KPP Chełmno: e-usługa Historia Pojazdu

„Historia pojazdu” (www.historiapojazdu.gov.pl) to usługa realizowana przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych skierowana do osób planujących zakup używanego pojazdu zarejestrowanego w Polsce.

Usługa pozwala sprawdzić online informacje w zakresie m.in. czy sprawdzany samochód, motocykl lub inny pojazd nie jest oznaczony w Centralnej Ewidencji Pojazdów jako utracony. Dane otrzymane dzięki tej usłudze, mogą pomóc w ocenie stanu technicznego pojazdu oraz potwierdzeniu wiarygodności oferty sprzedawcy. Informacje o pojeździe otrzymuje się całkowicie bezpłatnie. Usługa wyświetla informacje gromadzone od momentu pierwszej rejestracji pojazdu w Polce.

Dzięki usłudze można sprawdzić m.in:
– dane techniczne, takie jak: pojemność i moc silnika czy rodzaj paliwa,
– terminy obowiązkowych badań technicznych, które przechodził pojazd, w tym informacje, czy posiada aktualne badanie techniczne,
– odczyt licznika zarejestrowany podczas badań technicznych (informacje o stanie licznika są gromadzone w ewidencji od 2014 r.)
– informację, czy pojazd posiada ważne obowiązkowe ubezpieczenie OC,
– liczbę właścicieli pojazdu oraz czy jest to osoba fizyczna czy firma lub organizacja,
– czy pojazd nie został oznaczony w ewidencji jako skradziony.

Aby uzyskać dane należy wejść na stronę internetową: www.historiapojazdu.gov.pl

Wystarczy wpisać trzy dane:
– numer rejestracyjny pojazdu,
– data pierwszej rejestracji pojazdu,
– numer VIN – jest to numer identyfikacyjny pojazdu nadawany i umieszczony w pojeździe przez producenta

Powyższe dane znajdują się m.in. w dowodzie rejestracyjnym i karcie pojazdu. Można je otrzymać od właściciela lub sprzedawcy. Dane pochodzą z Centralnej Ewidencji Pojazdów. Jest to rejestr prowadzony przez Ministra Spraw Wewnętrznych na podstawie przepisów ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Źródło: WRD KWP Bydgoszcz

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u