali również pozostali pracownicy. Dziękujemy za wszystko, za pomoc i szczerą sympatię.

Osobne bardzo osobiste podziękowania mamy dla „naszej Pani” Reginy Gargol z ChDK.

Cykl naszych prezentacji rozpoczęliśmy tematyką dotyczącą Chełmna. Każdy przedstawił jedną pracę. Dzisiaj „spinamy klamką” całe przedsięwzięcie prezentując również po jednej pracy – obrazy o tematyce Chełmna. Jest nam niezmiernie miło, że Pani dyrektor zaproponowała nam pozostawienie tych prac na stałe w bibliotece. Jesteśmy z tego dumni, bo spełniło się nam to o czym marzył poeta K.J. Gałczyński. „Chciałbym aby i mój ślad na drogach ocalić od zapomnienia”.

Mamy nadzieję, że to nie koniec naszej współpracy i znajomości. Chyba jeszcze kiedyś wspólnie coś zrobimy?!

źródło: Renata Gruźlewska
UTW przy ChDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u