XV Międzynarodowe Spotkania z Folklorem …

XV Międzynarodowe Spotkania z Folklorem oraz Jarmark Jaszczurczy już za nami.

 

 


Prezentacje sceniczne, folkloru z różnych regionów polski i zagranicy są celem corocznych „Spotkań”. Oprócz zespołów z kraju, w tegorocznych spotkaniach udział wzięły zespoły z Litwy, Chorwacji, Łotwy, i Słowacji. Koncerty grup rozpoczęły się już w sobotę wspólnym korowodem ulicami starego miasta. Głównym miejscem występów była scena na rynku, tu przez 2 dni zespoły prezentowały swoje repertuary.

_DSC0067

W tym roku sobotni wieczorny koncert ze względu na warunki techniczne odbył się na rynku gromadząc liczną widownie. W niedziele zespoły przemaszerowały „deptakiem” do Fary gdzie wzięły udział we mszy św. A popołudniu zaprezentowały się w koncertach na rynku. Na zakończenie prezentacji zespoły wspólnie wykonały piosenkę „Z tamtej strony jeziora”, żegnając się z chełmińską publicznością.

_DSC0027
W czasie trwania „Spotkań” równolegle odbywał się „Jarmark Jaszczurczy”. Na deptaku i płycie rynku można było zajrzeć na stragany twórców ludowych i rękodzielników.

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u