KPP Chełmno: Najmłodsi unisławianie w odblaskach

Nie tylko policja włącza się w działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na drogach. Od kilku lat jeden z banków przekazuje dla uczniów pierwszych klas szkół podstawowych z terenu gminy Unisław elementy odblaskowe. Wszystko po to aby dzieciaki były bardziej widoczne na drodze a co za tym idzie – bezpieczniejsze.

29.10. na terenie Zespołu Szkół w Unisławiu odbyło się coroczne już spotkanie uczniów pierwszych klas podstawówki z policjantami oraz z przedstawicielami jednego z lokalnych banków. Celem spotkania była oczywiście EDUKACJA maluchów w zakresie bezpiecznego poruszania się po drogach. Mundurowi wyemitowali pierwszakom film o zasadach i przepisach obowiązujących na jezdni i w jej obrębie. W filmie nie zabrakło informacji o zagrożeniach i skutkach nieodpowiedzialnych zachowań. Dzieci miały okazję dowiedzieć się jak poważne skutki zdrowotne mogą ich spotkać gdy nie będą uważać na drodze.

Na zakończenie spotkania wszystkie pierwszaki wyposażone zostały w elemnty odblaskowe. Oczywiście złożyły obietnicę, że opaski nie trafią do tornistrów czy pudełek z zabawkami tylko na wierzchnie ubrania co spowoduje znacznie lepszą widoczność na drodze.

DSCN9166 DSCN9169 DSCN9198

źródło: kom. Agnieszka Sobieralska,
Oficer Prasowy,
Komendanta Powiatowego Policji w Chełmnie

Przypominamy: od 31 sierpnia 2014 r. każdy pieszy, który porusza się po zmierzchu po drodze poza obszarem zabudowanym, musi mieć odblask umieszczony w sposób widoczny dla kierujących. Za brak elementu odblaskowego grozi mandat.

źródło: policja.pl

Pingowanie i komentowanie jest wylaczone.

Komentowanie zastalo wylaczone.

Powered by WordPress | Download Free WordPress Themes | Thanks to Themes Gallery, Premium Free WordPress Themes and Free Premium WordPress Themes

stat4u