„CHEŁMIŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE SENIORÓW Z REGIONU”

W jesienną, mroźną niedzielę /11 października/, w kinoteatrze „Rondo”, odbyła się kolejna, dwunasta już edycja CHEŁMIŃSKICH SPOTKAŃ KLUBÓW SENIORA pn. „ZŁOTY, JESIENNY LIŚĆ”.

 

Prawie 300. wykonawców prezentowało swój dorobek artystyczny w czterech kategoriach: „soliści i duety”, „zespoły wokalne”, „zespoły wokalno – instrumentalne” i „zespoły folklorystyczne”. Po uroczystym otwarciu „Spotkań” i wspólnym odśpiewaniu „Hymnu Chełmna”, rozpoczęły się przesłuchania konkursowe, które oceniało jury w składzie: Aleksandra Gasin (nauczyciel z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie), Roman Fieberg (muzyk, pedagog z Kujawsko – Pomorskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy) i Jarosław Ronczkowski (nauczyciel z Państwowej Szkoły Muzycznej I st. w Chełmnie).
W kategorii „soliści i duety” – trzecie miejsce trafiło do Jarosława Pappelbauma z Gardei, drugie przyznano Danieli Małkowskiej z Brześcia Kujawskiego, a najlepszą okazała się Ewa Bohdanowicz ze Zbiczna.

_DSC0542
W kategorii „zespoły wokalne” – trzecie miejsce wyśpiewał zespół „Chabry” z Osia, drugie odebrał zespół „Lisewianie” z Lisewa, pierwsze zaś jednogłośnie przyznano zespołowi „Kociewiacy” ze Świecia n/Wisłą.
W kategorii „zespoły wokalno – instrumentalne” drugiego i trzeciego miejsca nie przyznano, a najlepszym okazał się zespół „Arioso” ze Świedziebni.
W kategorii „zespoły folklorystyczne” – trzecie miejsce zdobyła grupa „Gniewkowianie” z Gniewkowa, drugie miejsce zespół „Solecczanie” z Solca Kujawskiego, a zwyciężył zespół „Spod Strzechy” z Brześcia Kujawskiego.
Zaszczytna nagroda – Grand Prix Burmistrza Miasta Chełmna przyznana została GOSPODARZOWI „SPOTKAŃ” – „NOWALIJKOM” z Chełmna.
Ponadto jury postanowiło wyróżnić zespoły: „Wesołe Kumoszki” ze Zbiczna i „Wesoła Harmonia” z Golubia Dobrzynia.
W czasie „gorących” obrad komisji jurorów, na scenie zaprezentował się solista Jarosław Pappelbaum z Gardei, który wykonał najbardziej znane przeboje polskiej muzyki rozrywkowej.
Nagrody wręczali jurorzy w obecności Sekretarza Powiatu Chełmińskiego Tadeusza Derebeckiego.

Patronat honorowy nad imprezą objął Burmistrz Miasta Chełmna a całość dofinansowali: Gmina Miasta Chełmno, Starostwo Powiatowe w Chełmnie oraz Firma MONDI S.A. Organizatorem „Spotkań” był Chełmiński Dom Kultury a gospodarzem zespół wokalny „Nowalijki” i Klub Seniora „Zgoda” z ChDK. Patronat medialny nad imprezą objęli: TVP Bydgoszcz, Polskie Radio PiK, Gazeta Pomorska, Tygodnik „Nadwiślanin”, „Czas Chełmna”, MMS „Studio” i serwis internetowy www.chelmno.com.pl

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

1 komentarz to “„CHEŁMIŃSKIE PREZENTACJE ARTYSTYCZNE SENIORÓW Z REGIONU””

  1. Gizela Wojak pisze:

    Gratulacje dla zespołu wokalnego"Nowalijki"

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u