Złoty jesienny liść za nami

W niedzielę 12 października w kinoteatrze „Rondo”odbyła się kolejna, jedenasta już edycja Chełmińskich Spotkań Klubów Seniora. Ponad 300 artystów prezentowało swój bogaty dorobek twórczy. Po uroczystym otwarciu przez Burmistrza Miasta Mariusza Kędzierskiego i wspólnym odśpiewaniu hymnu Chełmna, rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, które oceniało jury w składzie: Aleksandra Gasin (nauczyciel z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Roman Fieberg (muzyk, pedagog z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy) i Anna Fijałkowska – Wyrosławska (instruktor tańca, specjalista od folkloru z Chełmińskiego Domu Kultury).

_DSC0238

Publiczność miała okazję obejrzeć różnorodne programy artystyczne, wysłuchać wielu ciekawych interpretacji utworów muzycznych bawiąc się wspólnie z artystami występującymi na scenie. Łącznie zaprezentowało się ponad trzydzieści zespołów, duetów, solistów. Spotkania miały charakter konkursu, ale dla uczestników liczyła się przede wszystkim doskonała zabawa, możliwość spotkania, wymiany doświadczeń. Jednocześnie są potwierdzeniem ogromnej aktywności Seniorów.

_DSC0022

W kategorii soliści i duety trzecie miejsce trafiło do Ewy Kamrowskiej z Bydgoszczy, drugie przyznano Annie Pawlikowskiej z Bydgoszczy, a najlepszą okazała się Jadwiga Maciejewska z Baruchowa. W kategorii zespołów wokalnych trzecie miejsce wyśpiewał Chór Kameralny „Belcanto” z Bydgoszczy, drugie zespół „Józefinki” ze Świecia nad Osą, pierwsze zaś jednogłośnie przyznano zespołowi „Arioso” ze Świedziebni. W kategorii zespołów wokalno – instrumentalnych drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano, a najlepszym okazał się zespół „Dolina” z Lubicza Górnego.

_DSC0350

Zaszczytna nagroda Grand Prix Burmistrza Miasta Chełmna tegorocznych Spotkań, przyznana została zespołowi „KUJAWY BACHORNE NOWE” z Osięcin. Ponadto postanowiono wyróżnić: Elżbietę Figas z Bądkowa, zespół „Nowalijki” z Chełmna, chór „Retro” z Płocka i zespół „Unisławianki” z Unisławia. W czasie obrad jury zaprezentował się Kabaret „Teatr Form Różnych” z Klubu Seniora „Uniwerek” z Bydgoszczy a na zakończenie biesiadowano wspólnie z duetem „EDEN” z Grębocina. Nagrody wręczali jurorzy w obecności Starosty Powiatu Chełmińskiego Wojciecha Bińczyka i dyrektora ChDK Janusza Napory – organizatora imprezy. Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Chełmna a całość dofinansowali: Gmina Miasta Chełmno, Starostwo Powiatowe w Chełmnie oraz Firma MONDI S.A. Organizatorem „Spotkań” był Chełmiński Dom Kultury a gospodarzem zespół wokalny „Nowalijki” i Klub Seniora „Zgoda” z ChDK. Patronat medialny nad imprezą objęli: Polskie Radio PiK, Gazeta Pomorska, Tygodnik „Nadwiślanin”, „Czas Chełmna”, MMS „Studio” i serwis internetowy www.chelmno.com.pl

TEXT:CHDK

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u