Dni Chełmna za nami

Tegoroczne święto miasta rozpoczęło się kolejnym koncertem cyklu Chełmińskich wieczorów organowych już w piątek.

 

W kościele Farnym wystąpili Jan Mroczek z Częstochowy i Sebastian Oroń z Krakowa na saksofonie. W sobotę od rana na rynku trwały zmagania szachistów, a na stadionie rozpoczęła się batalia „o obronę w wzgórza” w międzynarodowym turnieju Ultimate Frisbee.

_DSC0032
Po południu na rynku trwała Sobota Z Chełmińskim Domem Kultury. Najmłodsi wyśmienicie bawili się z clownem Ruphertem i przyjaciółmi w programie „Mamo, tato baw się ze mną!”, Była wspólna zabawa, tańce i niespodzianki. Na scenie pojawili się finaliści konkursu piosenki „Przeboje wiecznie młode”, aby pod okiem jury zmagać się o tytuł najlepszego wokalisty. W tym roku laury przypadły Natalii Majewskiej z Chełmży za ambitne wykonanie piosenki z repertuaru Michała Bajora. Wyróżnienia otrzymały Dominika Kuźlik i Joanna Majewska. Na scenie pojawili się też młodzi artyści ze Studnia Kreatywy, którzy pokazali jak w prosty sposób można improwizując dobrze się bawić. Z pracowni muzycznej Studio Lab w ChDK swój talent zaprezentowali młodzi wokaliści. Dla nieco starszych mieszkańców, choć i nie tylko z piosenkami Krzysztofa Klenczona wystąpiła grupa Trzy Korony. Sobotnie świętowanie obchodów zakończył koncert gwiazdy wieczoru Mariki.

_DSC0423
W niedzielę od rana w Europejskim Centrum Wymiany Młodzieży trwała zorganizowana po raz pierwszy w naszym mieście „Krajowa wystawa psów rasowych” na wybiegu ze swoimi pupilami pokazało się około 80 wystawców. Wcześniej ruszyliśmy na “Spacerek po Chełmnie”. Po południu w Muzeum Ziemi Chełmińskiej otwarto już VI- ą wystawę prac plastycznych słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a w kinoteatrze „Rondo” w spektaklu „Pan Wąsik” autorstwa Izabeli Degórskiej dla najmłodszych zaprezentował się Teatr „Agrafka”. Dni zakończyły się chełmińskim odpustem.

Fotogaleria z tegorocznych obchodów

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u